Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Лиходід О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Лиходід О. М. 
Патофізіологічне обгрунтування шляхів удосконалення діагностики пієлонефритів : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / О. М. Лиходід; Харків. нац. мед. ун-т. - Харків, 2015. - 16, [1] c. - укp.

Патогенетично обгрунтовано удосконалення діагностики гострого та хронічного пієлонефриту. Вивчено клінічні ознаки гострого та хронічного пієлонефриту в активну та неактивну фазу розвитку хвороби, які зіставлені з зазначеними лабораторними, функціональними й інструментальними дослідженнями нирок. Одержані дані дозволили дійти до висновку, що найбільш значущим критерієм розвитку запалення у нирках є наявність сечового синдрому. Шляхом клініко-патогенетичного аналізу визначено, що основним діагностичним показником сечового синдрому є наявність та величина лейкоцитурії, що є проявом стадії ексудації з еміграцією у разі запалення. З метою доказу щодо активного характеру лейкоцитурії як прояву еміграції розроблено нову методику визначення субпопуляційного складу сечі за використанням імунного комплексу пероксидаза-антипероксидаза, за допомогою якої встановлено, що у здорових осіб у сечі наявні лейкоцити СD38 та СD45 у кількості вдвічі меншій ніж у крові, що складає до 4 % та до 8 % відповідно. Показано, що за наявності пієлонефриту, особливо за гострого та загострення хронічного у сечі вдвічі зростають показники активних лейкоцитів CD38 та CD45 на фоні недостовірних змін їх кількості у крові. Обгрунтовано, що перспективним шляхом виявлення запалення в нирках є визначення субпопуляційного складу активних лейкоцитів сечі зокрема CD38 та CD45, збільшення яких є ознакою пієлонефриту, та його фази розвитку та може використовуватися для діагностики та моніторингу захворювань нирок запального генезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вплив індивідуально-психологічних характеристик на успішність студентів медичного університету / В. В. Шухтін, І. М. Шухтіна, О. М. Лиходід, В. І. Хрущ // Проблеми безперерв. мед. освіти та науки. - 2015. - № 4. - С. 13-16. - укp.

Наведено результати комплексного медико-психологічного дослідження особистісних характеристик студентів-медиків IV та V курсів Одеського національного медичного університету. Для визначення впливу особистісних характеристик на рівень успішності студентів проведено психодіагностичне дослідження з використанням таких методик: тест-опитувальник Леонгарда - Шмішека, Т. Елерса, Холмса і Pare, Леонгарда - Шмішека. Дослідження дає змогу зробити припущення, що рівень академічної успішності прямо пропорційний до рівнів мотивації, стресостійкості та соціальної адаптації. Запропоновано у програми підготовки майбутніх спеціалістів включити заняття з опанування самокорекції, підвищувати рівні стрессостійкості та мотивації за допомогою спеціально підготовлених навчальних заходів, що допоможе зробити навчальний процес ефективнішим та розвинути в студентів-медиків відчуття впевненості у виконаній роботі. Це сприятиме ровитку їх внутрішніх ресурсів для забезпечення самостійності в усіх сферах життєдіяльності, спрямуванню на оптимізацію та взаємодію з іншими об'єктами соціуму, а також знизити вияви поведінкової та внутрішньоособистісної дезадаптованості.

Приведены результаты комплексного медико-психологического исследования личностных характеристик студентов-медиков IV и V курсов Одесского национального медицинского университета. Для определения влияния личностных характеристик на уровень успешности студентов проведено психодиагностическое исследование с применением методик: тест-опросник Леонгарда - Шмишека, Т. Элерса, Холмса и Pare, Леонгарда - Шмишека. Исследование позволяет предположить, что уровень академической успешности прямо пропорционален уровням мотивации, стрессоустойчивости и социальной адаптации. Предложено в программы подготовки будущих специалистов включить занятия по овладению самокоррекцией, повышать уровни стрессоустойчивости и мотивации с помощью специально подготовленных обучающих мероприятий, что поможет сделать учебный процесс более эффективным и развить у студентов-медиков чувство уверенности в выполненной работе. Это поможет развитию их внутренних ресурсов для обеспечения самостоятельности во всех сферах жизнедеятельности, направленности на оптимизацию и взаимодействие с другими объектами социума, а также снизить проявления поведенческой и внутриличностной дезадаптивности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сусла О. Б. 
Кальцифікація серця і судин при хронічній хворобі нирок: проблемні питання етіології і патогенезу : (огляд) / О. Б. Сусла, А. І. Гоженко, Й. Бергєр, І. Р. Мисула, М. І. Швед, О. М. Лиходід // Фізіол. журн.. - 2017. - 63, № 5. - С. 80-93. - Бібліогр.: 94 назв. - укp.

Узагальнено дані літератури та результати досліджень авторів щодо причин та механізмів розвитку кальцифікації серцево-судинної системи при хронічній хворобі нирок. Наголошено важливу роль порушення мінерального метаболізму, запалення, уремічної інтоксикації та пошкодження ендотелію з розвитком дефіциту оксиду азоту в реалізації шляхів формування і прогресування ектопічної кальцифікації. Показано значущий вплив гемодіалізного лікування на механізми прискорення процесів атеро- і артеріосклерозу у хворих із термінальною нирковою недостатністю. Визначено необхідність подальшої розробки етіології і патогенезу кардіоваскулярної кальцифікації в умовах хронічної дисфункції нирок для оптимізації її ранньої діагностики, впровадження нових ефективних стратегій профілактики і лікування, стратифікації ризику ураження серцево-судинної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410 + Р414

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського