Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Кітик А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Влох О. Г. 
Кристалічні діелектрики з неспівмірно модульованою структурою : Для магістрів, асп., наук. працівників у галузі фізики / О. Г. Влох, А. В. Кітик; Ін-т фіз. оптики. - Л. : Вид-во Нац. ун-ту "Львів. політехніка", 2002. - 281 c. - Бібліогр.: 183 назв. - англ.

На основі феноменологічної теорії та макроскопічних властивостей викладено суть фізики кристалічних діелектриків (сегнетоелектриків і сегнетоеластиків) з неспівмірно модульованою структурою. Нетривіальні фазові переходи та відповідні властивості пояснено введенням у вираз для вільної енергії градієнтних інваріантів, взаємодії фазових та амплітудних мод, дискретністю дробових значень хвильових векторів, що локалізуються в окремих точках зони Бріллюена.

На основании феноменологической теории и макроскопических свойств изложена сущность физики кристаллических диэлектриков (сегнетоэлектриков и сегнетоэластиков) с несоразмерно модулированной структурой. Нетривиальные фазовые переходы и соответствующие свойства разъясняются введением в выражение для свободной энергии градиентных инвариантов, взаимодействия фазовых и амплитудных мод, дискретностью дробных значений волновых векторов, локализирующихся в отдельных точках зоны Бриллюена.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА638475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кайдан М. В. 
Вказівні поверхні індукованих оптичних ефектів для двовісних кристалів / М. В. Кайдан, А. С. Андрущак, М. М. Климаш, А. В. Кітик, Я. В. Бобицький // Укр. фіз. журн. - 2003. - 48, № 10. - С. 1104-1109. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Юркевич О. В. 
Експериментальні дослідження анізотропії електрооптичного ефекту на прикладі кристалів LiNbOVB3D / О. В. Юркевич, В. С. Андрущак, І. М. Сольський, А. В. Кітик, А. С. Андрущак // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 798. - С. 61-68. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Ярослав Йосифович Щур : бібліогр. покажч. / ред.: Т. М. Брик, О. Л. Іванків, А. В. Кітик; упоряд.: О. Л. Іванків, Пер.: А. В Кітик; Національна академія наук України, Інститут фізики конденсованих систем. - Львів : Ін-т фізики конденс. систем НАН України, 2022. - 29 c. - (Бібліографія українських вчених). - укp.

Відображено основні етапи життя та наукової діяльності українського вченого, фізика-теоретика, знаного фахівця в галузі теорії твердого тіла, фізики фероелектриків та комп'ютерного моделювання твердих тіл доктора фізико-математичних наук Я. Й. Щура. У хронологічному порядку подано наукові публікації вченого, а також алфавітний покажчик його співавторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(4УКР)6/64-8Щур Я.Й. я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р139945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кітик А. А. 
Електродні процеси в системі Cr(III) - метансульфокислота : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.05 / А. А. Кітик; Державний вищий навчальний заклад "Український державний хіміко-технологічний університет". - Дніпропетровськ, 2012. - 24 c. - укp.

Роботу присвячено встановленню особливостей кінетики та механізму електрохімічних реакцій перенесення заряду у метансульфонатних розчинах Сг(ІІІ). Досліджено особливості будови ПЕШ на межі поділу електрод/метансульфонатний розчин та адсорбційні явища у метансульфонатних середовищах. Установлено, що метансульфонатні аніони характеризуються незначною поверхневою активністю, а адсорбція в метансульфонатному середовищі протікає неспецифічно. Показано, що метансульфонат тривалентного хрому може існувати у вигляді двох модифікацій - фіолетової та зеленої. Фіолетова модифікація представлена аквакомплексами та простими моноядерними комплексами хрому(ІІІ), де одна молекула води у внутрішній координаційній сфері заміщена аніоном метансульфокислоти. З часом за рахунок реакцій окволяції, оліфікації та полімеризації фіолетова форма трансформується у зелену, яка представлена більш складними за структурою моноядерними та поліядерними комплексами. Процес електровідновлення Сг(ІІІ)→Сг(ІІ) з розчинів обох модифікацій метансульфонату хрому є необоротним і перебігає за зовнішньосферним механізмом. Кінетичні параметри розряду для фіолетової та зеленої форм відрізняються, як і спектральні характеристики досліджуваних розчинів. Особливий вплив присутності метансульфонатних аніонів на структуру води призводить до суттєвих відмінностей у процесах дифузії та розряду, що відбуваються у метансульфонатних середовищах порівняно з сульфатними. Так, енергія активації дифузії у метансульфонатному розчині практично у два рази перевищує відповідне значення у сульфатному, енергія активації розряду Сг(ІІІ)→Сг(ІІ) навпаки має дещо менше значення. Досліджено закономірності електроосадження хрому з сульфатного та метансульфонатного розчинів. Показано, що відмінності, які виникають при електровідновленні Сг(ІІІ)→Сг(ІІ) і Сг(ІІ)→Сг(0) під час осадження хрому з цих розчинів, обумовлені не різною природою електроактивних частинок, а більш високої буферною ємністю сульфатного розчину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г573.8 + Г576.6 + К325.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА454055 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського