Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Луговський С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Луговський С. П. 
Вплив мікроелементів заліза та цинку на всмоктування свинцю слизовою оболонкою різних відділів тонкої кишки щурів / С. П. Луговський // Фізіол. журн. - 2001. - 47, № 2. - С. 41-45. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3Cas*734.247.1*725

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Карнаух М. Г. 
Коніотуберкульоз : посібник / М. Г. Карнаух, С. І. Ткач, Л. Л. Філіпченко, О. Г. Мельник, С. Л. Луговський; Укр. НДІ пром. медицини, Харк. мед. акад. освіти. - Кривий Ріг, 2008. - 48 c. - Бібліогр.: с. 44-47. - укp.

Розглянуто етіологію, патогенез, класифікацію, методи дослідження, особливості лікування коніотуберкульозу. Наведено інформацію про клінічну симптоматику та рентгенологічні ознаки даного захворювання.

Рассмотрены этиология, патогенез, классификация, методы исследования, особенности лечения кониотуберкулеза. Приведена информация о клинической симптоматике и рентгенологических признаках данного заболевания.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р111632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Луговський С. П. 
Умови праці робітників основних професій на підприємстві з рекуперації свинцю та оцінка професійного ризику / С. П. Луговський, І. П. Послєдніченко // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2007. - № 2. - С. 21-30. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати аналізу новітньої технології рекуперації свинцю, що дозволили визначити основні виробничі фактори, що формують умови праці на підприємстві з утилізації відпрацьованих свинцевих акумуляторів. Надано результати гігієнічної оцінки умов праці робітників основних професій заводу з рекуперації свинцю за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу, що дозволили визначити й оцінити групові професійні ризики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.432.414 + Р124.511-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Трахтенберг І. М. 
Сучасні гігієнічні вимоги при використанні свинцю в акумуляторному виробництві та його рекуперації / І. М. Трахтенберг, С. П. Луговський, Т. К. Короленко // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2008. - № 2. - С. 64-68. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

На підставі власних і літературних даних про сучасний стан виробництва свинцевих акумуляторів і виплавки вторинного свинцю в Україні, а також даних аналізу гігієнічних досліджень, проведених упродовж різних років, сформульовано основні концептуальні положення сучасних гігієнічних вимог у разі використання свинцю в акумуляторному виробництві та його рекуперації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.508.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Луговський С. П. 
Умови праці та професійний ризик робітників основних професій акумуляторних підприємств / С. П. Луговський, І. П. Послєдніченко // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2008. - № 3. - С. 71-80. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати порівняльного аналізу нових технологій виробництва свинцевих акумуляторних батарей, запроваджених на підприємствах національної акумуляторної корпорації (НАК) "ІСТА" для визначення основних виробничих чинників, що формують умови праці робітників основних професій на підприємствах НАК ("ЗАТ "ІСТА-ЦЕНТР" і ДДЗ "ЕНЕРГОАВТОМАТИКА"). На підставі досліджень гігієнічно оцінено умови праці робітників за показниками шкідливості та небезпечності чинників виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу для оцінки професійного ризику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.508.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Десятерик В. І. 
Новий спосіб прогнозування перебігу гострого деструктивного панкреатиту / В. І. Десятерик, О. В. Котов, С. П. Луговський, С. П. Міхно, В. В. Шаповалюк // Галиц. лікар. вісн.. - 2002. - 9, № 3. - С. 118-119. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розроблено та впроваджено новий спосіб прогнозування гострого деструктивного панкреатиту на основі визначення цитохімічної активності нейтрофільних лейкоцитів (НЛ) крові. За допомогою кількісних показників активності лужної фосфатази, мієлопероксидази та лізосомально-катіонних білків в клітинах прогнозують перебіг основного захворювання та його ускладнень. Розроблено критерії тяжкості перебігу запального процесу в підшлунковій залозі та заочеревинній клітковині згідно з цитохімічними показниками, визначеними в НЛ крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Луговський С. П. 
Комплексна токсиколого-гігієнічна оцінка свинцю як фактору малої інтенсивності (до патогенезу, діагностики та профілактики сатурнізму) : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.01 / С. П. Луговський; ДУ "Ін-т медицини праці НАМН України". - К., 2012. - 36 c. - укp.

Розглянуто проблему профілактичної медицини щодо гігієнічного значення свинцю як фактора малої інтенсивності в навколишньому середовищі, обгрунтовано нові підходи до патогенезу, діагностики та профілактики сатурнізму. Досліджено вплив умов праці на формування професійного ризику для здоров'я працівників, експонованих свинцем, а також прояви ранніх, "прихованих" порушень їх здоров'я. Розкрито роль порушень іонотранспортної функції клітинних мембран у патогенезі сатурнізму, закономірності внутрішньоклітинної токсикокінетики свинцю під час дії на організм. Показано особливості гепатотоксичної, кардіовазотоксичної, нейротоксичної та нефротоксичної дії малих доз свинцю за його хронічного впливу на організм, вікові особливості розвитку токсичних ефектів за дії свинцю та механізми лікувально-профілактичної дії пектинів у разі сатурнізму. За результатами досліджень обгрунтовано систему гігієнічних, профілактичних і лікувально-оздоровчих заходів, спрямованих на зниження професійного ризику, а також профілактику професійних захворювань та збереження здоров'я працівників, експонованих свинцем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.414 + Р284.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА388981 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Десятерик В. І. 
Діагностичне значення цитохімічних і кількісних показників лейкоцитів крові у хворих на гострий панкреатит / В. І. Десятерик, О. В. Котов, С. П. Луговський // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4А (Дод. 1). - С. 129-130. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-451

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Беш Л. В. 
Труднощі диференціальної діагностики атопічного дерматиту в дітей / Л. В. Беш, О. І. Мацюра, Х. О. Якимович, Р. М. Пукаляк, С. В. Луговський // Здоровье ребенка. - 2018. - 13, № 6. - С. 570-575. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Надані дані літератури та власний досвід диференціальної діагностики атопічного дерматиту (АД). Відзначені діагностичні труднощі на прикладі аналізу спостереження за 57 дітьми з АД (віком 1 - 5 років) і запропоновано діагностичний алгоритм, що включав три етапи: клінічний (детальний збір скарг та анамнестичних даних), лабораторний (загальний аналіз крові, біохімічне та копрологічне обстеження, визначення загального IgE та специфічних IgE до глютену та різних фракцій молока, серологічних біомаркерів целіакії) та інструментальний (нашкірне тестування в період досягнення контролю захворювання та за потреби - ендоскопія з подальшим гістологічним дослідженням біоптатів слизової оболонки тонкої кишки). Спостереження за пацієнтами проводилося за умов Львівського міського дитячого алергологічного центру на базі комунального некомерційного підприємства "Міська дитяча клінічна лікарня м. Львів". Дітей оглядали на старті дослідження та в динаміці через 1, 2, 3 міс. Оцінка ефективності лікування проводилася на підставі клінічних симптомів, характеру та поширеності висипу та інтенсивності свербежу. Результати дослідження показали, що в досліджуваній групі виявлено наступні причини рефрактерності до лікування дітей з АД: 36,84 % - коморбідні алергічні захворювання (в 71,43 % - з неконтрольованим перебігом); 24,56 % - харчова алергія, 12,28 % - алергія до білка коров'ячого молока; 7,02 % - лактазна недостатність; 7,02 % - гельмінтози; 5,25 % - стрептодермія; 3,51 % - алергія на глютен; 3,51 % - целіакія; 3,51 % - короста; 1,75 % - гіперчутливість до харчових добавок (E102), та у 3,51 % дітей причину ідентифікувати не вдалося (проводиться подальший пошук). Описано потребу індивідуального підходу до лабораторно-інструментального алгоритму діагностики АД та показано результати власного шляху до постановки діагнозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.601.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Луговський С. П. 
Закономірності емісії зважених у повітрі частинок на основних етапах експериментальної моделі рекуперації свинцю / С. П. Луговський, О. В. Демецька, М. М. Діденко, Н. А. Мельник, В. О. Мовчан, І. М. Андрусишина, М. А. Скорик // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2018. - № 3. - С. 55-63. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

В Україні проблема небезпеки свинцю привертає увагу у зв'язку з активним розвитком в останні десятиліття раніше відсутніх галузей промислового виробництва, серед яких провідного значення набули виробництва свинцево-кислотних акумуляторів і батарей та виплавка вторинного свинцю. Промислові аерозолі, що утворюються та виділяються в повітря під час виробництва та використання свинцю, характеризуються наявністю наночастинок. Це створює умови для ризиків здоров'ю працюючих і населення. Мета дослідження - вивчення особливостей емісії наночастинок (НЧ) у повітря під час відтворення в експерименті моделі технологічного процесу рекуперації свинцю. Емісію в повітря зважених частинок вивчали за допомогою дифузійного аерозольного спектрометра "ДАС 2702" (АероНаноТех). Розмір, форму, структуру НЧ визначали за методом динамічного розсіювання світла ("DinaSizer", Німеччина), а також за методом растрової електронної мікроскопії (РЕМ; мікроскоп "Tescan MIRA3"). Хімічний склад речовин досліджували за допомогою методу атомно-емісійної спектроскопії з індуктивнозв'язаною плазмою за допомогою АЕС "Орtima 2100 DV" ("Perkin-Elmer", США). Результати досліджень довели, що майже всі основні етапи технологічного процесу рекуперації свиніцю, що пов'язані з розігрівом, розплавленням, виплавкою та розливом свинцю характеризуються високим рівнем емісії у повітря наночастинок свинцю, що необхідно враховувати під час проведення гігієнічної оцінки умов праці та професійного ризику, а також під час розробцки та впровадження профілактичних заходів, спрямованих на збереження здоров'я працівників свинцевих виробництв. Висновки: встановлено, що технологічний процес рекуперації свинцю характеризується виділенням у повітря зважених частинок, концентрація яких на різних етапах перевищує фонові значення в 2,6 - 6,4 разу. Доведено, що 88,2 - 95,1 % усіх зважених у повітрі частинок мають розміри, що визначаються нанометровим діапазоном (1 - 100 нм) з максимумом їх розподілення у фракціях 5 - 10 нм, 10 - 15 нм і 15 - 20 нм. Показано, що збільшення емісії НЧ у повітрі супроводжується збільшенням концентрації свинцю, який визначає основні фізико-хімічні характеристики цих НЧ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.432.414 + Р124.506.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Луговський С. П. 
Морфофункціональні зміни внутрішніх органів щурів за тривалого введення в черевну порожнину наночастинок оксиду заліза (FeVB2DOVB3D) / С. П. Луговський, Н. М. Дмитруха, М. М. Діденко, Л. В. Бакало, О. С. Лагутіна, Н. А. Мельник // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2019. - 15, № 3. - С. 228-239. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.418 + Р124.432.418

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Луговський С. П. 
Сучасні підходи до тестування та регламентації наноматеріалів / С. П. Луговський, О. В. Демецька, В. Г. Цапко // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2019. - 15, № 4. - С. 263-270. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Сьогодні існує ряд перешкод для ефективної оцінки наночастинок і наноматеріалів на предмет безпеки та впливу на навколишнє середовище. Також залишається відкритим питання нормування продуктів нанотехнологій. Мета дослідження - проаналізувати сучасні стратегії тестування та нормування наноматеріалів і визначити основні питання, відповіді на які сприятимуть поліпшенню оцінки ризиків і зменшенню потенційної небезпеки для людини та довкілля. Проведено аналіз нормативно-правового регулювання у сфері нанотехнологій і наукових публікацій, присвячених тестуванню та нормуванню наночастинок і наноматеріалів з використанням електронних ресурсів і баз даних WHO, ILO, PubMed за допомогою бібліосемантичного методу. Зазначено, що безпека наноматеріалів може бути забезпечена шляхом проведення випробувань на тваринах лише в крайньому випадку. Відсутність адекватних фізико-хімічних характеристик наночастинок обмежує надійність результатів токсикологічних досліджень. Оцінка небезпеки кожного окремого варіанта наноматеріалу є нездійсненою та небажаною з економічних причин. Науково обгрунтовані підходи до групування наноматеріалів надають змогу прогнозувати токсичність речовини шляхом порівняння її з іншими подібними речовинами. Висновки: надійна та достатня характеристика матеріалу є обов'язковою вимогою до початку досліджень токсичності. У токсикологічних дослідженнях слід уникати використання наночастинок лабораторного або екзотичного типу та/або у високих дозах. Необхідним є розробка стандартизованих методологічних підходів in vitro. Наночастинки, які є побічним процесом не нанотехнологічних виробничих процесів, на сучасному етапі не підлягають гігієнічній регламентації. Для встановлення тимчасових розрахункових регламентів для наноматеріалів можуть бути використані коефіцієнти безпеки та використано підхід щодо групування наноматеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с03 + Ж364.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Атеросклероз у практиці лікаря-профпатолога : навч. посіб. для студентів вищ. навч. мед. закл. України IV рівня акредитації, клініч. ординаторів, інтернів, магістрів / І. О. Парпалей, О. П. Яворовський, О. О. Карлова, С. П. Луговський; МОЗ України, Акад. наук вищ. освіти України, Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. - Київ : Авіцена, 2016. - 151 c. - Бібліогр.: с. 141-151 - укp.

Висвітлено основні питання атеросклерозу - одного з найпоширеніших захворювань серед хвороб системи кровообігу. Розкрито проблеми розповсюдженості атеросклерозу. Проаналізовано особливості атеросклерозу судин головного мозку, вінцевих (коронарних) судин, аорти, мезентеріальних судин, ниркових артерій і артерій нижніх кінцівок. Розглянуто загальні методи лікування та заходи профілактики атеросклерозу в практиці лікаря-профпатолога.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА805073 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Нариси з токсикології важких металів : [у 5 вип.]. Вип. 1. Свинець / І. М. Трахтенберг, Н. М. Дмитруха, І. М. Андрусишина, Т. К. Короленко, І. П. Лубянова, С. П. Луговський; ред.: І. М. Трахтенберг. - Київ : Авіцена, 2016. - 107 c. - Бібліогр.: с. 100-107 - укp.

Увагу приділено проблемі забруднення навколишнього середовища свинцем і його впливу на здоров'я людини. Наведено історичний екскурс щодо використання людиною свинцю та виробів із нього, сучасні уявлення про джерела надходження свинцю в навколишнє середовище, його міграцію. Розглянуто питання токсичної дії свинцю під час надходження з продуктами харчування, водою та повітрям. Описано біологічні тести експозиції свинцем та інструментальні методи його визначення. Надано оцінку клінічних проявів токсичної дії свинцю на організм дорослої людини та дитини, розглянуто заходи профілактики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.414

Рубрики:

Шифр НБУВ: В357377/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Нариси з токсикології важких металів : [у 5 вип.]. Вип. 5. Залізо / І. М. Трахтенберг, І. П. Лубянова, Н. М. Дмитруха, С. П. Луговський, І. М. Андрусишина, О. С. Лагутіна; ред.: І. М. Трахтенберг. - Київ : Авіцена, 2017. - 87 c. - Бібліогр.: с. 80-87 - укp.

Увагу приділено проблемі впливу есенційного металу заліза на організм. Наведено дані щодо фізико-хімічних властивостей заліза, способи одержання та сфери його застосування. Узагальнено сучасні дані стосовно джерел і шляхів надходження, розподілення та накопичення металу в організмі. Описано біологічні ефекти та метаболізм заліза, біологічні маркери експозиції й інструментальні методи визначення вмісту металу в біологічних середовищах та об'єктах довкілля. Надано оцінку механізмів токсичної дії та клінічних ознак інтоксикації залізом. Розглянуто заходи профілактики та лікування патологічних змін, викликаних підвищеним накопиченням заліза в організмі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.418

Рубрики:

Шифр НБУВ: В357377/5 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Луговський С. П. 
Сучасні підходи до тестування та регламентації наноматеріалів / С. П. Луговський, О. В. Демецька, В. Г. Цапко // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2019. - 15, № 4. - С. 263-270. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Сьогодні існує ряд перешкод для ефективної оцінки наночастинок і наноматеріалів на предмет безпеки та впливу на навколишнє середовище. Також залишається відкритим питання нормування продуктів нанотехнологій. Мета дослідження - проаналізувати сучасні стратегії тестування та нормування наноматеріалів і визначити основні питання, відповіді на які сприятимуть поліпшенню оцінки ризиків і зменшенню потенційної небезпеки для людини та довкілля. Проведено аналіз нормативно-правового регулювання у сфері нанотехнологій і наукових публікацій, присвячених тестуванню та нормуванню наночастинок і наноматеріалів з використанням електронних ресурсів і баз даних WHO, ILO, PubMed за допомогою бібліосемантичного методу. Зазначено, що безпека наноматеріалів може бути забезпечена шляхом проведення випробувань на тваринах лише в крайньому випадку. Відсутність адекватних фізико-хімічних характеристик наночастинок обмежує надійність результатів токсикологічних досліджень. Оцінка небезпеки кожного окремого варіанта наноматеріалу є нездійсненою та небажаною з економічних причин. Науково обгрунтовані підходи до групування наноматеріалів надають змогу прогнозувати токсичність речовини шляхом порівняння її з іншими подібними речовинами. Висновки: надійна та достатня характеристика матеріалу є обов'язковою вимогою до початку досліджень токсичності. У токсикологічних дослідженнях слід уникати використання наночастинок лабораторного або екзотичного типу та/або у високих дозах. Необхідним є розробка стандартизованих методологічних підходів in vitro. Наночастинки, які є побічним процесом не нанотехнологічних виробничих процесів, на сучасному етапі не підлягають гігієнічній регламентації. Для встановлення тимчасових розрахункових регламентів для наноматеріалів можуть бути використані коефіцієнти безпеки та використано підхід щодо групування наноматеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с03 + Ж364.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Луговський С. П. 
Морфофункціональні зміни шкіри щурів при тривалому нанесенні на її непошкоджену поверхню наночастинок оксиду заліза (FeBV2DOBV3D) / С. П. Луговський, М. М. Діденко, Н. М. Дмитруха, Л. В. Бакало, О. С. Лагутіна, В. О. Мовчан, Н. А. Мельник, В. М. Зінченко // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2020. - 16, № 1. - С. 23-32. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.432.418

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського