Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Бучинська Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бучинська Л. Г. 
Цитологічна оцінка ефективності гормональної терапії хворих із залозистою гіперплазією ендометрія / Л. Г. Бучинська, Л. З. Поліщук, В. П. Березнюк, Н. І. Ткаченко, У. А. Маллаєва // Онкология. - 2001. - 3, № 2-3. - С. 142-145. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проведено цитологічну оцінку ефективності гормональної терапії хворих із залозистою гіперплазією ендометрія. Критеріями ефективності були зміни клітин епітелію та їх ядерець, які виявляли за допомогою цитохімічної реакції. Терапевтичний ефект одержано у 61 % хворих, його відсутність у решти хворих обумовлена морфологічною гетерогенністю залозистої гіперплазії ендометрія, пов'язаною з патогенезом цієї патології. Встановлено, що кількісна зміна морфофункціональних типів ядерець у клітинах гіперплазованого епітелію ендометрія є показником гормонального патоморфозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бучинська Л. Г. 
Особливості ядерець лімфоцитів периферичної крові хворих на рак тіла матки / Л. Г. Бучинська, І. П. Несіна, Н. І. Ткаченко, Л. З. Поліщук // Онкология. - 2002. - 4, № 1. - С. 18-20. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проведено морфометричне дослідження забарвлених азотнокислим сріблом ядерець у лімфоцитах периферичної крові хворих на рак тіла матки та проаналізовано залежність ядерцевих характеристик від наявності чи відсутності злоякісних новоутворень у родоводах хворих. За наявності онкопатології у родоводах встановлено достовірне збільшення площі ядер лімфоцитів і переважання вмісту найбільш активних форм ядерець, відзначено більш виражену гетерогенність лімфоцитів за дослідженими характеристиками. Отримані результати свідчать про підвищений рівень біосинтетичних процесів у лімфоцитах периферичної крові хворих цієї групи.


Ключ. слова: ядерце, лімфоцити, рак тіла матки
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-451

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чехун В. Ф. 
Сучасні підходи до створення нових технологій діагностики та лікування онкохворих / В. Ф. Чехун, Г. П. Потебня, Л. Г. Бучинська, І. М. Воєйкова // Фізіол. журн. - 2002. - 48, № 4. - С. 128. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Несіна І. П. 
Дослідження медикаментозної резистентності злоякісних новоутворень ендометрію залежно від агрегації пухлинної патології у родоводах хворих / І. П. Несіна, Л. І. Воробйова, Л. Г. Бучинська // Онкология. - 2005. - 7, № 3. - С. 201-204. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

На операційному матеріалі хворих на рак тіла матки проведено порівняльний аналіз рівнів експресії біомолекулярних маркерів p53 та MDR-1/P-gp, що визначають медикаментозну резистентність. Встановлено, що у злоякісних пухлинах ендометрію експресія білків p53 та MDR-1/P-gp залежить від ступеня диференціювання новоутворення і досягає максимального значення у низькодиференційованих аденокарциномах. Виявлено природну медикаментозну резистентність у пухлинах хворих на рак із обтяженим сімейним анамнезом, яка характеризується достовірно вищим рівнем експресії білка MDR-1/P-gp у порівнянні з таким у хворих без агрегації онкопатології у родоводах.


Ключ. слова: рак ендометрію, p53, MDR-1/P-gp, природна медикаментозна резистентність, сімейний раковий синдром
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бучинська Л. Г. 
Цитоморфологічні критерії гормонального патоморфозу раку ендометрія після застосування Депо-провера / Л. Г. Бучинська, Л. З. Поліщук, Л. І. Воробйова, Н. П. Юрченко, С. В. Неспрядько // Здоровье женщины. - 2005. - № 3. - С. 124-127. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

На матеріалі зшкребків слизової порожнини матки та операційному матеріалі хворих на рак ендометрія (РЕ) I стадії визначено можливість використання цитоморфологічних критеріїв та активності яйцеутворюючих районів (ЯУР) для оцінки гормонального патоморфозу під час лікування цієї категорії пацієнток за допомогою Депо-провера. Показано, що запропонований комплексний підхід до визначення гормонального патоморфозу у хворих на РЕ можна використати у практичній роботі онкогінекологів для оцінки гормоночутливості пухлини та ефективності подальшої гормонотерапії як ад'ювантного лікування хворих у післяопераційному періоді, а також у ході визначення індивідуальної чутливості раку до Депо-провера.


Ключ. слова: рак ендометрія, показники патоморфозу, Депо-провера
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Несіна І. П. 
Прогностичне значення щільності мікросудин у серозних аденокарциномах яєчника / І. П. Несіна, О. В. Романенко, В. М. Грінкевич, Н. П. Юрченко, В. С. Свінціцький, Л. Г. Бучинська // Онкология. - 2008. - 10, № 2. - С. 238-241. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проведене дослідження показало значну гетерогенність щільності мікросудин (ЩМС) в серозних аденокарциномах яєчника, яка була найбільш виражена в низькодиференційованих пухлинах. Встановлено, що у хворих, термін життя яких складав менше 5 років, ЩМС у пухлинах та експресія білка p53 були достовірно вищими, а експресія рецепторів естрогенів (РЕ) - достовірно нижчою, у порівнянні з такими у хворих, що були живі після операції 5 років і більше. Визначено, що утворення віддалених метастазів у аденокарциномах яєчника відбувається на фоні низького рівня експресії РЕ. Одержані дані свідчать, що для оцінки перебігу серозного раку яєчника перспективним є визначення ЩМС, експресії p53 та РЕ як прогностичних маркерів пухлинного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Чехун В. Ф. 
База даних "Особливості функціонального онкогеному" як основа сучасної діагностики і лікування хворих зі злоякісними пухлинами. Повідомл. 1 / В. Ф. Чехун, Л. Г. Бучинська, Н. М. Глущенко, Г. І. Соляник, С. П. Сидоренко, Ю. М. Бабич // Онкология. - 2009. - 11, № 1. - С. 55-58. - Бібліогр.: 70 назв. - укp.

Представлено огляд основних інформаційно-пошукових ресурсів Internet, що використовуються в галузі біології та медицини, у тому числі онкології. Обгрунтовано необхідність розробки структури та створення бази даних на засаді інтеграції характеристики генів, особливостей їх експресії на рівні мРНК і білка в нормальних і злоякісно трансформованих клітинах. Створення такої бази даних сприятиме удосконаленню диференційної діагностики пухлин різного генезу та оптимізації терапії хворих зі злоякісними пухлинами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-4 + Р56-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Чехун В. Ф. 
База даних "Особливості функціонального онкогеному" як основа сучасної діагностики і лікування хворих зі злоякісними пухлинами. Повідомл. 2 / В. Ф. Чехун, Л. Г. Бучинська, Н. М. Глущенко, Г. І. Соляник, С. П. Сидоренко, Ю. М. Бабич // Онкология. - 2009. - 11, № 3. - С. 200-202. - укp.

Наведено інформацію про систему керування базою даних (СКБД) "Особливості функціонального онкогеному", її структуру й основні властивості. Середовищем програмування СКБД є Delphi без залучення інших засобів. Інформацію в базі представлено у вигляді файлів прямого доступу до даних (записів), а також web-сторінок із гіпертекстовими посиланнями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56 с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бучинська Л. Г. 
Експресія p53, VEGF та CD34 у пухлинній тканині та виживаність хворих на серозний рак яєчника / Л. Г. Бучинська, В. М. Грінкевич, Н. П. Юрченко, Л. І. Воробйова // Онкология. - 2009. - 11, № 2. - С. 109-112. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

На операційному матеріалі хворих на рак яєчника (РЯ) досліджено експресію білків p53 і VEGF, а також щільність мікросудин (ЩМС) (за експресією СD34). Виявлено залежність експресії перелічених маркерів від стадії захворювання та віку хворих. Показано, що у хворих репродуктивного віку на РЯ досліджені показники є вищими, ніж у пацієнток у менопаузальний період. У цьому випадку загальна безрецидивна виживаність перших (пацієнтки віком молодше 45 років) була вірогідно меншою, ніж других (хворі віком старше 45 років). Установлено, що незалежно від віку хворих експресія p53, VEGF, а також ЩМС у пацієнток, які прожили більше п'яти років, були вірогідно нижчими, ніж у тих, які прожили п'ять і менше років. Комплекс досліджених показників є перспективним для прогнозу перебігу серозного РЯ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

П'ятчаніна Т. В. 
Технологія комплексного оцінювання інноваційного потенціалу результатів науково-дослідних робіт медико-біологічної спрямованості / Т. В. П'ятчаніна, О. С. Дворщенко, І. В. Шепеленко, О. В. Шама, Л. Г. Бучинська, В. Ф. Чехун // НТІ. - 2011. - № 1. - С. 8-12. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Запропоновано технологію комплексного оцінювання інноваційного потенціалу результатів науково-дослідних установ медико-біологічного профілю. Технологія містить систему критеріїв оцінювання і математичний апарат і надає можливість оцінити та/або порівняти ступінь ефективності впровадження результатів НДР за інтервальною шкалою з використанням числових характеристик без втрати інформативності. Використання технології дає змогу виявити зв'язок між обсягом фінансової підтримки, кадровим складом виконавців і інноваційним потенціалом НДР МБП, що поліпшує інформаційну підтримку прийняття обгрунтованих управлінських рішень щодо оптимізації інноваційної діяльності наукових установ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е. е(4УКР) + Р. е(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж16928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Цибулін О. С. 
Дозозалежний мутагенний ефект мікрохвильового випромінювання / О. С. Цибулін, Є. П. Сидорик, О. В. Брєєва, Л. Г. Бучинська, І. Л. Якименко // Доп. НАН України. - 2013. - № 1. - С. 169-176. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*441.226-63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Бучинська Л. Г. 
Ендометріоїдний рак: таксономія генетичних змін пухлинних клітин та їх роль у визначенні потенціалу злоякісності : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 14.01.07 / Л. Г. Бучинська; НАН України, Ін-т експеримент. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького. - К., 2012. - 34 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394564 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Білик О. О. 
Особливості експресії Кi-67 у клітинах придатків матки жінок з високим ризиком розвитку раку яєчника при інфікуванні високоонкогенними типами вірусу папіломи людини / О. О. Білик, Н. Т. Панде, Л. З. Поліщук, Л. Г. Бучинська // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2014. - 16, № 2. - С. 91-96. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Мета дослідження - зіставлення експресії маркера проліферуючих клітин Кi-67 з інфікуванням вірусом папіломи людини (ВПЛ) 16-го та 18-го типів епітеліальних клітин маткових труб та яєчника у жінок з високим ризиком розвитку раку яєчника (ВРР РЯ). Дослідження виконано на операційному матеріалі 17-ти жінок, яким було проведено профілактичну білатеральну сальпінгооваріоектомію у зв'язку з ВРР РЯ, та 10-ти хворих на фіброміому матки без сімейної історії раку (контрольна група), маткові труби і яєчник яких макроскопічно було незмінено. Папіломавірусну інфекцію в маткових трубах та яєчнику виявлено у 7-ми (42,2 %) жінок репродуктивного віку (середній вік 40,1 - 1,7) з ВРР РЯ. Серед морфологічних змін придатків матки при інфікуванні ВПЛ вірогідно частіше виявляли серозні (57,1 %) і фолікулярні кісти яєчника з проліферацією епітелію (42,8 %), гіперплазію епітелію ворсинок маткових труб (100,0 %) і койлоцитоподібні клітини (57,1 %) у порівнянні з пацієнтками без ВПЛ. Наявність вірусної інфекції асоціювалася з експресією маркера проліферуючих клітин Ki-67 в епітелії маткових труб - у 4-х (57,1 %) та яєчника - у 5-ти (71,4 %) із 7-ми жінок з ВРР РЯ. Висновок: наявність високоонкогенних типів ВПЛ у маткових трубах та яєчнику пацієнток із ВРР РЯ асоціюється з певними морфологічними змінами епітелію, які в багатьох випадках характеризуються підвищеною проліферацією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бучинська Л. Г. 
Використання біомолекулярних маркерів для предикативної оцінки індивідуального прогнозу виживаності хворих на серозний рак яєчника / Л. Г. Бучинська, В. М. Грінкевич, В. С. Свінціцький, О. В. Романенко // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2013. - 15, № 1. - С. 37-40. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Глущенко Н. М. 
Клініко-генеалогічний і генетико-математичний підхід до оцінки схильності до виникнення раку органів жіночої репродуктивної системи / Н. М. Глущенко, Н. П. Юрченко, І. П. Несіна, Л. Г. Бучинська // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2013. - 15, № 2. - С. 104-107. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Мета роботи - визначити роль генетичної детермінанти у виникненні раку ендометрія (РЕ) у структурі раку органів жіночої репродуктивної системи у хворих Київського регіону та оцінити рекурентний ризик розвитку злоякісних новоутворень у родичів пробанда. Проведено комплексне клініко-генеалогічне і генетико-математичне дослідження 142-х хворих на РЕ, які мешкали у Київському регіоні. Встановлено, що в 19,7 % родоводів пацієнток із РЕ відбувається агрегація пухлин органів жіночої репродуктивної системи та шлунково-кишкового тракту. Внесок генетичної компоненти у розвиток раку органів жіночої репродуктивної системи, у тому числі РЕ, становив 53,2 %. Висновок: оцінка генетичної компоненти та ймовірності виникнення злоякісних новоутворень у родичів із сімейною історією раку є засадою для формування груп різного ступеня ризику і подальшого генетичного моніторингу родичів пробанда.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бучинська Л. Г. 
Інформаційний ресурс "Спадкові ракові синдроми" як елемент первинної профілактики та ранньої діагностики злоякісних новоутворень / Л. Г. Бучинська, Н. М. Глущенко, І. П. Несіна, Н. П. Юрченко, О. В. Брєєва, О. О. Білик // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2015. - 17, № 1. - С. 12-16. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Мета роботи - створити інформаційний ресурс "Спадкові ракові синдроми". Проведено комплексний пошук інформації в наукометричних базах даних PubMed, The Familial Cancer Database (FaCD), ОМІМ ma інших світових наукових джерелах, опублікованих з 2004 по 2014 р., а також аналіз ре-зультатів досліджень, що виконуються в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р. Є. Кавецького Національної академії наук України. Середовищем програмування інформаційного ресурсу "Спадковіракові синдроми" є Borland Delphi v. 7.0. Cистематизовано й оптимально структуровано інформацію про спадкові синдроми з аутосомно-домінантним і аутосомно-рецесивним типом успадкування, за яких існує високий ризик розвитку онкологічної патології, забезпечує оперативний доступ до інформації в галузі медичної генетики, зокрема онкогенетики. Висновок: створений інформаційний ресурс "Спадкові ракові синдроми" надасть змогу одержати сучасні відомості про клінічні прояви та генетичні особливості ракових синдромів з урахуванням типу успадкування, спектра асоційованих новоутворень, факторів ризику, алгоритмів діагностики та профілактичних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р562,4-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Чехун С. В. 
Зв'язок рівнів сироваткового та пухлинного феритину з клініко-морфологічними характеристиками та молекулярним типом пухлин у хворих на рак молочної залози / С. В. Чехун, Н. Ю. Лук'янова, С. О. Собченко, Т. В. Задворний, Ю. В. Лозовська, Л. Г. Бучинська, Л. З. Поліщук // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2014. - 16, № 4. - С. 275-282. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити концентрацію феритину (ФЕР) у сироватці крові (СФЕР) хворих на рак молочної залози (РМЗ), її зв'язок з експресією ФЕР у пухлинних клітинах (ПК) залежно від клініко-патологічних особливостей, у тому числі від різних молекулярних підтипів, РМЗ. Досліджено 151-у хвору на РМЗ у I - II стадії, віком від 28-ми до 89-ти років (середній вік - 60,5 +- 11,6 років) з використанням клінічних, імуноферментних, морфологічних і статистичних методів. Встановлено значне підвищення рівня СФЕР і ФЕР у ПК хворих із базальним підтипом РМЗ у порівнянні з люмінальним А і Б підтипами пухлин. Доведено існування прямого кореляційного зв'язку між рівнем СФЕР та експресією ФЕР у ПК хворих на РМЗ базального підтипу. Встановлено залежність показників ФЕР від віку хворих, гістологічної будови і ступеня диференціювання пухлини за відсутності залежності від стадії захворювання. Висновок: досліджені молекулярні підтипи РМЗ характеризуються значною гетерогенністю рівня сироватково та пухлинного ФЕР; показники ФЕР можуть бути використані як додаткові маркери ступеня злоякісності та критерії прогнозу клінічного перебігу захворювання та чутливості РМЗ до медикаментозної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Бучинська Л. Г. 
Статус рецепторів стероїдних гормонів у карциномах ендометрія як важливий прогностичний показник у хворих постменопаузального періоду / Л. Г. Бучинська, Н. П. Юрченко, І. П. Несіна, Н. М. Глущенко, Л. А. Проскурня // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2016. - 18, № 2. - С. 123-129. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Несіна І. П. 
Рівень стероїдних гормонів у сироватці крові хворих на рак ендометрія з різним станом менструальної функції та показниками нестабільності геному / І. П. Несіна, Н. П. Юрченко, О. В. Брєєва, С. В. Неспрядько, Т. С. Вітрук, Л. Г. Бучинська // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2016. - 18, № 3. - С. 210-215. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити клініко-морфологічні та генетичні характеристики хворих на рак ендометрія (РЕ) з урахуванням концентрації стероїдних гормонів у сироватці периферичної крові. Досліджено сироватку та лімфоцити периферичної крові (СПК та ЛПК) і зразки операційного матеріалу 46 хворих на РЕ віком від 37-ми до 73-х років (середній вік 56,3 +- 7,3 року). Як контроль використовували СПК і ЛПК 24-х практично здорових жінок віком 37 - 57 років (середній вік 43,8 +- 9,9 року). Ввстановлено, що у хворих на РЕ порушення гормонального балансу асоціюється з підвищенням у СПК коефіцієнта співвідношення естроген/прогестерон у порівнянні із здоровими жінками, яке у пацієнток зі збереженою менструальною функцією пов'язане з підвищенням рівня естрадіолу і недостатністю прогестерону, а у пацієнток менопаузального періоду - з високою концентрацією естрадіолу за рівня прогестерону у межах норми. Показано, що підвищення концентрації естрадіолу у СПК хворих на РЕ асоціюється з такою ознакою метаболічного синдрому, як підвищений індекс маси тіла. У пацієнтів із РЕ з тривалістю менопаузального періоду >> 10 років захворювання виникає на фоні зниженого функціонування систем репарації ДНК і вираженої хромосомної нестабільності у ЛПК. Висновки: РЕ є гетерогенним захворюванням за рівнем естроген-прогестеронового балансу у СПК і нестабільності геному у ЛПК, що пов'язано зі станом менструальної функції та тривалістю менопаузального періоду у хворих. Одержані дані можуть бути використані для корекції терапевтичних заходів у пацієнток із РЕ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Бучинська Л. Г. 
Особливості репарації ДНК у лімфоцитах периферичної крові та пухлинній тканині хворих на рак ендометрія / Л. Г. Бучинська, О. В. Брєєва, І. П. Несіна, Н. М. Глущенко, О. В. Турчак, Н. П. Юрченко // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2016. - 18, № 4. - С. 300-304. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського