Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Дідур Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Дідур Ю. І. 
Особливості функціонування ергонімів у мові, мовленні та ментальному лексиконі (в українській, англійській та російській мовах) : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.15 / Ю. І. Дідур; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". - Одеса, 2015. - 20 c. - укp.

Здійснено аналіз еволюції терміна ергонім. Запропоновано уточнення до створення та функціонування ергонімної термінології. Розроблено денотатно-номінативну класифікацію ергонімної лексики, а також детальну методику дослідження ергонімів у мові, мовленні та ментальному лексиконі. Висвітлено структурні особливості ергонімів. Проаналізовано мотиваційну структуру ергоніміконів Києва, Лондона та Москви. З'ясовано шляхи походження ергонімів. Систематизовано, класифіковано й описано результати вільного асоціативного експерименту, встановлено структуру асоціативного поля ергонімів української, англійської та російської мов, а також виокремлено гештальтні ядра ергонімних асоціативних полів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-316

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дідур Ю. І. 
Асоціативне навантаження ергонімної лексики (на матеріалі української мови) / Ю. І. Дідур // Зап. з ономастики : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 18. - С. 188-200. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Описано результати вільного асоціативного експерименту зі встановленням семантичних гештальтів асоціативного поля ергонімів м. Київ. Описано методику проведення вільного асоціативного експерименту, укладено асоціативний словник ергонімів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дідур Ю. І. 
Лінгвістична природа ергонімів (на матеріалі української, англійської та російської мов) / Ю. І. Дідур // Зап. з ономастики : зб. наук. пр. - 2017. - Вип. 20. - С. 84-102. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто особливості функціонування ергонімів у мові, мовленні та ментальному лексиконі. Останнім часом виникла потреба дослідження власних назв на позначення груп людей - ергонімів. На першому етапі дослідження здійснено аналіз еволюції терміна ергонім, запропоновано уточнення до створення і функціонування ергонімної термінології, а також розроблено денотатно-номінативну класифікацію ергонімної лексики. На другому етапі висвітлено структурні особливості ергонімів, проаналізовано мотиваційну структуру ергоніміконів м. Києва, Лондона та Москви, а також з'ясовано шляхи походження ергонімів. На третьому етапі дослідження проведено вільний асоціативний експеримент, систематизовано, класифіковано й описано результати експерименту, а також встановлено структуру асоціативного поля ергонімів української, англійської та російської мов. Мета дослідження полягає у визначенні лінгвістичної природи ергонімів, їх системному описі за денотатно-номінативним, структурним, мотиваційним, генетичним характером, а також в актуалізації механізмів їх концептуалізації, категоризації та фреймування у ментальному лексиконі. Об'єктом дослідження є власні назви на позначення груп людей в українській, англійській та російській мовах. Предметом дослідження є структурно-семантичні, мотиваційні, генетичні та когнітивні особливості ергонімів в українській, англійській та російській мовах. Матеріалом дослідження є 3000 ергонімів, обраних з інформаційних та рекламних матеріалів друкованих та електронних ЗМІ, а також результати вільного асоціативного експерименту загальною кількістю 2904 реалізації. У результаті розвідки ергоніми були розділені на 6 класів за їх провідною функцією; за структурою ергоніми були розділені на однокомпонентні, двокомпонентні та багатокомпонентні; дослідження мотиваційної структури ергоніміконів дозволило виокремити 12 класів ергонімів з огляду на природу їх мотивованості; аналіз результатів опитування респондентів дозволив виокремити 9 різних типів реакцій на стимули-ергоніми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.162

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дідур Ю. І. 
Методика дослідження ергонімів / Ю. І. Дідур // Зап. з ономастики : зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 19. - С. 42-55. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Докладно репрезентовано методику проведення дослідження ергонімної лексики. Дослідження ергоніміконів виконане у руслі когнітивної ономастики, пріоритетним завданням якої є вивчення відображення власних назв у ментальній свідомості носіїв певної мови. Тому в роботі діалектично поєднуються підходи та методи традиційної ономастики та новітнього когнітивного напряму, який стосується дослідження всіх аспектів ментального буття онімів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316 + Ш103.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дідур Ю. І. 
Особливості функціонування ергонімів у мові, мовленні та ментальному лексиконі : монографія / Ю. І. Дідур; Одес. нац. екон. ун-т. - Одеса : Букаєв В.В., 2017. - 167 c. - Бібліогр.: с. 150-167 - укp.

Вивчено особливості функціонування ергонімів у мові, мовленні та ментальному лексиконі на матеріалі української, англійської та російської мов. Висвітлено структурні та мотиваційні особливості ергоніміконів Києва, Лондона та Москви. З'ясовано шляхи походження ергонімів, описано результати вільного асоціативного експерименту, а також виокремлено гештальтні ядра ергонімних асоціативних полів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.162

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА831325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дідур Ю. І. 
Походження та семантичне навантаження терміна "ергонім" / Ю. І. Дідур // Зап. з ономастики : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 21. - С. 85-103. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Досліджено особливості походження та семантичні наповнення терміна "ергонім". З метою усунення термінологічної амбівалентності здійснено розмежування терміна ергонім та багатьох інших, які повністю або частково дублюють його значення. Чітко окреслено та дефіновано базові терміни дослідження: ергонім - штучна власна назва об'єднання людей з певною метою; ергоніміка - розділ ономастики, який вивчає власні назви об'єднань людей; ергонімія - сукупність ергонімів; ергонімний - маючий відношення до ергонімів; ергонімікон - репертуар власних назв на позначення об'єднань людей певного етносу, періоду. Мета статті - здійснення аналізу еволюції терміна "ергонім", усунення термінологічних розбіжностей стосовно досліджуваного розряду власних назв, а також запропонувати уточнення до створення і функціонування ергонімної термінології. Об'єктом дослідження є власні назви на позначення груп людей. Предметом дослідження послугували семантика та походження терміна "ергонім". Джерельною базою дослідження є 3000 ергонімів (по 1000 на українській, англійській та російській мовах), обраних з інформаційних та рекламних матеріалів друкованих та електронних ЗМІ. Практична цінність роботи полягає у з'ясуванні термінологічного апарату дослідження ергонімів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316 + Ш103.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70256 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського