Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Гладка Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Гладкий О. В. 
Ефективність харчових сумішей при проведенні хронометрованої регіональної хіміотерапії / О. В. Гладкий, В. Л. Валецький, Л. Ю. Гладка, О. Д. Загоруйко, Є. О. Логінова, О. А. Слупський // Онкология. - 2005. - 7, № 4. - С. 286-289. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто механізми патогенезу порушень процесів обміну у разі злоякісних новоутворень, обгрунтовано принципи їх корекції за допомогою харчових сумішей. Наведено результати лікування 52-х хворих онкологічного профілю віком від 37-ми до 72-х років, яким проводили хронометровану регіональну хіміотерапію з використанням комплексної корекції збалансованими ізокалорійними напівелементними поживними сумішами Pentamen і Clinutren Optimum ("Nestle health care nutrition") та комплексом природних органічних сполук негормонального походження, одержаних із ембріональної тканини тварин. Запропонований метод нутритивної підтримки дає змогу уникнути проявів токсичної дії цитостатиків на організм, зменшити період реабілітації, підвищити якість життя пацієнтів.


Ключ. слова: пухлини органів травлення, хронометрована регіональна хіміотерапія, поживні суміші Pentamen і Clinutren Optimum
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.43-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гладкий О. В. 
Нові мініінвазивні технології - комбінована високочастотна термоабляція / О. В. Гладкий, В. Л. Валецький, Л. Ю. Гладка, О. Д. Загоруйко, С. В. Пасічний // Клініч. хірургія. - 2006. - № 4-5. - С. 82. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Гладка Л. Ю. 
Перспективи ендоваскулярного стентування аневризми черевної частини аорти / Л. Ю. Гладка, О. В. Гладкий, О. Д. Загоруйко, В. А. Кондратюк, С. В. Пасічний // Клініч. хірургія. - 2006. - № 4-5. - С. 81. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.112.036

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Гладка Л. Ю. 
Стан периферичної гемодинаміки у дітей і підлітків, хворих на цукровий діабет 1-го типу / Л. Ю. Гладка, Т. І. Коротич, В. В. Довгодько // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2007. - № 2. - С. 13-15. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Із 40-ка хворих дітей і підлітків з цукровим діабетом (ЦД) І типу у більшості за допомогою методу реовазографії (РВГ) передпліч і гомілок виявлено функціональні розлади, зумовлені порушенням нейрогуморальної регуляції судинного тонусу, у вигляді гіпотонусу та гіпертонусу на рівні дрібних артерій - артерій опору. У разі доплерівської ультрасонографії артерій передпліч і гомілок у більше половини хворих на ЦД відмічено зниження пікової систолічної швидкості та підвищення індексу периферичного судинного опору, що є ознакою порушення гемодинаміки на рівні мікроциркуляторного русла. У жодної хворої на ЦД дитини не зафіксовано органічних змін регіонарного кровоплину за допомогою методу РВГ, що підтверджується і методом ультразвукового дослідження артерій передпліч і гомілок, а саме: збереженням магістрального типу кровоплину, незважаючи на тривалість хвороби та стан компенсації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гладка Л. Ю. 
Вплив окремих чинників на стан комплексу інтима-медія загальної сонної артерії та взаємозв'язок з рівнем С-реактивного білка / Л. Ю. Гладка // Укр. мед. часоп. - 2008. - № 2. - С. 115-117. - Бібліогр.: с. 117. - укp.

Наведено результати дослідження рівня С-реактивного білка в крові та товщини інтими-медії сонних артерій у пацієнтів, які перенесли порушення мозкового кровообігу, у осіб з артеріальною гіпертензією, системними захворюваннями, дисекцією черевної аорти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мішалов В. Г. 
Діагностика мультифокального атеросклерозу при хронічній критичній ішемії нижніх кінцівок / В. Г. Мішалов, В. А. Черняк, М. П. Бойчак, Л. Ю. Гладка, В. Ю. Зоргач, Л. Ю. Маркулан, В. М. Селюк // Серце і судини. - 2007. - № 2. - С. 86-92. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Шалімов С. О. 
Оптимізація протипухлинної дії хіміотерапії при лікуванні тварин з трансплантованими пухлинами / С. О. Шалімов, О. В. Гладкий, І. І. Волченскова, Л. Ю. Гладка, Н. М. Майданевич, М. В. Нежина // Хірургія України. - 2008. - № 1. - С. 69-72. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто застосування двох препаратів як потенційних лікарських засобів для хіміотерапії раку: нуклеоплату і Ербісолу. Схеми лікування тварин-пухлиноносіїв у варіантах моно- і комбінованої хіміотерапії відрізнялися між собою сумарною і разовою дозами, а також режимами введення. Експерименти проводили на самцях мишей, білої безпородної і лінії 357 В1, яким інокулювали пухлинні клітини саркоми-180 або меланоми В-16 згідно з методикою. На ранніх стадіях розвитку пухлинного процесу необхідно дотримуватися таких умов: найбільш ранні терміни початку лікування; розрахунок залежно від маси тіла курсової і разової доз для кожного компонента; мінімальні добові інтервали між уведенням разових доз; одночасне введення за поєднаного застосування нуклеоплату і Ербісолу. На пізніх стадіях препарати платини необхідно дозувати, залежно від маси пухлини, оскільки в дозах, розрахованих тільки на масу тіла, вони не здатні ефективно гальмувати розмноження пухлинних клітин. Терапевтичного ефекту, який оцінювали за подовженням терміну життя, можна досягти у разі використання лише Ербісолу, але його дозу, а можливо, і режим уведення варто змінити у порівнянні з тими, котрі дають позитивний ефект у разі використання препарату на більш ранніх стадіях розвитку пухлинного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шалімов С. О. 
Особливості дозозалежного впливу компонентів хіміотерапії на ріст пухлин / С. О. Шалімов, О. В. Гладкий, І. І. Волченскова, Л. Ю. Гладка, Н. М. Майданевич, М. В. Нежина // Хірургія України. - 2007. - № 4. - С. 28-32. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Кошевський Ю. І. 
Результати хірургічного лікування хворих на хронічну критичну ішемію нижніх кінцівок, поєднану з ураженням брахіоцефальних артерій / Ю. І. Кошевський, В. А. Черняк, Л. Ю. Гладка, І. М. Ал-Дабабсех, Т. Ч. Мустафаєв // Хірургія України. - 2008. - № 1. - С. 19-25. - укp.

Одержано покращені безпосередні та віддалені результати лікування хворих на хронічну критичну ішемію нижніх кінцівок (ХКІНК), поєднану з ураженням брахіоцефальних артерій (БЦА), зокрема зниження частоти ампутацій та ішемічних інсультів шляхом поглибленої діагностичної оцінки стану серцево-судинної системи та оптимізації вибору лікувальної тактики з урахуванням функціональних резервів басейнів артерій нижніх кінцівок і БЦА. Обстежено 280 хворих на ХКІНК, поєднану з ураженням БЦА, які перебували на лікуванні у відділенні серцево-судинної хірургії Центральної міської клінічної лікарні в період з 2001 до 2006 рр. включно. Стадію ХКІНК встановлювали за класифікацією R. Fontaine, модифікованою Європейським консенсусом з ХКІНК. Артеріографію нижніх кінцівок і БЦА виконано 208-ми (74,3 %) та 68-ми (24,3 %) хворим відповідно. Ізольоване ураження каротидного басейну виявлено у 128-ми (45,7 %) хворих, вертебрального басейну - у 15-ти (5,44 %), змішаний тип ураження - у 137-ми (48,9 %). Вдосконалені методики діагностики, застосовані у хворих основної групи, зокрема вивчення церебрального та периферійного функціональних резервів, дали змогу точніше виявити контингент хворих, які потребують оперативного лікування на БЦА, та визначити доцільність реконструктивної операції на нижніх кінцівках. Нові методики оперативного лікування сприяли зменшенню ризику периопераційних ускладнень у разі критичної ішемії у хворих основної групи. Запропонований алгоритм тактики хірургічного лікування хворих на ХКІНК, поєднану з ураженням БЦА, що враховує стан цереброваскулярного резерву та структуру атеросклеротичної бляшки у сонних артеріях,

допоміг оптимізувати вибір першочергової реконструкції того чи іншого артеріального басейну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862-5 + Р457.17-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гладка Л. Ю. 
Стан пероксидації ліпідів, антиоксидантної системи захисту, зовнішньосекреторної функції підшлункової залози, щитовидної залози та наднирників у населення екологічно несприятливого регіону Чернівецької області : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.02 / Л. Ю. Гладка; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 1999. - 16 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено питанням стану перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) та деяких ланок антиоксидантної системи (АОС) захисту, особливостям перебігу захворювань гепатобіліарної зони в умовах дії несприятливих сумісних чинників, питанням морфо-функціонального стану деяких залоз внутрішньої секреції (щитовидної, підшлункової залоз, наднирників) у населення, що зазнало впливу негативних чинників чорнобильської катастрофи та інших ендемічних реагентів. Функціональні зміни залоз внутрішньої секреції в умовах хронічної дії різних екологічних чинників характеризуються підвищенням рівня гормонів: кортизолу, тиреоїдних гормонів та зниженням рівня АКТГ та ТТГ. Ферментативна функція підшлункової залози не виявляє сезонної залежності, а залежить від тривалості супутніх захворювань і тяжкості перебігу. Встановлено, що перебіг захворювань гастродуоденальної зони в екологічно небезпечній зоні набуває рецидивуючого процесу з резистентністю до лікування. Виявлений десинхроноз деяких гормонів щитовидної залози дає можливість хронооптимізувати діагностику та проведення хронотерапії. Проведення скрінінгових досліджень щитовидної, підшлункової залоз за допомогою ультразвукових приладів та застосування прицільної пункційної біопсії під контролем ультразвуку полегшує виявлення захворювань залоз внутрішньої секреції на ранніх доклінічних стадіях. Дослідження у населення, яке зазнало впливу різних сумісних чинників, вмісту малонового диальдегіду (МДА) та відновленого глутатіону (ВГ) виявляє ранні ознаки патологічних процесів. Розроблені та впроваджені в практику найбільш інформативні критерії ранньої діагностики і оцінки ефективності лікування захворюван

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.6-1 + Р415-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гладка Л. І. 
Взаємна дифузія та еволюція структури в локально-неоднорідних потрійних сплавах : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.13 / Л. І. Гладка; НАН України, Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Розглянуто розвиток взаємоузгоджених підходів до термодинамічного та кінетичного методів моделювання дифузійних процесів і процесів фазоутворення у потрійних системах і розроблено методи розрахунку ефективних кінетичних коефіцієнтів для двофазних дифузійних зон. За моделювання процесу взаємної дифузії з використанням взаємоузгодженої моделі розрахунку діаграми стану та дифузійної взаємодії в потрійній системі Ті - АІ - N показано, що розроблена модель ефективного середовища описує перколяційну поведінку двофазної зони у разі довільних значень об'ємних часток фаз. Показано, що за використання лігатур з високим вмістом алюмінію навколо частинки виникає окіл альфа-фази, який перешкоджає дифузійному перерозподілу ванадію та негативно впливає на процес гомогенізації, сприяє виникненню пор на межі між лігатурами та матрицею. Розв'язано задачу дифузії для потрійної системи Fе - Ni - Сr в конфігурації Т-зразка з використанням побудованої взаємоузгодженої моделі. Доведено, що додавання Nі до системи Ni - Cr спричинює досить значний вплив на швидкість дифузійної взаємодії атомів хрому та заліза. Розв'язано обернену задачу дифузії для потрійної системи Ni - Cu - Zn з використанням методик Матано-Больцмана та Даянанди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К204.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА377370 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гладка Л. І. 
Єдиний підхід до формування структури тестових завдань для контролю знань / Л. І. Гладка, І. А. Жирякова // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2011. - № 1/2. - С. 38-41. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розроблено єдиний методичний підхід до формування структури тестових завдань для забезпечення якісного контролю знань студентів усіх форм навчання. Вперше запропоновано структуру пакета тестових завдань для підсумкового контролю знань, яка узгоджена з шкалою ECTS.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.288.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гладка Л. І. 
Моделювання дифузійної взаємодії в двофазних системах з використанням різних типів ефективних кінетичних коефіцієнтів / Л. І. Гладка, Д. О. Тепаленко, Ю. О. Ляшенко // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2009. - Вип. 171. - С. 56-73. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Проаналізовано базові та комбіновані моделі для визначення ефективних кінетичних коефіцієнтів для неоднорідних двофазних середовищ. Для перехідної зони, яка знаходиться між двома дифузійно взаємодіючими фазами, побудовано нову модель ефективного середовища. В цій моделі ефективний кінетичний коефіцієнт залежить від кінетичних коефіцієнтів в кожній із фаз, об'ємних часток фаз та ще одного додаткового вільного параметра, який узагальнено характеризує тип структури двофазної зони. Показано, що побудована комбінована модель дозволяє описати перколяційну поведінку ефективного середовища. Запропонований феноменологічний підхід дозволяє описати формування та розвиток двофазних зон у потрійних системах з урахуванням дифузійних потоків через обидві фази та проаналізувати вплив вибору моделі ефективного середовища на результуючу дифузійну зону.


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гладка Л. І. 
Моделювання дифузійної взаємодії у багатофазній системі Ti - Al - N / Л. І. Гладка // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2010. - Вип. 185. - С. 53-61. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.432 + В375.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Гладка Л. І. 
Моделювання дифузійної гомогенізації потрійної системи Ti - 6Al - 4V / Л. І. Гладка, О. М. Івасишин, Д. Г. Саввакін, В. І. Бондарчук, Ю. О. Ляшенко // Металлофизика и новейшие технологии. - 2010. - 32, № 8. - С. 1065-1084. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Гладка Л. І. 
Розв'язок прямої задачі дифузії в двофазній системі Fe - Ni - Cr для конфігурації Т-зразка / Л. І. Гладка, Ю. О. Ляшенко, О. М. Грипачевський, В. В. Тихонович // Металлофизика и новейшие технологии. - 2010. - 32, № 7. - С. 915-926. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Ляшенко Ю. О. 
Методика розв'язування оберненої задачі дифузії у потрійній системі / Ю. О. Ляшенко, Л. І. Гладка // Металлофизика и новейшие технологии. - 2011. - 33, спец. вып. - С. 509-527. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Разработана методика определения концентрационно-зависимых коэффициентов диффузии в тройной системе. На примере решения обратной задачи диффузии в конфигурации Т-образца показано, что включение производства энтропии в процедуру минимизации функционала невязок стабилизирует решение при наличии экспериментальных искажений концентрационных профилей компонентов. Расчеты проведены на основании численно рассчитанных концентрационных профилей для тройной системы в конфигурации Т-образца с использованием модели регулярных растворов. Проанализирована устойчивость разработанной методики решения обратной задачи диффузии.


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Ляшенко Ю. О. 
Моделювання впливу сегрегацій на рух межі зерна на прикладі коміркового розпаду твердих розчинів / Ю. О. Ляшенко, Л. І. Гладка, І. О. Шматко, О. А. Шматко // Металлофизика и новейшие технологии. - 2012. - 34, № 12. - С. 1693-1713. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

Построена модель процесса торможения движения границы зерна сегрегированными атомами. Разработанная модель применена к описанию особенностей движения границы зерна при ячеистом распаде твердого раствора, в процессе которого высокоугловая граница зерна движется в зону пересыщенного и упругодеформированного бинарного твердого раствора, оставляя за собой область обедненного и менее термодинамически неравновесного твердого раствора. Рассмотрено уравнение движения границы зерна с использованием диффузионной модели поверхности раздела фаз. На основании разработанной модели произведены расчеты концентрационных профилей внутри границы зерна по направлению ее движения, поверхностной энергии внутри границы зерна, коэффициента сегрегации в зависимости от скорости движения границы зерна. В рамках модельных приближений рассчитаны зависимости скорости рассеяния свободной энергии Гиббса, обусловленного сегрегированием атомов на границах зерен, от скорости движения этой границы. Показано, что, в определенном интервале скоростей ее движения, скорость рассеяния энергии, вследствие сегрегации на ней атомов, может стать значительной, оказывающей влияние на термодинамический стимул ячеистого распада. Модельные расчеты выполнены для системы Pb - Sn при различных степенях пересыщения твердого раствора.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33 + Г534.125

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Антипкін Ю. Г. 
Деякі питання антибіотикорезистентності збудників інфекцій верхніх дихальних шляхів у дітей - мешканців промислового регіону / Ю. Г. Антипкін, Ю. Г. Резніченко, М. О. Ярцева, Л. І. Пантюшенко, Л. М. Гладка // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2012. - 75, № 6. - С. 7-9. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Установлено наличие существенных изменений микробиоценоза ротоглотки у детей раннего возраста - жителей крупного промышленного города, болеющих воспалительными заболеваниями носо- и ротоглотки. Выявлено значительное количество моно- и полирезистентных штаммов возбудителей респираторных инфекций у детей раннего возраста - жителей крупного промышленного города.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Гладка Л. Ю. 
Можливості ультразвукової діагностики пахвинної ділянки в дітей першого року життя / Л. Ю. Гладка, В. М. Георгіца // Буков. мед. вісн.. - 2005. - 9, № 4. - С. 122-123. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Зазначено, що клінічна цінність ультразвукового дослідження (УЗД) пахвинної ділянки полягає у відносній доступності та неінвазивності методу. Запропонована методика грунтується на УЗД-семіотиці та дозволяє візуалізувати анатомічні структури пахвинної ділянки. УЗД проведено дітям першого року життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.463-433

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського