Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (18)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Казакевич Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Казакевич Г. М. 
Кельти: традиційна культура та соціальні інститути : Моногр. / Г. М. Казакевич. - К. : Фітосоціоцентр, 2006. - 260 c. - Бібліогр.: с. 221-237. - укp.

На підставі узагальнення писемних, археологічних і лінгвістичних джерел уперше в українській історичній науці комплексно розглянуто історію та культуру стародавніх кельтів як цілісне історичне явище. Викладено питання етногенезу, політичної історії, економічного устрою та соціальної структури, духовної культури та жрецької організації кельтських племен. Висвітлено особливості перебування кельтів на українських землях, проаналізовано їх вплив на формування місцевих культур. Охарактеризовано кельтські культові пам'ятки, виявлені на території України.

На основе обобщения письменных, археологических и лингвистических источников впервые в украинской исторической науке комплексно рассмотрена история и культура древних кельтов как целостное историческое явление. Изложены вопросы этногенезиса, политической истории, экономического строя и социальной структуры, духовной культуры и жреческой организации кельтских племен. Освещены особенности пребывания кельтов на украинских землях, проанализировано их влияние на формирование местных культур. Охарактеризованы кельтовые культовые памятки, выявленные на территории Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш048 + Т3(0)324.42 + Т4(0)324.42 + Т51(0)324.4 + Т4 в95 691

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА674949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Казакевич Г.  
Відгомін карниксів. Військові традиції давніх кельтів на землях України ІV - І ст. до н.е. / Г. Казакевич. - К. : Темпора, 2008. - 112 c. - (Militria Ucrainica). - Бібліогр.: с. 108-109. - укp.

Розглянуто питання перебування давніх кельтів на землях сучасної України. На підставі узагальнення писемних, археологічних і лінгвістичних джерел висвітлено особливості їх військового мистецтва. У контексті історії Східної Європи ІV - І ст. до н.е. розкрито шляхи проникнення кельтів на землі України, викладено військово-політичні події, що відбувалися на даній території за їх участі. Проаналізовано вплив кельтів на розвиток місцевих культур.

Рассмотрены вопросы пребывания древних кельтов на землях современной Украины. На основе обобщения письменных, археологических и лингвистических источников освещены особенности их военного искусства. В контексте истории Восточной Европы ІV - І ст. до н.э. раскрыты пути проникновения кельтов на земли Украины, изложены военно-политические события, которые происходили на данной территории при их участии. Проанализировано влияние кельтов на развитие местных культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)2 + Т3(0)324.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС46973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Казакевич Г. М. 
Жрецька організація стародавніх кельтів та її еволюція (II ст. до н.е. - I ст. н.е.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / Г. М. Казакевич; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 16 c. - укp.

Проведено дослідження жрецької організації стародавніх кельтів як органічної складової частини соціальної структури кельтських племен Галлії та Британських островів на межі нової ери. Досліджено еволюцію жрецької організації протягом вказаного хронологічного періоду, визначено місце та соціальні функції інституту жрецтва у суспільстві стародавніх кельтів. Зазначено, що виникнення жрецької організації зумовлено необхідністю посилення управлінської та регулятивної функцій у суспільному житті. Визначено типологічну спорідненість жрецької організації кельтів з аналогічними структурами інших індоєвропейських народів. З'ясовано роль кельтського жрецтва в організації виробничої діяльності, висвітлено деякі аспекти її релігійно-ідеологічних принципів функціонування. Спростовано традиційний погляд на жрецьку організацію кельтів як на цілісну надплемінну корпорацію з єдиним механізмом прийняття політичних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)324.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Казьмирчук Г. Д. 
Історія України : підручник / Г. Д. Казьмирчук, А. П. Коцур, О. В. Вербовий, І. М. Заболотна, Г. М. Казакевич, М. Г. Казьмирчук, Г. Г. Коцур, О. Р. Купчик, С. В. Набока, С. В. Палієнко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - 2-ге вид., виправл. і доповн. - К. : Логос, 2010. - 648 c. - укp.

Висвітлено історію розвитку України, соціально-економічний та культурний розвиток української народності, нації, здобутки та внесок України у світову історію. Описано первісне суспільство та перші державні утворення на території України, теорії походження України-Русі. Визначено етапи зміцнення Київської Русі як державного об'єднання, зовнішньополітичні пріоритети та суспільно-економічний устрій Галицько-Волинського князівства, причини та наслідки його занепаду, політичні та соціально-економічні наслідки Люблінської унії для України. Проаналізовано становлення та розвиток українського козацтва, соціально-економічну та зовнішню політику гетьманського уряду 1646 - 1654 рр., військово-політичне протистояння та соціально-економічне становище Гетьманщини в другій половині XVII ст., розвиток українських земель у складі Московії та Російської імперії наприкінці XVII - початку XХ ст., західноукраїнських земель у складі Австрійської імперії й Австро-Угорщини наприкінці XVIII - початку ХХ ст. Розглянуто українське питання в період Першої світової війни, відродження державності українського народу в 1917 - 1920 рр., розвиток радянської та Західної України у міжвоєнний період, період Другої світової війни, повоєнної відбудови 1945 - 1953 рр., соціально-економічний і суспільно-політичний розвиток України у першій половині 1950 - середині 1980-х рр., суспільно-політичні процеси у 1985 - 1991 рр. і соціально-економічні процеси в добу незалежності.

Освещены история развития Украины, социально-экономическое и культурное развитие украинской народности, нации, достижения и вклад Украины в мировую историю. Описаны первобытное общество и первые государственные образования на территории Украины, теории происхождения Украины-Руси. Определены этапы укрепления Киевской Руси как государственного объединения, внешнеполитические приоритеты и общественно-экономический строй Галицко-Волынского княжества, причины и последствия его падения, политические и социально-экономические последствия Люблинской унии для Украины. Проанализированы становление и развитие украинского казачества, социально-экономическая и внешняя политика гетманского правительства 1646 - 1654 гг., военно-политическое противостояние и социально-экономическое положение Гетманата во второй половине XVII ст., развитие украинских земель в составе Московии и Российской империи конца XVII - начала ХХ ст., западноукраинских земель в составе Австрийской империи и Австро-Венгрии конца XVIII - начала ХХ ст. Рассмотрены украинский вопрос в период Первой мировой войны, возрождение государственности украинского народа в 1917 - 1920 гг., развитие советской и Западной Украины в межвоенный период, период Второй мировой войны, послевоенного восстановления 1945 - 1953 гг., социально-экономическое и общественно-политическое развитие Украины в первой половине 1950 - середине 1980-х гг., общественно-политические процессы в 1985 - 1991 гг. и социально-экономические процессы в эпоху независимости.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА723354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Казакевич Г. М. 
Кельти на землях України: археологічна, мовна та культурна спадщина / Г. М. Казакевич; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : С.Наливайко, 2010. - 304 c. - Бібліогр.: 264 назв. - укp.

Висвітлено історію України, зокрема, давніх та сучасних кельтських народів (КН) на основі комплексного використання писемних, археологічних і лінгвістичних джерел. Особливу увагу приділено проблемі перебування давніх кельтів на землях, які входять до складу України у сучасний період, а також визначенню їх впливу на культуру місцевих народів і культур. Проаналізовано взаємовідносини населення України та КН Західної Європи за доби середньовіччя та модерної.

Освещена история Украины, в частности, древних и современных кельтских народов (КН) на основе комплексного использования письменных, археологических и лингвистических источников. Внимание уделено проблеме пребывания древних кельтов на землях, входящих в состав Украины в современный период, а также определению их влияния на культуру местных народов и культур. Проанализированы взаимоотношения населения Украины и КН Западной Европы в эпохи средневековья и модерную.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)324.42 + Т3(0)413.0 + Т4(45)49 + Т51(4)410 + Т52(4)=ОИ4 + Ш148я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА733184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Казакевич Г. М. 
Кельтське військове найманство еллінської доби / Г. М. Казакевич // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Іст. науки. - 2009. - Вип. 160/161. - С. 157-162. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Розглянуто роль кельтських найманців у збройних силах еллінських держав Середземномор'я та Причорномор'я. Визначено причини цього явища, приблизний чисельний склад загонів, джерела їх поповнення. Увагу приділено проблемі перебування кельтських найманців на службі Боспорського царства у III - I ст. до н.е.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)321.31 + Т3(0)324.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Повещенко Ю. А. 
Математическое моделирование газогидратных процессов / Ю. А. Повещенко, Г. И. Казакевич // Мат. машини і системи. - 2011. - № 3. - С. 105-110. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Проанализированы уравнения диссоциации газовых гидратов в пористых средах. Данный анализ позволяет построить эффективные вычислительные алгоритмы для решения рассматриваемых уравнений. Разработанная вычислительная среда дает возможность моделировать изучаемые процессы в интерактивном режиме.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.341

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Майстренко Н. А. 
Резидуальный холедохолитиаз: современные реалии / Н. А. Майстренко, В. В. Стукалов, Ф. Х. Азимов, С. Б. Шейко, Г. Г. Казакевич // Клініч. хірургія. - 2011. - № 2. - С. 13-17. - Библиогр.: 25 назв. - рус.

У 748 больных в возрасте от 28 до 80 лет с использованием различных способов удалены оставленные камни общего желчного протока. Методом выбора были чресфистульное удаление желчных камней при наличии наружного дренажа, а при его отсутствии - эндоскопическая папиллосфинктеротомия (ЭПСТ). Эффективность первого варианта 95,2 %, второго - 88,0 %. У 9,5 % больных выполнены повторные открытые или лапароскопические вмешательства. Отдаленные результаты в сроки не менее 3 лет изучены у большинства больных. Хорошие отдаленные результаты чрездренажного неоперативного удаления конкрементов в первые 3 года составили 90 %, в последующие 6 - 10 лет - 99 %; ЭПСТ - соответственно 85 и 88 %. Несмотря на постоянно расширяющиеся возможности устранения резидуального холедохолитиаза, основная задача современной билиарной хирургии - профилактика этого нередкого осложнения желчнокаменной болезни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Капелюшний В. П. 
Українська етнологія у європейському контексті (друга половина ХІХ ст. - 20-ті рр. ХХ ст.) / В. П. Капелюшний, Г. М. Казакевич, Н. В. Чернищук. - Вінниця : Нілан, 2013. - 209 c. - Бібліогр.: с. 159-191 - укp.

Досліджено взаємозв'язки етнологічних наукових центрів українських земель, які упродовж досліджуваного періоду входили до складу Російської імперії та СРСР, із європейським науковим середовищем. Праці українських етнологів, а також методологічні принципи, які вони враховували, розглянуто у контексті розвитку світової етнологічної думки. Виділено наукові школи в українській етнології другої половини ХІХ ст. - 1920-х рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45УКР)-3 + Т3(4УКР)5/61-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА772319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Казакевич Г. М. 
Кельти за межами "кельтського світу": моделі етнокультурної взаємодії на периферії латенської культури / Г. М. Казакевич // Археологія. - 2007. - № 4. - С. 87-96. - Бібліогр.: с. 95-96 - укp.

Отмечено, что данные археологии, лингвистики и археогенетики, введенные в научный оборот в течение последних десятилетий, вынуждают пересмотреть некоторые устоявшиеся взгляды на древних кельтов и этнокультурные процессы раннего железного века, в которые они были вовлечены. Гипотеза о значительном однообразии латенской археологической культуры от Атлантики до Дуная не подтвердилась и сегодня уступает место подходу "кельтоскептиков", согласно которому под древними кельтами следует понимать конгломерат племен, объединенных использованием кельтских диалектов и некоторых общих черт материальной и духовной культуры. Отмечено, что новые источники позволяют реконструировать несколько моделей кельтизации, в частности сравнительно однородные кельтские этнические общности, сформировавшиеся независимо от становления латенской культуры (кельтиберы, носители культуры Голасекка), а также достаточно однородные в этническом отношении группы кельтов, утративших латенские традиции вследствие переселения на новые земли (малоазийские галаты), и генетически не связанные с центральноевропейскими кельтами, но при этом пользующиеся кельтскими диалектами носители латенской культуры (Британские острова). Эти модели можно использовать для более глубокого понимания процессов латенизации археологических культур Восточной Европы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(4)270.1 + Т51(0)324.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Казакевич Г. М. 
Про етрусько-італійські та кельтські шоломи у Північному Причорномор'ї / Г. М. Казакевич // Археологія. - 2009. - № 3. - С. 19-25. - Бібліогр.: с. 23-24 - укp.

Рассмотрены дискуссионные аспекты проблемы проникновения шлемов типа Монтефортино и Ново Место в Северное Причерноморье и Приазовье. Выявлены неточности в сформулированных ранее интерпретациях находок, связанные с некорректным или неполным использованием соответствующей литературы и источников. Это позволило уточнить пути проникновения кельтских и этрусско-италийских шлемов в регион, а также высказать новые аргументы в пользу гипотезы, объясняющей происхождение шлемов типа Монтефортино поздних серий в Северном Причерноморье контактами местного варварского населения с Римом. Появление шлемов данного типа, датирующихся Монтефортино А/В, связано с военной активностью кельтов в Северо-Западном Причерноморье. Кроме того, обоснована связь находок шлемов типа Ново Место с пребыванием на Боспоре кельтских наемников в составе войск Митридата VI Евпатора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т491.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Казакевич Г. М. 
Кельтський меч з розкопок О. В. Бодянського / Г. М. Казакевич // Археологія. - 2011. - № 2. - С. 96-102. - Бібліогр.: с. 101-102 - укp.

Рассмотрены находки мечей латенских типов на территории Украины, в частности, степной Скифии и Таврики. Особое внимание уделено комплексу с кельтским мечом из Высшетарасовки. Утраченный ныне меч, по имеющимся фотографиям и рисункам, может быть датирован периодом LT С, а, точнее, последними десятилетиями III в. до н. э. Он уникален для Северного Причерноморья, так как другие находки мечей латенских типов датируются значительно более поздним периодом. Видимо, появление среднелатенского меча в Нижнем Поднепровье может быть связано с проникновением сюда кельтизированных воинских групп из восточнобалканского региона.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т491.1 + Т4(45УКР7)-411

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Казакевич Г. М. 
Східні кельти: культури, ідентичності, історіографічні конструкції : [монографія] / Г. М. Казакевич; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ : Нілан, 2015. - 357 c. - Бібліогр.: с. 266-315 - укp.

Розглянуто питання, пов'язані з перебуванням давніх кельтів у Карпато-Балканському регіоні та Східній Європі. Охарактеризовано вплив соціокультурних і політико-ідеологічних настанов модерної доби на формування наукових уявлень про кельтські народи. Із застосуванням методів етнології сформульовано підходи до вивчення кельтів як етнічної групи та їх міграцій у східному напрямку. Реконструйовано участь кельтів у процесах етнокультурної взаємодії з племенами та народами, які у давні часи населяли Південно-Східну Європу. Окрему увагу приділено питанням перебування давніх кельтів на землях сучасної України, а також імовірним контактам кельтів зі слов'янами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)413.0 + Т3(45)413.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА794366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Казакевич Г. М. 
Кельти в етнокультурних процесах Центральної та Східної Європи (III ст. до н. е. - I ст. н. е.) : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.05 / Г. М. Казакевич; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2015. - 39 c. - укp.

Проаналізовано проблеми участі кельтів у процесах міжетнічної взаємодії, які відбувалися на теренах Центральної та Східної Європи на межі ер, а також вплив кельтів на етнокультурний розвиток місцевого населення. Охарактеризовано вплив соціокультурних та політико-ідеологічних настанов модерної доби на формування наукових уявлень про кельтські народи. Із застосуванням методів етнології сформульовано підходи до вивчення діяльності кельтів як етнічної групи. Реконструйовано участь кельтів у процесах етнокультурної взаємодії з племенами та народами, які у давні часи населяли Південно-Східну Європу. Зокрема, з точки зору методів соціальної антропології проаналізовано міграції кельтів у південно-східному напрямку, висвітлено механізми акультурації та взаємної асиміляції прибулого кельтського та автохтонного населення регіону. Особливу увагу приділено питанням перебування давніх кельтів на землях сучасної України. Систематизовано наявні на сьогоднішній день археологічні, наративні, епіграфічні, лінгвістичні та інші джерела з теми. Розглянуто питання імовірного історичного контексту контактів давніх кельтів зі слов'янами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т51(0)324.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА417146 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського