Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Антонюк-Кисіль В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Антонюк-Кисіль В. М. 
Особливості хірургічного лікування прогресуючої варикозної хвороби нижніх кінцівок у вагітних / В. М. Антонюк-Кисіль, В. М. Єнікеєва, С. І. Лічнер, В. М. Липний, В. В. Дрозд // Здоровье женщины. - 2016. - № 2. - С. 68-74. - Бібліогр.: 65 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.458.862.052

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Антонюк-Кисіль В. М. 
Тимчасова інтраабдомінальна екстравазальна транспарієтальна компресія термінального відділу черевної аорти - ключ до зменшення тривалості акушерської кровотечі і об'єму крововтрати / В. М. Антонюк-Кисіль, В. М. Єнікеєва, С. І. Лічнер, В. М. Липний, В. В. Дрозд // Здоровье женщины. - 2016. - № 10. - С. 87-90. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета дослідження - доповнення ходу хірургічного гемостазу етапом тимчасової інтраабдомінальної екстравазальної компресії термінального відділу черевної аорти (ТТІТЕКТВЧА), який спрямований на зменшення тривалості акушерських кровотеч (АК) та об'єму крововтрати, швидку стабілізацію пацієнтки з запобіганням, за можливості, гістеректомії. На базі КЗ "Рівненський перинатальний центр" Рівненської обласної ради за період з 2012 р. до IV кварталу 2016 р. з метою зменшення тривалості АК та об'єму крововтрати використано ТІІТЕКТВЧА як додаток, як етап хірургічного гемостазу. В оперовану групу ввійшли вагітні віком від 22 до 38 років. Серед прооперованих із використанням методу ТІІТЕКЧА було 2 вагітні, що вперше народжують, і 8 вагітних із повторними пологами. Розродження у всіх випадках у даній групі вагітних виконано шляхом кесарева розтину. Показаннями для проведення даного етапу оперативного втручання були: у 3-х випадках - підозра на патологічну плацентацію, у 4-х вагітних - патологічна плацентація, в 1 випадку - завмерла внутрішньочеревна 6-місячна вагітність та у 2-х випадках - передчасне відшарування плаценти. У 6-ти випадках оперативне втручання виконано в ургентному порядку. Тільки у 4-х випадках - у плановому. Час проведення етапу хірургічного гемостазу з використанням авторської методики становив 25 +- 15 хв. На період перетискання аорти в всіх оперованих пацієнток прямі антикоагулянти не використовували. У всіх 10 прооперованих пацієнток у післяопераційний період неврологічних, артеріальних, венозних дефіцитів у нижніх кінцівках не виявлено. Додаткового лікування не знадобилося. Величина власне операційної крововтрати під час оперативного втручання за даною методикою у поєднанні з доопераційною крововтратою зменшилася в рази. Всі прооперовані вагітні виписані у задовільному стані. У 5 пацієнток вдалося уникнути гістеректомій. Запропонований етап операції - ТІІТЕПКТВЧА до тіл хребців поперекового відділу хребта не потребує значного часу для її виконання (5 - 10 с) після видалення плода з порожнини матки. Для виконання цієї процедури додаткового доступу до термінального відділу аорти, відповідного судинного інструментарію, специфічних знань її не потрібно. Це надає акушеру-гінекологу час для прийняття рішення без нервозності, яка виникає у випадку кровотечі з розрізу матки, а анестезіологу стабілізувати стан пацієнтки за короткий проміжок часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.203.2

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Антонюк-Кисіль В. М. 
Лікування нетипових форм прогресуючої варикозної хвороби вен у вагітних (варикоз вен пахвинного каналу) / В. М. Антонюк-Кисіль, І. Я. Дзюбановський, В. М. Єнікеєва, С. І. Лічнер, В. М. Липний, М. В. Семенюк // Здоровье женщины. - 2017. - № 5. - С. 57-62. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета дослідження - розроблення та впровадження використання даних дуплексного сканування у безпечному лікуванні різних форм первинного прогресуючого варикозного розширення вен пахвинного каналу (ППВРВПК) у II - III триместрах вагітності. На базі комунального закладу "Обласний перинатальний центр" Рівненської обласної ради з початку 2013 до січня 2017 рр. включно народжували 14 093 пацієнтки. З них у 825 діагностовано прогресуючу первинну мультифокальну варикозну хворобу нижніх кінцівок C2-4s, Ep, As, p, Pr (клінічний клас за класифікацією СЕАР: C2 - у 250, C3 - у 566, C4 - у 9 вагітних), промежини і зовнішніх статевих органів та пахвинного каналу та їх поєднання. У 196 вагітних дану патологію виявлено до першої вагітності, у 401 пацієнтки - під час вагітності, а у 228 пацієнток за наступних вагітностей (дві і більше). Проаналізовано дані хірургічного лікування 54 вагітних, які дали згоду на проведення операції згідно з розробленими нами показаннями та методами у II - III триместрах з ППВРВПК, як з ізольованою його формою, так і у поєднанні з мультифокальним розширенням вен нижніх кінцівок, зовнішніх статевих органів і промежини. Основним доступним малотравматичним неінвазійним методом дослідження вен у вагітних для встановлення з високою достовірністю діагнозу та одержання інформації про результати лікування у післяопераційний період є дуплексне сканування. Прооперовано 54 вагітні з позитивним результатом лікування у всіх пацієнток. Ускладнень з боку як плодів, так і вагітних не зафіксовано, про що свідчать стабільні у межах норми показники кардіотокографії плодів, кровотоку в артеріях пуповини, середньомозковій артерії плодів і внутрішніх клубових артеріях вагітних у післяопераційний період за даними дуплексного сканування. Під час аналізу результатів хірургічного лікування підтверджено високу (100 %) безпечність його для плоду та вагітної зі 100 % позитивним клінічним результатом у післяопераційний період.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.230.52-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Антонюк-Кисіль В. М. 
Клініка нетипових форм прогресуючої варикозної хвороби вен у вагітних (варикоз вен пахвинного каналу) / В. М. Антонюк-Кисіль, В. М. Єнікеєва, С. І. Лічнер, В. М. Липний, М. В. Семенюк // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2017. - 16, № 3. - С. 16-21. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

На базі комунального закладу "Обласний перинатальний центр" Рівненської обласної ради з початку 2013 по 2016 рр. включно народжували 14 093 пацієнтки. У 825 (5,85 %) із них діагностували прогресуючу первинну варикозну хворобу нижніх кінцівок C2-4s, Ep, As, p, Pr (клінічний клас за класифікацією CEAP: C-2 - у 250 вагітних, C-3 - у 566 пацієнток, C-4 - у 9 вагітних), промежини, зовнішніх статевих органів та пахвинного каналу (ПК) і за їх поєднання. Шляхом дуплексного сканування під час вагітності проведено спробу вивчення формування варикозу вен ПК. Звертали увагу, через які і з яких венозних басейнів виникає патологічний венозний рефлекс (ПВР) у вени ПК. Розглянуто клінічні прояви захворювання залежно від форми варикозного розширення вен ПК. Варикозне розширення вен ПК виявили в 11,2 % обслідуваних, тобто у 86 пацієнток; у 24 (27,9 %) пацієнток діагностували ізольоване варикозне розширенням вен, яке не поширювалося за межі ПК (19 із них народжували вперше), у 38 (44,2 %) пацієнток варикозне розширення вен ПК виходило за межі ПК через зовнішнє пахвинне кільце і формували варикоз зовнішніх статевих органів (32 з них мали двоє і більше пологів), у 24 (27,9 %) випадках поєднувалось із варикозним розширенням вен нижніх кінцівок і у 2 з них формувало рецидив варикозного розширення вен нижньої кінцівки. Часто (72,09 %) виявлялось однобічне ураження вен ПК і переважно, у 56 (65,1 %) пацієнток, змін зазнавала ліва пахвинна ділянка. У 16 (25,8 %) випадках було двобічне ураження. Найчастіше джерелом їх формування були поєднані венозні вітки, які входили через внутрішнє пахвинне кільце від матки і яєчника, у 28 (41,8 %) вагітних, рідше - тільки від яєчника у 20 (29,4 %) випадках, або від кута матки - 18 (26,5 %) обслідуваних і значно рідше від зовнішньої клубової вени - у 10 (16,7 %) обслідуваних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.230.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Антонюк-Кисіль В. М. 
Використання програми ERAS у роботі перинатального центру для безпечного планового хірургічного лікування первинного прогресуючого хронічного захворювання вен під час вагітності / В. М. Антонюк-Кисіль, І. Я. Дзюбановський, В. М. Єнікеєва, С. І. Лічнер, В. М. Липний // Здоровье женщины. - 2019. - № 2. - С. 29-36. - Бібліогр.: 56 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Антонюк-Кисіль В. М. 
Клініка та діагностика первинного варикозного розширення вен пахових каналів як одна з форм несафенового первинного хронічного захворювання вен під час вагітності / В. М. Антонюк-Кисіль, І. Я. Дзюбановський, В. М. Єнікеєва, С. І. Лічнер, В. М. Липний, Ж. М. Тимощук, Н. М. Хоружа // Здоров'я жінки. - 2019. - № 7. - С. 54-62. - Бібліогр.: 66 назв. - укp.

Окремою формою хронічного захворювання вен (ХЗВ), з якою стикаються акушери-гінекологи, хірурги та судинні хірурги на етапах ведення вагітних, є первинне варикозне розширення вен пахових каналів (ПВРВПК) - несафеновий варикоз. Дана патологія є мало вивченою та маловідомою, але існує як чимала акушерська проблема для акушерів-гінекологів, судинних хірургів, як хірургічна проблема - для хірургів та клінічна і косметична - для пацієнток. Мета дослідження - вивчення частоти виникнення та форм ПВРВПК, динаміки його розвитку протягом вагітності. На базі комунального закладу "Рівненський обласний перинатальний центр" Рівненської обласної ради за період із 2013 р. до 2019 р. під спостереженням знаходилися 1367 вагітних із первинним хронічним захворюванням вен (ПХЗВ) басейну сафенових і несафенових вен (згідно з класифікацією СЕАР від 2002 р.). У 285 із них діагностовано одну з форм несафенового варикозу - ПВРВПК: ізольовану форму - у 129 пацієнток, у поєднанні з ПХЗВ - у 156 вагітних. У всіх вагітних для діагностування венозної патології та вивчення венозної гемодинаміки у венах нижніх кінцівок, басейну клубових вен, пахових каналів, дослідження джерел, що формують ПВРВПК, використали другий рівень діагностики згідно з рекомендацією Українського Консенсусу з лікування варикозного розширення вен нижніх кінцівок від 2005 р., що поєднував дані анамнезу, клінічного обстеження та дуплексного ангіосканування. У всіх пацієнток УЗ-дослідження проводили у положенні лежачи та стоячи (ортостазі) з виконанням проби Вальсальви з використанням критеріїв D. A. McKenna і співавторів (2008). З 285 вагітних із ПВРВПК у 129 пацієнток діагностовано ізольовану форму; у 28 - варикозне розширення вен знаходилось у межах пахового каналу, а в 101 вагітної поширилось через зовнішнє пахове кільце на зовнішні статеві органи, промежину та нижні кінцівки. У 156 вагітних різні форми ПВРВПК поєднувались із ПХЗВ нижніх кінцівок басейну сафенових вен. Установлено, що серед 285 пацієнток джерелами формування ПВРВПК за даними дуплексного ангіосканування у 141 переважали рефлюкси з вен маткових сплетень, у 73 - переважно з вен яєчників, у 42 вагітних - переважно з вен матки + яєчників, у 18 - переважно з вен матки + яєчників + кремастерної вени. Не вдалося чітко визначити джерело в 11 пацієнток. У 285 пацієнток дана патологія прогресувала протягом всієї вагітності і під час наступних вагітностей. Ізольована форма ПВРВПК не прогресувала між вагітностями. У той самий час у всіх 156 вагітних із поєднаною формою захворювання відзначено прогресування ПХЗВ басейну сафенових вен у період вагітності і між вагітностями. Використання другого рівня діагностики під час вагітності, що поєднував дані анамнезу, клінічного обстеження і дуплексного ангіосканування апаратом LANWIND MIRROR II із лінійним датчиком частотою 8 - 10 MHZ, критеріїв D. A. McKenna та співавторів (2008) у положенні лежачи та стоячи (ортостазі) із проведенням проби Вальсальви у 100 % є безпечним як для матері, так і для плода. Використання другого рівня діагностики венозної патології пахових каналів у вагітних забезпечило стовідсоткове діагностування різних форм даної патології. За даними дуплексного ангіосканування ПВРВПК виявили у 20,23 % серед вагітних із ПХЗВ, у 45,3 % - в ізольованій формі, а найчастіше - у 54,7 % - у поєднанні з ПХЗВнижніх кінцівок. Джерелами формування ПВРВПК переважно були рефлюкси із венозних сплетень матки - у 49,7 % вагітних, яєчників - у 25,61 % пацієнток.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Антонюк-Кисіль В. М. 
Оцінка результатів планових відкритих хірургічних втручань при первинному хронічному захворюванні вен у вагітних / В. М. Антонюк-Кисіль, І. Я. Дзюбановський, В. М. Єнікеєва, С. І. Лічнер, В. М. Липний, Ж. М. Тимощук // Здоров'я жінки. - 2020. - № 3. - С. 51-56. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Антонюк-Кисіль В. М. 
Мультидисциплінарний підхід до вибору методу хірургічної корекції і попередження венозних ускладнень при поєднаному первинному прогресуючому варикозному розширенні вен нижніх кінцівок, промежини, пахового каналу та зовнішніх статевих органів у вагітних : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.03 / В. М. Антонюк-Кисіль; Вінницький національний медичний університет імені М. І. Пирогова. - Вінниця, 2021. - 34 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження з розробки заходів на основі принципів "Fast Track Surgery", спрямованих на запобігання локальним і системним венозним ускладненням при хірургічному лікуванні первинного, прогресуючого варикозного розширення вен нижніх кінцівок, промежини, пахового каналу та зовнішніх статевих органів і поєднаних форм під час вагітності та в міжпологовому періоді. Розпрацьовано й упроваджено новий напрям лікування варикозної хвороби під час вагітності шляхом ремоделювання малотравматичних, патогенетично обґрунтованих, гемодинамічних втручань на венозній системі в другому-третьому триместрі, безпечних для матері та плоду в умовах спеціалізованого акушерського стаціонару. Вперше на основі аналізу динаміки дуплексного ангіосканування встановлено механізми розвитку патологічних рефлюксів при сафенному, несафенному та їх поєднаних формах типах варикозної хвороби під час вагітності. Науково обґрунтовано вибір заходів безпеки на етапах операційного втручання для плоду та вагітної за умови поєднаного, первинного, прогресуючого варикозного розширення вен промежини, пахового каналу та зовнішніх статевих органів. Науково доведено переваги планового операційного втручання за умови поєднаного, первинного, прогресуючого варикозного розширення вен промежини, пахового каналу та зовнішніх статевих органів для профілактики гострих венозних ускладнень під час пологів. Розпрацьовано й упроваджено вдосконалені варіанти гемодинамічних операцій типу CHIVA та ASVAL при різних типах поєднаного, первинного, прогресуючого варикозного розширення вен нижніх кінцівок, промежини, пахового каналу та зовнішніх статевих органів під час вагітності. За даними дослідження вперше апробовано й упроваджено мультидисциплінарну програму "Fast Track Surgery" для хірургічного лікування поєднаного первинного прогресуючого варикозного розширення вен нижніх кінцівок, промежини, пахового каналу та зовнішніх статевих органів під час вагітності. За показниками шкал VCSS, VSD достовірно стверджено клінічну ефективність планового лікування поєднаного первинного прогресуючого варикозного розширення вен нижніх кінцівок, промежини, пахового каналу та зовнішніх статевих органів під час вагітності порівняно з неоперованими вагітними. Науково встановлено, що виконання превентивного операційного лікування первинного прогресуючого варикозного розширення вен нижніх кінцівок, промежини, пахового каналу та зовнішніх статевих органів під час вагітності не впливає на показники фето-плацентарного кровотоку, не спричиняє акушерських ускладнень і зменшує число хірургічних (кесарський розтин) пологів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.457.862.052-5 + Р716.216.230.52-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА451110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Первинне хронічне захворювання вен під час вагітності: мультимодальний підхід до хірургічного лікування : монографія / В. М. Антонюк-Кисіль, І. Я. Дзюбановський, В. М. Єнікеєва, А. М. Продан. - Рівне : Волинські обереги, 2021. - 130, [1] c. - Бібліогр.: с. 126-[131] - укp.

Запропоновано новий науковий напрям у вирішенні актуальної проблеми двох суміжних спеціальностей акушерства та гінекології і хірургії, що полягає в розробці комплексу заходів на основі принципів «fast track surgery», спрямованих на запобігання локальним та системним венозним ускладненням, підвищення безпеки й ефективності відкритого мініінвазивного хірургічного лікування первинного, прогресуючого варикозного розширення вен нижніх кінцівок, промежини, пахового каналу та зовнішніх статевих органів та поєднаних форм під час вагітності. Наведено безпосередні результати хірургічного лікування та проведено оцінку якості життя вагітних із первинним хронічним захворюванням вен.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.23 + Р716.216.457.862.052

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА857441 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського