Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>A=Губар О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Перепелюк М. М. 
Експресія генів, які кодують $E bold alpha-інтерферон, його рецептор, протеїнкіназу R та рибонуклеазу L в інтактній та регенеруючій печінці щурів / М. М. Перепелюк, А. М. Слончак, Л. Я. Сазонова, О. С. Губар, О. П. Якунчикова, М. Ю. Оболенська // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Біологія та екологія. - 2005. - Т. 43. - С. 25-33. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Ключ. слова: експресія генів, alpha-інтерферон, рецептор, протеїнкіназа R, рибонуклеаза L, печінка щурів, мішень
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26 + Р457.445-82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Біол.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Губар О. Є. 
Медичне страхування в фінансовому забезпеченні соціальних гарантій населенню : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.04.01 / О. Є. Губар; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". - К., 2004. - 20 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження теорії та практики фінансового забезпечення соціального страхування взагалі та медичного страхування зокрема. Визначено концептуальні засади соціального страхування та медичного страхування як його невід'ємної складової. Досліджено засади формування фінансової основи медичного страхування у ринковій економіці з урахуванням специфіки умов трансформаційних процесів в Україні. Виявлено сучасні тенденції фінансового забезпечення галузі охорони здоров'я, що базуються на домінуванні державних коштів та їх дефіцитному характері. Запропоновано напрями удосконалення діючого механізму фінансового забезпечення галузі. Науково обгрунтовано та доведено необхідність запровадження страхових принципів у систему фінансування охорони здоров'я. Удосконалено механізм функціонування бюджетно-страхової моделі охорони здоров'я. Запропоновано методику розрахунку розміру страхового внеску на загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування та розраховано його мінімальний необхідний розмір за умов 2002 р. Здійснено прогноз до 2040 р., виявлено резерви та тенденцію зменшення його величини. Запропоновано напрями удосконалення фінансового забезпечення та розвитку добровільного медичного страхування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)275-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Губар О. В. 
Продуктивність розлусної кукурудзи залежно від густоти рослин і мінерального живлення в північній підзоні Степу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / О. В. Губар; НААН України, Ін-т зерн. гос-ва. - Д., 2010. - 17 c. - укp.

Вперше встановлено за умов північної підзони Степу України оптимальну передзбиральну густоту стояння рослин гібридів розлусної кукурудзи Вулкан і Дніпровський 929. Науково обгрунтовано вплив мінеральних добрив за різних норм їх внесення залежно від фону основного обробітку грунту на ріст, розвиток рослин і зернову продуктивність. Визначено економічні й енергетичні показники моделей технології вирощування гібридів розлусної кукурудзи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-47 + П212.2-434

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА373117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Губар О. В. 
Обгрунтування норм улаштування та утримання колії для кривих з радіусами менше 350 метрів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.06 / О. В. Губар; Дніпропетр. нац. ун-т залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. - Д., 2011. - 21 c. - укp.

Обгрунтовано норми улаштування й утримання колії для кривих з радіусами менше 350 м шляхом впровадження конструкції рейкових скріплень з можливістю складання та регулювання ширини колії у як в межах кругових, так і перехідних кривих для типових залізобетонних шпал. Розроблено математичну модель взаємодії рухомого складу, колії та програмне забезпечення, які дозволили встановити раціональні обгрунтовані норми ширини колії та розробити технологію складання колії з залізобетонними шпалами. Надано методики суцільного та локального регулювання ширини колії зі скріпленням СКД65-Б. Одержано теоретичні та практичні результати, які використано в розробці конструкції колії на залізобетонних шпалах для кривих ділянок радіусом менше 350 м.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О211-082 + О22-015.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383308 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Губар О. М. 
Індивідуальні творчі завдання як метод активізації студентів у вивченні курсу філософії права / О. М. Губар // Пробл. філософії права. - 2003. - Т. 1. - С. 187-189. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Визначено індивідуальні творчі завдання як один з методів активізації творчого мислення. Вони істотно сприяють підвищенню інтересу студентів до курсу "Філософія права".


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в. р(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Губар О. В. 
Аналіз забезпечення персоналом державної санітарно-епідеміологічної служби України / О. В. Губар // Актуал. проблеми економіки. - 2009. - № 7. - С. 192-200. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Проведено аналіз забезпечення персоналом державної санітарно-епідеміологічної служби України. Обурунтовано необхідність удосконалення управління персоналом і впровадження ефективних мотиваційних механізмів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-640

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Губар О. С. 
Недопустимість зловживання правом у цивільному праві України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. С. Губар; Нац. акад. прав. наук України , НДІ приват. права і підприємництва. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Висвітлено еволюцію та наведено порівняльно-правову характеристику недопустимості зловживання правом у цивільному праві України. Досліджено поняття, елементи та класифікацію зловживання правом. Доведено потребу визнання зловживання цивільним правом різновидом недобросовісного здійснення цивільного права, що дає підстави розглядати зловживання правом у вузькому та широкому розумінні як зловживання суб'єктивним цивільним правом. Обгрунтовано доцільність кваліфікації зловживання правами батьків як вид зловживання правом і поширення на такі приватно-правові відносини положень статті 13 Цивільного кодексу України про зловживання правом, а також необхідність приведення положень Сімейного кодексу України про недопустимість зловживання батьківськими правами та правами осіб, які заміняють батьків, у відповідність із зазначеною нормою Цивільного кодексу України. Визначено правові наслідки зловживання правом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)06

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399311 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Чернишова О. С. 
Ефективність застосування динамічних стабілізаторів у післяремонтний період на залізницях України / О. С. Чернишова, М. І. Уманов, В. В. Ковальов, Ю. С. Марков, О. В. Губар // Наука та прогрес трансп. Вісн. Дніпропетр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. - 2013. - № 4. - С. 63-72. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз сили взаємодії колії та рухомого складу у разі застосування динамічних стабілізаторів, а також визначення ділянки, на якій стабілізація колії доцільна не лише за технічними показниками, але й за економічними. Для досягнення мети дослідження використано методи аналізу матеріальних потоків, характерних для місць, що потребують застосування динамічних стабілізаторів на коліях залізничного транспорту. Дослідження щодо економічної ефективності застосування динамічних стабілізаторів, які проводилися вченими в останній час, не поширюються на порівняння вартості робіт зі стабілізації колії та втрат залізниці за період дії обкатки. Під час обкатки поїзди рухаються з обмеженою швидкістю, що викликає відповідні фінансові втрати. Обмеження швидкості не лише призводить до зростання часу руху, але й у деяких випадках до підвищеного споживання паливно-енергетичних ресурсів. А на ділянках гальмування та розгону безпосередньо перед та за ділянками обмеження спостерігається більш інтенсивне розладнання колії та зростання витрат на її поточне утримання. Розроблено методику щодо оцінки економічної ефективності застосування динамічних стабілізаторів після виконання ремонтів колії для ділянок залізниць України з різними умовами експлуатації. Ця методика включає в себе розрахунок втрат залізниці, що зумовлені додатковим часом руху, підвищеним споживанням паливно-енергетичних ресурсів та витратами на поточне утримання. Розроблено методику оцінки економічної ефективності застосування динамічних стабілізаторів у післяремонтний термін. Запропонований підхід дозволяє одержувати раціональне рішення з урахуванням особливостей ділянок, на яких проведено ремонти колії. Одержані результати надають змогу раціонально призначати роботи з динамічної стабілізації колії з урахуванням експлуатаційних характеристик ділянок залізниць та економічної доцільності виконання запланованих робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: О211-08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Губар О. М. 
Толерантність і компліментарність у контексті культури прав людини / О. М. Губар // Вісн. Житомир. держ. ун-ту ім. І. Франка. - 2007. - Вип. 34. - С. 15-17. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано взаємозв'язок понять "толерантність" і "компліментарність" у контексті культури прав людини. Актуалізовано один з головних принципів проекту Просвітництва - принцип інтелектуалізму як засобу формування толерантного світогляду.

Проанализирована взаимосвязь понятий "толерантность" и "комплиментарность" в контексте культуры прав человека. Актуализируется один из главных принципов проекта Просвещения - принцип интеллектуализма как средства формирования толерантного мировоззрения.

Тhe article analyses the correlation of the definitions "Tolerance" and "Complimentarnity" in the context of human rights culture. One of the main principles of the Enlightenment project - that of the intellectualism is actualized as the means of the tolerant ideology formation.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю703.25 + Х803

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Губар О. В. 
Організаційно-правові засади функціонування системи забезпечення біологічної безпеки України / О. В. Губар // Наук.-інформ. вісн. Акад. нац. безпеки. - 2016. - № 3/4. - С. 143-155. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Висвітлено організаційно-правові засади функціонування системи забезпечення біологічної безпеки України за сучасних умов державотворення, а також установлено відповідність цих засад вимогам сьогодення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021 + Е0*88(45УКР) к1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Губар О. М. 
Особливості морального виховання розумово відсталих молодших школярів / О. М. Губар // Вісн. Кам'янець-Поділ. нац. ун-ту ім. І. Огієнка. Корекц. педагогіка і психологія. - 2014. - Вип. 5. - С. 262-269. - Бібліогр.: 6 назв - укp.

Проаналізовано основні теоретико-практичні положення проблеми морального виховання розумово відсталих молодших школярів у працях провідних педагогів. Охарактеризовано особливості прояву змістового, емоційного і поведінкового компонентів становлення моральних якостей у зазначеної категорії дітей. Підсумовано, що інтелектуальний недолік не може розглядатися як основний фактор низького рівня моральної вихованості, саме за умов правильної організації діагностичної та корекційної роботи розумово відсталі діти адаптуються до соціуму, дотримуються моральних норм, адекватно спілкуються і повноцінно живуть серед інших людей.

Проанализированы основные теоретико-практические положения проблемы нравственного воспитания умственно отсталых младших школьников в трудах ведущих педагогов. Охарактеризованы особенности проявления содержательного, эмоционального и поведенческого компонентов становления моральных качеств в указанной категории детей. Подведены итоги, что интеллектуальный недостаток не может рассматриваться в качестве основного фактора низкого уровня нравственной воспитанности, именно при условии правильной организации диагностической и коррекционной работы умственно отсталые дети адаптируются к социуму, придерживаются моральных норм, адекватно общаются и полноценно живут среди других людей.

There are analyzes the basic theoretical and practical theses of the problems of moral education of mentally retarded junior students in the leading educators’ issues. There are characterized the features of demonstration of meaningful, emotional and behavioral components of the formation of moral character of this category of children.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Губар О. В. 
Понятійно-категорійний апарат дослідження державного управління у сфері біологічної безпеки / О. В. Губар // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Держ. упр.. - 2017. - № 4. - С. 28-34. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

На підставі вивчення наукової та спеціальної літератури здійснено аналіз понятійно-категорійного апарату дослідження державного управління у сфері біологічної безпеки, загальної термінології державного управління у цій сфері. Розглянуто сучасні підходи до розуміння сутності біологічної безпеки, базуючись на яких визначено основні особливості формування понятійно-категорійного апарату дослідження державного управління в зазначеній сфері. Досліджено підходи до формулювання дефініцій понять "біологічна безпека", "система державного управління у сфері біологічної безпеки", "система забезпечення біологічної безпеки", "державне управління у сфері біологічної безпеки", уточнено їх зміст, а також установлено взаємозв'язок між ними. На основі критичного аналізу існуючих визначень зроблено спробу вдосконалити понятійно-категорійний апарат дослідження державного управління у сфері біологічної безпеки та ввести в науковий обіг низку понять, зокрема сформульовані автором поняття "біологічна безпека" та "державне управління у сфері біологічної безпеки".


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:держ.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Губар О. В. 
Правова компонента механізму державного управління у сфері біологічної безпеки / О. В. Губар // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2018. - Вип. 1. - С. 61-67. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Проведено дослідження правової компоненти механізму державного управління (ДУ) у сфері біологічної безпеки. Розкрито зміст правової компоненти механізму ДУ у сфері біологічної безпеки, визначено її суть і роль у механізмі ДУ. Проаналізовано сучасний стан та визначено шляхи вдосконалення правової компоненти механізму ДУ у сфері біологічної безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Чепурний Ю. В. 
Вплив постнатальних мультипотентних стовбурових клітин (похідних нервового гребня) на перебіг регенерації в зоні експериментального пошкодження м'якотканинного вмісту орбіти ока = Influence of postnatal multipotent stem cells (derived from neural crest) on regeneration of orbital soft tissue content after experimental injury / Ю. В. Чепурний, Т. В. Кустрьо, А. В. Корсак, В. В. Ліходієвський, А. Є. Родніченко, О. С. Губар, О. В. Злацька, А. В. Копчак, А. О. Забіла, С. С. Олефір, Д. О. Зубов, Р. Г. Васильєв, Ю. Б. Чайковський // Проблеми кріобіології і кріомедицини. - 2018. - 28, № 1. - С. 59-63. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Травматичні пошкодження орбіти ока пов'язані з одночасним ураженням декількох структур різного генезу, що обтяжує перебіг патологічних процесів у них та формує "порочне коло" патогенезу. Дегенерація м'якотканинного вмісту орбіти (окорухові м'язи та ретробульбарна клітковина) негативно впливає на відновлення очного яблука, зорового та окорухового нерва, що може змінювати форму обличчя внаслідок посттравматичного енофтальму. У цьому випадку реабілітація пацієнтів буде більш тривалою, а її ефективність меншою. Актуальним є пошук ефективних засобів, які одночасно стимулювали б регенерацію структур орбіти. Одним із таких засобів є застосування стовбурових клітин, основний механізм дії яких у місці введення - хоумінг, виділення васкулогенних або інших трофічних факторів, цитокінів і клітинних месенджерів. Завдяки властивостям стовбурових клітин їх можливо використовувати як ефективний засіб стимуляції відновлення структур пошкодженої орбітальної ділянки. Мета роботи - вивчення структурних змін м'якотканинного вмісту травмованої орбіти ока щурів після застосування постнатальних мультипотентних стовбурових клітин - похідних нервового гребня. На підставі результатів проведеного дослідження встановлено, що введення мезенхімальних стовбурових клітин - похідних нервового гребеня - після експериментального пошкодження орбіти та її вмісту стимулює відновні процеси в окорухових м'язах та ретробульбарній клітковині. Перспективою для подальших досліджень може бути застосування методу імуногістохімії для більш детального дослідження участі клітинних популяцій у відновленні ушкоджених окорухових м'язів та ретробульбарної клітковини за умов застосування стовбурових клітин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*66*33 + Р675.8-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Курик O. Г. 
Клініко-морфологічні особливості зубчастих колоректальних неопластичних утворень / O. Г. Курик, М. Ю. Коломоєць, В. О. Яковенко, О. С. Губар, Р. П. Ткаченко, В. В. Баздирєв // Клініч. хірургія. - 2018. - 85, № 8. - С. 62-64. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Курган Д. М. 
Методика інженерного розрахунку коефіцієнта стійкості проти вкочування колеса на рейку / Д. М. Курган, О. В. Губар, М. О. Гаврилов // Наука та прогрес трансп. Вісн. Дніпр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. - 2020. - № 3. - С. 71-80. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Одним із показників взаємодії колії й рухомого складу, недотримання якого може призвести до порушення безпеки руху, а саме до сходження, є умова забезпечення стійкості проти вкочування гребеня колеса на головку рейки. Мета роботи - створення методики практичного інженерного розрахунку коефіцієнта стійкості проти вкочування гребеня колеса на головку рейки. Викладена методика буде мати вичерпну інформацію як із розрахункових формул, так і з довідкових матеріалів, для виключення необхідності залучення додаткових джерел та спеціального програмного забезпечення. Основною задачею реалізації поставленої мети є винесення на інженерний рівень розрахунку горизонтальних сил. Унаслідок складності процесу взаємодії колії та рухомого складу й необхідності врахування великої кількості факторів, що мають вплив на результат, як правило, для визначення горизонтальних сил застосовують складні динамічні моделі. Можливий розв'язок полягає в припущенні, що для конкретного типу рухомого складу горизонтальна сила може бути розрахована за лінійною залежністю від значення непогашеного прискорення. Для цього була використана аналітична методика розрахунку горизонтальних сил. Визначено відсутні коефіцієнти розрахунку горизонтальної сили залежно від непогашеного прискорення для деяких типів маневрових локомотивів та для вантажного вагона з урахуванням рівня його завантаження. У роботі набули подальшого розвитку науково-практичні підходи щодо аналізу взаємодії колії й рухомого складу в горизонтальній площині. Запропоновано покрокову методику розрахунку коефіцієнта стійкості надає можливість на інженерному рівні проводити практичний аналіз забезпечення запасу стійкості проти вкочування гребеня колеса на головку рейки, що необхідно під час розслідування причин сходження рухомого складу з рейок та для низки інших задач, пов'язаних із рухом у кривих ділянках колії.


Індекс рубрикатора НБУВ: О22-015.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72605 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського