Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Бичковський В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Опанасенко М. С. 
Досвід клініки щодо профілактики гнійно-запальних ускладнень у ранній післяопераційний період при операціях на легенях та плеврі у хворих на туберкульоз легень / М. С. Опанасенко, В. Б. Бичковський, О. В. Терешкович, М. І. Калениченко, Б. М. Конік // Хірургія України. - 2008. - № 4. - С. 53-56. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - вдосконалення методів профілактики післяопераційних ускладнень у хворих, прооперованих з приводу туберкульозу легень. Проаналізовано результати обстеження та лікування на базі II хірургічного відділення Національного інституту фтизіатрії та пульмонології ім. Ф. Г. Яновського АМН України 31 хворого на туберкульоз легень. Пацієнтів розподілено на 2 групи: основну (16) та контрольну (15). В основній групі для профілактики бронхіальних нориць застосовували способи формування та укріплення кукси бронхів. Використано пластини "ТахоКомбу" для прикриття ранової поверхні як пластичний, гемостатичний та аеростатичний матеріал для укріплення: лінії недостатньо герметичного або не досить надійного ручного або механічного шва на легені (5 випадків); механічно прошитої кукси головного, часткового або сегментарного бронха (16); дефектів поверхні легені після її декортикації та за наявності мікроушкоджень (3); у разі наявності деплевризованих ділянок середостіння після лімфоаденектомії та ризику геморагій (16). Висновки: внаслідок застосування запропонованого методу тривалість післяопераційного періоду скоротилася на 11 - 23 %, стаціонарного лікування - на 8 - 32 %. Знизився рівень післяопераційної летальності на 7,4 %. Частота одержання позитивного клінічного ефекту лікування збільшилася на 13,7 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Опанасенко М. С. 
Застосування перикардіального жиру на судинній ніжці для профілактики післяопераційних ускладнень у торакальних хворих різного віку / М. С. Опанасенко, Б. М. Конік, М. Г. Палівода, О. В. Терешкович, М. І. Каленіченко, В. Б. Бичковський // Пробл. старения и долголетия. - 2009. - 18, № 2. - С. 240-250. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

У 29 хворих різного віку вивчено можливість застосування перикардіального жиру на судинній ніжці для профілактики післяопераційних ускладнень. Доведено, що укріплення кукси бронха (КБ) цим жиром є ефективним методом профілактики післяопераційних ускладнень у торакальних хворих різного віку. Застосування даного способу укріплення КБ не потребує додаткових матеріальних затрат, просте у виконанні, малотравматичне і може з успіхом використовуватися для лікування хворих з підвищеним ризиком виникнення неспроможності КБ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345.2 + Р457.365.2

Шифр НБУВ: Ж14435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бичковський В. Б. 
Ефективність фібробронхоскопії у хворих на туберкульоз легень, яким застосовували колапсохірургічні методи лікування / В. Б. Бичковський, О. І. Шпак, М. С. Опанасенко, М. І. Калениченко, О. В. Терешкович, Б. М. Конік // Хірургія України. - 2011. - № 2. - С. 20-24. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - визначити ефективність застосування фібробронхоскопії у процесі колапсохірургічного лікування хворих на туберкульоз легень (ТЛ). Проведено ретроспективний аналіз 85 випадків колапсохірургічного лікування хворих на ТЛ із застосуванням фібробронхоскопії. Проведення санаційної фібробронхоскопії під час виконання колапсохірургічних втручань інтраопераційно та в післяопераційний період дає змогу на 13,7 % зменшити бактеріовиділення, майже на 12,4 % збільшити частоту закриття порожнин розпаду, зменшити кількість післяопераційних ускладнень, рецидивів та летальність. Висновки: виконання фібробронхоскопії інтраопераційно та у післяопераційний період дає змогу поліпшити результати лікування на 12,4 - 14,3 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Опанасенко М. С. 
Ефективність хірургічного лікування туберкульозу легень у сучасних умовах / М. С. Опанасенко, О. В. Терешкович, М. Г. Палівода, В. Б. Бичковський, Р. А. Вєрємєєнко, М. І. Калениченко, Б. М. Конік, Л. І. Леванда, В. А. Кононенко // Журн. Акад. мед. наук України. - 2009. - 15, № 4. - С. 726-741. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Проаналізовано результати різних варіантів торакопластик (ТП), застосованих під час оперативного лікування 443 хворих на туберкульоз (ТБ) легень: первинна екстраплевральна ТП, резекція легені з одномоментною екстраплевральною ТП та формуванням нового куполу плеври, інтраплевральна ТП з резекцією легені, етапні двобічні ТП, етапні ТП у хворих з гнійно-септичними ускладненнями ТБ легень. Ускладнення в післяопераційному періоді спостерігалися у 40 (9,0 %) хворих, рецидиви - у 13 (2,9 %), померло 11 (2,5 %) хворих. Загальна ефективність у строках спостереження до 4 років становила 91,8 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-599.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Опанасенко М. С. 
Значення формування нового купола легені при резекційних втручаннях у хворих на деструктивний туберкульоз легень / М. С. Опанасенко, Б. М. Конік, В. Б. Бичковський, О. К. Обремська // Клініч. хірургія. - 2011. - № 9. - С. 58-62. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Опанасенко М. С. 
Клінічний випадок АКТГ-продукуючої апудоми легень / М. С. Опанасенко, Б. М. Конік, В. І. Клименко, І. В. Ліскіна, О. В. Терешкович, В. Б. Бичковський, М. І. Калениченко, Р. А. Веремеєнко, О. К. Обремська // Хірургія України. - 2010. - № 3. - С. 82-86. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412 + Р413.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Опанасенко М. С. 
Клінічний досвід використання відеоторакоскопії для діагностики та лікування захворювань органів грудної порожнини у хворих різного віку / М. С. Опанасенко, Б. М. Конік, М. Г. Палівода, О. В. Терешкович, В. Б. Бичковський, М. І. Калениченко, Р. С. Демус, Л. І. Леванда, В. А. Кононенко // Пробл. старения и долголетия. - 2009. - 18, № 3. - С. 312-322. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Представлений клінічний досвід використання відеоторакоскопії (ВТС) для діагностики і лікування захворювань органів грудної порожнини у 99 хворих (56 чоловіків і 43 жінки) різного віку: 48 (48,5 %) - 18 - 30 років, 33 (33,3 %) - 31 - 50 років і 18 (18,2 %) - старші за 50 років. Наведено результати 99 ВТС-втручань пацієнтам як з діагностичною, так і з лікувальною метою. Із них "чистих" ВТС-втручань було виконано у 76 (76,8 %) випадках, відеоасистовану торакотомію (ВАТ) - у 13 (13,1 %) і ВТС з конверсією в торакотомію - у 10 (10,1 %) випадках. Проаналізовано ускладнення при ВТС-втручаннях, а також висловлені думки про удосконалення техніки проведення даних операцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Опанасенко М. С. 
Можливості використання місцевих гемостатиків при операціях на легенях і плеврі / М. С. Опанасенко, О. В. Терешкович, В. Б. Бичковський, М. І. Калениченко, Б. М. Конік // Хірургія України. - 2011. - № 3. - С. 35-40. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити можливості застосування фібрин-колагенової пластини "ТахоКомб" (ТК) для локального гемостазу і підвищення герметичності шва легені та шва бронха у ході операцій на легенях і плеврі. На базі відділення торакальної хірургії та інвазивних методів діагностики Національного інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського АМН України у період 2006 - 2011 рр. проведено ретроспективний аналіз результатів оперативного лікування 208 хворих з різними видами фтизіопульмонологічної патології: у 121 з них під час операції використовували фібрин-колагенові пластини ТК для гемостазу або для укріплення шва легені і/або бронха (основна група). 87 пацієнтів були прооперовані без застосування способів додаткового укріплення кукси бронха і шва перенхіми легені (контрольна група). Обидві групи пацієнтів були статистично порівнянні за видами проведених оперативних втручань. Використання пластин ТК для укріплення кукси бронха і локального гемостазу сприяє зменшенню частоти післяопераційних геморагічних ускладнень (4,6 % - у контрольній групі і 1,6 % - в основній); скороченню тривалості стаціонарного лікування. Летальність у контрольній групі становила 2,3 %, в основній - 0,8 %. Висновки: ТК є хорошим місцевим гемостатиком, що поєднує гемостатичний та аеростатичний ефекти. Його застосування є ефективним способом додаткового укріплення кукси бронха і/або лінії шва легені під час операцій на органах дихання і може бути рекомендоване для використання у торакальній хірургії. Застосування ТК дає змогу підвищити ефективність хірургічного лікування хворих з патологією дихальної системи (загальна ефективність оперативного

лікування становила 90,8 % у контрольній групі і 97,3 % - в основній), скоротити їх перебування у стаціонарі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.23 + Р457.345.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Опанасенко М. С. 
Особливості виконання пульмонектомії з приводу деструктивного туберкульозу легень у хворих різного віку / М. С. Опанасенко, О. В. Терешкович, В. І. Клименко, Л. В. Арефьєва, Р. А. Веремеєнко, Б. М. Конік, М. І. Калениченко, В. Б. Бичковський, В. А. Кононенко, Л. І. Леванда, О. К. Обремська // Пробл. старения и долголетия. - 2010. - 19, № 2. - С. 180-190. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Проаналізовано результати виконання пульмонектомії і плевропульмонектомїї у 64 хворих на туберкульоз легень. Описано інтраопераційні методики укріплення кукси бронха полімерними матеріалами і перикардіальним жиром на судинній ніжці, методи профілактики післяопераційних ускладнень, особливості перебігу післяопераційного періоду. Загальна ефективність операції під час використання запропонованих методик становила 87,5 % в строках спостереження до 4 років. При вирішенні питання про доцільність операцій у літніх хворих необхідно ретельно визначитися з можливостями вітальних і компенсаторно-репаративних функцій організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Опанасенко М. С. 
Сучасні підходи до анестезіологічного забезпечення фтизіохірургічних хворих різного віку / М. С. Опанасенко, Л. І. Леванда, Д. Д. Сташенко, В. А. Кононенко, О. К. Обремська, О. В. Терешкович, М. І. Калениченко, В. Б. Бичковський, Б. М. Конік, Р. А. Веремеєнко, Р. С. Демус, В. І. Клименко // Пробл. старения и долголетия. - 2010. - 19, № 1. - С. 43-52. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Наведено сучасні методики анестезіологічного забезпечення фтизіохірургічних хворих різного віку. Розглянуто питання ендобронхіальної інтубації та забезпечення параметрів однолегеневої вентиляції для нормалізації газового складу крові. Показано, що оптимізація інтраопераційного ведення пацієнтів, згідно з основними ланками патогенетичних порушень, сприяє зменшенню післяопераційних ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-59 + Р451

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Опанасенко М. С. 
Двобічний плевральний випіт / М. С. Опанасенко, Р. С. Демус, О. К. Обремська, В. І. Клименко, Б. М. Конік, О. В. Терешкович, В. Б. Бичковський, М. І. Калениченко, Л. І. Леванда, В. А. Кононенко // Клініч. хірургія. - 2012. - № 9. - С. 45-49. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано результати обстеження й лікування 62 хворих з приводу двобічного плеврального випоту (ДПВ), зокрема, особливості диференційно-діагностичних критеріїв в групах за етіологічним чинником і в порівнянні з такими у хворих за однобічного плеврального випоту. Хворі з ДПВ різної етіології розподілені за статтю, віком, лікувально-діагностичними заходами, вираженістю симптомів захворювання, візуальними ознаками змін парієтальної плеври.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.4-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Опанасенко М. С. 
Артеріовенозні фістули легень / М. С. Опанасенко, В. І. Клименко, Р. С. Демус, Б. М. Конік, О. В. Терешкович, М. І. Калениченко, В. Б. Бичковський, О. К. Обремська, Л. І. Леванда, В. А. Кононенко, О. Е. Кшановський, І. Ю. Микитенко // Клініч. хірургія. - 2013. - № 11. - С. 41-46. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Артеріовенозні фістули (АВФ) - рідкісне вроджене захворювання дихальної системи. Проаналізовано 19 спостережень АВФ легень за період 32 роки. Чоловіків було 13 (68,4 %), жінок - 6 (31,6 %). Вік пацієнтів у середньому 25 років. У 4 (21,1 %) пацієнтів діагностовано хворобу Рендю - Вебера - Ослера. Характерними скаргами були акроціаноз, задишка за навантаженням, швидкої втомлюваності. За даними лабораторного дослідження виявлено поліцитемію, гіпоксемію. Всі пацієнти оперовані, у найбільше здійснено лобектомію - у 14 (73,6 %). Множинні АВФ виявлено у 4 (21,1 %) хворих. Перебіг післяопераційного періоду без ускладнень у 15 (78,9 %) пацієнтів. Помер 1 (5,3 %) хворий віком 24 років з двобічними АВФ через 24 доби після виконання нижньої лобектомії справа від кровотечі з контралатеральної легені і асфіксії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бичковський В. О. 
Прогнозуваня ефективності малогабаритних радіокерованих апаратів / В. О. Бичковський, Ю. Ю. Реутська // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Радіотехніка. Радіоапаратобудування. - 2013. - Вип. 54. - С. 54-60. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто методику оцінки ефективності малогабаритних радіокерованих апаратів (МРА), яка базується на інформаційно-ймовірнісному підході. Визначено залежності між ймовірністю виконання поставленої перед МРА задачі та кількістю доступної інформації. Проведено порівняльний аналіз із аналогічними залежностями для звичайних радіокерованих апаратів. Формалізовано задачі оцінки ймовірності виконання поставленої мети у разі втрат інформаційної спроможності та затримці інформації. Розглянуто ситуацію роботи МРА у складі робототехнічного комплексу (РТК) за умов постійного резерву МРА. Встановлено залежність між кількістю функціонуючих МРА в РТК та розміром існуючого резерву МРА. Проаналізовано показники сталого режиму. Встановлено умову щодо коефіцієнта ефективності витрат на виробництво та експлуатацію РТК з МРА. Формалізовано задачу розгортання РТК у вигляді обмежень на ймовірність виконання поставленої задачі та коефіцієнт ефективності витрат.


Індекс рубрикатора НБУВ: З968.98

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:Рад.тех. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бичковський В. О. 
Макроскопічний аналіз задачі радіокерування / В. О. Бичковський, Ю. Ю. Реутська // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Радіотехніка. Радіоапаратобудування. - 2013. - Вип. 55. - С. 89-96. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

На підставі інформаційно-ймовірнісного підходу до аналізу проблеми радіокерування розглянуто закономірності зміни ймовірності виконання задачі радіокерування залежно від кількості керуючої інформації, інформаційної спроможності та відносної помилки системи радіокерування. Визначено час, необхідний для виконання задачі радіокерування. Враховано вплив констант швидкості зростання цієї ймовірності й інформаційної спроможності на час виконання задачі радіокерування. Розглянуто типові моделі заміщення систем радіокерування та відносні помилки від перехідного процесу. Визначено інформаційні спроможності моделей заміщення з врахуванням постійних часу та часу запізнення. Встановлено залежності ймовірності виконання задачі радіокерування від постійних часу, часу запізнення та константи швидкості зростання цієї ймовірності.


Індекс рубрикатора НБУВ: З968.98

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:Рад.тех. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Опанасенко М. С. 
Можливості хірургічної допомоги хворим на ВІЛ/СНІД в умовах фтизіохірургічного стаціонару / М. С. Опанасенко, Б. М. Конік, В. І. Клименко, Р. С. Демус, О. В. Терешкович, М. І. Калениченко, В. Б. Бичковський, О. К. Обремська, Л. І. Леванда, В. А. Кононенко, О. Е. Кшановський // Клініч. хірургія. - 2013. - № 5. - С. 67-71. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати хірургічного лікування 158 пацієнтів фтизіохірургічного стаціонару, у яких діагностований ВІЛ/СНІД. В основну групу включено 103 (65,2 %) пацієнти, оперовані з приводу туберкульозу різної локалізації. У 70 (44,3 %) хворих на ВІЛ/СНІД здійснено відеоторакоскопію з біопсією плеври, у 50 (31,6 %) - біопсію лімфатичних вузлів з приводу лімфаденопатії нез'ясованого генезу. Частота післяопераційних ускладнень 4,4 %. Обгрунтовано пріоритетність виконання відеоскопічних втручань у пацієнтів у випадку ВІЛ/СНІД.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-59 + Р514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бичковський В. О. 
Прогнозування ефективності інформаційного обміну в групі операторів / В. О. Бичковський, Ю. Ю. Реутська // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Радіотехніка. Радіоапаратобудування. - 2014. - Вип. 58. - С. 47-54. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

На підставі динамічної трактовки інформаційного обміну в групі операторів запропоновано прогнозну модель для оцінки ефективності такого обміну. У разі формування прогнозуючої функції введено відносні показники, що дало можливість спростити опис процесу обміну та перевести задачу на рівень прогнозування методом аналогій. Встановлено співвідношення між показниками ефективності та відносними помилками операторів. Визначено закономірності зміни відносних помилок операторів. Проаналізовано залежність відношення помилок операторів на початку та в кінці прогнозування. Визначено час виконання поставленої задачі у разі передбачених вимог до відносної помилки одного або другого операторів. Показано, що процедура прогнозування передбачає визначення необхідного співвідношення відносних помилок операторів на початку їх роботи для забезпечення їх певного співвідношення через заданий час з заданими параметрами, що враховують константи швидкості зростання ефективностей роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:Рад.тех. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Опанасенко М. С. 
Частота встановлення помилкового діагнозу при проведенні консервативної терапії без гістологічної верифікації при синдромі внутрішньогрудної лімфаденопатії / М. С. Опанасенко, О. В. Терешкович, Р. С. Демус, В. І. Клименко, М. І. Калениченко, Л. М. Загаба, О. Е. Кшановський, Б. М. Конік, В. Б. Бичковський, Л. І. Леванда, О. К. Обремська, Є. В. Климець // Клініч. хірургія. - 2014. - № 10. - С. 40-43. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Опанасенко М. С. 
Досвід хірургічного лікування захворювань органів дихання і грудної стінки у хворих із супутньою бронхіальною астмою / М. С. Опанасенко, О. В. Терешкович, М. І. Каленіченко, В. Б. Бичковський, М. Г. Палівода, Б. М. Конік, Р. С. Демус, Л. І. Леванда, В. А. Кононенко // Астма та алергія. - 2007. - № 1/2. - С. 140. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.36 + Р412.202-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24000 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Опанасенко М. С. 
Проблема бронхоспазма під час анестезіологічного забезпечення хворих при хірургічних втручаннях на органах грудної порожнини / М. С. Опанасенко, В. А. Кононенко, Л. І. Леванда, М. Г. Палівода, О. В. Терешкович, М. І. Каленіченко, В. Б. Бичковський, Б. М. Конік, Р. С. Демус // Астма та алергія. - 2007. - № 1/2. - С. 139-140. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24000 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Опанасенко М. С. 
Хірургічна патологія легень, яка може симулювати бронхіальну астму / М. С. Опанасенко, М. І. Каленіченко, О. В. Терешкович, В. Б. Бичковський, М. Г. Палівода, Б. М. Конік, Р. С. Демус, Л. І. Леванда, В. А. Кононенко // Астма та алергія. - 2007. - № 1/2. - С. 139. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.23-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24000 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського