Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (21)
Пошуковий запит: (<.>A=Білоус Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 55
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кіку А. Г. 
Загальний випадок фільтра Калмана / А. Г. Кіку, Т. І. Білоус // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 1999. - № 1. - С. 58-60. - укp.

Отримано модель фільтра Калмана для об'єктів, коли порядки операторів лівої та правої частин їх диференціальних рівнянь однакові. Фільтр дозволяє визначити оцінки змінних стану будь-яких таких кінцевомірних об'єктів керування в Калманівській постановці. Необхідність таких фільтрів виникає у випадку синтезу оптимального керування згаданими об'єктами, а також квазіоптимального керування об'єктів з чистим запізнюванням, що апроксимуються відомим рядом Пада, у яких порядки операторів лівої та правої частин їх диференціальних рівнянь однакові.


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кіку А. Г. 
Розпізнавання образів на основі системного підходу та попередньої обробки інформації / А. Г. Кіку, Т. І. Білоус // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 1999. - № 1. - С. 60-63. - укp.

Розглянуто питання синтезу методів виявлення та розпізнавання образів за наявності перешкод високого рівня на основі застосування ідей системного аналізу та цілеспрямованої обробки інформації. Наведено опис структури дослідницької пошукової системи для синтезу методів виявлення та розпізнавання, побудованої на основі вказаної методології, та її основних блоків. Використаний підхід дозволяє досягти задовільних результатів розв'язання задач розпізнавання за рівнів перешкод, коли існуючі методи, побудовані на основі класичного підходу, не працездатні. Наведено приклад розв'язання подібної задачі виявлення образів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.42

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Добронравова І. С. 
Новітня філософія науки : підручник / І. С. Добронравова, Т. М. Білоус, О. В. Комар. - К. : Логос, 2009. - 244 c. - укp.

Висвітлено досягнення і проблеми вітчизняної та світової філософії науки 1980 - 1990 рр. і початку ХХІ ст. Розглянуто філософські засади постнекласичної науки, яка складається у процесі сучасної наукової революції, а також натуралістичні і прагматичні тенденції в сучасній західній філософії науки та епістемології.

Освещены достижения и проблемы отечественной и мировой философии науки 1980 - 1990 гг. и начала ХХІ ст. Рассмотрены философские основы постнеклассической науки, которая складывается в процессе современной научной революции, а также натуралистические и прагматические тенденции в современной западной философии науки и эпистемологии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)64 я73 + Ю251.09 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА714109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кіку А. Г. 
Інший вивід основних співвідношень неперервного варіанта динамічного програмування / А. Г. Кіку, Т. І. Білоус // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2001. - № 1. - С. 90-92. - укp.

Запропоновано підхід до виводу співвідношень неперервного варіанта методу динамічного програмування, який базується безпосередньо на принципі оптимальності та незалежності величини показника якості від точки поділу інтервалу інтегрування на два підінтервали. Розглянутий підхід натуральним способом поділяє початкову задачу на дві підзадачі, перша з яких є зв'язаною з переглядом розв'язку з кінця інтервалу управління до його початку та вносить ясність у цей метод, як і у випадку дискретного варіанта. Розв'язання другої підзадачі дозволяє реалізувати другий етап розв'язання загальної задачі, а саме, реалізувати рух від початку інтервалу управління до його кінця.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Білоус Т. М. 
Натуралізм та когнітивний поворот у філософії науки / Т. М. Білоус // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2008. - № 2. - С. 27-32. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Репрезентовано огляд сучасних натуралістичних тенденцій в аналітичній філософії науки. Проаналізовано причини звернення до натуралізму та викладено головні ідеї натуралістичних концепцій філософії науки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Б

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Білоус Т. М. 
Виховання толерантності в студентів вищих педагогічних навчальних закладів у процесі вивчення іноземної мови : Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Т. М. Білоус; Ін-т пробл. виховання АПН України. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Розкрито суть і зміст педагогічної толерантності, а також виявлено особливості виховання толерантності студентів вищих педагогічних навчальних закладів. Визначено та експериментально апробовано комплекс психолого-педагогічних умов, необхідних для виховання толерантності у процесі вивчення іноземної мови. Теоретично обгрунтовано зміст, форми та методи педагогічного керівництва даним процесом. Розроблено й апробовано експериментальну модель її виховання у студентів вищих педагогічних навчальних закладів засобами предмета "Іноземна мова". Запропоновано комплекс діагностичних методик, що дозволяють оцінювати ефективність виховання толерантності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.352 + Ш12-913.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334038 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Білоус Т. О. 
Корекційна спрямованість музично-ритмічних занять у допоміжній школі : Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / Т. О. Білоус; Ін-т дефектології АПН України. - К., 2000. - 18 c. - укp.

Наведено результати теоретичного та експериментального досліджень закономірностей та особливостей впливу музично-ритмічних занять на розвиток психомоторики учнів молодших класів допоміжної школи. Визначено ефективність комерційно-компенсаторних засобів музично-ритмічної діяльності в розвитку у дітей даної категорії порушених сторін психомоторики (з урахуванням їх потенційних можливостей). Обгрунтовано необхідність перебудови структури та змісту музично-ритмічного виховання розумово відсталих дітей з трьома рівнями: створення теоретичної моделі, удосконалення програмного матеріалу, а також розробка методичних основ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.241.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Білоус Т. І. 
Оптимальне керування об'єктами загального виду : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.13.07 / Т. І. Білоус; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2002. - 18 c. - укp.

Розв'язано задачу оптимального керування в квадратичних постановках лінійними динамічними об'єктами загального вигляду, векторно-матричні моделі яких містять у своєму складі матрицю обходу. Для даних об'єктів синтезовано оптимальні регулятори за відомих і невідомих змінних стану, наявності та відсутності перешкод, а також фільтри Калмана та фільтри змінних стану за відсутності перешкод. Для поширення результатів квадратичної теорії керування на нескінченномірні об'єкти, зокрема, для об'єктів з чистим запізнюванням, розроблено їх оптимальні скінченномірні моделі мінімальної складності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.4-016.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Білоус Т. М. 
Роль ідеалізації в сучасній формальній епістемології : Автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.01 / Т. М. Білоус; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 18 c. - укp.

Розглянуто існуючі підходи щодо моделювання статики та динаміки переконань у сучасних формально орієнтованих напрямах аналітичної епістемології. Проаналізовано роль процедури ідеалізації у процесі утворення когнітивних структур раціонального агента пізнання. Доведено її значення як необхідної умови побудови формальних моделей, в яких на нормативному рівні визначено оптимальну поведінку раціональних агентів. Зазначено, що дані ідеалізовані моделі є предметом дослідження формальної епістемології. Встановлено відносну самостійність і науковий характер нової галузі та її тісний зв'язок з комп'ютерними дослідженнями. Доведено перспективність використання формальної епістемології у сфері комп'ютерного моделювання та теорії штучного інтелекту, які є методами її емпіричної перевірки як наукової дисципліни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю22 в017:Ю4 + Ю212.25 + З810.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Губерський Л. В. 
Філософія та політологія у структурі соціогуманітарного знання (теоретичні та методологічні аспекти) : монографія / Л. В. Губерський, А. Є. Конверський, В. А. Бугров, Г. Є. Аляєв, Т. М. Білоус; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ : Київ. ун-т, 2011. - 543 c. - укp.

Висвітлено філософські проблеми соціально-гуманітарного знання. Розглянуто концепцію логіки та методології науки як теоретичної та практичної філософії, когітологічне обгрунтування концепції репрезентативного розуміння наукового знання, парадигмальний підхід у дослідженні історії зарубіжної філософії, теоретичні проблеми раціональної реконструкції історії української філософії, проблеми філософського аналізу соціокультурного розвитку гуманітарних наук, етнополітологічні та націологічні аспекти розвитку політологічного знання, на основі яких окреслено перспективи розвитку філософії та політології в сучасному культурно-освітньому просторі України. Проаналізовано модуси реалізації філософського та політологічного знання в сучасному соціогуманітарному просторі. Розкрито роль, місце і значення філософських і політологічних дисциплін у розвитку класичної університетської освіти. Обгрунтовано шляхи та основні способи впровадження результатів наукових досліджень у процесі підготовки фахівців із вищою освітою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф0в + Ю9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА778437 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Конверський А. Є. 
Філософія та політологія у структурі сучасного соціогуманітарного знання : монографія / А. Є. Конверський, В. А. Бугров, С. В. Руденко, Г. Є. Аляєв, Т. М. Білоус; ред.: А. Є. Конверський; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ : Київ. ун-т, 2011. - 319 c. - укp.

Проаналізовано сучасний стан філософського та політологічного знання у світовому інтелектуальному просторі, з'ясовано його роль, місце і значення у структурі соціогуманітарних наук, порівняно вітчизняні і зарубіжні моделі філософських та політичних наук. Розроблено нову концепцію розвитку філософського та політологічного знання, яка мала висвітлювати перспективні інноваційні напрями наукових досліджень у галузях філософії та політології. Вивчено моделі філософії університетської освіти, що вже існують, аналіз схем побудови класичної університетської освіти в Україні і, як наслідок, - створення концептуальної моделі побудови класичної університетської освіти в контексті Болонського процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф0в + Ю9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА778398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кіку А. Г. 
Виведення основних співвідношень неперервного варіанта динамічного програмування / А. Г. Кіку, Т. І. Білоус, В. М. Бурлаков // Адапт. системи автомат. упр. : міжвід. наук.-техн. зб. - 1998. - Вип. 1. - С. 32-35. - укp.

Запропонований підхід до виводу співвідношень неперервного варіанту методу динамічного програмування, який заснований безпосередньо на принципі оптимальності і незалежності величини показника якості від точки розділення інтервалу інтегрування на два підінтервали. Розглянутий підхід натуральним способом поділяє початкову задачу на дві підзадачі. Перша підзадача зв`язана з переглядом розв'язку з кінця інтервалу управління до його початку і тим самим вносить ясність в самий метод, як і у випадку дискретного варіанта. Розв`язання ж другої підзадачі дозволяє реалізувати другий етап рішення загальної задачі, а саме реалізувати рух від початку інтервалу управління до його кінця.


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.117

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кіку А. Г. 
Розв'язання задач розпізнавання образів на основі системного підходу та попередньої обробки інформації / А. Г. Кіку, Т. І. Білоус, В. М. Бурлаков // Адапт. системи автомат. упр. : міжвід. наук.-техн. зб. - 1998. - Вип. 1. - С. 26-31. - укp.

Розглядаються питання синтезу методів виявлення та розпізнавання образів при наявності перешкод надвисокого рівня на основі застосування ідей методології системного аналізу та цілеспрямованої обробки інформації. Наводиться опис структури дослідницької пошукової системи для синтезу методів виявлення та розпізнавання, яка побудована на основі вказаної методології, та її основних блоків. Підхід, що використовується, дозволяє досягти задовільних результатів розв'язання задач розпізнавання при рівнях перешкод, коли існуючі методи непрацездатні.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Безруков Л. О. 
Моніторинг контролю над бронхіальною астмою в дітей із фенотипом фізичного напруження / Л. О. Безруков, Л. А. Іванова, Т. М. Білоус // Буков. мед. вісн.. - 2012. - 16, № 4. - С. 11-15. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Вивчено ефективність базисної терапії в 163 хворих на бронхіальну астму залежно від наявності фенотипу фізичного напруження. Показано, що в цілому контролююча терапія виявилася ефективнішою в дітей без фенотипу фізичного напруження, однак цей ефект визначається тільки за умови великої кількості пролікованих хворих. Після курсу базисної терапії діти з фенотипом фізичного напруження знаходяться на гіршому рівні контролю за представників групи без даного фенотипу на початку лікування, що потребує призначення більшого обсягу протизапальної та дезобструктивної терапії цим пацієнтам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Колоскова О. К. 
Синдром емоційного вигорання у лікарів-педіатрів, які працюють на різному рівні надання медичної допомоги дітям / О. К. Колоскова, Т. М. Білоус, В. В. Білоус // Буков. мед. вісн.. - 2013. - 17, № 4. - С. 79-82. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р73 п91 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Білоус Т. Л. 
Стресостійкість працівників органів внутрішніх справ як важлива складова готовності до професійної діяльності в екстремальних умовах / Т. Л. Білоус // Пед. освіта: Теорія і практика. Психологія. Педагогіка : зб. наук. пр. - 2012. - № 18. - С. 41-45. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто сутність екстремальних ситуацій службової діяльності працівників ОВС та формування їх стресостійкості. Встановлено, що стресостійкість працівників ОВС є важливою складової готовності до успішного здійснення професійної діяльності за екстремальних умов. Проаналізовано сучасний стан розробленості проблеми стресу в дослідженнях науковців. Вивчено вплив стресу на ефективність професійної діяльності та рівень психологічної стійкості до стресів працівників ОВС. Визначено основні напрямки та чинники формування стресостійкості й особливості надання соціально-педагогічної та психологічної допомоги за стресових ситуацій. Уточнено сутність терміну «стресостійкість» – це термін, що характеризує деяку сукупність особистісних якостей, що дозволяють працівникам переносити значні інтелектуальні, вольові й емоційні навантаження (перевантаження), зумовлені особливостями професійної діяльності, без особливих шкідливих наслідків для діяльності та здоров’я. Визначено чинники формування стресостійкості працівників ОВС, зокрема – вміння управляти власними реакціями на стресові та конфліктні ситуації. Зроблено висновок, що дослідження підвищення рівня стресостійкості для спеціалістів різних професій як одного з головних компонентів готовності до діяльності за екстремальних ситуацій передбачає вміння протистояти стресовим і конфліктним чинникам, негативним впливам навколишнього середовища, а також дозволяє підвищувати рівень власної професійної компетентності.

Рассматрена сущность экстремальных ситуаций служебной деятельности работников ОВД и формирование их стрессоустойчивости. Установлено, что стрессоустойчивость работников ОВД является важной составляющей готовности к успешному осуществлению профессиональной деятельности в экстремальных условиях. Проанализировано современное состояние разработанности проблемы стресса в исследованиях ученых. Изучено влияние стресса на эффективность профессиональной деятельности и уровень психологической устойчивости к стрессам работников ОВД. Определены основные направления и факторы формирования стрессоустойчивости и особенности предоставления социально-педагогической и психологической помощи в стрессовых ситуациях. Уточнена сущность термина «стрессоустойчивость» – это термин, характеризующий некоторую совокупность личностных качеств, позволяющих сотрудникам переносить значительные интеллектуальные, волевые и эмоциональные нагрузки (перегрузки), обусловленные особенностями профессиональной деятельности, без особых вредных последствий для деятельности и здоровья. Определены факторы формирования стрессоустойчивости сотрудников ОВД, в частности – умение управлять собственными реакциями на стрессовые и конфликтные ситуации. Сделан вывод, что исследования повышения уровня стрессоустойчивости для специалистов разных профессий как одного из главных компонентов готовности к деятельности в экстремальных ситуациях предполагает умение противостоять стрессовым и конфликтным факторам, негативным воздействиям окружающей среды, а также позволяет повышать уровень своей профессиональной компетентности.

Essence of extreme situations of official activity of workers of organs of internal affairs is examined and forming their stressresistence. Considered the essence of extreme situations of performance of employees of the Interior and the formation of their stress. Found that the stress levels of employees of the Interior is an important component of readiness for successful implementation of the professional work in extreme conditions. The current state of problem elaboration of stress research scientists. The effect of stress on the effectiveness of professional activity and the level of psychological resistance to stress internal affairs officers. The main trends and factors of stress and especially the provision of social, educational and psychological support in stressful situations. Clarified the nature of the term "stress tolerance" – a term describing a certain set of personality traits that allow employees to carry considerable intellectual, volitional and emotional stress (overload) due to the peculiarities of professional work, without any adverse effects on performance and health. Identified stress factors of police officers, in particular – the ability to manage their own reactions to stress and conflict. It is concluded that research to improve the stress tolerance of specialists of different professions as a major component of readiness for emergency situations requires the ability to withstand stress and conflict factors, and the impact of the environment, and also gives the opportunity to improve their professional competence.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01-7 + Ю942

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73131 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Колоскова О. К. 
Історія педіатричної науки на теренах Буковини / О. К. Колоскова, Л. О. Безруков, Т. М. Білоус // Буков. мед. вісн.. - 2014. - 18, № 3. - С. 241-245. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

На основі архівних документів та історичних публікацій досліджено та висвітлено історію становлення, а також розвиток педіатричної науки на теренах Буковини, і, зокрема, кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Буковинського державного медичного університету.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р31 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Білоус Т. Л.  
Залежність рівня підготовленості майбутніх працівників органів внутрішніх справ до професійної діяльності від їх емоційного стану / Т. Л. Білоус // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закл. освіти : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 6 (49). - С. 113-117. - Библиогр.: 5 назв - укp.

Розглянуто види та роль емоцій в житті майбутніх працівників. Проведено дослідження впливу спецкурсу на емоційний стан майбутніх працівників ОВС за допомогою методики САН. Зроблено висновок про те, що педагогічний оптимізм, впевненість в собі, відсутність страху перед роботою за екстремальних умов, уміння володіти своїми фізичним, психічним, емоційним станами, наявність вольових якостей (цілеспрямованість, самовладання, рішучість, самокерування) сприяють позитивній самореалізації майбутніх працівників органів внутрішніх справ.

Рассмотрены виды и роль эмоций в жизни будущих работников. Проведено исследование влияния спецкурса на эмоциональное состояние будущих сотрудников ОВД с помощью методики САН. Сделан вывод о том, что педагогический оптимизм, уверенность в себе, отсутствие страха перед работой в экстремальных условиях, умение владеть своим физическим, психическим, эмоциональным состояниями, наличие волевых качеств (целеустремленность, самообладание, решительность, самоуправление) способствуют положительной самореализации будущих работников органов внутренних дел.

Dependence levels of future law enforcement officers to the professional activity from their emotional state


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942 + Ю935.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Колоскова О. К. 
Діагностичне значення імунологічних маркерів запальної відповіді організму у верифікації бактеріальної природи фебрильних нападів бронхіальної астми в дітей раннього та дошкільного віку / О. К. Колоскова, Т. М. Білоус, Є. П. Ортеменка // Актуал. инфектология. - 2014. - № 3. - С. 7-11. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета дослідження полягала у вивченні діагностичної цінності деяких клінічних та імунологічних тестів у верифікації бактеріальної та/або вірусної інфекції при фебрильних епізодах загострень бронхіальної астми у дітей раннього віку. На базі алергологічного відділення Чернівецької обласної дитячої лікарні методом простої випадкової вибірки було проаналізовано дані 104 дітей з бронхіальною астмою, які надійшли в лікарню з приводу загострення астми, пов'язаного з лихоманкою, і з яких були сформовані дві групи клінічного спостереження. При проведенні аналізу клінічних та лабораторних даних у дітей з фебрильними нападами бронхіальної астми бактеріальної або вірусної природи висловлено припущення, що у таких пацієнтів вірогідно частіше імунологічні показники запальних реакцій були підвищеними - рівень сироваткового інтерлейкіну-8 перевищував 50,0 пг/мл (52,9 %), а концентрація С-реактивного білка в сироватці крові становила понад 50,0 мг/л (43,1 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Колоскова О. К. 
Патогенетичне обгрунтування оптимізації лікування вірусних діарей у дітей за допомогою спороутворювальних бацил, здатних до самоелімінації / О. К. Колоскова, Т. М. Білоус, М. Н. Гарас // Актуал. инфектология. - 2014. - № 3. - С. 49-52. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.19-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101103 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського