Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>A=Борисов М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Борисов М. О. 
Особливості фізичної реабілітації пацієнтів з післяампутаційними куксами стоп / М. О. Борисов // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2005. - № 23. - С. 3-4. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто особливості фізичної реабілітації пацієнтів з післяампутаційними дефектами стоп.

Рассмотрены особенности физической реабилитации пациентов с постампутационными дефектами стоп.

This articles presents peculiarities of physical rehabilitation of patients with postamputational defects of feet.


Ключ. слова: ампутація стоп, фізична реабілітація
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.865.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Салеева А. Д. 
Коррекция двигательных нарушений у больных ДЦП методами медицинской реабилитации в комплексе с ортезированием / А. Д. Салеева, И. Н. Чернышева, М. А. Борисов, С. В. Ковалева, В. Г. Петров // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2006. - № 3. - С. 59-62. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

З метою успішної корекції рухових порушень у хворих на ДЦП розроблено диференційовані програми фізичної реабілітації у комплексі з ортезуванням для пацієнтів декількох клінічних груп, відмінних за ступенем рухових порушень та віком. Проведені клінічні, функціональні й біомеханічні методи дослідження підтвердили ефективність запропонованих програм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Квашенко В. П. 
Вплив корекції інсулінорезистентності на наслідки лікування неатипової гіперплазії ендометрія у жінок з метаболічним синдромом в пременопаузі / В. П. Квашенко, М. В. Борисов // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2007. - № 5. - С. 85-88. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проведено изучение гистологического материала соскобов полости матки женщин в пременопаузе с метаболическим синдромом (МС). Определено, что среди неатипической гиперплазии эндометрия удельный вес простой гиперплазии эндометрия составляет 29 %, комплексной - 61 %. Продемонстрировано улучшение результатов терапии и уменьшение количества рецидивов неатипической гиперплазии эндометрия у пациенток с МС в пременопаузе при применении на фоне традиционной терапии пиоглитазона, препарата для коррекции инсулинорезистентности из группы синтитайзеров инсулина тиазалидиндионов. Сделан вывод о целесообразности включения этого препарата в схему терапии неатипической гиперплазии эндометрия у пациенток с МС в пременопаузе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.4-5 + Р712.59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Борисов М. В. 
Лікування неатипової гіперплазії ендометрія у жінок з метаболічним синдромом в пременопаузі : автореф. дис... канд. мед. наук / М. В. Борисов; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. - Донецк, 2008. - 22 c. - укp.

Обгрунтовано шляхи покращання лікування неатипової гіперплазії ендометрія у жінок з метаболічним синдромом у пременопаузі. На підставі вивчення особливостей клінічної картини, характеру розподілу жирової тканини, вуглеводного та ліпідного обмінів, гормонального тла, гістологічної будови ендометрія, експресії рецепторів до стероїдних гормонів і маркера проліферації Кі-67 розроблено та впроваджено у практику комплексну схему лікування неатипової гіперплазії ендометрія в пременопаузі, що дозволило покращити результати терапії даної патології та зменшити кількість рецидивів гіперплазії ендометрія. Зроблено висновок, що гіперплазію ендометрія на тлі метаболічного синдрому у жінок в пременопаузі необхідно розглядати як комплекс порушень проліферації ендометрія, що виникає в результаті зниження чутливості тканини до інсуліну за умов зміни вуглеводного та ліпідного обмінів, гормональних порушень, абдомінального типу розподілу жирової тканини з наступними змінами рецепторного апарату, посиленням проліферативної активності ендометрія, і супроводжується порушеннями менструального циклу. Розроблено схему лікування, в якій традиційну терапію поєднано з корекцією інсулінорезистентності. Встановлено, що після проведеного лікування частота рецидивування гіперплазії ендометрія знизилася в 1,9 раза, частотність, з якою трапляються порушення менструального циклу зменшилася втричі, частота відновлення нормального менструального циклу зросла вдвічі, частота настання менопаузи збільшилася у 1,4 раза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714-5 + Р715.41-5 + Р712.59

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Борисов М. А. 
Розвиток теплової енергетики України на основі модернізації основного тепломеханічного обладнання ТЕС : автореф. дис... канд. техн. наук / М. А. Борисов; НАН України. Ін-т загал. енергетики. - К., 2008. - 23 c. - укp.

У порівняльному аспекті проведено дослідження, здійснено вибір і ранжування варіантів технічного переозброєння котлоагрегатів та паротурбінних установок. Проаналізовано особливості експлуатації, технічний стан та паливну базу теплової електростанції (ТЕС), технічні й екологічні показники сучасних технологій спалювання вугілля, їх застосовності для реабілітації ТЕС України. Розглянуто перспективи паливної бази ТЕС. Експериментально досліджено процес спалювання відходів вуглезбагачення в циркулюючому киплячому шарі. Проаналізовано варіанти реконструкції турбін. Запропоновано технічні рішення стосовно їх маловитратної модернізації, які забезпечують підвищення економічності та маневреності. Узагальнено досвід проектів реконструкції розроблених і запропонованих енергоблоків ТЕС. Наведено рекомендації щодо подовження ресурсу турбін і вибору матеріалів для котлів з підвищеними параметрами пари. Розроблено концепцію та механізм фінансування багаторівневої реабілітації ТЕС, що передбачають використання сучасних технологій спалювання, котло- і турбо-економічних показників, характеристик маневреності енергоблоків, забезпечують розширення паливної бази за рахунок відходів вуглезбагачення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З37-09

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Борисов М. О. 
Сучасні підходи до реабілітації пацієнтів з ампутаційними дефектами верхніх кінцівок / М. О. Борисов, Є. А. Яровой, В. О. Кузін, А. С. Зачепа // Слобожан. наук.-спорт. вісн. - 2011. - № 1. - С. 96-99. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто сучасні підходи до фізичної реабілітації пацієнтів з ампутаційними дефектами верхніх кінцівок. Вивчено, за даними вітчизняних і закордонних джерел, основні періоди реабілітації даної групи пацієнтів: ранній післяопераційний період, період підготовки до протезування та період навчання користуванню протезами, а також визначено засоби та методи для реалізації кожного періоду. На підставі одержаних даних поставлено завдання для розробки нових і доповнення вже існуючих методик. Реалізація поставлених завдань повинна значно підвищити якість реабілітації інвалідів даної групи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Борисов М. О. 
Фізична реабілітація пацієнтів з ампутаційними дефектами верхніх кінцівок у період навчання користування протезами / М. О. Борисов, А. В. Данильчук, О. В. Варешнюк, О. Г. Скрипка, О. Н. Литвиненко // Слобожан. наук.-спорт. вісн. - 2011. - № 2. - С. 169-175. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Викладено результати дослідження ефективності фізичної реабілітації пацієнтів з ампутаційними дефектами верхніх кінцівок за допомогою навчально-тренувального пристрою, який сприяє якісному опануванню та вдосконаленню до повного автоматизму п'ятьох основних дій: захват предметів, утримання предметів, переміщення предметів, розміщення предметів у просторі, розкриття кисті з метою відпустити предмет. У ході занятть на навчально-тренувальному пристрої в активно-тяговому протезі здійснюється позитивний реабілітаційний вплив на м'язи кукси, їх функціональність, яка є досить важливою в опануванні побутових навичок та навичок самообслуговування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.4-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мірошниченко В. В. 
Утилізація вторинних енергоресурсів газотурбінних двигунів з використанням струминної термокомпресії / В. В. Мірошниченко, М. А. Борисов, В. М. Арсеньєв // Энергосбережение. Энергетика. Энергоаудит. - 2015. - № 10. - С. 26-36. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Аналіз численних інформаційних джерел по когенерації газотурбінних двигунів та мaлооборотних дизелів показує пріоритет використання пароежекторних холодильних машин в силу ряду переваг, але не стосуються їх енергоефективності. Підвищення енергоефективності даного типу холодильних машин можливо при застосуванні струминної термокомпресії, що дозволяє реалізувати знижувальну термотрансформацію утилізованих теплових потоків як в режимі вироблення механічної роботи, так і генерації холоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Актуальні проблеми економіки і менеджменту: теорія, інновації та сучасна практика : монографія. Кн. 6 / Е. А. Кузнєцов, О. В. Горняк, М. О. Уперенко, В. І. Борщ, А. В. Андрейченко, Д. В. Завертаний, С. А. Горбаченко, О. Р. Павлович, О. А. Чуваков, С. М. Мінакова, А. А. Лапінська, О. І. Миколенко, М. А. Баламуш, А. В. Левенець, Г. П. Гребенник, С. О. Якубовський, М. Ю. Борисов; ред.: Е. А. Кузнєцов. - Херсон : ОЛДІ-ПЛЮС, 2018. - 357 c. - укp.

Розглянуто методологічні проблеми дослідження економіки та менеджменту, проблеми організаційно-економічної динаміки управлінської діяльності, правові проблеми управлінської й економічної діяльності, а також соціокультурні фактори розвитку економіки та менеджменту. Висвітлено теоретико-методологічні особливості формування конкурентних стратегій підприємств хлібопекарської галузі України. Обгрунтовано необхідність упровадження управлінських інновацій у морегосподарському комплексі України. Розглянуто науково-методичні засади формування механізму професіоналізації менеджменту економічної організації. Визначено роль органів державної влади та місцевого самоврядування у формуванні правового статусу іноземців як членів територіальної громади в Україні. Розкрито особливості демократичної меритократії у процесі професіоналізації управлінської діяльності в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010 + У010.321

Рубрики:

Шифр НБУВ: В356637/6 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського