Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Бєлінська В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Бєлінська В. М. 
Економічні важелі регулювання структури промислового виробництва : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.07.01 / В. М. Бєлінська; Н.-д. екон. ін-т М-ва екон. та з питань європ. інтегр. України. - К., 2003. - 16 c. - укp.

Запропоновано метод оцінки потенціалу розвитку та його впливу на формування структури промисловості, що базується на динамічному аналізі формування потоків коштів у процесі господарської діяльності залежно від індексів виробництва, структури витрат, нормативних агрегатів податкової та амортизаційної політики, який удосконалює існуючі методичні підходи щодо оцінки інвестиційних можливостей галузі. Одержано аналітичні залежності впливу рентабельності, структури витрат, податкових та амортизаційних нормативів на формування потенціалу розвитку, що дає змогу рекомендувати їх використання як економічних важелів державного регулювання структури промисловості. Розроблено метод регулювання структурних змін у промисловості через диференційований підхід до встановлення коефіцієнтів нарахувань на зарплату та удосконалення механізмів прискореної амортизації з урахуванням пріоритетних галузей. Удосконалено методику оцінки пріоритетності галузей та видів промислової діяльності на підставі показників ефективності, соціальної орієнтації та енергоємності виробництва як найбільш важливих критеріїв для структурної оптимізації промислового виробництва на сучасному етапі реформування економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322779 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бібліотека вищого навчального закладу в епоху електронних комунікацій : матеріали регіон. міжвуз. наук.-практ. конф., 1 груд. 2010 р., Чернігів / ред.: В. М. Бєлінська, Н. В. Мороз; Черніг. держ. ін-т економіки і упр. - Чернігів, 2010. - 92 c. - укp.

Розглянуто питання трансформації ролі бібліотек в інформаційному суспільстві. Висвітлено тенденції розвитку бібліотек ВНЗ за умов інформатизації суспільства. Проведено моніторинг запитів користувачів бібліотек для задоволення інформаційних і освітніх потреб. Проаналізовано обмінно-резервний фонд як джерело додаткового комплектування фонду бібліотеки Чернігівського державного технологічного університету.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73я431 + Ч734(4УКР)757.10/12

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА737919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Хомяков В. І. 
Потенціал і розвиток підприємства : [посібник] / В. І. Хомяков, В. М. Бєлінська, О. В. Федоренко; Черкас. держ. технол. ун-т. - Черкаси, 2009. - 435 c. - Бібліогр.: с. 425-435. - укp.

Вперше сформульовано визначення поняття потенціалу як здатності збалансованого використання усіх наявних резервів і можливостей з метою задоволення потреб споживачів шляхом виробництва конкурентоспроможних товарів і послуг. Наведено результати досліджень резервів розвитку потенціалу підприємств різних галузей промисловості. Запропоновано методику кількісного оцінювання технологічного та структурного впливів на зміну ефективності використання ресурсів підприємствами з урахуванням цінового фактора.

Впервые сформулировано определение потенциала как способности сбалансированного использования всех резервов и возможностей с целью удовлетворения потребностей потребителей путем производства конкурентоспособных товаров и услуг. Изложены результаты исследований резервов развития потенциала предприятий различных отраслей промышленности. Приведена методика количественного оценивания технологического и структурного влияний на изменение эффективности использования ресурсов предприятиями с учетом ценового фактора.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-571

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА719008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бєлінська В. 
Інституційний репозитарій як інструмент інформаційного забезпечення навчальної, наукової та міжнародної науково-дослідницької діяльності ЧДІЕУ / В. Бєлінська, Н. Мороз // Вісн. Кн. палати. - 2013. - № 8. - С. 22-25. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Висвітлено стратегічні напрями створення та розвитку репозитарію у Науковій бібліотеці Чернігівського державного інституту економіки і управління, механізм їх реалізації. Розкрито роль бібліотеки в процесі розвитку інституційного репозитарію, його місце в міжнародному та регіональному бібліотечно-інформаційному просторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР-4ЧЕР-2Ч)757.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шаповал С. Д. 
Доцільність виконання операцій, що корегують деформацію стопи у хворих на цукровий діабет / С. Д. Шаповал, І. Л. Савон, О. В. Трибушний, В. О. Бєлінська, О. О. Максимова // Запорож. мед. журн.. - 2017. - 19, № 4. - С. 441-445. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.845.6 + Р415.160.23 + Р457.865.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Шаповал С. Д. 
Особливості клінічного перебігу і принципи диференціальної діагностики бешихи / С. Д. Шаповал, Л. А. Василевська, В. О. Бєлінська // Клініч. хірургія. - 2021. - 88, № 1/2. - С. 61-68. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - з'ясувати спільні та відмінні риси клінічного перебігу бешихи й інших захворювань, що можуть її імітувати. Проаналізовано 114 історій хвороб пацієнтів, які перебували на стаціонарному лікуванні в Центрі гнійно-септичної хірургії Міської лікарні N 3 м. Запоріжжя у 2019 - 2020 рр. За цей період часу в центрі стаціонарне лікування було проведено 123 хворим з післяін'єкційними абсцесами м'яких тканин, 184 - з абсцесами м'яких тканин, 203 - з флегмонами різних локалізацій, 49 - з ускладненим панарицієм, із них 3 - з підшкірним. За 5 попередніх років проконсультовано 127 хворих в поліклініці і терапевтичних, інфекційних, неврологічних та інших відділеннях лікарень міста. Визначено ряд критеріїв та ознак, що дозволяють диференціювати бешиху від захворювань, які у своєму розвитку можуть мати схожу клінічну симптоматику, та ряд обставин, що потребують з'ясування. Встановлено, що діагностувати бешиху можливо без спеціального лабораторного обстеження на підставі огляду хворого, даних епідеміологічного анамнезу й анамнезу хвороби. Провокують розвиток бешихи такі фактори: порушення цілісності шкірних покривів (садна, подряпини, тріщини, натерті і забиті місця, травми); мікоз; різка зміна температури тіла (переохолодження, перегрівання); емоційний стрес; підвищена інсоляція. Бешиха має характерну літньо-осінню сезонність. У людей, зайнятих фізичною працею, захворювання реєструється частіше, ніж у людей, які мають інший характер трудової діяльності. Спадкова схильність до захворювання відзначається у 10 - 15 % пацієнтів. У зв'язку з цим у разі розвитку хвороби істотне значення має наявність таких факторів, як вроджена і придбана венозна недостатність, грибкова інфекція нижніх кінцівок, наявність післяопераційних і післятравматичних рубців, лімфостаз, цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, а також захворювання, що супроводжуються розвитком набряків, потребують прийому кортикостероїдів, цитостатиків. Висновки: математичне моделювання між бешихою та іншими захворюваннями, які мають у своїй клінічній картині подібні синдроми, може бути корисним при проведенні диференціальної діагностики між ними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського