Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Антюшко Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Притульська Н.  
Наукові підходи до розробки продуктів для людей із термічними травмами / Н. Притульська, Д. Антюшко, Ю. Мотузка // Товари і ринки. - 2012. - № 2. - С. 89-97. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проаналізовано сучасні підходи до розробки продуктів для нутрітивної підтримки людей з термічними травмами, висвітлено особливості їхніх потреб в поживних речовинах. Розглянуто рекомендації з визначення енергетичних потреб і збалансування раціону харчування постраждалих за рахунок основних нутрієнтів відповідно до особливостей метаболічних процесів організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л996.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Притульська Н. 
Критерії безпечності продуктів для ентерального харчування / Н. Притульська, Ю. Мотузка, Д. Антюшко // Товари і ринки. - 2013. - № 2. - С. 169-176. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено показники безпечності продуктів для ентерального харчування "Реабілакт" і "Реабілакт-Д": вміст токсичних елементів, пестицидів, кількісний та якісний склад мікрофлори протягом рекомендованого терміну зберігання. Встановлено, що дослідні продукти відповідають чинним вимогам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гуліч М. 
Амінокислотний склад продуктів для ентерального харчування / М. Гуліч, Ю. Мотузка, Д. Антюшко // Товари і ринки. - 2014. - № 1. - С. 60-66. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено амінокислотний склад продуктів на сухій розчинній основі для ентерального харчування "Реабілакт" і "Реабілакт-Д". Проведено оцінку біологічної цінності їх білкової складової відповідно до рекомендацій експертного комітету ФАО/ВООЗ та з використанням коефіцієнта відмінності амінокислотного скору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л987 + Р123.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Антюшко Д. 
Реологічні властивості продуктів для ентерального харчування / Д. Антюшко, Ю. Мотузка, Р. Романенко // Товари і ринки. - 2013. - № 1. - С. 125-130. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено аналіз сучасних підходів до розробки продуктів для спеціального дієтичного споживання - ентерального харчування людей протягом лікувального та відновлювального періодів згідно з особливостями їх потреб в поживних речовинах. Проаналізовано та досліджено вплив основних компонентів вуглеводної складової на реологічні властивості таких продуктів. Із урахуванням одержаних даних розроблено нові суміші для ентерального харчування на сухій розчинній основі та досліджено основні показники їх реологічних властивостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р351

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Антюшко Д. П. 
Якість сухих розчинних продуктів для ентерального харчування : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.15 / Д. П. Антюшко; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - Київ, 2014. - 21 c. - укp.

Вперше науково обгрунтовано критерії оптимізації нутрієнтного складу сухих розчинних продуктів для ентерального харчування, адекватного потребам організму людини із соматичними захворюваннями та травмами. Встановлено та науково обгрунтовано закономірності змін споживних властивостей розроблених продуктів для ентерального харчування, зокрема органолептичних, фізико-хімічних, вмісту макронутрієнтів і вітамінів, під дією процесів, що відбуваються під час зберігання. Удосконалено класифікацію продуктів для ентерального харчування із застосуванням фасетного підходу, спрямовану на забезпечення пріоритетності потреб споживачів. Обгрунтовано фізіологічну ефективность продуктів для ентерального харчування із заданими властивостями шляхом клінічної апробації. Виявлено закономірності підвищення індексу розчинності розроблених продуктів для ентерального харчування за зниження активної кислотності у процесі зберігання. Набули подальшого розвитку наукові підходи до формування асортименту та споживних властивостей сухих розчинних продуктів для ентерального харчування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л97 + Р123.89

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Асланян С. 
Елементний склад продуктів для ентерального харчування / С. Асланян, Д. Антюшко, Ю. Мотузка // Товари і ринки. - 2015. - № 1. - С. 84-89. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено елементний склад сухих розчинних продуктів для ентерального харчування "Реабілакт" і "Реабілакт-Д". Визначено рівень задоволення середньої рекомендованої добової потреби людей із соматичними захворюваннями та травмами в мінеральних елементах у готових до споживання продуктах у рідкому стані.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р351.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мотузка Ю. 
Класифікація продуктів для ентерального харчування / Ю. Мотузка, Д. Антюшко // Товари і ринки. - 2015. - № 2. - С. 17-24. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Невід'ємною частиною нутрітивної підтримки постраждалих за умов надзвичайних ситуацій є спеціалізоване харчування, створене у відповідності зі специфікою метаболічних процесів організму. Найбільш вдалим методом проведення нутрітивної підтримки є ентеральне харчування (як зондове, так і пероральне), якого на сьогодні виробляється понад 250 найменувань, які відрізняються за специфікою своєї дії. Мета роботи - аналіз існуючих підходів до позиціонування наявних на ринку продуктів для ентерального харчування та розробка комплексної товарознавчої класифікації, щоб уможливила одержання повної та необхідної інформації про властивості таких продуктів для цільових споживачів (як постраждалих, так і їх лікарів). В основу дослідження покладено методи наукового пізнання, системного аналізу, узагальнення та наукового синтезу. Аналізуючи існуючі підходи до класифікації продуктів для ентерального харчування з товарознавчої точки зору, встановлено, що вони не завжди є науково обгрунтованими та враховують сучасні тенденції розвитку ринку й специфіку багатьох наукових принципів споживчих і технологічних ознак. На основі систематизації існуючих ознак і виділення нових розроблено фасетну класифікацію властивостей продуктів для ентерального харчування. Вона передбачає паралельний розподіл цих продуктів на дві незалежні класифікаційні групи за такими ознаками: споживчими (спосіб споживання (використання), здатність бути єдиним джерелом харчування, направленість дії, характер впливу на організм, енергетична цінність, вміст білкової складової, ступінь розщеплення її основної маси, регулярність вживання продукту, вік споживачів) та технологічними (фізичні властивості продукту (форма реалізації), походження білкової складової, дозування упаковки, вид і матеріал пакування). Висновки: запропонована класифікація продуктів для ентерального харчування відображає основні підходи до їх виробництва та споживання з урахуванням потреб і рекомендацій цільових споживачів і може доповнюватися при оновленні та розширенні асортименту цієї продукції в Україні та світі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123 + Р351.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Нездолій А. О. 
Маркетингові дослідження очікувань цільової аудиторії споживачів продуктів із функціональною направленістю / А. О. Нездолій, Д. П. Антюшко // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2015. - № 5/11. - С. 26-30. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено ринкові очікування цільової аудиторії споживачів, які регулярно піддаються підвищеним статико-фізичним навантаженням. Встановлено ставлення цільової категорії споживачів до продуктів із функціональною направленістю, зокрема солодощів, характер найбільш поширених негативних змін, яким піддається організм внаслідок професійної діяльності, органолептичні вподобання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-361.4

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Антюшко Д. 
Імплементація положень стандарту ISO 9001:2015 для вдосконалення систем управління якістю / Д. Антюшко // Товари і ринки. - 2016. - № 1. - С. 71-79. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано зміст нового стандарту ISO 9001:2015 і порівняно його з попередньою версією. Встановлено основні термінологічні та методологічні відмінності, що свідчать про підвищення ефективності його впровадження завдяки поєднанню процесного підходу з ризик-орієнтованим мисленням.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-823.2-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Притульська Н. 
Критерії розробки харчових продуктів геродієтичного призначення / Н. Притульська, Д. Антюшко // Товари і ринки. - 2016. - № 2. - С. 83-92. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проаналізовано та систематизовано підходи до забезпечення харчових потреб людей старших вікових груп у білках, ліпідах, вуглеводах, вітамінах і мінеральних елементах, зокрема, їх рекомендованому співвідношенні, вмісту в раціонах відповідно до статевих і вікових ознак. На основі проведених досліджень розроблено сухий розчинний продукт для ентерального харчування геродієтичного призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.049.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Антюшко Д. 
Особливості стандартизації в Україні та світі зерна пшениці / Д. Антюшко // Товари і ринки. - 2017. - № 1. - С. 90-101. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Вивчено та проаналізовано норми вітчизняного та міжнародного стандарту Комісії Кодекс Аліментаріус на зерно пшениці, зокрема, за показниками якості (натура, вологість, зернова та сміттєва домішки, сажкове зерно тощо) й безпечності (наявність і концентрація токсичних металів, мікотоксинів, радіонуклідів і їх ізотопів, пестицидів). На основі проведеного аналізу визначено перспективні шляхи для перегляду та гармонізації національного стандарту з міжнародними нормами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.151.50 + У532.515.150

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Антюшко Д. 
Безпечність харчових продуктів: новації стандарту ISO 22000:2018 / Д. Антюшко, Ю. Павлюченко, С. Вежлівцева // Товари і ринки. Сер. Техн. науки. - 2018. - № 3. - С. 5-14. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано зміст міжнародного стандарту ISO 22000:2018, порівнюючи його з попередньою версією. Встановлено основні методологічні відмінності нової редакції, ефективність якої обумовлена використанням ризик-орієнтованого підходу, циклу PDCA на двох взаємодоповнюючих рівнях, посиленням уваги до лідерства, диференціацією основних понять і підвищенням сумісності з іншими системами управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80 я86 + Р123

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Антюшко Д. 
Метод асоціативного мислення в освіті / Д. Антюшко, Е. Прус // Вісн. Київ. нац. торг.-екон. ун-ту. - 2018. - № 5. - С. 138-146. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проаналізовано сутність, роль і значення застосування асоціацій в інтелектуальній діяльності людини. Запропоновано практичний алгоритм використання методу асоціативного мислення для більш грунтовного вивчення та засвоєння нового, проблемного і дискусійного матеріалу. Визначено основні переваги імплементації цього методу у закладах освіти, зокрема вищої. Надано пропозиції щодо його застосування у вітчизняній і закордонній практиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.24 + Ю984.03

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж16143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Антюшко Д. 
Аудит пест-менеджменту в системі управління безпечністю / Д. Антюшко, Ю. Павлюченко // Товари і ринки. Сер. Техн. науки. - 2018. - № 4. - С. 57-64. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто роль, сутність, принципи та види аудитів систем управління, зокрема у сфері безпечності та пест-менеджменту як однієї з їх складових. Установлено основну нормативну базу їх проведення, послідовність дій, ключові етапи, вимоги та особливості здійснення. Сформульовано детальний перелік видів документації, на основі якої може бути проконтрольована результативність заходів пест-менеджменту на базових етапах (запобігання, моніторингу й оцінки, втручання).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.432.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Притульська Н. В. 
Науково-практичні підходи до розробки продуктів для нутрітивної підтримки поранених, постраждалих і хворих в екстремальних умовах бойових дій та на етапах медичної евакуації / Н. В. Притульська, Ю. М. Мотузка, М. П. Гуліч, С. А. Асланян, Д. П. Антюшко // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2017. - 23, 5 (ч. 1). - С. 200-208. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Розроблено науково-практичні підходи до створення продуктів для нутрітивної підтримки поранених, постраждалих і хворих в екстремальних умовах та на етапах медичної евакуації. Науково обгрунтовано концептуальні засади аліментарної корекції харчування даної категорії осіб на основі аналізу специфіки адаптаційних процесів організму при пораненнях і травмах, здійснено критичний аналіз сировинних компонентів продуктів для нутрітивної підтримки. Розроблено серію продуктів для нутрітивної підтримки поранених, постраждалих і хворих, досліджено їх споживні властивості та підтверджено фізіологічну ефективність, запропоновано напрями їх впровадження у практику вітчизняних підприємств харчової промисловості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л996.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Притульська Н. 
Маркування харчових продуктів: новели українського законодавства / Н. Притульська, Д. Антюшко, В. Осика // Товари і ринки. - 2019. - № 3. - С. 5-14. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано зміст Закону України "Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів" стосовно встановлених вимог до маркування продовольчої продукції для кінцевих споживачів. Визначено основні переваги для зацікавлених сторін, зокрема споживачів, відповідальних операторів ринку, державних органів, від впровадження положень дослідженого нормативного акта, розглянуто готовність до впровадження нових змін вітчизняними виробничими підприємствами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.20-803.43 + Х839(4УКР)920.720.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Антюшко Д. 
ISO 10015:2019: новації щодо управління компетентністю персоналу / Д. Антюшко, В. Гордополов, Н. Гусаревич // Товари і ринки. - 2020. - № 2. - С. 58-71. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено основи законодавчо-нормативної бази управління компетентністю персоналу, зокрема зміст нової версії міжнародного стандарту ISO 10015:2019. Проаналізовано основні новації та зміни цієї редакції, їх очікуваний вплив на діяльність організацій, опрацьовано зміст документа. Встановлено, що використання положень нормативного акта надасть змогу повніше ідентифікувати й аналізувати потреби в підвищенні компетентності та розвитку працівників, здійснювати безперервний процес планування, моделювання, реалізації навчання, оцінювання досягнутих результатів, визначення подальших пріоритетів, сприятиме підвищенню результативності освітніх заходів. На основі рекомендацій стандарту розроблено та запропоновано практичний алгоритм проведення організаціями заходів із підвищення кваліфікації працівників.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шаповалова Н. 
Споживні властивості локшини з використанням порошку із суцвіття чорнобривців (Tagetes L.) / Н. Шаповалова, С. Вежлівцева, Д. Антюшко // Товари і ринки. - 2021. - № 4. - С. 102-112. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено хімічний склад суцвіття чорнобривців роду Tagetes L. Встановлено сорти рослин, суцвіття яких накопичують найбільше біологічно активних речовин. Проведено дослідження споживних властивостей локшини з додаванням порошку із суцвіть чорнобривців. За органолептичною оцінкою й інтегральним показником якості макаронних виробів визначено оптимальну концентрацію такої добавки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л839-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Антюшко Д. 
Вітамінна цінність продукту для ентерального харчування геродієтичного призначення / Д. Антюшко // Товари і ринки. - 2021. - № 3. - С. 115-125. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Досліджено вітамінну цінність розробленого сухого розчинного продукту для ентерального харчування геродієтичного призначення. Проаналізовано орієнтовний рівень забезпечення узагальненої добової потреби осіб, які належать до старшої вікової категорії, в основних вітамінах при споживанні розробленого виробу в підготовленому рідкому стані.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р351.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Антюшко Д. 
Світовий ринок пшениці: виклики воєнного часу / Д. Антюшко, Н. Шаповалова, Ю. Гончар // Товари і ринки. - 2022. - № 1. - С. 4-18. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Вирощування зерна, зокрема пшениці, має давні традиції, є широко розвиненим і важливим для забезпечення добробуту населення, задоволення продовольчих потреб, створення робочих місць, одержання фінансового прибутку, у т. ч. внаслідок експортних операцій. Особливу загрозу для забезпечення продовольчої безпеки на глобальному рівні становить війна, розпочата РФ на території України, яка традиційно є постачальником пшениці для багатьох держав. З огляду на значний запланований обсяг експорту продовольчої пшениці, високий попит на неї на внутрішньому ринку, цінову різницю у порівнянні з фуражною, нерівномірність якості через погодні умови вірогідним є підвищення цін на продукти її переробки на національному рівні, зниження їх споживної якості. Військова агресія РФ, бойові дії, що ведуться на значній території України, ставлять під загрозу посівну кампанію 2022 р. і, як результат, продовольчу безпеку. Мета статті - комплексний аналіз стану світового ринку зерна пшениці та визначення основних тенденцій і перспектив його подальшого розвитку, зокрема в умовах воєнних дій в Україні. Застосовано загальнонаукові методи аналізу та синтезу, порівняння, виокремлення, узагальнення й результуючої систематизації дослідженого матеріалу. Висновки: основними тенденціями розвитку світового ринку пшениці є зміна більшості міжнародних транспортних сполучень її постачання, підвищення попиту на цю культуру в порівнянні з готовим борошном, введення багатьма державами торговельних квот на неї. Вітчизняний урожай пшениці у 2021/2022 МР став рекордним (32,8 млн т). Незважаючи на своєчасний початок посівної кампанії зернових у 2022 р., через бойові дії у багатьох регіонах України прогнозується зниження обсягу майбутнього врожаю. Для забезпечення внутрішніх національних потреб обгрунтованим є подальше встановлення експортних обмежень на пшеницю.


Індекс рубрикатора НБУВ: У542.151.201

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського