Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Гейко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Гейко О. Н. 
Автоматизированный многокомпонентный контроль выбросов промышленных объектов в атмосферу. / О. Н. Гейко, И. Ш. Ахмедзянов, Ю. М. Цвелых // Технология и конструирование в электрон. аппаратуре. - 2003. - № 5. - С. 18-22. - Библиогр.: 17 назв. - pуc.


Ключ. слова: аналитический, комплекс, экологический, контроль, промышленные, выбросы, абсорбционный, многокомпонентный, газоанализатор, ИК-спектрофотометрия, интерференционный, фильтр, СO, NO, NO2, SO2, CH4, CO2.
Індекс рубрикатора НБУВ: Ж692 + Ж109.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14479 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Кайдашев І.  
Терапевтична активність пептидного комплексу підшлункової залози у тварин з експериментальним автоімунним панкреатитом / І. Кайдашев, Л. Беркало, О. Гейко, Л. Куценко, Н. Боброва // Ліки України. - 2002. - № 11. - С. 26-28. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено терапевтичну активність пептидного комплексу підшлункової залози, що не містить інсуліну, за умови експериментального автоімунного панкреатиту. Експериментальний автоімунний панкреатит у щурів індукували шляхом уведення суспензії підшлункової залози в повному ад'юванті Фрейнда. Пептидний препарат уводили внутрішньом'язово в дозі 0,12 мг/кг протягом 7 днів. Установлено, що пептидний комплекс підшлункової залози має гіпоглікемічний ефект, а також властивість відновлювати мінеральний обмін і гематологічні показники. Рекомендовано схему застосування препарату у вигляді 7-денних курсів з перервою в 3 міс.


Ключ. слова: пептидний комплекс підшлункової залози, експериментальний автоімунний панкреатит
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.6-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кайдашев І.  
Терапевтична активність пептидного комплексу підшлункової залози у тварин з експериментальним автоімунним панкреатитом / І. Кайдашев, Л. Беркало, О. Гейко, Л. Куценко, Н. Боброва // Ліки України. - 2003. - № 11. - С. 77-79. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено терапевтичну активність пептидного комплексу підшлункової залози, що не містить інсуліну, в разі експериментального автоімунного панкреатиту. Експериментальний автоімунний панкреатит у щурів індуковано шляхом уведення суспензії підшлункової залози в повному ад'юванті Фрейнда. Пептидний препарат уведено внутрішньом'язово в дозі 0,12 мг/кг протягом 7 днів. Установлено, що пептидний комплекс підшлункової залози має гіпоглікемічний ефект, а також властивість відновлювати мінеральний обмін і гематологічні показники. Рекомендовано схему застосування препарату у вигляді 7-денних курсів з перервою в 3 міс.


Ключ. слова: пептидний комплекс підшлункової залози, експериментальний автоімунний панкреатит
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гейко О. О. 
Фізіологічна активність природного пептидного комплексу нирок та його синтетичних аналогів в умовах норми і при експериментальних її порушеннях : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.13 / О. О. Гейко; УААН. Ін-т свинарства. - Полтава, 1999. - 16 c. - укp. - рус.

Вивчено фізіологічну активність природного пептидного комплексу нирок (ППКН) та його синтетичних аналогів про-глу-ліз-асп-сер-арг-ліз (PEKDSRK), про-глу-ліз-асп-лей-арг-ліз (PEKDLRK), про-глу-ліз-асп-асп-арг-лей (PEKDDRL) при внесенні в кров донорів in vitro в умовах фізіологічної норми та аутоімунного нефриту на двох видах тварин, а також при фтористій інтоксикації та ураженні етиленгликолем. Указані пептиди не мають видоспецифічності дії. В крові донорів in vitro пептиди здійснювали вплив на Т-клітинну ланку імунітету. ППКН та його синтетичні аналоги сприяли збільшенню експресії CD-3, 4, 8, 72 молекул на поверхні лімфоцитів, посилювали проліферацію лімфоцитів та фагоцитарну активність нейрофілів. При аутоімунному нефриті пептиди блокували аутоімунну відповідь на антигени, проявляли еритропоетинподібну активність. При різних видах інтоксикації етиленгліколем здійснювали регуляторну дію на процеси регенерації та репарації, нормалізували коагуляційний потенціал крові, обмін нуклеїнових кислот та процеси перекисного окислення ліпідів в тканинах нирок. За умов інтоксикації фтористим натрієм відновлювали показники гемостазу. Таким чином, пептиди нирок мають важливе значення в підтримці фізіологічного стану нирок та цілісного організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.39 пептидний комплекс нирок + Р414-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305711 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Весніна Л. Е. 
Пептидергічна регуляція ниркових функцій / Л. Е. Весніна, Л. О. Куценко, О. А. Шликова, Н. О. Боброва, В. В. Рябенко, О. О. Гейко, О. В. Квак, І. Л. Гординська, В. М. Соколенко, Л. В. Беркало, І. П. Кайдашев // Буков. мед. вісн.. - 2012. - 16, № 3. - С. 15-18. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено механізми пептидергічної регуляції функції нирок за участі природного пептидного комплексу (ПКН), одержаного із кіркової речовини нирок. Показано, що ПКН має тканиноспецифічність, здатність впливати на функціональний стан нирок - на процеси фільтрації, реабсорбції та секреції за фізіологічних умов і під час модуляції секреції та реабсорбції фізіологічно активними речовинами: впливати на стан біохімічних реакцій, гемокоагуляцію, біосинтез ДНК. Для ПКН визначено взаємодію з клітинами імунної системи - здатність модулювати активність лімфоцитів периферичної крові (переважно T-клітин), викликати морфофункціональну перебудову в тимусі, відновлювати стан природної імунологічної толерантності організму лабораторних тварин до суміші тканинних антигенів, змінювати експресію поверхневих антигенних детермінант лімфоцитів та манозомісних мембранних структур, впливати на процеси апоптозу лімфоцитів та тимоцитів. Визначено фізіологічнуі активність ПКН стосовно показників периферичної крові та печінкових функцій. Синтезовано та досліджено вплив штучних пептидів-аналогів ПКН - PEKDLRK, PEKDSRK, PEKDDRL. Результати роботи підтверджують існування в нирках локальної системи пептидної регуляції, яка реалізується шляхом утворення низькомолекулярних пептидних речовин та впливає на фізіологічні процеси не тільки в нирках, але й в інших органах та системах. Широкий спектр фізіологічної активності ПКН та синтетичних пептидів, створених на його основі, свідчить про перспективність подальшого їх дослідження з метою розробки ефективних лікарських засобів у разі ниркової патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*735.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Шевченко О. О. 
Удосконалення механізму державного управління системою охорони здоров'я в Україні: питання публічної політики в умовах реформування / О. О. Шевченко, С. П. Работніков, О. В. Гейко // Держава та регіони. Сер. Публ. упр. і адміністрування. - 2021. - № 4. - С. 99-104. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено загальні комплексні методологічні положення дослідження публічної політики державного управління системою охорони здоров'я як специфічної сфери державного управління та адміністрування, адже дана система має вплив на громадське здоров'я, що є складником людського капіталу держави, характеризує рівень економічного розвитку держави та впливає на усі сфери суспільного життя, в умовах реформування із застосуванням системного підходу; проаналізовано основні складники проведення аналізу та оцінки сучасного стану державного управління в національному господарстві, кожним складником системи державного управління ідентифіковано відповідні властивості змін цих процесів, оскільки належна оцінка наслідків та результатів проведення реформ є основою формування та здійснення зворотного зв'язку в системі державного управління системою охорони здоров'я, та визначено перспективи розвитку. Опрацьовано специфічні теоретико-методологічні положення державного управління в досліджуваній сфері через визначення відповідних рис реформування державного управління системою охорони здоров'я в контексті Програми економічних реформ у частині оцінки фінансового забезпечення програм медичних гарантій, аналізу наслідків реформування первинної медичної допомоги, оцінки запланованих показників фінансових гарантів вторинної медичної допомоги та ін. Визначено специфіку розвитку, особливості трансформації та вектори змін державного управління системою охорони здоров'я України; із застосуванням результатів аналізу наслідків і факторів реформування системи охорони здоров'я та оцінки показників стану здоров'я за міжнародними рейтингами опрацьовано та запропоновано підходи до фінансування системи охорони здоров'я з визначенням властивості реформування фінансового забезпечення системи охорони здоров'я країни на національному рівні. Запропоновано шляхи вдосконалення механізмів державного управління системою охорони здоров'я в умовах реформування із застосуванням та розкриттям кадрового механізму держаного управління та адміністрування, обгрунтування необхідності вдосконалення моделі комунікаційних зв'язків державного управління та адміністрування системи охорони здоров'я в умовах реформування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)495.0-21,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:Держав.упр Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського