Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Лісний А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Лісний А. Є. 
Можлива роль мікроелементів у боротьбі з ВІЛ-інфекцією у дітей / А. Є. Лісний // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2009. - № 3. - С. 70-74. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено дані щодо ролі мікроелементів у лікуванні СНІДу. Селен та цинк є важливими компонентами, що забезпечують нормальне функціонування імунної истеми, обумовлюючи ефективність дії механізмів захисту при СНІДі. Подано результати дослідження рівня цинку в дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками, та його зв'язок із антропометричними вимірами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лісний А. Є. 
Нові шляхи корекції дисбіозу піхви у вагітних / А. Є. Лісний, Д. Є. Москвяк-Лесняк, О. В. Третяк, Г. М. Троцький // Галиц. лікар. вісн.. - 2010. - 17, № 4. - С. 90-93. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проведене дослідження продемонструвало головні властивості й переваги гелів для інтимної гігієни Біона ТМ "Доктор БІОКОН" у профілактиці та лікуванні дисбіозу піхви вагітних. Доведено клінічну ефективність засобу, яка виражалась високим відсотком одужання пацієнток. У всіх вагітних покращився загальний стан, зменшилися патологічні виділення з піхви, зник неприємний запах та больовий симптом. Виявлено тенденцію до нормалізації кількісного та якісного складу мікрофлори інтимної ділянки - зникли патогенні збудники, натомість зменшення числа паличок Дедерлейна виявлено не було. Підтверджено безпеку засобу - були відсутні токсичні та алергічні прояви, відмічено високий комплаєнс (зручність у застосуванні), короткий курс застосування засобу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.215-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Коржинський Ю. С. 
Вміст цинку в крові дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками з урахуванням супутньої патології / Ю. С. Коржинський, А. Є. Лісний, Г. М. Троцький // Архів клініч. медицини. - 2011. - № 1. - С. 32-34. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.0 + Р716.216.514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Троцький Г. М. 
Сучасний погляд на кишкову інфекцію у дітей з перинатальним контактом з ВІЛ / Г. М. Троцький, Ю. С. Коржинський, А. Є. Лісний, М. Б. Служинська, Л. В. Бережна // Архів клініч. медицини. - 2012. - № 1. - С. 13-16. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

Наведено сучасні уявлення про етіологію, патогенез, клінічні прояви та можливості корекції станів, що супроводжуються діарейним синдромом у дітей з ВІЛ. Наведено дані щодо найпоширеніших збудників діареї у дітей з ВІЛ та особливості їх діагностики. Визначено основні напрямки подальших досліджень для оптимізації лікування діарейного синдрому у дітей з ВІЛ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.1 + Р733.514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Демченко В. Ф. 
Математичне моделювання гідродинамічних та теплових процесів при вирощуванні кристалів із розплаву / В. Ф. Демченко, О. П. Федоров, І. В. Шуба, Ю. А. Асніс, А. Б. Лісний // Соврем. электрометаллургия. - 2015. - № 2. - С. 42-50. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Запропоновано математичну модель теплових і гідродинамічних процесів у процесі вирощування кристалів із використанням методу безтигельної електронно-променевої плавки та за схемою Бріджмена. Як препарати для формування кристалів розглянуто кремній (метод плаваючої зони) та прозору речовину сукцінонітрил (схема Бріджмена). Математична модель базується на повній системі рівнянь руху в'язкої нестисливої рідини та рівнянні конвективно-кондуктивного переносу енергії в вісесиметричному наближенні. В моделі враховано наступні силові фактори, що спричинюють рух розплаву: підйомну силу Архімеда; термокапілярну силу Марангоні; вібрацію елементів технологічного обладнання. За допомогою методу математичного моделювання проведено порівняльний аналіз гідродинамічних і теплових процесів у процесі вирощування кристалів за схемою Бріджмена та за допомогою методу зонної плавки. Вивчено особливості гідродинамічного стану розплаву за формування кристалів за земних умов та умов мікрогравітації як за відсутності вібраційних збурень, так і накладання аксіальної вібрації за гармонічним законом. Показано, що технологічні процеси вирощування кристалів із розплаву є особливо чутливими до вібраційних збурень у тому разі, коли сумарне прискорення (фонове + вібраційне) змінює знак упродовж одного періоду вібрації. У такому випадку можлива релей-тейлорівська втрата стійкості руху рідкої фази, яка неминуче виникає у випадку вирощування кристалу за схемою Бріджмена за умов невагомості. Вібрація невисокої інтенсивності може слугувати знаряддям для пригнічення вторинних вихорів поблизу фронту кристалізації за вирощування кристалів за земних умов як за допомогою методу зонної плавки, так і методу Бріджмена. Результати розрахунків порівняно з окремими експериментальними даними.


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.143.1 в641 + В253.32 в641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24340 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Няньковський С. Л. 
Оцінка ефективності застосування пробіотиків при атопічному дерматиті на фоні харчової алергії в дітей / С. Л. Няньковський, О. С. Няньковська, М. І. Городиловська, Я. В. Томків, Г. З. Вівчарівська, В. Д. Шайдич, О. М. Горайська, Л. В. Заставна, А. В. Возняк, Г. М. Троцький, А. Є. Лісний, З. В. Томків // Здоровье ребенка. - 2019. - 14, № 6. - С. 356-365. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

За даними European Academy of Allergy and Clinical Immunology, у середньому в європейських країнах 17,3 % населення мають прояви харчової алергії протягом життя. При цьому підвищена концентрація специфічних IgE до харчових продуктів визначається у 12,2 % дітей і підлітків і 4,1 % дорослих. Атопічний дерматит - це поширене хронічне запальне захворювання шкіри, що вражає до 20 % дітей і 10 % дорослих в індустріально розвинених країнах світу. Мета роботи - вивчити ефективність пробіотичного препарату Лактіалє для дітей і Лактіалє малюк у дітей з атопічним дерматитом на фоні харчової алергії. Під нашим спостереженням перебували 97 дітей віком від 6 міс. до 9 років з діагнозом харчової алергії і атопічного дерматиту. Діти були розподілені на 2 групи. Основна група - 59 дітей, які одержували пробіотичний препарат Лактіалє для дітей або Лактіалє малюк протягом 3 місяців. Група контролю - 38 дітей, які не отримували пробіотичний препарат. Їм надавалися лише загальні рекомендації. Харчова алергія та атопічний дерматит на сьогодні залишаються однією з актуальних проблем сучасної педіатрії, оскільки посідають одну з домінуючих позицій у структурі захворюваності дітей раннього віку. Встановлено, що в дітей основної групи перебіг атопічного дерматиту на фоні харчової алергії був тяжчим, симптоматика порушення загального стану й показники копрологічного й бактеріологічного аналізів калу були вірогідно гіршими, ніж у дітей групи контролю, проте наприкінці дослідження спостерігалася вірогідно краща позитивна динаміка саме в дітей основної групи, які додатково одержували пробіотичний препарат Лактіалє для дітей або Лактіалє малюк, що свідчить про його ефективність і можливість рекомендувати його включення в схеми лікування алергологічних захворювань, харчової алергії й атопічного дерматиту зокрема.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.601.3 + Р733.41,2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лісний А. Є. 
Вплив забезпеченості організму дитини цинком та повноти проведення перинатальної антиретровірусної профілактики на частоту вертикальної трансмісії ВІЛ у Львівській області : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / А. Є. Лісний; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. - Львів, 2017. - 18 c. - укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуального питання сучасної педіатрії: підвищення ефективності запобігання вертикальній передачі ВІЛ від матері до дитини та удосконалення прогнозування розвитку захворювань у ВІЛ-інфікованих дітей на підставі вивчення особливостей їх клінічного перебігу. Наведено результати комплексного клінічного, біохімічного й імунологічного обстеження дітей з перинатальною експозицією ВІЛ. Одержано дані про вплив коректного дотримання та повноти застосування протоколів профілактичного лікування на рівень вертикальної передачі ВІЛ. Встановлено вірогідні чинники ризику порушень коректності слідування протоколів ППМД. Обгрунтовано алгоритм дій та оцінено доцільність вибору особливого протоколу в окремих випадках неприйняття APB-терапії. Визначено рівень забезпеченості цинком дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями. Виявлено взаємозв'язок між рівнем Zn у крові ВІЛ-інфікованих матерів, ВІЛ-інфІкованих дітей, народжених ними, і розвитком у них інфекцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0-5 + Р733.514.0-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429232 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського