Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Крупа В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Палейчук В. С. 
Влияние химической обработки на перераспределение форм связи влаги с материалом / В. С. Палейчук, В. А. Крупа, С. Н. Астратов, В. В. Ткач, Н. Е. Ковалева // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2000. - № 5. - С. 27-30. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Вивчено вплив компоненту відходів целюлозно-паперової промисловості - водоемульсійного каніфольного клею - на перерозподіл форм зв'язку вологи з керамічною масою, змін її формувальних і сушильних властивостей. З використанням методу диференціальних термопар, визначено диференціальні водоутримуючі властивості керамічної маси відносно різних форм зв'язку вологи з матеріалом. Показано, що обробка цим клеєм сприяє зменшенню енергії зв'язку вологи з матеріалом в області середніх і мікропор зі збільшенням масовмісту в області гелевих пор діаметром 0,003 мкм, що відповідають адсорбованій воді полішарів. Розраховано енергію зв'язку вологи з матеріалом на різних етапах процесу сушки відносно діапазону концентрацій дослідженого хімічного реагенту.


Ключ. слова: утилізація промислових відходів, енергія зв'язку вологи з матеріалом, пластифікування, тріщиностійкість, пластична міцність
Індекс рубрикатора НБУВ: Л42-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Палейчук В. С. 
Улучшение процесса формования керамических масс сточными водами текстильных предприятий / В. С. Палейчук, В. А. Крупа, О. Г. Осьмаков // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 1998. - № 5. - С. 63-66. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Досліджено процеси коагуляційного структуроутворення та тиксотропного зміцнення керамічних мас на основі київської спондилової глини у присутності стічних вод текстильних підприємств. Встановлено, що оптимальна кількість домішок знаходиться в області критичної концентрації міцелоутворення і складає для досліджених реагентів відповідно 25 та 50 . Показано, що введення стічних вод текстильних підприємств у керамічну масу сприяє зниженню енергоємності процесу формування на 22-24 .


Ключ. слова: керамiчна маса, коагуляцiйне структуроутворення, тиксотропiя, утилiзацiя хiмiчних вiдходiв
Індекс рубрикатора НБУВ: Л420.4-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Крупа В. О. 
Поліпшення якості будівельної кераміки при використанні промислових відходів хімічного походження / В. О. Крупа // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2002. - № 3. - С. 119-123. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

З використанням рентгенофазового та диференціально-термічного методів аналізу, а також даних електронної мікроскопії досліджено вплив водорозчинних хімічних відходів (ВХВ) і відпрацьованих мастильно-охолодних рідин (МОР) для обробки керамічних мас на фізико-хімічні показники будівельної кераміки. Встановлено, що обробка сировини ВХВ і відпрацьованими МОР сприяє збільшенню механічної міцності на стиск, відповідно, на 7 - 8 % і 24 - 27 % зі зніженням водопоглинання на 4 - 5 % і 8 - 13 %, а також зменшенням щільності на 4 - 6 % та 2 - 3 %.

С использованием рентгенофазового и дифференциально-термического методов анализа, а также данных электронной микроскопии исследовано влияние водорастворимых химических отходов (ВХО) и отработанных смазочно-охлаждающих жидкостей (СОЖ), используемых для обработки керамических масс, на физико-технические показатели строительной керамики. Установлено, что обработка сырья ВХО и отработанными СОЖ способствует увеличению механической прочности на сжатие, соответственно, на 7 - 8 % и 24 - 27 % со снижением водопоглощения на 4 - 5 % и 8 - 13 % и уменшением плотности на 4 - 6 % и 2 - 3 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л422-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Крупа В. Р. 
Оплата праці у сільськогосподарських підприємствах при вдосконаленні системи соціального захисту населення : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В. Р. Крупа; Львів. нац. аграр. ун-т. - Л., 2011. - 20 c. - укp.

Розглянуто теоретичні засади оплати праці у сільськогосподарських підприємствах (СП), визначено її місце в механізмі регулювання соціальних процесів. Удосконалено методичні підходи до дослідження оплати праці як основи соціального захисту сільського населення. Проаналізовано рівень і динаміку показників оплати праці в сільському господарстві Львівської області, з'ясовано причини окремих тенденцій за сучасних умов. На основі даних статистичної звітності зроблено комплексне оцінювання впливу ряду економічних чинників та умов на розмір заробітної плати працівників СП. Проаналізовано основні параметри соціальної захищенності сільського населення та їх залежність від рівня оплати праці. Запропоновано інституційні й організаційно-економічні заходи підвищення рівня оплати праці в сільському господарстві. Розраховано прогнозні значення зарплати та показників соціального захисту сільського населення у регіоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-645

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Крупа В. В. 
Формування професійної компетентності майбутніх фахівців з фізичної реабілітації : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / В. В. Крупа; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В. Гнатюка. - Тернопіль, 2014. - 20 c. - укp.

Визначено критерії, показники та рівні сформованості професійної компетентності студентів - майбутніх фахівців з фізичної реабілітації. Розроблено педагогічну технологію формування професійної компетентності майбутніх фахівців з фізичної реабілітації, що передбачає реалізацію таких педагогічних умов: удосконалення організаційно-педагогічної діяльності науково-педагогічного складу щодо формування професійної компетентності; урахування індивідуально-психологічних особливостей майбутніх фахівців фізичної реабілітації в процесі їх підготовки; удосконалення методики проведення занять з майбутніми фахівцями фізичної реабілітації; організація взаємодії студентів і викладачів на основі суб'єкт-суб'єктних відносин. Подано результати дослідно-експериментальної перевірки педагогічної технології щодо формування професійної компетентності майбутніх фахівців з фізичної реабілітації та методичні рекомендації науково-педагогічним працівникам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.9 р30

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Крупа В. В. 
Металорізальні інструменти з асиметричним розміщенням лез для оброблення глибоких отворів циліндрів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.01 / В. В. Крупа; Терноп. нац. техн. ун-т ім. І. Пулюя. - Тернопіль , 2015. - 20, [1] c. - укp.

Розроблено геометрично-математичні та ймовірнісно-математичні моделі, які уточнюють вплив кутів в плані, радіусів вершин різальних елементів і подачі на параметр висоти нерівностей профілю обробленої поверхні за десятьма точками. Запропоновано принципи конструкторського виконання та на їх основі розроблено конструкції інструментів з асиметричним розміщенням лез, а саме: три- та чотирирізцеві розточувальні головки та спеціальні чотиризубі зенкери. Особливостями цих інструментів є науково - обгрунтовані значення центральних кутів, які визначають розміщення по колу різальних елементів, та їх оптимізовані та кориговані кути в плані, що забезпечують підвищену продуктивність оброблення за заданої шорсткості обробленої поверхні. Одержано емпіричні залежності, які визначають вплив глибини різання та подачі на осьову силу та крутний момент за оброблення цими інструментами. Здійснено оцінювання впливу подачі на параметр \i R⍺ \i0. Запропоновано методику визначення економічної ефективності, яка базується на підвищеній продуктивності оброблення запропонованими інструментами у порівнянні з обробленням традиційними багатолезовими металорізальними інструментами.


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.013.4-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415583 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Крупа В. В. 
Значення знань теорії та практики валеології у підготовці фахівців з фізичної реабілітації / В. В. Крупа // Проблеми соц. роботи: філософія, психологія, соціологія. - 2013. - № 1. - С. 278-281. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Надано основні вимоги до викладання курсу "Валеологія" для студентів - майбутніх фахівців з фізичної реабілітації, розкрито основні функції дисципліни та значення відповідних знань у підготовці фахівців з фізичної реабілітації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.9 + Р11(4УКР) р3-33 + Р120.40 р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кривий П. 
Розточувальні інструменти з попарно-асиметричним розміщенням лез для оброблення глибоких циліндричних отворів / П. Кривий, В. Кобельник, В. Крупа, В. Яковлєв // Техн. науки та технології. - 2016. - № 2. - С. 28-35. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

На основі аналізу наявних конструкцій запропоновано принципи попарно-асиметричного розміщення різців у розточувальних інструментах з коригованими кутами у плані. Для двох варіантів їх конструкторського виконання одержано залежності для визначення подач на різець та на оберт, а також значення коригованих головних (для I варіанта) та допоміжних (для II варіанта) кутів у плані залежно від параметра розрахункової висоти мікронерівностей профілю. Надано варіант конструкції інструменту за запропонованими принципами. Проведено випробування інструменту на токарному верстаті зі спеціальним пристосуванням та схемою роботи "на розтяг". Експериментально встановлено оптимальну подачу для конкретних умов оброблення. Показано його переваги у продуктивності у порівнянні з традиційними інструментами.


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.013.4-642 + К630.013.4-56-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Крупа В. І. 
Аналіз якості обслуговування пасажирів громадського транспорту м. Львова / В. І. Крупа, В. І. Вельган, О. В. Житенко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2017. - № 866. - С. 171-175. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано наукові праці та публікації щодо якості пасажирського обслуговування у громадському транспорті. Визначено основні критерії якості та обрано методологію для оцінювання задоволеності транспортними послугами. Наведено результати анкетування пасажирів тролейбусного маршруту. Запропоновано методи покращання якості транспортного обслуговування у м. Львів.


Індекс рубрикатора НБУВ: О808.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Земельні очікування селян: результати та аналіз соціологічного моніторингу земельних відносин : в рамках договір. н.-д. проекту ''Соціологічний моніторинг проблем землекористування у вибраних селах'' / Ю. Е. Губені, В. Р. Крупа, П. О. Оліщук, Н. В. Маркович, Г. В. Батюк, М. О. Погорецький, І. В. Солтис; ред.: Ю. Е. Губені; Львів. нац. аграр. ун-т. - Львів : Растр-7, 2018. - 71 c. - Бібліогр.: с. 69 - укp.

Наведено результати реалізації договірного дослідницького проекту № 1/5 ''Соціологічний моніторинг проблем землекористування у вибраних селах'', виконаного на основі вибіркового соціологічного опитування, проведеного у с. Балучин Буського району Львівської області, а також вибіркового опитування експертів та Інтернет-опитування зацікавлених осіб. Довідково наведено окремі позиції стосовно земельних питань з проекту ''Економічна реформа очима села: 20 років потому''.


Індекс рубрикатора НБУВ: C5*424.22 + У9(4УКР-4ЛЬВ)320-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА829397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Крупа В. В. 
Теорія технічних систем: особливості побудови, створення та розвитку : навч. посіб. / В. В. Крупа; Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя. - Тернопіль : Осадца Ю. В., 2023. - 307 c. - Бібліогр.: с. 304-307 - укp.

Подано загальні поняття теорії технічних систем, зокрема поняття самої системи, їх типи, властивості, функції, структура та особливості розвитку. Висвітлено особливості технічних систем типу "процес" та "об’єкт". Викладено основні етапи та стадії проектування технічних систем, а також їх аналізу, синтезу і методів творення. Наведено закономірності розвитку технічних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868316 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського