Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>A=Кобець Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Кобець Ю. М. 
Мікробіологічні дослідження комбінованої мазі антисептичної дії для лікування ранового процесу / Ю. М. Кобець, В. І. Чуєшов, Н. І. Філімонова // Вісн. фармації. - 2006. - № 4. - С. 66-68. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Запропоновано комплексну мазь антисептичного призначення, що як діючі компоненти вміщує гексаметилентетрамін, фенілсаліцилат і тіотриазолін. У результаті проведених дослідів методом дифузії в агар експериментально доведено, що емульсійні, гідрофільна та гелева основи технологічно придатні для створення комплексних лікарських форм з використанням гексаметилентетраміну та фенілсаліцилату, в той час як гідрофобна основа умовно придатна для подальшого технологічного використання.

Предложена комплексная мазь антисептического назначения, которая в качестве действующих компонентов содержит гексаметилентетрамин, фенилсалицилат и тиотриазолин. В ходе работы в результате проведенных исследований методом диффузии в агар экспериментально доказано, что эмульсионные, гидрофильная и гелевая основы технологически пригодны для создания комплексных лекарственных форм с использованием гексаметилентетрамина и фенилсалицилата, в то время как гидрофобная основа условно пригодна для дальнейшего технологического использования.

A complex ointment with the antiseptic action, which contains hexamethylentetramine, phenyl salicylates and thiotriazoline as active components, has been suggested. It has been experimentally proved in the process of work as the result of the studies carried out by the method of diffusion into agar that the emulsion, hydrophilic and gel bases are technologically suitable for creating complex medicinal forms using hexamethylentetramine and phenyl salicylate, while the hydrophobic base is considered tobe conditionally suitable for further technological application.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.141-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кобець Ю. М. 
Вивчення осмотичної активності комбінованої мазі антисептичної дії для лікування ранового процесу у фазі репарації / Ю. М. Кобець, В. І. Чуєшов // Фармаком. - 2007. - № 3. - С. 77-79. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

На підставі вивчення осмотичної активності зразків мазей на різних основах експериментально встановлено, що зразки мазі на емульгелевій та емульсійній (типу олія/вода) основах у порівнянні з мазями на інших типах основ (ліпофільних і поліетиленоксидних) мають помірну тривалу та рівномірну осмотичну дію. Саме ці основи дозволяють уникати ушкоджуючої дії на гранулювальні тканини у другій фазі ранового процесу. Дані дослідження дозволяють створити м'яку лікарську форму комбінованого типу з антисептиками, що призначена для лікування інфекційних ускладнень і профілактики загоювання ран та опіків у фазі репарації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.14-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кобець Ю. М. 
Реологічне вивчення комбінованої мазі антисептичної дії для лікування ранового процесу у фазі репарації / Ю. М. Кобець, В. І. Чуєшов // Фармаком. - 2007. - № 4. - С. 38-42. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Вивчено реологічні властивості комбінованої мазі антисептичної дії для лікування інфекційних ускладнень ран з урахуванням фазності ранового процесу на різних типах основ (емульгелевій та емульсійній). Визначено тиксотропні властивості мазевої композиції на різних типах основ. Доведено, що за реологічними властивостями зразки мазі на емульгелевій та емульсійній основах відповідають сучасним вимогам. За типом течії визначено перевагу емульгелевої основи перед емульсійною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.14-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кобець Ю. М. 
Розробка складу та технології комбінованої мазі антисептичної дії для лікування ранового процесу : автореф. дис... канд. фармац. наук : 15.00.01 / Ю. М. Кобець; Нац. фармац. ун-т. - Х., 2008. - 20 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано та розроблено оптимальний склад, а також раціональну технологію виготовлення комбінованої мазі гексафен, що містить антисептики гексаметиленетрамін, фенілсаліцилат і репарант тіотриазолін, та використовується для лікування ран у другій та третій фазах ранового процесу внаслідок реалізації антисептичних властивостей цих речовин залежно від pH рани. Розроблено методики ідентифікації та кількісного визначення діючих речовин у препараті. Установлено оптимальні умови зберігання та підібрано раціональну упаковку мазі, що забезпечує стабільність препарату потягом двох років. На підставі результатів експериментальних досліджень доведено високу специфічну фармакологічну та мікробіологічну активність мазі для лікування ран у другій і третій фазах ранового процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.812/813 + Л663.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кобець Ю. В. 
Оцінка ефективності оперативних втручань при дегенеративних захворюваннях поперекового відділу хребта на етапах ранньої та пізньої реабілітації : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / Ю. В. Кобець; ДУ "Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І. Ситенка АМН України". - Х., 2011. - 20 c. - укp.

Вперше шляхом комплексного методологічного підходу, що складається з клінічних, біохімічних, електроміографічних і рентгенологічних методів обстеження проаналізовано ефективність хірургічних втручань, які виконують у випадках дегенеративних захворювань поперекового відділу хребта на етапах ранньої та пізньої реабілітації. Розроблено рекомендації щодо вибору способу хірургічного лікування пацієнтів з дегенеративними захворюваннями поперекового відділу хребта. Визначено ефективність реабілітації в санаторії після декомпресивних і декомпресивно-стабілізувальних операцій на поперековому відділі хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-5 + Р457.565

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дмитрієвський Д. І. 
Маркетингові дослідження препаратів простатопротекторів, представлених на фармацевтичному ринку України / Д. І. Дмитрієвський, М. М. Кобець, Ю. М. Кобець, Е. Ю. Ахмедов, Ю. О. Харькова // Вісн. фармації. - 2012. - № 3. - С. 28-31. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

З метою забезпечення доступності для населення ефективних, якісних та безпечних лікарських засобів проведено аналіз асортименту препаратів простатопротекторів, представлених на ринку України. Розглянуто основні тенденції розвитку вітчизняного ринку препаратів, що застосовуються під час захворювань передміхурової залози. За результатами аналізу складено асортиментний макроконтур цільового сегменту ринку. Асортимент простатопротекторів включає багато фармакотерапевтичних груп, що надає можливість вибору препаратів як для лікарів, так і для пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 + У9(4УКР)421.525.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мнушко З. М. 
Аналіз асортименту антианемічних препаратів, представлених на ринку України / З. М. Мнушко, Ю. М. Кобець, А. О. Вальдовський // Актуал. питання фармацевт. і мед. науки та практики. - 2011. - № 2. - С. 99-101. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Исследована ассортиментная структура антианемических лекарственных средств, представленных на украинском фармацевтическом рынке. Определено количество отечественных и импортных лекарственных средств, количество лекарственных форм. Исследована структура группы B03 "Антианемические средства" по АТС-классификации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 + Р411.033-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кобець Ю. В. 
Еволюція політичної системи сучасної України: трансформаційні виклики та особливості реформування після 2014 року / Ю. В. Кобець // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2017. - № 5/6. - С. 51-58. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано модель політичної системи сучасної України після подій 2013 - 2014 рр., її еволюційні характеристики, чинники, котрі впливали на процес модернізації та трансформації. Зауважено на виклики, які досі стоять перед політичною системою в силу її якості та транзитивності. Запропоновано принципи, які повинні зробити ефективною політичну систему України через модернізацію та ефективне лідеро- та елітотворення, накопичення соціального капіталу та результативні економічні реформи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Березовська-Чміль О. Б. 
Політична іміджелогія та політичний іміджмейкінг як теорія та практика творення політичного іміджу / О. Б. Березовська-Чміль, Ю. В. Кобець // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2018. - № 5. - С. 107-114. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано особливості політичної іміджелогії та політичного іміджмейкінгу, їх трактування в сучасній науці, порівняно їх внесок у формування політичного іміджу. Досвід становлення України як суверенної держави переконливо свідчить про неможливість реформування суспільних відносин без належного наукового обгрунтування, розвитку новітніх методології та теорії суспільних відносин, серед яких значне місце посідає політичний імідж. Особливої актуальності феномен іміджу набуває під впливом демократизації та трансформаційних процесів у всіх сферах функціонування соціуму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кобець Ю. В. 
Революція та статус жінки: гендерний та політичний аспекти / Ю. В. Кобець // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2018. - № 6. - С. 57-64. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

ХХ століття ввійшло в історію як час революцій, які мали наслідком докорінну трансформацію соціальних відносин. Відбулася і так звана "тиха революція" або "революція жінок", яка призвела до значної їх емансипації. Розглянуто зміну гендерних стереотипів під впливом революційних змін протягом 1917 р., періоду формування становлення Незалежності, під час подій Майдану та Революції Гідності. Наведено політологічний аналіз соціально-політичних процесів участі та ролі жінок, що мали місце в Україні та в глобальному масштабі. Підкреслено особливості висвітлення проблеми залежно від конкретної ідеолого-політичної ситуації, політичного режиму. За допомогою системного та комплексного підходу до розгляду проблеми стало можливим доповнити загальну картину революційних подій, виявити жіночу складову цих періодів в усіх її різноманітних проявах, зробити певний внесок до сфери гендерних досліджень в політичній науці. Акцентовано увагу на боротьбі жінок за зрівняння в правах із чоловіками в економічній, політичній, культурній сферах життя, а також на їх участі у загальнополітичних процесах.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + Ф022.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кобець Ю. В. 
Якість політичної еліти України в контексті демократичних перетворень / Ю. В. Кобець, Т. Б. Мадрига // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2019. - № 4. - С. 70-80. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

За умов складності системних реформ у сучасній Україні, особливого значення набувають якості та дії політичної еліти, від яких залежить можливість реалізації нагальних завдань демократичного облаштування різних сфер суспільного буття. Проаналізовано проблему якості політичної еліти в Україні, доведено важливість формування професійної, ефективної, діючої, якісної еліти за умов розбудови державності. Охарактеризовано основні ідеї засновників елітології, розкрито зміст понять "еліта", "істеблішмент", "політичний клас". Зроблено висновки про основні етапи становлення політичних еліт в Україні. Доведено, що відбувається процес формування дійсно провідної елітної групи, яка зможе об'єднати політичне, економічне і культурне відродження нашої держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)123

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Специфіка розвитку сучасного соціально-гуманітарного середовища : колект. монографія / Т. А. Корен, С. Ю. Баранов, А. І. Баранова, О. Б. Березовська-Чміль, І. С. Білоніжка, А. Б. Богданович, О. В. Брежнєва-Єрмоленко, Г. Б. Варіна, І. Л. Гаєвая, А. П. Дубрівна, В. Д. Зайцева, Ю. В. Каркін, Ю. В. Кобець, О. Ю. Кравчук, С. П. Кучин, О. М. Муханова, О. М. Народовська, Т. В. Ніколаєва, А. В. Орлова, Л. О. Радіонова, А. В. Слободянюк, О. С. Сонечко, Г. В. Стадник, Л. І. Тараришкіна, М. П. Требін, Ю. О. Чалюк, Т. О. Чернишова, С. В. Шевченко, О. В. Шепелєва, О. С. Щур. - Харків : Новий курс, 2021. - 121 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - рус. - англ.

Висвітлено питання сучасних відносин у сфері педагогіки, соціології, філософії, психології та соціальних комунікацій. Розкрито мистецтвознавчі, культурологічні, філологічні, історичні, економічні, управлінські та правові аспекти розвитку сучасного соціально-гуманітарного середовища. Увагу приділено особливостям виникнення стресових станів у сучасної молоді за умов пандемії. Розглянуто питання зародження економічної науки в Харкові. Проаналізовано особливості впливу глобалізаційних та євроінтеграційних процесів на систему міжкультурних комунікацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я43(4УКР-4ХАР-2Х)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА850573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кобець М. М. 
Вивчення сучасного ставлення фахівців до системи мотивації персоналу в аптеці / М. М. Кобець, Ю. М. Кобець, Н. Г. Малініна, О. В. Філіпцова, О. Л. Ібрагімова // Вісн. фармації. - 2021. - № 2. - С. 91-95. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 л72 + Р11(4УКР)п

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Особливості соціально-гуманітарного розвитку суспільства : колект. монографія / О. Б. Березовська-Чміль, А. Б. Богданович, О. В. Брежнєва-Єрмоленко, Н. Ю. Веремеев, В. Д. Гапотій, Д. О. Давиденко, В. Н. Кадира, Ю. В. Каркин, Б. А. Карпінський, Т. В. Кирпита, Ю. В. Кобець, Л. Г. Космін, О. С. Максимов, Р. О. Мірошник, Г. І. Писаревська, Н. А. Сафонова, Е. С. Турчанинов, О. О. Фастовець, М. О. Федоренко, Т. О. Шевчук, Ж. С. Шило, А. С. Щур, I. Farynovych, V. Paslavska, A. Plakhtii, I. Shevchenko. - Харків : Новий курс, 2021. - 200 c. - укp. - рус. - англ.

Висвітлено особливості соціально-гуманітарного розвитку суспільства у сфері педагогіки, соціології, філософії, психології, соціальних комунікацій, мистецтвознавства, культурології, філології, історії, економіки, управління, права. Розкрито питання розвитку технічного мислення учнів засобами предметів природничого циклу. Проаналізовано режисерську діяльність Я. Федоришина в контексті сучасного театрального процесу. Розглянуто інноваційний турпродукт як тренд ринку внутрішнього туризму України в умовах посткризового відновлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА854413 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Ломака І. І. 
Соціальний складник національної безпеки: міжнародний досвід / І. І. Ломака, О. І. Липчук, Ю. В. Кобець // Держава та регіони. Сер. Публ. упр. і адміністрування. - 2021. - № 3. - С. 48-56. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано роль держави в забезпеченні стабільності в суспільстві, соціальної та економічної безпеки. Розглянуто фактор економічної нерівності в забезпеченні соціальної безпеки та значення економічного зростання в поглибленні нерівності й бідності. Доведено, що стабільний стан економіки й суспільства вимагає інтеграції всіх частин політичної системи, гармонізації особистого та соціального початків, односпрямованості інтересів громадян та еліти. Кожен із основних індикаторів загроз соціальній безпеці пов'язаний із оцінкою ситуації у певній сфері. Здійснено темпоральний аналіз теорії та практики соціальної держави (XIX ст.), що стала на Заході конструктивною відповіддю на певну недостатність правової держави в її класичному ліберальному варіанті. Класична ліберальна філософсько-правова думка, зосереджуючи зусилля переважно на аргументації існування негативних прав і свобод, не приділяла достатньої уваги проблемам соціальних гарантій прав і свобод людини. Правова держава не зобов'язана втручатися в питання розподілу суспільного багатства, забезпечення матеріального й культурного добробуту громадян. Поступово визріла позиція, що поляризація суспільства, усунення держави від регулювання соціально-економічної сфери, соціальної нерівності породжують гострі соціально-політичні недоліки, стають серйозною перешкодою на шляху до забезпечення національної безпеки (аспект внутрішньої безпеки). На прикладі кейсу сімейної політики як компонента соціальної політики виокремлено індикатори забезпечення соціальної безпеки в стратегічному й тактичному планах. Безпека розглядається як соціальне явище. Загальною тенденцією, що характерна для європейської сімейної політики, визначено розширення державних фінансових джерел підтримки сімей за рахунок приватного й добровільного дієвого секторів з широким залученням нових акторів сімейної політики в руслі надання нового вигляду дебатам про нормативне взаємовідношення між державою і сім'єю. Визначено, що більш універсальні схеми забезпечують широкий перелік переваг над вузькими адресними заходами і сприяють, зокрема, зростанню демографічних показників і якості життя людей, громад загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: У527.0-995 + С5*652*18:У50-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:Держав.упр Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Олександр Карпенко - історик Української революції : до 100-річчя від Дня народж. / С. Адамович, Т. Бевз, В. Великочий, О. Вівчаренко, М. Вітенко, М. Гуйванюк, Л. Дрогомирецька, О. Дутчак, О. Єгрешій, О. Жерноклеєв, Ю. Кобець, Л. Кобута, С. Кобута, С. Кобута, П. Козловський, А. Королько, О. Кравчук, М. Кугутяк, М. Литвин, О. Марущенко, А. Міщук, М. Міщук, М. Мовна, І. Патер, І. Пендзей, П. Сіреджук, І. Соляр, І. Райківський, Л. Шологон, В. Яремчук; ред.: М. Кугутяк, І. Райківський, С. Кобута; Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. - Івано-Франківськ : Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника, 2022. - 359 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - пол.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)6-8 Карпенко О. Ю. я434 + Т3(4УКР)611-411 я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862723 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського