Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Булеца Б$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Булеца Б. А. 
Захворювання нервової системи : навч. посіб. / Б. А. Булеца; Ужгород. нац. ун-т, Закарпат. НПТ неврологів, психіатрів та наркологів. - Ужгород : Ліра, 2008. - 240 c. - Бібліогр.: с. 238. - укp.

Розглянуто питання анатомії, фізіології та симптоми ураження головного та спинного мозку. Наведено методи етіології, патогенезу, клініки та лікування нервових хвороб. Висвітлено особливості захворювання периферичної нервової системи (НС), інфекційних і інфекційно-алергічних уражень НС, а також паразитарних, судинних, демієлінізуючих, вегетативних і спадково-дегенеративних захворювань НС. Розкрито зміст понять нейробруцельозу, перинатальної патології НС.

Рассмотрены вопросы анатомии, физиологии и симптомы головного и спинного мозга. Предложены методы этиологии, патогенеза, клиники и лечения нервных болезней. Освещены особенности заболевания периферической нервной системы (НС), инфекционных и инфекционно-аллергических поражений НС, а также паразитарных, сосудистых, демиелинизирующих, вегетативных и наследственно-дегенеративных заболеваний НС. Раскрыто содержание понятий нейробруцелеза, перинальной патологии НС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА691157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Булеца Б. А. 
Вплив клімато-природних факторів на частоту виникнення мозкових інсультів на Закарпатті / Б. А. Булеца, Н. Д. Тимченко, О. Р. Пулик // Запорож. мед. журн. - 2006. - 1, № 5. - С. 104-106. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Цель исследования - установить факторы риска возникновения ишемических инсультов на Закарпатских низинах и горных районах. Местными факторами возникновения мозговых инсультов в низинах Закарпатья были: высокий уровень пестицидов в земле, наличие марганца в питьевой воде и употребление вина низкого качества.


Ключ. слова: інсульт, ішемічний інсульт, клімато-природні фактори, йодна недостатність
Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.262

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Булеца Б. А. 
Епідеміологія мозкових інсультів на Закарпатті / Б. А. Булеца, О. Р. Пулик, В. В. Лашек, Б. І. Булеза, Ю. А. Турак, Е. В. Свереняк // Укр. неврол. журн. - 2007. - № 4. - С. 53-56. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Виявлено фактори ризику розвитку мозкових інсультів на Закарпатті. У дослідженні взяли участь 216 хворих на мозкові інсульти, з них 160 - на ішемічні і 56 - на геморагічний інсульт. Чоловіків було 133, жінок - 83. Проаналізовано етіологічні та провокуючі фактори виникнення мозкових інсультів. Встановлено, що на Закарпатті ішемічний інсульт частіше виникає у осіб віком 59 - 69-ти років, геморагічний - 26 - 47-ми років. Причиною ішемічного інсульту в більшості хворих (84 пацієнти) був мозковий атеросклероз, геморагічного (44 пацієнти) - артеріальна гіпертензія. Основним провокуючим фактором ішемічного інсульту було зловживання гострою їжею (22 хворих) та алкоголем (72 хворих), а геморагічного - зловживання вином (21 хворий). Ішемічний інсульт виникав частіше вдома (31 хворий), геморагічний - на вулиці (9 хворих). Висновки: ішемічний інсульт на Закарпатті частіше виникає у осіб старшого віку, геморагічний - середнього. Етіологічним фактором ризику виникнення ішемічного інсульту є мозковий атеросклероз, геморагічного - артеріальна гіпертензія. В низинних районах Закарпаття спостерігається більше випадків мозкового інсульту, ніж у гірських.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Булеца Б. А. 
Клініко-епідеміологічні особливості полісезонних нейроінфекцій на Закарпатті / Б. А. Булеца, О. Р. Пулик, Б. І. Булеза, Ю. А. Турак, Л. Л. Черняк, В. В. Лашек, І. О. Чулей, Е. В. Свереняк, Л. Н. Пак, П. О. Карпінський, М. В. Гирявець // Укр. неврол. журн. - 2008. - № 4. - С. 30-33. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Мета - вивчити частоту і сезонність нейроінфекцій на Закарпатті. У неврологічних стаціонарах районних лікарень і в обласній клінічній лікарні за період 2005 - 2007 рр. обстежено 286 хворих з різними формами нейроінфекції. Сезонні менінгіти виявлено у 60 хворих, гнійні - у 40, енцефаліти - у 42, менінгоенцефаліти - у 20, мієліти - у 6, гострий розсіяний енцефаломієліт - у 18, енцефаломієлополірадикулоневропатії - у 8, хворобу Гієна - Барре - у 6, енцефалітичні реакції та менінгізм - у 86 хворих. Встановлено, що нейроінфекції частіше спостерігали серед міського населення; частіше у жінок, ніж у чоловіків; частіше навесні, ніж в інші пори року. Найбільшу кількість нейроінфекцій було зареєстровано у низинних районах Закарпаття. Висновки. Нейроінфекція на Закарпатті зустрічається в будь-яку пору року. В гірських районах вища частота менінгітів, у низинних - енцефалітів. Усім пацієнтам, які перехворіли на нейроінфекцію, необхідно проводити через 2 - 3 міс протирецидивне лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Булеца Б. А. 
Фактори ризику та особливості клінічного перебігу дисциркуляторної енцефалопатії в біогеохімічних регіонах Закарпаття / Б. А. Булеца, Н. Н. Адамчо, О. Р. Пулик, П. О. Карпінський, В. Я. Наконечний, Д. С. Пак // Укр. неврол. журн. - 2010. - № 1. - С. 72-76. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - виявити фактори ризику й особливості перебігу дисциркуляторної енцефалопатії (ДЕ) у двох біогеохімічних регіонах Закарпаття. Обстежено 50 хворих із ДЕ з регіону з йодною недостатністю та 50 - із регіону з підвищеним вмістом хлориду натрію. Крім клінічного обстеження, всім хворим проведено електроенцефалографію, комп'ютерну та магнітно-резонансну томографію, визначення рівнів загального холестерину, тригліцеридів, бета-ліпопротеїдів, натрію, йоду, гормонів щитоподібної залози. За розробленою схемою вивчено когнітивні розлади. Встановлено, що у хворих із ДЕ з регіону з йодним дефіцитом домінують когнітивні розлади, а з регіону з підвищеним вмістом хлориду натрію - кохлеовестибулярні. Мозкові інсульти частіше спостерігали у хворих із ДЕ з регіону з підвищеним вмістом хлориду натрію. Мультифокальні інфаркти мозку частіше спостерігали у хворих із регіону з йодним дефіцитом. Висновки: проживання у біогеохімічних регіонах Закарпаття є чинником ризику мозкових інсультів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Булеца Б. А. 
Превентивна терапія при розсіяному склерозі / Б. А. Булеца, Н. І. Митровцій // Укр. неврол. журн.. - 2013. - № 4. - С. 87-90. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета роботи - з'ясувати, який із препаратів, котрі призначають для превентивної терапії, забезпечує найбільшу тривалість ремісії у хворих на розсіяний склероз (PC). За період 2007 - 2012 рр. у неврологічному відділенні Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А. Новака проліковано 40 хворих на PC віком від 18 до 40 років. Призначено препарати копаксон, бетаферон, ребіф, авонекс, бетфер 1b, бетфер 1а плюс. Встановлено показання та протипоказання до застосування превентивної терапії у хворих на PC. Позитивні результати одержано під час призначення кожного з досліджуваних препаратів. Висновки: хворим на PC для превентивної терапії доцільно призначати копаксон, бетаферон, ребіф, авонекс, бетфер 1b, бетфер 1а плюс. Найдовші періоди ремісії виявлено у хворих на PC, які приймали копаксон та авонекс.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського