Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Ерстенюк А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Лесін А. І. 
Комбінована гідроколонотерапія з наступним введенням адсорбентів у комплексному лікуванні деяких хронічних захворювань / А. І. Лесін, А. М. Ерстенюк, І. Ф. Миронюк, А. П. Паливода // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2011. - № 4. - С. 86-94. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Зазначено, що комбінована гідроколонотерапія (ГКТ) із наступним введенням адсорбентів за допомогою простого економічного пристрою для індивідуального використання, яким пацієнт керує сам, переважно за домашніх умов, відноситься до медицини, зокрема до пристроїв та способу, що забезпечують ГКТ, яка є дуже потрібною лікувальною процедурою в комплексному лікуванні хворих багатьма хронічними захворюваннями, особливо нижніх відділів травного тракту (ТТ), тонкий кишечник якого є також суттєвим джерелом імунітету та енергії для цілого організму. Наведено позитивний досвід використання описаного способу за допомогою цього пристрою у 43 пацієнтів, що підтверджено також даними фіброколоноскопії у динамиці. Пацієнтів ретельно підбирали, інструктували та готували на початку лікування з наступним регулярним контролем. Ускладнень не спостережено. Спосіб має широкі показання для профілактики та лікування багатьох захворювань, особливо хронічних, в тому числі ТТ з симптомами нижніх сечових шляхів, ССЗ, ЦД та їх ускладнень, яких стає все більше.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.3-54 + Р354.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Годованець О. І. 
Стан прооксидантної системи та системи антиоксидантного захисту ротової рідини у дітей із клінічними проявами гінгівіту за умов надмірного надходження в організм нітратів / О. І. Годованець, М. М. Рожко, А. М. Ерстенюк // Буков. мед. вісн.. - 2007. - 11, № 2. - С. 31-33. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

За умов хронічного нітратного навантаження у ротовій рідині дітей, які мають клінічні прояви гінгівіту, спостерігається вірогідне зниження активності основних ферментів антиоксидантного захисту організму в порівнянні з контрольною групою на тлі активації прооксидантної системи. Це свідчить про розвиток оксидативного стресу, що є одним із патогенетичних чинників розвитку запальних процесів у тканинах пародонта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.220.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гриб В. А. 
Взаємозв'язок між типом ураження нервових волокон та показниками оксидативного стресу при діабетичній поліневропатії у хворих на цукровий діабет 2 типу / В. А. Гриб, Р. Д. Герасимчук, А. М. Ерстенюк, А. О. Клименко // Галиц. лікар. вісн.. - 2008. - 15, № 2. - С. 28-30. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Нейко Є. М. 
Стан перекисного окислення при хронічних ерозіях шлунка та патогенетичне обурунтування антиоксидантної терапії хронічного ерозивного гастриту / Є. М. Нейко, А. М. Ерстенюк, Н. С. Гаврилюк // Галиц. лікар. вісн.. - 2008. - 15, № 1. - С. 30-32. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено стан балансу перекисне окиснення ліпідів - антиоксидантний захист у хворих на хронічну ерозію шлунка з аналізом пероксидації ліпідів та білків і вплив на нього ерадикаційної терапії, обурунтовано доцільність комплексного застосування антиоксидантної терапії хронічного ерозивного гастриту, вивчено ефективність призначення комплексного антиоксиданта цигапана.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Михайленко Т. М. 
Аналіз біохімічних показників ротової рідини осіб, що користуються знімними конструкціями зубних протезів, залежно від наявності соматичної патології / Т. М. Михайленко, А. М. Ерстенюк, М. М. Рожко // Галиц. лікар. вісн.. - 2008. - 15, № 4. - С. 37-41. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Подано результати біохімічного дослідження ротової рідини пацієнтів, що користуються знімними конструкціями зубних протезів та мають патології серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, а також соматично здорових. Установлено достовірну відмінність між концентраціями лактату, глюкози, фосфат-іонів, активністю каталази і лужної фосфатази та наявністю чи відсутністю соматичної патології, її типу і виду протезування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 + Р661.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Михайленко Т. М. 
Стан біохімічних показників ротової рідини у осіб із різним рівнем гігієни знімних конструкцій зубних протезів / Т. М. Михайленко, А. М. Ерстенюк // Галиц. лікар. вісн.. - 2009. - 16, № 2. - С. 38-42. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено біохімічні дослідження ротової рідини у рандомізованої вибірки пацієнтів, що користуються знімними конструкціями зубних протезів із різним рівнем гігієни та мають соматичну патологію або є здорові. Встановлено, що достовірно залежними від рівня гігієни знімних протезів були показники активності лужної фосфатази, концентрацій кальцію і лактату в осіб із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. У результаті неналежного гігієнічного догляду за знімними протезами виявлено достовірну відмінність показників концентрації глюкози, активності аспартатамінотрансферази та лужної фосфатази між групами: без соматичної патології із ураженнями шлунково-кишкового тракту; із захворюваннями серцево-судинної системи та шлунково-кишкового тракту. За такого ж стану гігієни знімних протезів достовірно відмінними були концентрації лактату і кальцію в осіб без соматичної патології та з ураженнями шлунково-кишкового тракту. У всіх групах дослідження виявлено достовірний кореляційний зв'язок між рівнем гігієни та концентрацією кальцію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 + Р120.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Цимбаліста О. Л. 
Вплив препаратів Кардонат та Тіотріазолін на клініко-імунологічні та метаболічні показники у дітей, хворих на бронхіальну астму на тлі недиференційованої дисплазії сполучної тканини / О. Л. Цимбаліста, В. Б. Дехтяр, А. М. Ерстенюк, Л. Є. Матвіїв, О. В. Пастух // Галиц. лікар. вісн.. - 2010. - 17, № 3. - С. 110-113. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-5 + Р733.418

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Вірстюк Н. Г. 
Зміни вмісту цинку в еритроцитарній масі хворих на хронічний ерозивний гелікобактерний гастрит до і після патогенетичного лікування з урахуванням функціонального стану печінки / Н. Г. Вірстюк, А. М. Ерстенюк, Н. С. Гаврилюк, М. М. Соляник // Галиц. лікар. вісн.. - 2011. - 18, № 3. - С. 23-25. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2 + Р413.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Лембрик І. С. 
Стан процесів ліпопероксидації та окисних модифікацій білків при захворюваннях підшлункової залози у дітей / І. С. Лембрик, А. М. Ерстенюк // Галиц. лікар. вісн.. - 2011. - 18, № 1. - С. 63-66. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено характерні порушення процесів перекисного окиснення ліпідів та білків у 80 дітей із хронічним (ХП) і реактивним панкреатитами (РП). Реактивні зміни з боку підшлункової залози (ПЗ) частіше зустрічалися у дітей молодшого шкільного віку (70 %), в той час як серед підлітків домінував ХП (52,5 %). Значне підвищення показників ліпопероксидації та продуктів окисних модифікацій білків спостерігалося у разі РП, поглиблювалося з віком, на фоні виражених змін функціонального стану печінки. Вміст окисних модифікацій білка був достовірно вищим за довжини хвилі 430 і 530 нм, що може слугувати раннім маркером патологічних змін у ПЗ. У дітей з РП встановлено помірне напруження адаптаційних механізмів, в той час як у випадку ХП констатовано перенапруження механізмів адаптації з поступовим їх виснаженням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.6

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Боцюрко В. І. 
Ендогенна інтоксикація та оксидативний стрес у хворих на цукровий діабет 2 типу, ускладнений поліневропатією / В. І. Боцюрко, В. А. Гриб, Р. Д. Герасимчук, А. М. Ерстенюк // Архів клініч. медицини. - 2010. - № 1. - С. 22-25. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проведено клініко-біохімічне обстеження 125 хворих на цукровий дібет (ЦД) 2 типу, ускладнений діабетичної дистальною симетричною поліневропатією (ДДСП) (I стадії - 12, IIА - 74, IIВ - 10 та III стадії - 29 пацієтів) та 11 хворих на ЦД без явищ ДДСП. Виявлено, що накопичення середньомолекулярних пептидів (СМП), основних біохімічних маркерів ендогенної інтоксикації, в крові у хворих на ЦД 2 типу ще до появи ознак ураження периферійних нервів пов'язане з активізацією процесів пероксидації ліпідів та білків, які визначають глибину вторинних патохімічних змін, що в подальшому сприяє розвитку та прогресуванню поліневропатії. Встановлено, що ступінь тяжкості ДДСП у хворих на ЦД 2 типу залежить від накопичення СМП та взаємообумовлених процесів окиснення ліпідів і білків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Романюк А. Л. 
Оцінювання знань студентів з дисципліни "Медична хімія" / А. Л. Романюк, М. В. Мельник, І. Д. Сиротинська, А. М. Ерстенюк, О. В. Боднарчук // Архів клініч. медицини. - 2010. - № 1. - С. 84-85. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Представлено досвід викладання медичної хімії в студентів, що навчаються за спеціальністю "лікувальна справа". Основна увага приділена оіцнюванню знань. Розглянуто оцінювання діяльності студента на практичному занятті. Значну увагу приділено модульному контролю, зокрема, завданням, що використовуються на ньому. Використання завдань різних рівнів складності дозволяє оцінити не тільки теоретичні знання студента, а й вміння їх застосовувати. Запропонована система оцінювання підвищує зацікавленість студента, сприяє більш якісному вивченню дисципліни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Павликівська Б. М. 
Діагностика метаболічних порушень міокарда у дітей та їх корекція із застосуванням препарату "Піковіт Омега" / Б. М. Павликівська, А. М. Ерстенюк, А. П. Юрцева // Архів клініч. медицини. - 2012. - № 1. - С. 63-66. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412-2 + Р733.410.13-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Попадинець О. Г. 
Взаємозв'язок структурних змін у стінці сечового міхура під впливом різноманітних факторів із біохімічними процесами / О. Г. Попадинець, А. М. Ерстенюк // Архів клініч. медицини. - 2012. - № 1. - С. 72-77. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати комплексного дослідження морфофункціонального стану стінки сечового міхура і про- та антиоксидантної систем за дії різних факторів - на етапах постгіпотермічного періоду та при змодельованій гострій повній затримці сечопуску, яке проводилося в експерименті на 63 нестатевозрілих, 63 статевозрілих, 21 старечого віку щурах-самцях (21 тварина трьох вікових груп становила контроль). За дії холоду у досліджуваних структурах у динаміці виявлено реактивно-деструктивні зміни, які трансформувалися у компенсаторно-пристосувальні прояви із відновленням до 30-ої доби. У випадку гострого порушення відтоку сечі розвиваються дистрофічно-деструктивні зміни і зі збільшенням тривалості інфравезикальної обструкції посилюється їх незворотність. Усе це асоціюється із активацією процесів пероксидації та функціонуванням антиоксидантних систем, що свідчить про їх взаємопов'язаність та взаємообумовленість.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.56-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Рожко М. М. 
Пошук інноваційних форм проведення практичних занять в умовах європейської кредитно-трансферної системи навчання та реформування вищої школи / М. М. Рожко, А. М. Ерстенюк, Ю. І. Попович, М. О. Іванців, Т. З. Кобрин // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2015. - № 4. - С. 142-149. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Узагальнено роботу комісії з моніторингу якості практичних занять в ІФНМУ з метою вивчення досвіду кафедр університету у проведенні майстер-класів, відкритих занять, пошуку інноваційних форм проведення практичних занять за умов реформування вищої школи та запровадження європейської кредитно-трансферної системи та поширенню досвіду на інші кафедри.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Кімак Г. Б. 
Особливості вуглеводного обміну у хворих на генералізований пародонтит осіб молодого віку / Г. Б. Кімак, Г. М. Мельничук, А. М. Ерстенюк // Галиц. лікар. вісн.. - 2018. - 25, № 2. - С. 19-22. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Ерстенюк А. М. 
Анкетування студентів як невід'ємний метод навчально-виховної роботи куратора у вищому навчальному закладі / А. М. Ерстенюк, Т. В. Князевич-Чорна, І. Ю. Ванджура, Р. І. Мерена // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2017. - № 7. - С. 109-118. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано результати анкетування студентів ДВНЗ "Івано-Франківський національний медичний університет" з питань мотивації першокурсників при виборі медичного закладу навчання, процесу їхньої адаптації, зацікавленість студентів 2 - 4 курсів у навчально-виховному процесі, їх бачення успішного складання ліцензійного іспиту Крок-1. Такий системний моніторинг надає позитивний вплив на організацію виховної роботи та навчального процесу ДВНЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Лабораторна діагностика : [навч. посіб.] / І. Г. Купновицька, А. М. Ерстенюк, Р. І. Белегай, Н. В. Губіна, С. М. Калугіна, В. І. Клименко, І. П. Кутинська, А. Л. Сапатий, І. В. Мартинів, М. М. Ванчуляк, М. П. Вівчаренко, Л. А. Дронь, Ю. І. Микула, Н. М. Романишин; ред.: І. Г. Купновицька, А. М. Ерстенюк; Івано-Франківський національний медичний університет. - 2-ге вид., стер. - Вінниця : Нова Книга, 2019. - 315, [8] c. - Бібліогр.: с. 314-315 - укp.

На сучасному рівні представлено основні відомості про анатомію та фізіологію морфологічних елементів крові, органів і систем, які беруть участь у процесах виділення, утворення харкотиння, травлення. Подано інформацію про лабораторні та біохімічні показники крові в нормі та при патології, лабораторні показники сечі людини в нормі і при патології. Описано методи дослідження шлункового та дуоденального вмісту, дослідження калу. Подано історію розвитку клінічної лабораторної діагностики. Наведено характеристику матеріалу для досліджень, методи його отримання та вимоги до роботи в клініко-діагностичних лабораторіях. Висвітлено роль клінічних і лабораторних методів дослідження хворого як критеріїв ефективності та безпечності лікарських препаратів. Охарактеризовано шляхи можливого впливу ліків на лабораторні показники.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р345 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА858305 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського