Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Венцківський Б$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Венцківський Б. М. 
Діагностика, лікування та профілактика бактеріального вагінозу : Метод. рек. / Б. М. Венцківський, А. Я. Сенчук, Г. Д. Гордєєва; Укр. центр наук. мед. інформації і патент.-ліценз. роботи. - К., 1999. - 16 c. - Бібліогр.: 8 назв. - укp. - рус.

Представлено сучасне уявлення про етіологію і патогенез бактеріального вагінозу (БВ). Висвітлюються питання діагностики, лікування та профілактики цієї дуже поширеної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.301.1-5я8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Венцківський Б. М. 
Застосування простагландинів в акушерській практиці : Метод. рек. / Б. М. Венцківський, А. Я. Сенчук, Г. Д. Гордєєва; Укр. центр наук. мед. інформації і патент.-ліценз. роботи. - К., 1999. - 16 c. - Бібліогр.: 6 назв. - укp. - рус.

На підставі результатів клінічних досліджень, які було проведено авторами, викладено нові відомості про показання, методи, ефективність застосування сучасних препаратів простагландинів (ПГ) в акушерській практиці. Розглядається фізіологічна дія препаратів ПГ, показання та протипоказання до їх застосування. Описується використання ПГ для прискорення "дозрівання" шийки матки і індукції пологів у разі доношеної і майже доношеної вагітності, для стимуляції пологової діяльності, а також для припинення післяпологової гіпотонічної кровотечі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.774-6я8 + Р716.21-52я8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Збірник наукових праць Асоціації акушерів-гінекологів України / ред.: Б. М. Венцківський; Асоц. акушерів-гінекологів України. - Сімф., 1998. - 536 c. - укp.

У збірнику викладено матеріали з проблем кесарського розтину в сучасному акушерстві: кесарський розтин як метод розродження в цілому та при прогресуючих важких гестозах; актуальні питання перитоніту після абдомінального розродження; функціональні методи у виборі кесарського розтину при передчасних пологах; кесарський розтин у вагітних з цукровим діабетом; сучасні аспекти кесарського розтину при недоношуваній вагітності; можливості доклінічної діагностики ускладнень після операції кесарського розтину; основні принципи планування сім'ї у жінок з рубцем на матці після кесарського розтину; вибір методу розродження і ведення родів при затримці розвитку плода та ін. Розглянуті актуальні питання акушерства і гінекології: прогнозування та профілактика маткових кровотеч у жінок з неплідністю, які зазнали різної радіаційної дії; резерви зниження частоти оперативного розродження у жінок з факторами ризику слабкості родової діяльності; клініко-діагостичне значення оцінки адаптаційно-пристосовуваних можливостей плода; алгоритм прогнозування ефективності методів лікування неплідних пар; тактика розродження вагітних з ризиком утробного інфікування плода та ін.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р71 я43(4УКР)5 + Р11(4УКР)43 я43(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Збірник наукових праць Асоціації акушерів-гінекологів України / ред.: Б. М. Венцківський; Асоц. акушерів-гінекологів України. - К. : ТМК, 1999. - 496 c. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми акушерства і гінекології, детально викладено питання ефективності лікування та профілактики акушерських кровотеч. Досліджено морфофункціональний стан спіральних артерій при хронічній плацентарній недостатності різноманітної етіології, особливості клініко-метаболічної адаптації новонароджених від матерів з екстрагенітальною патологією, стан мікробіоценозу пологових шляхів у вагітних та породіль із залізодефіцитною анемією. Проведено клініко-порівняльний аналіз перебігу вагітності та пологів у діагностиці гіпоксичних уражень центральної нервової системи плода, викладено комплексний підхід до пренатальної діагностики природжених вад розвитку та спадкових захворювань. Висвітлено сучасні аспекти лікування септичних ускладнень в акушерстві, актуальні питання хірургічного лікування гнійно-запальних захворювань геніталій у жінок, що проживають в різних зонах радіаційного ураження. Викладено основи прогнозування акушерських кровотеч у жінок з обтяженою репродуктивною функцією, проблеми терапії кровотеч при пологах та в ранньому післяпологовому періоді, прогнозування та чинники ризику кровотеч у віл-інфікованих вагітних та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р71 я43(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Збірник наукових праць Асоціації акушерів-гінекологів України / ред.: Б. М. Венцківський; Асоц. акушерів-гінекологів України. - К. : Інтермед, 2002. - 271 c. - укp.

Розглянуто можливості застосування інфузійно-трансфузійної терапії у разі гнійно-септичних ускладнень в акушерстві. Досліджено фактори ризику акушерських кровотеч у жінок з обтяженою репродуктивною функцією. Розглянуто досвід використання аутокрові у випадку внутрішньо-черевних кровотеч. Проаналізовано методи профілактики кровотеч під час пологів та післяпологового періоду у вагітних з тяжкою анемією. Досліджено вплив патологічної крововтрати під час пологів на розвиток гнійно-запальних захворювань у породіль. Розглянуто питання профілактики та лікування маткових кровотеч у дівчат.

Рассмотрены возможности применения инфузийно-трансфузийной терапии при гнойно-септических осложнениях в акушерстве. Исследованы факторы риска акушерских кровотечений у женщин с отягощенной репродуктивной функцией. Рассмотрен опыт использования аутокрови при внутренне-брюшном кровотечении. Проанализированы методы профилактики кровотечений во время родов и в послеродовом периоде у беременных с тяжелой анемией. Исследовано влияние патологической кровопотери во время родов на развитие гнойно-воспалительных заболеваний у рожениц. Рассмотрены вопросы профилактики и лечения маточных кровотечений у девушек.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р71я43

Шифр НБУВ: ВА653133 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Збірник наукових праць Асоціації акушерів-гінекологів України / ред.: Б. М. Венцківський; Асоц. акушерів-гінекологів України. - К. : Інтермед, 2003. - 559 c. - укp.

Розглянуто методи удосконалення організації амбулаторної акушерсько-гінекологічної служби в Україні. Проаналізовано проблеми дослідження стану здоров'я та якості життя жіночого населення за сучасних умов. Встановлено можливості використання антигомотоксичної терапії для корекції порушень репродуктивної системи у дівчаток групи високого ризику. Розглянуто питання діагностики внутрішньоутробного інфікування плода в поліклінічних умовах. Досліджено методи реабілітації репродуктивної функції після лапароскопічних реконструктивно-пластичних операцій на маткових трубах у випадку безпліддя. Наведено клінікоімунологічне обгрунтування застосування препаратів з сорбційно-імуномоделювальними властивостями під час лікування гнійних ран у породілей.

Рассмотрены методы улучшения организации амбулаторной акушерско-гинекологической службы в Украине. Проанализированы проблемы исследования состояния здоровья и качества жизни женского населения в современных условиях. Установлены возможности применения антигомотоксической терапии для коррекции нарушений репродуктивной системы у девочек группы высокого риска. Рассмотрены вопросы диагностики внутриутробного инфицирования плода в поликлинических условиях. Исследованы методы реабилитации репродуктивной функции после лапароскопических реконструктивно-пластических операций на матковых трубах при бесплодии. Приведено клиникоиммунологическое обоснование применения препаратов с сорбционно-иммуномоделирующими свойствами при лечении гнойных ран у рожениц.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р71я43

Шифр НБУВ: ВА653132 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Збірник наукових праць Асоціації акушерів-гінекологів України / ред.: Б. М. Венцківський; Асоц. акушерів-гінекологів України. - К. : Інтермед, 2004. - 778 c. - укp.

Розглянуто хірургічні методи лікування в акушерстві та гінекології. Проаналізовано перебіг вагітності та пологів у жінок після лапароскопічної корекції непліддя. Розкрито аспекти хірургічного лікування лейоміоми матки. Описано сучасні технології кесаревого розтину. Визначено показники системи гемостазу у вагітних жінок з варикозною хворобою залежно від методу розродження. Висвітлено перспективи мікрохірургічного та ендоскопічного лікування неплідності, ефективність комбінованого методу лікування генітального ендометріозу у хворих на безпліддя. Наведено критерії діагностики та ефективності лікування безпліддя у жінок з хронічними запальними процесами репродуктивної системи хламідійної етіології, морфофункціональну характеристику судинного русла плаценти у вагітних жінок з герпесвірусною інфекцією.

Рассмотрены хирургические методы лечения в акушерстве и гинекологии. Проанализировано протекание беременности и родов у женщин после лапароскопической коррекции бесплодия. Раскрыты аспекты хирургического лечения лейомиомы матки. Представлены современные технологии кесаревого сечения. Определены показатели системы гемостаза у беременных женщин с варикозной болезнью в зависимости от метода разрождения. Освещены перспективы микрохирургического и эндоскопического лечения бесплодия, эффективность комбинированного метода лечения генитального эндометриоза у больных бесплодием. Приведены критерии диагностики и эффективности лечения бесплодия у женщин с хроническими воспалительными процессами репродуктивной системы хламидийной этиологии, морфофункциональная характеристика сосудистого русла плаценты у беременных женщин с герпесвирусной инфекцией.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р71я43

Шифр НБУВ: ВА668119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Венцківський Б. М. 
Методичні вказівки для викладачів щодо організації навчального процесу з гінекології на медичному факультеті / Б. М. Венцківський, Г. К. Степанківська, В. О. Товстановська, С. О. Авраменко, І. Б. Венцківська, Я. М. Вітовський, Г. Д. Гордєєва, І. В. Гужевська, Л. П. Даниленко, В. Г. Жегулович; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К. : Інтермед, 2005. - 215 c. - укp.

Описано методи дослідження в гінекології. Наведено відомості про запальні захворювання жіночих статевих органів, порушення репродуктивної функції, онкогінекологічну патологію, методи їх діагностики та лікування.

Представлены методы исследования в гинекологии. Приведены сведения о воспалительных заболеваниях женских половых органов, нарушениях репродуктивной функции, онкогинекологической патологии, методах их диагностики и лечения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р71р3-34

Шифр НБУВ: ВА668115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Венцківський Б. М. 
Методичні вказівки для викладачів щодо організації навчального процесу з гінекології на медичному факультеті / Б. М. Венцківський, Г. К. Степанківська, В. О. Товстановська, С. О. Авраменко, І. Б. Венцківська; ред.: Б. М. Венцківський, Г. К. Степанківська; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. Каф. акушерства і гінекології №1. - К. : Інтермед, 2005. - 306 c. - укp.

Описано методику викладання основних розділів фізіологічного та патологічного акушерства. Наведено відомості про перебіг вагітності, пологів, післяпологового періоду, розглянуто їх ускладнення, методи діагностики та лікування уражень і патологій. Розглянуто питання невиношуваності та штучного переривання вагітності, наведено класифікацію аномалій пологової діяльності матки. Показано особливості перебігу вагітності та ведення пологів з великим плодом. Встановлено показання та порядок проведення операції кесаревого розтину. Охарактеризовано структуру та принципи роботи жіночої консультації, наведено методи ідентифікації вагітних високого пренатального та інтернатального ризику. Запропоновано питання для самоконтролю та завдання для позааудиторної роботи студентів. Розроблено ситуаційні задачі для контролю остаточного рівня знань.

Описана методика преподавания основных разделов физиологического и патологического акушерства. Приведены сведения о течении беременности, родов, послеродового периода, рассмотрены их осложнения, методы диагностики и лечения поражений и патологий. Рассмотрены вопросы невынашиваемости и искусственного прерывания беременности, представлена классификация аномалий половой деятельности матки. Показаны особенности течения беременности и ведения родов с большим плодом. Установлены показания и порядок проведения операции кесаревого сечения. Охарактеризована структура и принципы работы женской консультации, представлены методы идентификации беременных высокого пренатального и интернатального риска. Приведены вопросы для самоконтроля и задания для внеаудиторной работы студентов. Разработаны ситуационные задачи для контроля уровня знаний.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р71 р3-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА668064 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Венцківський Б. М. 
Методичні вказівки для викладачів щодо організації навчального процесу з акушерства на медичному факультеті / Б. М. Венцківський, Г. К. Степанківська, В. О. Товстановська, С. О. Авраменко, І. Б. Венцівська; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця, кафедра акушерства і гінекології №1. - К. : Інтермед, 2007. - 308 c. - укp.

Обгрунтовано зміст навчальних занять з фізіологічного та патологічного акушерства для студентів медичного факультету, які оволодівають спеціальністю "Лікувальна справа". Наведено матеріали про структуру та принципи роботи акушерського стаціонару та жіночої консультації, перебіг та ускладнення вагітності, пологів і післяпологового періоду, розглянуто методи діагностики та лікування найбільш поширених патологій, висвітлено питання перинатології та планування сім'ї. Наведено методичні вказівки щодо організації навчального процесу, розроблено контрольні запитання та завдання для самостійної роботи до кожної теми курсу.

Обосновано содержание учебных занятий по физиологическому и патологическому акушерству для студентов медицинского факультета, овладевающих специальностью "Врачебное дело". Приведены материалы о структуре и принципах работы акушерского стационара и женской консультации, течении и осложнениях беременности, родов, послеродового периода, рассмотрены методы диагностики и лечения наиболее распространенных патологий, освещены вопросы перинатологии и планирования семьи. Разработаны методические указания по организации учебного процесса, а также контрольные вопросы и задания для самостоятельной работы к каждой теме курса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716 р3-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА715055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Венцківський Б. М. 
Методичні вказівки для викладачів щодо організації навчального процесу з гінекології на медичному факультеті / Б. М. Венцківський, Г. К. Степанківська, В. О. Товстановська, С. О. Авраменко, І. Б. Венцківська, Я. М. Вітовський, Г. Д. Гордєєва, І. В. Гужевська, Л. П. Даниленко, В. Г. Жегулович; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К. : Інтермед, 2007. - 216 c. - укp.

Описано методику викладання основних розділів гінекології. Наведено відомості про запальні захворювання жіночих статевих органів, порушення репродуктивної функції, онкогінекологічну патологію, методи їх діагностики і лікування.

Описана методика преподавания основных разделов гинекологии. Приведены сведения о воспалительных заболеваниях женских половых органов, нарушениях репродуктивной функции, онкогинекологической патологии, методы их диагностики и лечения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р71р3 + Р569.71р3

Шифр НБУВ: ВА714423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Глумчер Ф. С. 
Невідкладна медична допомога : навч. посіб. / Ф. С. Глумчер, В. Ф. Москаленко, К. М. Амосова, Б. Г. Безродний, О. А. Бур'янов, Б. М. Венцківський. - К. : Медицина, 2006. - 631 c. - Бібліогр.: с. 630-631. - укp.

На підставі даних доказової медицини розглянуто етіології, патогенез, основні методи діагностики та лікування хворих з патологією, що потребує невідкладної медичної допомоги, зокрема, серцево-легеневими хворобами, гострою дихальною, нирковою та печінковою недостатністю, хірургічними захворюваннями, травматологічними ушкодженнями, інфекційними хворобами, гострими отруєннями, акушерсько-гінекологічною патологією, психічними розладами. Висвітлено теоретичні основи гомеостазу організму, зокрема, водно-електролітного балансу та кислотно-основного стану. Увагу приділено невідкладним станам у психіатрії.

На основе данных доказательной медицины рассмотрены этиология, патогенез, основные методы диагностики и лечения больных с патологией, требующей неотложной медицинской помощи, в частности, сердечно-легочными болезнями, острой дыхательной, почечной и печеночной недостаточностью, хирургическими заболеваниями, травматологическими повреждениями, инфекционными болезнями, острыми отравлениями, акушерско-гинекологической патологией, психическими расстройствами. Освещены теоретические основы гомеостаза организма, в частности, водно-электролитного баланса и кислотно-основного состояния. Внимание уделено неотложным состояниям в психиатрии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р35,3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС47950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Венцківський Б. М. 
Кристалооптичний метод - об'єктивний критерій оцінки ранового процесу у породіль / Б. М. Венцківський, В. О. Товстановська, А. Б. Прилуцька, М. В. Курик // Лікар. справа. - 2002. - № 1. - С. 84-86. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

При помощи метода поляризационной микроскопии изучалась структура биологических сред (кровь, раневой экссудат, биоптат из раны) у 119-ти рожениц с гнойными ранами для диагностики раневого процеса. Биологический материал брали до лечения, на протяжении и после лечения. На основании исследования пришли к выводу, что кристаллооптический метод отражает состояние организма рожениц, подтверждая патогенез гнойно-воспалительных заболеваний, помогает проследить смену фаз раневого процесса, показывая еффективность лечения гнойных ран, обновление тканей в ране к их первичному функциональному состоянию.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.230.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Венцківський Б. М. 
Гонадотропна активність гіпофізу у жінок з доброякісними захворюваннями матки та патологією щитоподібної залози / Б. М. Венцківський, М. Є. Яроцький, І. В. Яроцька // Здоровье женщины. - 2006. - № 2. - С. 113-117. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

У 140-а обстежених жінок з доброякісними захворюваннями матки виявлено дисбаланс гонадотропної функції. Підвищення рівня ФСГ, ЛГ та пролактину виявлено у жінок з лейоміомою матки та поєднаною патологією матки у разі захворювання щитовидної залози, що свідчить про взаємозв'язок тиреоїдної та репродуктивної систем.


Ключ. слова: щитоподібна залоза, доброякісні захворювання матки, гонадотропна функція
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-3 + Р415.12-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Венцківський Б. М. 
Діагностична та хірургічна лапароскопія у відновленні репродуктивного здоров'я жінок після односторонньої оваріо-аднексектомії / Б. М. Венцківський, О. А. Бурка, В. Г. Жегулович, М. Е. Яроцький, Л. М. Семенюк // Здоровье женщины. - 2006. - № 3. - С. 124-125. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати спостереження 62-х жінок протягом 5-ти років після односторонньої оваріо- або аднексектомії. Встановлено найбільш характерні зміни в репродуктивній системі за відсутності одного яєчника та визначено переваги хірургічної лапароскопії для лікування кістозних змін єдиного яєчника.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.765

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Венцківський Б. М. 
Концепція активної профілактики та реабілітації - основа сучасної стратегії при гіперплазії ендометрія / Б. М. Венцківський, А. М. Борода, М. Є. Яроцький, Л. В. Коваль // Здоровье женщины. - 2006. - № 2. - С. 90-94. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено комплексний аналіз сучасного стану проблеми гіперплазій ендометрія (ГЕ). Встановлено, що найбільш ефективним способом запобігання виникненню та прогресуванню ГЕ є система адекватних лікувально-профілактичних заходів, які слід реалізовувати, починаючи з молодого віку, особливо серед осіб групи ризику. Результати клінічних досліджень свідчать, що комплексні заходи первинної та вторинної профілактики ГЕ дають можливість уникнути захворювання чи відстрочити його маніфестацію, збільшити тривалість ремісії, поліпшити якість життя хворих, зменшити медикаментозне навантаження та уникнути можливих негативних його наслідків, складних оперативних втручань, зменшити ризик та частоту виникнення раку ендометрія.


Ключ. слова: ендометрій, гіперплазія, активна профілактика, реабілітація
Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.11-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Венцківський Б. М. 
Нові аспекти патогенезу, лікування та профілактики невиношування вагітності / Б. М. Венцківський, Л. А. Жабіцька // Здоровье женщины. - 2005. - № 2. - С. 10-12. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено дослідження ролі оксиду азоту (NO) у патогенезі невиношування вагітності та на базі одержаних даних розроблено нові схеми профілактики та лікування невиношування вагітності з включенням донаторів NO, а саме: трансдермальних форм. Терапія донаторами NO може зробити великий внесок в управління невиношування вагітності шляхом моделювання маткових скорочень. Запропонований спосіб прогнозування невиношування, який базується на вивченні змін рівня NO у сироватці крові вагітних, дозволяє вчасно провести коригуючу терапію з метою профілактики розвитку даної патології.


Ключ. слова: невиношування вагітності, оксид азоту, донатори оксиду азоту
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Венцківський Б. М. 
Профілактика та корекція проявів постоваріоектомічного синдрому у жінок з патологією щитоподібної залози / Б. М. Венцківський, М. Є. Яроцький, І. В. Яроцька // Здоровье женщины. - 2006. - № 3. - С. 93-96. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

У жінок з патологією щитовидної залози (ЩЗ) постоваріоектомічний синдром проявляється на першу добу післяопераційного періоду (ПОП), має тяжчий перебіг і характеризується підвищенням гонадотропних гормонів - ФСГ та ЛГ, вегето-судинними та психоемоційними розладами та прогресуванням протягом 6-ти місяців. Призначення замісної гормональної терапії з першої доби ПОП дозволяє попередити розвиток постоваріоектомічного синдрому у жінок з патологією ЩЗ, а також прогресування порушення функції ЩЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-37 + Р715.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Венцківський Б. М. 
Стан фетоплацентарного комплексу та корекція його порушень у жінок, які перенесли сифілітичну інфекцію / Б. М. Венцківський, О. В. Башинська // Здоровье женщины. - 2007. - № 2. - С. 92-96. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Висвітлено особливості характеристик фетоплацентарного комплексу у жінок, які хворіли на сифіліс до вагітності. Запропоновано методику корекції виявлених порушень. Показано, що завдяки розробленій методиці профілактичних заходів у більшості випадків вдалося запобігти розвиткові суттєвих розладів стану плода у пацієнток, які брали участь у дослідженні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.591-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Венцківський Б. М. 
Стан щитоподібної залози у жінок з доброякісними захворюваннями матки / Б. М. Венцківський, М. Є. Яроцький, І. В. Яроцька // Здоровье женщины. - 2006. - № 1. - С. 132-133. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Із 81-ої жінки із доброякісними захворюваннями матки (ДЗМ), що проходили обстеження, поєднана патологія щитовидної залози (ЩЗ) зустрічалась у 65-ти (80,2 %). Найчастіше у таких жінок виявляються вузлові та дифузні форми ураження - відповідно, у 46-ти (70,7 %) і 13-ти (20 %) випадках. В обстеження пацієнток із ДЗМ необхідно включити комплексне ультразвукове дослідження ЩЗ.


Ключ. слова: доброякісні захворювання матки, щитоподібна залоза, комплексне ультразвукове дослідження
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-3 + Р415.12-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського