Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Жабченко І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Жабченко І. А. 
Вплив комплексної профілактики із застосуванням санаторно-курортних методів на перебіг вагітності, пологів та перинатальні показники у практично здорових жінок / І. А. Жабченко, Л. В. Діденко, О. М. Бондаренко, Т. С. Черненко, Т. М. Коваленко // Здоровье женщины. - 2005. - № 2. - С. 52-56. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Надано аналіз стану здоров'я, соціального та медичного анамнезу 259-ти практично здорових вагітних. Зроблено висновок щодо необхідності вдосконалення системи спостереження за вагітними з урахуванням сучасних екологічних, економічних та ендогенних чинників. Запропоновано та впроваджено у практику систему лікувально-оздоровчих заходів із включенням природних, санаторних, медикаментозних методів та показано ефективність, що проявлялася у зниженні кількості виникнення ускладнень під час вагітності, пологів і післяпологового періоду як для породіллі, так і плода та новонародженого.


Ключ. слова: практично здорові вагітні, пологи, ускладнення, профілактика, санаторно-курортні методи лікування
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.11 + Р716.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Яремко Г. Є. 
Особливості перебігу післяпологового періоду та стану вузлів у жінок з лейоміомою матки / Г. Є. Яремко, Н. Я. Скрипченко, Л. В. Діденко, І. А. Жабченко, О. І. Буткова, О. М. Дзюба, О. М. Бондаренко // Здоровье женщины. - 2005. - № 3. - С. 110-112. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено дані про перебіг післяпологового періоду у 21 жінки з лейоміомою матки. За допомогою ультразвукової діагностики вивчено процеси інволюції матки та лейоматозних вузлів на 5 - 6-ту добу пуерперію та через 6 міс. після пологів. Одержані дані свідчать, що зменшення об'єму пухлини мало місце у всіх обстежених, за цього лактація зберігалась до 6-ти міс. і більше у 52,4 % жінок.


Ключ. слова: лейоміома матки, післяпологовий період, лактація, ультразвукове дослідження, об'єм матки, розмір вузлів
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.23-3 + Р569.714.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Жабченко І. А. 
Профілактика і лікування найближчих та віддалених наслідків пологових травм м'яких тканин родового каналу / І. А. Жабченко, О. М. Бондаренко, Т. М. Коваленко, Т. Д. Букшицька // Здоровье женщины. - 2006. - № 2. - С. 95-98. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено дані дослідження з метою оцінки ефективності застосування препарату "Колпотрофін" для лікування жінок з травмами, одержаними під час пологів. Запропонована методика лікування засвідчила хороші результати терапії. На тлі прийому препарату спостережено поліпшення самопочуття породілей, зменшення набряків, нівелювання почуття дискомфорту і болю, суттєве поліпшення мікробного пейзажу піхви тощо. Віддалені результати обстеження пацієнток (через 2 міс.) засвідчили ефективність застосування естрогенного препарату місцевої дії у 86,7 % випадках, що дозволяє рекомендувати "Колпотрофін" для комплексної терапії даного контингенту жінок.


Ключ. слова: породіллі, травма, мікробний пейзаж, Колпотрофін
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.258-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Жабченко І. А. 
Організаційно-лікувальна допомога вагітним із фіброзно-кістозною хворобою молочних залоз з огляду на збереження здоров'я жіночого населення України / І. А. Жабченко, О. М. Бондаренко, Г. Є. Яремко // Здоровье женщины. - 2009. - № 5. - С. 41-42. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено обгрунтування доцільності внесення змін до існуючих нормативів щодо спостереження за вагітними в Україні у зв'язку зі значним зростанням кількості виявлених патологічних змін у молочних залозах у жінок активного репродуктивного віку. Запропоновані організаційно-лікувальні заходи дозволять зменшити кількість акушерських та перинатальних ускладнень у цих жінок та сприятимуть ранньому виявленню й корекції патологічних змін у молочних залозах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.569.133.1-5

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Яремко Г. Є. 
Ультразвуковий моніторинг стану молочних залоз та фетоплацентарного комплексу у вагітних із фіброзно-кістозною хворобою молочних залоз / Г. Є. Яремко, І. А. Жабченко, О. М. Бондаренко, М. В. Похитун // Здоровье женщины. - 2009. - № 3. - С. 94-96. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Під час скринінгового ультразвукового дослідження молочних залоз у вагітних груп ризику у 81,4 % виявлено фіброзно-кістозну хворобу молочних залоз. Одержані результати свідчать про наявність значних відхилень у перебігу гестації в цієї когорти хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.569.133.1-4

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Жабченко І. А. 
Прогнозування і профілактика акушерської та перинатальної патології у здорових вагітних : Автореф. дис. канд. фармац. наук : 15.00.02 / І. А. Жабченко; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. - К., 2003. - 32 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження стану гомеостазу, перебігу вагітності, пологів, стану новонародженого та віддалені наслідки вагітності та пологів у здорових жінок з урахуванням більшості сучасних чинників, що мають вплив на стан здоров'я жінки в період гестації. Показано, що впродовж останнього десятиріччя відбулись негативні зміни щодо збільшення кількості акушерських ускладнень у практично здорових вагітних, більш раннього їх прояву та більш суттєвих наслідків для матері та дитини на тлі загального зменшення народжуваності в Україні та несприятливих умов в соціальній сфері. Встановлено, що основними видами ускладнень у сучасних практично здорових вагітних є анемія, загроза переривання вагітності, кольпіт. Виявлено певні порушення в імунологічному та гормональному забезпеченні вагітності та значну бактеріальну забрудненість статевих шляхів у здорових жінок, що найбільш виражені у II триместрі вагітності. Вперше знайдено корелятивний зв'язок між рівнем естрогенних гормонів, станом материнсько-плодового кровотоку та показниками імунологічного забезпечення вагітності, між рівнем сироваткового заліза та кількістю білка в раціоні вагітної. Визначено найбільш вагомі чинники та їх комбінації для практично здорових жінок щодо розвитку у них найпоширеніших ускладнень вагітності (анемія, загроза переривання вагітності та їх поєднання). Науково обгрунтовано ефективність застосування профілактично-лікувальних заходів у здорових вагітних за триместрами вагітності з використанням природних, медикаментозних та фізичних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Хомінська З. Б. 
Взаємозв'язок вмісту факторів росту та гормональних показників у крові вагітних із фіброзно-кістозною хворобою молочних залоз / З. Б. Хомінська, І. А. Жабченко, З. В. Близнюк, І. О. Шекера // Здоровье женщины. - 2010. - № 5. - С. 94-96. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

У 66 жінок із фіброзно-кістозною хворобою молочних залоз (ФКХМЗ) і 20 здорових жінок у динаміці вагітності досліджено взаємозв'язок рівня гормонів (естрадіолу, пролактину, кортизолу, тиреотропного гормону) та факторів росту - ФР (інсулінподібного фактора росту-1 та епідермального фактора росту) у крові. Установлено, що кореляційний зв'язок між рівнем гормонів і ФР значно порушується: знижується між естрадіолом, пролактином і ФР та посилюються між кортизолом, тиреоотропним гормоном і ФР. Ці зміни мають мінливий характер, залежать від терміну вагітності та форми ФКХМЗ і разом зі зміною концентрацій гормонів і ФР у крові можуть сприяти морфологічним і функціональним порушенням в системі мати - плацента - плід, прогресуванню проліферативних процесів у молочних залозах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.569.133.1

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Жабченко І. А. 
Дисбіотичні зміни біотопів статевих шляхів та кишечнику у вагітних з фіброзно-кістозною хворобою молочних залоз / І. А. Жабченко, Т. С. Черненко, Т. Г. Шевель // Перинатология и педиатрия. - 2009. - № 3. - С. 35-38. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати мікробіологічного обстеження піхви та фекалій у 106 вагітних з фіброзно-кістозною хворобою молочних залоз і 25 вагітних без захворювання молочних залоз (група порівняння). Встановлено високий рівень дисбіотичних змін на слизовій піхви і кишечнику, що може негативно вплинути на стан плода та новонародженого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.569.133.1-3

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Буткова О. І. 
Нейроендокринні і психоемоційні стресорні реакції та їх корекція у вагітних із фіброзно-кістозною хворобою молочних залоз / О. І. Буткова, Л. В. Діденко, І. А. Жабченко, З. М. Латишева // Здоровье женщины. - 2011. - № 3. - С. 161-164. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Доведено ефективність лікувальних заходів у вагітних з фіброзно-кістозною хворобою молочних залоз, які мали зміни нейроендокринних і психоемоційних стресорних реакцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.569.133.1 + Р716.216.64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Жабченко І. А. 
Особливості вагінального мікробіоценозу у вагітних та його корекція в разі дисбіотичних зсувів / І. А. Жабченко, Т. С. Черненко, Ю. В. Невишна, М. В. Похитун // Здоровье женщины. - 2011. - № 4. - С. 87-89. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.215

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Жабченко І. А. 
Особливості мікробного пейзажу в жінок з доброякісними захворюваннями молочних залоз та корекція кандидозного вульвовагініту / І. А. Жабченко, Т. С. Черненко, Т. Г. Шевель, М. В. Похитун, О. І. Матяшова // Здоровье женщины. - 2011. - № 2. - С. 74-78. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проведено мікробіологічне дослідження піхви в I і II половину вагітності в 137 жінок із доброякісними захворюваннями молочних залоз. Із них у 43,8 і 46,5 % випадків виявлено кандидозний вульвовагініт. Проведене лікування Ліваролом довело його достатню ефективність і рекомендовано до широкого застосування в акушерській практиці з наступним відновленням біоценозу пробіотиками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1 + Р712.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Писарєва С. П. 
Попередні результати наукового дослідження найбільш суттєвих факторів ускладненого перебігу вагітності в сучасних умовах (у межах виконання Державної програми "Репродуктивне здоров'я нації на 2006 - 2015 рр.") / С. П. Писарєва, І. А. Жабченко, О. В. Шамаєва // Здоровье женщины. - 2012. - № 1. - С. 15-19. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Жабченко І. А. 
Корекція дисбіотичних станів у вагітних з безсимптомною бактеріурією / І. А. Жабченко, М. В. Похитун // Здоровье женщины. - 2012. - № 6. - С. 81-82. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити перебіг безсимптомної бактеріурії вагітних та ефективність лікувальних заходів у разі застосування традиційних, регламентованих чинними нормативними документами МОЗ України [1], методів лікування у порівнянні з терапією, доповненою другим етапом корекції, спрямованої на усунення та рецидивування дисбіотичних порушень сечостатевої системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.69-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Яремко Г. Є. 
Перинатальні аспекти переношеної та пролонгованої вагітності / Г. Є. Яремко, І. А. Жабченко, Л. В. Діденко, О. І. Буткова, Т. М. Коваленко // Здоровье женщины. - 2013. - № 9. - С. 51-54. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Надано сучасних наукових досліджень стосовно перинатальних ускладнень за умов переношеної вагітності та запізнілих пологів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219 + Р716.228

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Жабченко І. А. 
Протективний ефект пролонгованої післяпологової лактації у жінок з фіброзно-кістозною хворобою молочних залоз / І. А. Жабченко, Л. В. Діденко, О. І. Буткова, Т. М. Коваленко, Г. Є. Яремко // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2014. - 77, № 1. - С. 66-67. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

В результате исследований установлено наличие гипогалактии и короткий период кормления младенцев грудью. На основе полученных данных разработан комплекс лечебно-профилактических мероприятий, направленный на пролонгирование лактации и нормализацию гормонального гомеостаза, психоэмоционального состояния и микроэкологии организма этих женщин. Впервые разработанный комплекс лечебно-профилактических мероприятий не требует значительных затрат, способствует пролонгированию лактации, регрессу доброкачественных объемных образований в молочных железах. Применение данного комплекса позволило нормализовать и пролонгировать лактацию у 64,3 % женщин с фиброзно-кистозной болезнью молочных желез и улучшить гормональный баланс, микроэкологию кишечника и влагалища, психоэмоциональное состояние женщин и получить регрессию объемных доброкачественных образований в молочных железах по данным УЗИ у 85,7 % обследованных женщин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.16 + Р569.133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Коломійцева А. Г. 
Зміни адаптаційних реакцій у практично здорових вагітних у сучасних екологічних умовах / А. Г. Коломійцева, Л. В. Діденко, І. А. Жабченко, Н. Я. Скрипченко, Т. С. Черненко // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 2/3. - С. 169-172. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Оцінено зміни адаптаційних реакцій у практично здорових вагітних за сучасних екологічних умов. Зроблено висновки про необхідність визначення груп ризику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Буткова О. І. 
Результати ретроспективного аналізу перебігу періоду гестації та пологів при переношуванні вагітності / О. І. Буткова, І. А. Жабченко, Л. В. Діденко, Т. М. Коваленко // Здоровье женщины. - 2014. - № 4. - С. 102-104. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

За даними ретроспективного клініко-статистичного аналізу 130 історій пологів у жінок з переношуванням вагітності (на базі клінічного архіву ДУ "ІПАГ НАМН України" за 2008 - 2012 рр.), частота переношування вагітності склала 10,8 %. Найбільш значущими факторами ризику переношування вагітності визначено: обтяжений акушерський анамнез (65 %); ускладнений перебіг даної вагітності (95,6 %); екстрагенітальні захворювання (66,1 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Хомінська З. Б. 
Особливості балансу прогестерон/естрогени у жінок із переношеною, пролонгованою та фізіологічною вагітністю / З. Б. Хомінська, І. А. Жабченко, Л. В. Діденко, І. С. Ліщенко, О. І. Буткова, З. В. Близнюк // Здоровье женщины. - 2015. - № 2. - С. 76-78. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Надано дані та теоретично обгрунтовано особливості співвідношення прогестерон/естрогени у різні терміни вагітності та визначено оптимальні терміни розродження для жінок з переношуванням вагітності в інтересах збереження здоров'я матері та новонароджених. Актуальність проблеми переношування вагітності зумовлена значною кількістю ускладнень у пологах, високим показником хірургічних методів розродження, які в подальшому можуть призводити до порушень репродуктивної функції жінки, а також високої перинатальної захворюваності та смертності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.11 + Р716.219

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Жабченко І. А. 
Ефективність комбінованого рослинного уросептика в лікуванні інфекцій сечовивідних шляхів у вагітних / І. А. Жабченко, І. С. Ліщенко // Здоровье женщины. - 2015. - № 5. - С. 44-48. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Актуальність проблеми зумовлена високою частотою виникнення у вагітних інфекцій сечовивідних шляхів (ІСШ), наслідком яких стають ускладнення гестаційного періоду та пологів. Частота ІСШ становить від 4 до 18 %. Безсимптомна бактеріурія - це один із найчастіших проявів ІСШ у вагітних, який характеризується бактеріальною колонізацією сечовивідних шляхів спричиняє розвиток пієлонефриту (28 % в порівнянні з 1,4 % у невагітних жінок), пов'язана з серйозним ризиком акушерської та перинатальної патології, а також необхідністю тривалої адекватної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.696.016-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Жабченко І. А. 
Ретроспективне оцінювання особливостей секреції стрес-асоційованих та гіпофізарно-тиреоїдних гормонів при переношеній вагітності / І. А. Жабченко, З. Б. Хомінська, Г. Е. Яремко, Т. М. Коваленко, І. С. Ліщенко // Здоровье женщины. - 2015. - № 3. - С. 81-82. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Надано дані та теоретично обгрунтовано особливості секреції кортизолу, пролактину та гіпофізарно-тиреоїдних гормонів у випадку переношування вагітності. Актуальність проблеми переношування вагітності зумовлена значними змінами у фізіології складної біологічної системи мати - плацента - плід, які призводять до численних ускладнень перебігу запізнілих пологів, а також до високої неонатальної захворюваності та перинатальної смертності переношених дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.219

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського