Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Гуменна А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Гуменна А. В. 
Пошук нових антимікробних сполук у ряду похідних антрацену / А. В. Гуменна, О. М. Букачук, С. Є. Дейнека, О. В. Бліндер // Фармац. журн. - 2009. - № 2. - С. 81-87. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Осуществлен синтез новых фосфониевых солей на основе галогенопроизводных антрацена. Строение полученных соединений подтверждено спектральными и аналитическими данными. Исследована антимикробная активность синтезированных соединений относительно шести тест-культур микроорганизмов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81 + Г252.142 + Л662.252.142

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гуменна А. В. 
Хіміотерапевтичні властивості нових четвертинних фосфонієвих сполук / А. В. Гуменна, С. Є. Дейнека // Буков. мед. вісн.. - 2009. - 13, № 1. - С. 93-96. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

На моделі локальної стафілококової інфекції досліджено хіміотерапевтичну активність низки нових сполук із групи четвертинних фосфонієвих сполук з гетероциклічними фрагментами. Показано лікувальну ефективність цих сполук, що дозволяє рекомендувати їх для подальших, у т.ч. клінічних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гуменна А. В. 
Хіміотерапевтична ефективність гетероциклічної фосфонієвої сполуки з піримідиновим циклом на моделі генералізованої стафілококової інфекції / А. В. Гуменна // Актуал. инфектология. - 2016. - № 1. - С. 29-31. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проведено вивчення хіміотерапевтичної ефективності 2-феніл-4-(1-піролідиніл)-6-ізопропілтіо-5-піримідилтрифенілфосфоній перхлорату, яка відноситься до гетероциклічних фосфонієвих сполук з піримідиновим циклом, в експерименті на моделі генералізованої стафілококової інфекції. Одержано позитивні результати, що дадуть право робити висновок про можливість використання їх у клінічних дослідженнях і створення на їх основі перспективних антибактеріальних та антисептичних препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.71-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сидорчук Л. І. 
Роль ентеропатогенних кишкових паличок у розвитку і перебігу хронічного невиразкового коліту / Л. І. Сидорчук, Д. В. Ротар, А. В. Гуменна, І. Й. Сидорчук // Гастроентерологія : зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 2. - С. 33-37. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проведений аналіз даних літератури показав, що у хворих на хронічний невиразковий коліт (ХНК) ізолюють E. coli, які викликають дизентеріє-, холероподібні захворювання та ешерихіози. Мета досліджень - встановити рівень персистенції у товстій кишці хворих на ХНК ентеропатогенних ешерихій та їх значення в екологічній системі макроорганізм - мікробіота. Протягом 2000 - 2015 рр. проведено бактеріологічне обстеження вмісту порожнини товстої кишки хворих на ХНК віком 27 - 41 рік. Отримані культури перевірено в орієнтовній реакції аглютинації з полівалентною сироваткою ОКА. Позитивні культури піддавались дослідженню з полівалентною сироваткою вузького спектра ОКВ, ОКС, ОКД та ОКЕ. У хворих, у порожнині товстої кишки яких виявлено E. coli О18ас:К77; О26:К60; О55:К59; О128ав:К67, захворювання мало перебіг за нозологічною формою коліентериту. У тих пацієнтів, в кого виділили сероваріанти О25:К11; О144:К; О124:К72, захворювання перебігало як бактеріальна дизентерія, а О25:К11 і О128:К67 - у холероподібній формі. У 94,50 % хворих виявляються звичайні E. coli, але у 55 (35,03 %) персистують ентеропатогенні ешерихії, у 41 (26,11 %) - E. coli Hly+, у 37 (23,57 %) - E. coli Lac-, у 18 (11,46 %) - ентеротоксигенні E. coli, у 14 (8,42 %) - ентероінвазивні та в 11 (7,01 %) - ентерогеморагічні ешерихії. Визначено, що основними сероваріантами умовно-патогенних ешерихій, що колонізують товсту кишку хворих на хронічний невиразковий коліт і персистують в її порожнині, є О114:К90; О25:К11; О124:К72; О128:К67; О18ас:К77, персистенція яких впливає на клінічну маніфестацію від коліту до дизентерієподібного або холероподібного захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.301.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гуменна А. В. 
Особливості викладання мікробіології іноземним студентам українською мовою / А. В. Гуменна, О. О. Бліндер, Д. В. Ротар // Актуал. инфектология. - 2016. - № 3. - С. 109-113. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено досвід викладання мікробіології студентам-іноземцям, які навчаються українською мовою на кафедрі мікробіології та вірусології в Буковинському державному медичному університеті. Під час навчання студенти-іноземці стикаються з низкою проблем: недостатнім володінням українською мовою, часто слабкою підготовкою за профільними та спеціальними дисциплінами, відсутністю навичок самостійної роботи, несформованим алгоритмом використання на практичних заняттях (ПЗ) теоретичного матеріалу та відчутною різницею між формами та методами навчання в українському вузі та у вищій школі на батьківщині студента. В основі організації та проведення ПЗ з іноземцями лежить принцип індивідуального підходу до кожного студента, що забезпечується використанням на заняттях завдань різного рівня складності. Самопідготовка студентів пов'язана з наявністю в них достатньої кількості навчально-методичних посібників, можливістю одержати консультативну допомогу викладача, а також з використанням технічних засобів навчання. Для кращого засвоєння студентами лекційного матеріалу викладачі наполегливо працюють над обранням оптимальної форми подання матеріалу: у вигляді схем, графологічних структур, рисунків, навчальних слайдів, відеофільмів та мультимедійних презентацій. Засвоєнню матеріалу ПЗ сприяє комплексний контроль знань шляхом усного опитування, оцінювання виконання практичної роботи та вміння аналізувати результати досліджень і роботи висновки. З метою стандартизації оцінки знань студентів використовуються тестові питання, складені за типом ліцензійного іспиту "Крок 1". Постійна робота над удосконаленням професійної майстерності, використання в навчальному процесі різноманітних випробованих часом та новітніх форм і методів викладання надають змогу добре розв'язувати сучасні завдання з підготовки спеціалістів із числа іноземних громадян.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е4 р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сидорчук Л. І. 
Стан мікробіоти порожнини товстої кишки дітей, хворих на гострий ентероколіт, які перебувають на природному вигодовуванні, при інфікованості грудного молока / Л. І. Сидорчук, Д. В. Ротар, А. С. Сидорчук, А. В. Гуменна, О. О. Бліндер, І. Й. Сидорчук // Гастроентерологія. - 2017. - 51, № 1. - С. 28-35. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення таксономічного складу та популяційного рівня мікробіоти вмісту порожнини товстої кишки дітей, хворих на гострий ентероколіт, за природного вигодовування молоком, інфікованим Staphylococcus aureus, та розкрити механізми колонізації досліджуваного біотопу мікроорганізмами. Бактеріологічному й мікологічному дослідженню підлягав вміст порожнини товстої кишки (ТК) 53 дітей віком від одного до шести місяців, хворих на ентероколіт, які перебували на грудному вигодовуванні інфікованим молоком, контрольну групу становили 35 зразків вмісту порожнини ТК здорових дітей, і грудне молоко S. aureus і S. epidermidis виділяли зі зразків випорожнень усіх хворих дітей у 2,92 разу частіше, ніж у практично здорових дітей. На тлі вигодовування дитини інфікованим молоком із досліджуваного біотопу елімінують еубактерії, пептокок, а E. coli Hly+, протеї, цитробактер і стафілококи контамінують порожнину ТК. Популяційний рівень Bifidobacterium знижується на 43,03 % (на 3 порядки), Lactobacillus на 32,24 % (на 2 порядки). Спостерігається заселення ТК E. coli Hly+ у 16,48 %, протеями у 22,53 %, цитробактерами у 3,77 %, пептококами у 15,09 %, пептострептококами у 55,42 % і стафілококами у 91,43 %. Доведено, що сформований дисбактеріоз товстокишкового мікробіоценозу в дітей грудного віку, хворих на гострий ентероколіт, характеризується зменшенням кількості біфідобактерій і лактобактерій і зростанням кількості та значення в мікробіоценозі грамнегативних умовно-патогенних ентеробактерій, бактероїдів і грампозитивних умовно-патогенних бактерій роду Staphylococcus, Peptostreptococcus і Peptococcus.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.301.1 + Р264.863

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сидорчук Л. І. 
Таксономічний склад мікробіоти порожнини товстої кишки дітей грудного віку, які хворі на гострий коліентерит і перебувають на природному вигодовуванні / Л. І. Сидорчук, Д. В. Ротар, А. С. Сидорчук, І. Й. Сидорчук, А. В. Гуменна, О. О. Бліндер // Запорож. мед. журн.. - 2017. - 19, № 1. - С. 72-76. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

В последние годы сложилась парадоксальная ситуация, которая свидетельствует о неблагоприятной эволюции современных острых кишечных инфекций, особенно у детей грудного возраста, что влияет на жизненный прогноз для больных, хотя по мере углублённого изучения этой патологии у пациентов, количество которых значительно и продолжает расти, прогноз постоянно ухудшается. Цель работы - установить этиологию колиэнтеритов у детей грудного (1 - 6 месяцев) возраста, таксономический состав патогенных, условно-патогенных микроорганизмов и представителей главной, дополнительной и случайной микробиоты полости толстой кишки (ТК) детей грудного возраста, больных колиэнтеритом, при грудном вскармливании. Бактериологическому и микологическому обследованиям подлежало содержимое полости ТК 48 детей в возрасте от одного до шести месяцев, больных колиэнтеритом (контрольная группа - 35 образцов содержимого ТК практически здоровых детей). Этиологическая структура была установлена в 28 (58,33 %) исследованиях. Индекс постоянства, частота встречаемости, индексы видового богатства Маргалефа, видового разнообразия Уиттикера, видового доминирования Симпсона и Бергера - Паркера бактерий рода Bifidobacterium, Lactobacillus, Bacteroides и Escherichia не отличаются у больных и практически здоровых детей. Растут эти показатели у пептострептококков: индекс постоянства на 78,26 %, частота встречаемости - на 60,00 %, индекс видового богатства Маргалефа - в 2 раза, индекс видового разнообразия Уиттикера - на 97,32 %, индексы видового доминирования Симпсона - в 3 раза и Бергера - Паркера - на 65,31 %. Растут также эти показатели у условно-патогенных энтеробактерий (Proteus) на 82,24 % - в 2 раза, 2,03 раза, на 68,18 % соответственно. Изучение таксономического состава микробиоты полости ТК у детей, больных острымколиэнтеритом, показало широкую контаминацию биотопа (полости) патогенными (E. coli Hly+, энтеропатогенными кишечными палочками) и условно патогенными (C. diversus, Proteus ssp.) энтеробактериями, стафилококками, пептококком. При этом элиминируют из полости ТК бактерии рода Eubacterium. Выводы: острый колиэнтерит у детей в возрасте от одного до шести месяцев, находящихся на естественном вскармливании, развивается на фоне уменьшения значения Bifidobacterium и Lactobacillus и контаминации полости ТК E. coli Hly+, энтеропатогенными эшерихиями и C. diversus, Proteus, пептококком, стафилококками и пептострептококками и усиление значения бактерий Bacteroides и Escherichia.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.301.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Яковичук Н. Д. 
Популяційний рівень головної мікробіоти та дріжджоподібних грибів роду Candida в жінок, які хворі на вульвовагінальний кандидоз / Н. Д. Яковичук, С. Є. Дейнека, І. Й. Сидорчук, Л. І. Сидорчук, А. В. Гуменна, В. В. Бендас // Запорож. мед. журн.. - 2017. - 19, № 3. - С. 337-341. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.017-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Гуменна А. В. 
Поглиблене вивчення спектра антимікробної активності ряду нових конденсованих багатоядерних аренів / А. В. Гуменна, Д. В. Ротар, С. Є. Дейнека, Н. Д. Яковичук, О. О. Бліндер // Запорож. мед. журн.. - 2017. - 19, № 3. - С. 369-372. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Нерациональное использование противомикробных препаратов приводит к селекции и распространению стойких штаммов микроорганизмов, что требует поиска новых высокоэффективных средств. Перспективными для изучения новых высокоактивных противомикробных и антисептических средств оказались фосфониевые соединения и их производные. Цель работы - исследовать антимикробное действие ряда новых конденсированных многоядерных аренов (КМА) относительно расширенного спектра музейных тест-культур. Изучались фосфониевая соль (ФС) и её производное ряда КМА. Для углублённого изучения противобактериальной и противогрибковой активности указанных соединений отобрано 14 тест-культур музейных штаммов грамположительных и грамотрицательных бактерий, различных по таксономическому положению, а также дрожжеподобные грибы рода Candida. Эксперименты для определения биологической активности новых КМА проводили микрометодом с использованием одноразовых полистироловых планшет и микротитратора Такачи. ФС и её производное ряда КМА владеют высокой противомикробной активностью (ПА). Наивысшую ПА к грамположительным микроорганизмам (S. aureus 209, M. luteus ATCC 3941) проявляет производное ряда КМА (соединение II). Его минимальная ингибирующая концентрация соответствовала 0,48 мкг/мл и 0,03 мкг/мл, а в отношении вегетативных клеток спорообразующих бацилл (B. cereus ATCC 10702) - 0,24 мкг/мл. Более низкую ПА показала ФС (соединение I). Её минимальные ингибирующие концентрации составляли 1,95 мкг/мл в отношении грамположительных микроорганизмов (S. aureus 209 и M. luteus ATCC 3941 и в отношении вегетативных клеток спорообразующих бацилл B. cereus ATCC 10702). Умеренную ПА оба изучаемых соединения показали относительно грамотрицательных штаммов микроорганизмов. Минимальные ингибирующие концентрации при этом составляли от 31,2 до 125 мкг/мл. Изученная и её производное ряда КМА проявляют умеренную противогрибковую активность в отношении C. utilis ЛИА-01 (МИК соединения I равна 31,2 мкг/мл, а соединения II - 7,8 мкг/мл; МФцК соединения I равна 62,5 мкг/мл, а соединения II - 15,6 мкг/мл). Выводы: определили, что ФС и её производное ряда КМА продемонстрировали высокую ПА в отношении грамположительных микроорганизмов. Данные соединения показали умеренную ПА в отношении грамотрицательных микроорганизмов и дрожжеподобных грибов рода Candida.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бліндер О. О. 
Особливості антибіотикорезистентності штамів S. aureus, що виділені зі слизової носа та горла амбулаторних пацієнтів м. Чернівці / О. О. Бліндер, О. В. Бліндер, Д. В. Ротар, А. В. Гуменна // Запорож. мед. журн.. - 2019. - 21, № 2. - С. 240-245. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.7 + Р264.868 + Е40*801-642:Г296

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Гуменна А. В. 
Поглиблене вивчення спектра антимікробної активності ряду нових фосфонієвих похідних нафталену / А. В. Гуменна, Д. В. Ротар, Н. Д. Яковичук, О. О. Бліндер, С. Є. Дейнека // Запорож. мед. журн.. - 2019. - 21, № 3. - С. 340-345. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Сучасні принципи лікування та профілактики інфекційних захворювань передбачають інтенсивне використання антибіотиків та антисептиків. Надмірне та безконтрольне їхнє застосування призводить до селекції антибіотикостійких штамів мікроорганізмів, що диктує необхідність пошуку нових альтернативних антимікробних препаратів. Одним із перспективних напрямів виявлення нових високоактивних протимікробних засобів є вивчення фосфонієвих похідних нафталену (ФПН). Мета роботи - визначити антимікробну дію ФПН щодо розширеного спектра музейних тест-культур. Дослідили ФПН. Для поглибленого вивчення їхньої протибактеріальної та протигрибкової дій відібрали 14 тест-культур музейних штамів грампозитивних і грамнегативних бактерій, різних за таксономічним положенням, а також дріжджоподібних грибів роду Candida. Експерименти для визначення біологічної активності ФПН виконали за допомогою мікрометоду двократних серійних розведень, використовуючи одноразові полістиролові планшети й мікротитратори Такачі. ФПН показали високу протимікробну активність щодо грампозитивних мікроорганізмів і вегетативних клітин спороутворювальних бацил. Єхні мінімальні інгібувальні концентрації щодо грампозитивних бактерій (S. aureus 209, M. luteus ATCC 3941) коливалися від 0,97 мкг/мл до 3,90 мкг/мл, а щодо вегетативних клітин спороутворювальних бацил (B. cereus ATCC 10 702) становили 3,90 мкг/мл. Дещо слабшу протимікробну активність ці сполуки продемонстрували щодо грамнегативних штамів мікроорганізмів, мінімальні інгібувальні концентрації становили від 31,2 мкг/мл до 250,0 ліджені сполуки показали помірну (мінімальні інгібувальні концентрації і від 31,2 мкг/мл до 62,5 мкг/мл) протигрибкову активність щодо C. utilis ЛИА-01. Висновки: встановили, що досліджувані ФПН показали високу біологічну активність щодо грампозитивних мікроорганізмів. Сполуки, які вивчили, мали помірну протимікробну активність щодо грамнегативних мікроорганізмів і дріжджоподібних грибів роду Candida.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-52 + Р281.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Гуменна А. В. 
Визначення антимікробної активності диметилгідразонів / А. В. Гуменна, В. В. Листван, В. М. Листван, Н. Д. Яковичук, О. О. Бліндер, Д. В. Ротар // Буков. мед. вісн. - 2022. - 26, № 2. - С. 17-20. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Сучасні методи лікування та профілактики інфекційних захворювань потребують використання антибіотиків та антисептиків. Надмірне та безконтрольне їх застосування призводить до селекції антибіотикостійких штамів мікроорганізмів, що диктує необхідність пошуку нових альтернативних антимікробних препаратів. Авторами проведено пошук та дослідження антимікробної активності нових диметилгідразонів. Вивчені сполуки показали значну антимікробну активність, особливо стосовно грампозитивних бактерій, S. aureus АТСС 25923, та нижчу антимікробну активність стосовно грамнегативних бактерій E. coli АТСС 25922, що свідчить про перспективність даних сполук і необхідність проведення поглибленого вивчення її антимікробної активності на більш широкому спектрі мікроорганізмів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-52 + Р281.811.1-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського