Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Горбачов Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Горбачов Ю. Г. 
Доповнення класифікаційних ознак кар'єрних автосамоскидів як одного з типів гірничих машин / Ю. Г. Горбачов, О. Д. Почужевський // Наук. вісн. Нац. гірн. ун-ту. - 2011. - № 6. - С. 88-92. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проведено аналіз гірничотехнічних та дорожньо-транспортних умов експлуатації кар'єрних автосамоскидів на відкритих розробках країн СНД, габаритних параметрів, а також чинних нормативних та законодавчих документів щодо умов їх експлуатації, призначення та сфер застосування. На основі результатів проведених досліджень, доведено приналежність кар'єрних автосамоскидів до четвертого класу гірничих машин, а саме - транспортні машини.


Індекс рубрикатора НБУВ: И168.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Громадський А. С. 
Машини підготовчих процесів переробки руд : навч. посіб. для студ. вищ. та серед. спец. навч. закл. / А. С. Громадський, Ю. Г. Горбачов, О. С. Ліфенцов. - Кривий Ріг : Вид. центр ДВНЗ "КНУ", 2012. - 209 c. - Бібліогр.: с. 208-209 - укp.

Подано інформацію про машини й устаткування підготовчих процесів збагачення, за допомогою яких досягається розкриття мінералів шляхом руйнування зростків корисних мінералів з порожньою породою й утворення механічної суміші часток і шматків різного мінерального складу. Розглянуто конструкції машин і апаратів. Висвітлено особливості експлуатації такої техніки.


Індекс рубрикатора НБУВ: И41,3-5 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА773600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Горбачов Ю. Г. 
Перспективи використання вібраційних ефектів для створення нового гірничо-збагачувального обладнання / Ю. Г. Горбачов // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 40. - С. 104-107. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Відзначено численні переваги вібраційних технологій та техніки в порівнянні з традиційними. Коливальні впливи, прикладені до твердих тіл, дисперсних середовищ, пульпи та рідин, надають їм нові різноманітні властивості, які примушують швидше та якісніше виконувати ті чи інші дії. Зроблено оцінку актуальності теми дослідження. На підставі аналізу науково-технічної інформації розглянуто аспекти використання вібраційних ефектів для інтенсифікації виробничих процесів в гірничій та гірничозбагачувальній промисловості, зокрема для обробки різноманітних дисперсних середовищ. Аналіз використання вібраційних ефектів в гірничозбагачувальній промисловості свідчить про те, що вібраційні машини застосовуються здебільшого для операцій переміщення, навантаження та грохочення насипних матеріалів (віброживильники, віброконвеєри, віброгрохоти). Зроблено висновок про значні перспективи розширення сфери застосування вібраційної техніки в підготовчих, основних та допоміжних процесах збагачення мінеральної сировини. Проведені дослідження довели можливість розробки нових конструкцій дробильно-помольного обладнання з вібраційними приводами, які забезпечують високі показники призначення та надійності, вібраційних машин для підвищення ефективності процесів гравітаційного збагачення у важких середовищах, віброустаткування для транспортування гірничої маси і продуктів її переробки, пульпи різних ступенів жорсткості, обладнання для радіометричного збагачення руди в рухомому рудопотоці, для вібраційної зміцнювальної обробки сирих окатишів, інтенсифікації випуску насипних матеріалів з різноманітних ємностей, полегшення процесу впровадження робочих органів гірничого та гірничозбагачувального обладнання в породу тощо. Практичне застосування переваг вібраційних технологій дасть можливість суттєво підвищити ефективність багатьох підготовчих, основних та допоміжних технологічних процесів збагачення.


Індекс рубрикатора НБУВ: И411

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Горбачов Ю. Г. 
Обгрунтування режиму роботи вібраційних приводів пневматичного типу / Ю. Г. Горбачов // Гірн. вісн.. - 2017. - Вип. 102. - С. 139-143. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - розробка методу автоматизованого керування подрібненням руди кульовими млинами з оптимізацією динаміки розрідження пульпи та включенням в продуктивну роботу початкової ділянки барабана технологічного агрегата. Подрібнення бідних залізних руд у перших стадіях відрізняється великими витратами, що в значній мірі викликано частковою або повною відсутністю інформації відносно деяких технологічних процесів, до яких можливо віднести і транспортування пульпи у пісковому жолобі механічного одно спірального класифікатора, де недостатньо вивчений рівномірний рух пульпи. Не розглядалося автоматичне керування розрідженням пульпи у кульовому млині, яке б сприяло створенню і підтриманню заданого співвідношення тверде/рідке у технологічному агрегаті при забезпеченні якісного перемішування матеріалів на початковій ділянці барабана, що значно підвищує ефективність роботи куль і не допускає перевитрати електричної енергії, куль і футеровки з одночасним підвищенням продуктивності по готовому продукту. Розв'язання даної задачі складає актуальність роботи. Її метою є математичне моделювання рівномірного руху пульпи у пісковому жолобі односпірального класифікатора з пошуком залежностей між основними параметрами та встановленням меж їх зміни при експлуатації технологічного обладнання. Отримані аналітичні залежності об'ємної витрати пульпи та швидкості її руху від висоти потоку. Між об'ємною витратою пульпи і висотою потоку спостерігається практично лінійна залежність. Недостатня вивченість процесів рівномірного руху пульпи у пісковому жолобі механічного одно спірального класифікатора стримує розробку ефективних засобів контролю об'ємної витрати рідкої суміші у відкритих потоках і, як наслідок - автоматизацію технологічних процесів подрібнення вихідної руди у перших стадіях, що приводить до значних економічних збитків. Початкова ділянка барабана кульового млина включається в продуктивну роботу при якісному осередненні вихідної руди, пісків односпірального класифікатора та води як за крупністю, так і вмістом води в суміші матеріалів. Оскільки при розвантаженні бункерів з вихідною рудою вона на конвеєрній стрічці розташовується циклічно з різною довжиною ділянок за крупністю, при завантаженні кульового млина також циклічно необхідно змінювати завдання на розрідження пульпи.


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Горбачов Ю. Г. 
Обгрунтування параметрів експериментального стенду для дослідження вібраційних машин та процесу вібротранспортування / Ю. Г. Горбачов, А. О. Хруцький, А. С. Громадський, О. С. Ліфенцов // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 50. - С. 169-173. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Необхідність подальшого розвитку гірничо-металургійного комплексу потребує оснащення гірничих підприємств новим технологічним обладнанням. Мета роботи - забезпечення можливості експериментального дослідження особливостей технологічного процесу вібраційного транспортування сипких вантажів та вібраційних машин для його реалізації. Важливість проблеми обумовлюється необхідністю подальшого розширення застосування вібраційних технологій і техніки у гірничому виробництві для підвищення його ефективності. Для вибору та обгрунтування раціональних режимних параметрів та робочих і конструктивних показників вібраційного обладнання потрібне відповідне експериментальне устаткування. З огляду на це, тема дослідження представляється цілком актуальною. В результаті розгляду науково-технічної інформації та за допомогою аналітичного методу визначено важливість експериментальних досліджень вібраційних технологій та техніки. На підставі аналізу галузей використання вібротехніки в гірничій промисловості намічено шдяхи і задачі таких досліджень. Сформульовано вимоги та особливості підходів до вивчення різних аспектів вібраційних технологій і техніки. Зроблено висновок про необхідність їх поєднання у конструкції розроблюваного обладнання, запропоновано загальні вимоги до нього. Наукова новизна полягає у розробці ідеї застосування універсальної конструкції експериментального стенду, яка може налаштовуватися для досліджень та випробувань різних напрямків, а також працювати з повнорозмірними зразками вібраційної техніки в умовах, максимально наближених до польових. Практична реалізація ідеї дозволить з мінімальними витратами часу і праці налаштовувати стенд як для досліджень процесу вібраційного транспортування гірничої маси, так і для випробувань натурних зразків вібротранспортних машин. Отримані під час використання пропонованого обладнання результати дадуть можливість перевірити достовірність теоретичних досліджень та обгрунтувати раціональні параметри режимів процесу вібротранспортування і механічного обладнання для його реалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: О932.-07с-5 + И163.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Горбачов Ю. Г. 
Умови забезпечення безударного режиму роботи пневматичних вібраційних приводів діафрагмового типу / Ю. Г. Горбачов, А. О. Хруцький, А. С. Громадський, О. С. Ліфенцов // Гірн. вісн. : наук.-техн. зб. - 2020. - Вип. 107. - С. 128-132. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - усунення негативних наслідків ударних навантажень на елементи пневматичних вібраційних приводів гірничих машин за рахунок застосування безударних режимів роботи. Важливість проблеми інтенсифікації процесів випуску гірничої маси та продуктів її переробки з будь-яких ємностей в умовах гірничих та гірничозбагачувальних підприємств обумовлюється частими зависаннями та зводоутвореннями матеріалу. Застосування вібраційних засобів боротьби з цими явищами в блоках, рудозвальних висхідних виробках, бункерах дозволяє суттєво знизити їх кількість. Використання вібраційних приводів безударного типу є дуже перспективним і для процесу доставки гірничої маси у межах очисного блоку. Усе це підтверджує актуальності теми дослідження. Методи дослідження. В результаті аналізу науково-технічної інформації сформульовано вимоги до таких пристроїв. За допомогою методу порівняльного аналізу визначено переваги віброзбудників пневматичного типу та перспективи їх використання в розглянутих умовах експлуатації. На підставі динамічного аналізу процесу роботи зроблено висновок про необхідність реалізації безударного режиму таких конструкцій для забезпечення високого рівня надійності та довговічності. Проаналізовано недоліки розглянутої раніше конструкції інерційного пневматичного віброзбудника з масивним поршнем. Зроблено висновок про її недостатній енергетичний рівень внаслідок обмежених можливостей шахтної пневмомережі. Наукова новизна. Полягає у розробці ідеї підвищення енергетичних можливостей безударних конструкцій пневматичних віброзбудників шляхом використання конструктивних схем діафрагмового типу з поршневим та дисковим пульсаторами. Практична значимість. Практична реалізація ідеї дозволить при тих самих параметрах шахтної пневмомережі отримати у декілька разів більші значення змушеного зусилля приводів, причому без підвищення їх маси та погіршення умов обслуговування. Результати. Отримано залежності для визначення конструктивних параметрів безударних пневматичних вібраційних приводів діафрагмового типу з поршневим та дисковим пульсаторами.


Індекс рубрикатора НБУВ: И-5-041.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Горбачов Ю. В. 
Програмна система для пошуку медикаментів у режимі онлайн / Ю. В. Горбачов, І. І. Пастернак // Computer Systems and Networks. - 2021. - 3, № 1. - С. 29-37. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено програмну систему для пошуку медикаментів у режимі онлайн, яка включає в себе інтерфейс користувача та сервер, який поділяється на 3 сервіси. Здійснено тестування даної системи на швидкодію та продуктивність системи. Описано програмну складову розробки, а саме що таке програмна система, які технології були використані тощо. Програмна система - це група інтегрованих програмних засобів, які підтримують певний процес споживача та спільно використовують базу даних. У даній системі наведено методику роботи трьох сервісів: головного сервісу, додаткового сервісу та сервісу постачальника. Наведено режими їх роботи, їх можливості та конкретно, що вони в себе включають та являють. Надано опис усіх технологій, які використовувались під час розробки даної системи, зі всіма перевагами та недоліками використання тих чи інших технологій і системи в загальному. На основі цієї методики реалізовано програмну систему для пошуку медикаментів у режимі онлайн. Запропоновано різні можливості для пошуку медикаментів, за допомогою пошуку, та за допомогою розташування аптек на Google map. Також в даній системі запропоновано досить простий інтерфейс для користувача. Надано опис середовища розробки та певні його функції. Наведено, що таке REST API, та чому саме його використано під час розробки даної системи. Наведено, як запускається програма, а саме порядок дій, з їхнім описом, який пояснює як саме потрібно запустити програму, та які додаткові плагіни потрібно встановити. Наведено алгоритми роботи програмної системи для пошуку медикаментів у режимі онлайн та описано основні функції системи, додано скріншоти основних модулів серверної частини програми, а також скріншоти баз даних. Наведено таблицю тестування, в якій проаналізовано швидкодію та продуктивність даної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р28 с51 + З970.31-015

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Хруцький А. О. 
Дослідження шляхів реалізації віртуального лабораторного практикуму при підготовці фахівців з галузевого машинобудування / А. О. Хруцький, Ю. Г. Горбачов, B. А. Громадський, Вікт. А. Громадський, Ю. І. Чумак // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 53. - С. 90-96. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження шляхів реалізації лабораторних занять у віртуальних освітніх середовищах для студентів технічних спеціальностей на основі узагальнення досвіду використання віртуальних лабораторних стендів, комплексів, наочних приладь та посібників, що максимально відтворюють обладнання галузі. Використано аналіз та узагальнення досвіду відомих досліджень та розробок з впровадження електронної форми навчання, зокрема реалізації віртуальних лабораторних робіт. Розглянуто можливості застосування у навчальному процесі віртуальних лабораторних стендів, особливості їх реалізації, основні переваги та недоліки. Виокремлено наступні групи віртуальних стендів: для вивчення програмних продуктів; для вивчення конструкції реальних машин та їх вузлів; для дослідження окремих робочих процесів; симулятори роботи машин, обладання та установок. Визначено сильні та слабкі сторони кожної групи стендів. Надано визначення віртуальної лабораторної роботи та наведено загальну схему її проведення. Встановлено, що визначені групи віртуальних стендів у тій чи іншій мірі можуть бути застосовані при навчанні інженерів-механіків з використанням сучасних освітніх веб-порталів для дистанційного навчання. У результаті проведеного дослідження встановлено, що використання віртуальних лабораторних стендів при підготовці інженерів-механіків сприятиме зростанню ефективності освітнього процесу завдяки забезпеченню активізації отриманих знань при самостійному виконанні дослідження, підвищення їх мотивації та зацікавленості при засвоєнні нового матеріалу, набуття здобувачами навичок роботи з виробничим обладанням при використанні автоматизованого робочого місця оператора. Віртуальні стенди можуть бути з успіхом використані як для очної, так і для заочної форм навчання, зокрема і у дистанційному форматі. Надалі планується розробка методики створення віртуального лабораторного стенду для навчального компоненту на базі компетентностей та програмних результатів освітньої та робочої програм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.р(4УКР)3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
9.

Горбачов Ю. Г. 
Дослідження можливості створення конструкції легкого вібротранспортного модулю універсального призначення / Ю. Г. Горбачов, А. С. Громадський, О. Ю. Кривенко, Ю. І. Чумак // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 54. - С. 89-93. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - обгрунтування конструктивного рішення та раціональних параметрів уніфікованого вібротранспортного модулю легкого типу для використання в якості засобів вібраційного випуску та транспортування сипких матеріалів. Потреба у такому обладнання відчувається у багатьох технологічних процесах гірничого виробництва, пов'язаних з видобутком та переробкою корисних копалин, у тому числі рудних. Використання універсального модульного пристрою для механізації різних транспортних операцій надасть змогу підвищити рівень уніфікації гірничого устаткування та скоротити номенклатуру об'єктів виробництва гірничого машинобудування. З огляду на це важливість та актуальність теми дослідження не викликає жодних сумнівів. За допомогою аналітичного методу дослідження джерел науково-технічної інформації обгрунтовано та сформульовано вимоги до подібного обладнання. Розглянуто умови роботи засобів механізації для вібраційного випуску сипких матеріалів з різного роду ємностей та вібраційного транспортуванні їх на малі і середні відстані. Шляхом використання методу динамічного аналізу з'ясовано особливості робочих навантажень, що діють на машини у кожному конкретному випадку, та визначено межі раціональних параметрів режимів вібрації. За допомогою експериментальних досліджень підтверджено працездатність запропонованого технічного рішення. Зроблено висновок про можливість поєднання в одній конструкції пристроїв для виконання різних технологічних операцій. Полягає у розробці ідеї використання єдиного уніфікованого вібротранспортного модуля легкого типу для механізації технологічних операцій випуску і доставки масових вантажів, у тому числі гірничої маси та продуктів її переробки. Практична реалізація ідеї дозволить розширити технологічні можливості вібротранспортного обладнання за рахунок поєднання різних функцій в одному пристрої, причому за умови високоефективного їх виконання. Обгрунтовано та експериментально підтверджено раціональні конструктивні та експлуатаційні параметри уніфікованого вібротранспортного модуля універсального призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: О932 + И-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Гірнича справа   
10.

Горбачов Ю. Г. 
Розробка пристрою для безупинного завантаження потягу віброживильником під час очисного виймання руди / Ю. Г. Горбачов, В. А. Громадський, О. С. Ліфенцов, Д. В. Трішин // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 54. - С. 126-130. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - скорочення непродуктивних витрат часу у процесі завантаження рухомого складу електровозного транспорту гірничою масою, що поступає з очисного блоку або з рудозвальної акумуляційної виробки. Невідповідність розмірів вагонів і робочих органів віброживильників, а також наявність проміжків між вагонами потягу змушують вести процес завантаження з постійними перервами, потрібними для перестановки вагонів. Забезпечення безперервного режиму завантаження потягу дасть можливість значного скоротити ці витрати і суттєво підвищити продуктивність процесу. З огляду на це актуальність теми дослідження не викликає жодних сумнівів. Проведений аналіз науково-технічної інформації дав можливість сформулювати вимоги до подібних пристроїв. Хронометражні дослідження свідчать про значні втрати часу на допоміжні операцій під час завантаження вагонів електровозної відкатки. Аналіз цих втрат показує доцільність скорочення часу завантаження потягу. Зроблено висновок про можливість реалізації поставленої мети дослідження за рахунок реалізації режиму безупинного завантаження потягу. Полягає у розробці ідеї використання проміжної накопичувальної ємності між віброживильником і вагонами потягу електровозної відкатки для безупинного завантаження останніх у процесі їх руху під навантажувальним пристроєм. Практична реалізація ідеї дозволить суттєво скоротити непродуктивні втрати робочого часу на зупинки віброживильника і перестановки вагонів. Отримано залежності для визначення конструктивних та експлуатаційних параметрів пропонованого навантажувального пункту у вигляді пристрою для безупинного завантаження електровозного потягу віброживильником.


Індекс рубрикатора НБУВ: И168.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського