Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Мальцева К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Мальцева К. С. 
Групова ідентичність та інтра-групові захисні механізми / К. С. Мальцева // Наук. зап. НаУКМА. Теорія та історія культури. - 2000. - Т. 18. - С. 92-96. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто проблему набуття та підтримання групової ідентичності. Висвітлено аспект базальної потреби індивіда в позитивній груповій ідентичності та співвіднесенні себе з групою, яка високо оцінюється. Групову позитивну ідентичність проаналізовано в контексті набуття індивідом етнічної ідентичності. Розкрито основну функцію ідентифікації з великою групою - підтримання сталого уявлення про групу в усіх її членів зі зберіганням позитивної оцінки групи.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*332.111.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мальцева К.  
Образ іншої культури в крос-культурній комунікації / К. Мальцева // Філософ. думка. - 2002. - № 3. - С. 68-79. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671 + Ч111.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Мальцева К. С. 
Міжкультурні непорозуміння і проблема міжкультурного перекладу : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.04 / К. С. Мальцева; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2002. - 20 c. - укp.

Досліджено проблематику взаємодії між представниками різних культур. Розглянуто складності, які можуть виникати під час комунікації, а також перекладу інокультурного тексту. Проаналізовано процес виникнення лакун, зумовлених дистанцією культур, та здатних впливати на адекватне розуміння тексту повідомлення. Визначено можливості їх компенсації під час здійснення перекладу (натуралізації тексту). Висвітлено комунікативні стратегії різних культур в їх кореляції з внутрішніми властивостями культурної системи (індексом індивідуалізму/колективізму, маскулінності/фемінінності, владної відстані в культурі) та її стрижневими цінностями. На прикладах моделей англійської, німецької, французької, японської, арабської, скандинавської та американської мовленнєвих стратегій проаналізовано структуру комунікативного акту, типового для культури, що розглядається, у зв'язку з вираженістю в ній зазначених параметрів та продемонстровано структурні відмінності, що впливають на розуміння комунікативної ситуації її учасниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671.321 + Ч111.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320070 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Данилов А. А. 
Калибровочные характеристики средств измерений в рабочих условиях эксплуатации / А. А. Данилов, Ю. В. Кучеренко, М. В. Бержинская, К. И. Мальцева // Системи оброб. інформації. - 2015. - Вип. 2. - С. 32-34. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Рассмотрены вопросы представления калибровочной характеристики средств измерений (СИ) в виде аналитической зависимости не только от измеряемой величины, но и от одной из влияющих величин, например, температуры. Приведены варианты различных аналитических зависимостей. Даны рекомендации по их применению.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж104

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мальцева К. С. 
Кумулятивні ефекти нерівності та вплив соціальних стресорів на здоров'я людини : [монографія] / К. С. Мальцева; Національний університет "Києво-Могилянська академія". - Київ : Вид-во НаУКМА, 2021. - 394 c. - Бібліогр.: с. 343-390 - укp.

Висвітлено емпіричне кількісне дослідження кумулятивного впливу нерівності та психосоціального стресу на психічне та фізіологічне здоров’я людини. Розглянуто чинники соціальної природи, що можуть бути хронічними стресорами і здійснювати прямий або опосередкований вплив на здоров’я індивідів та груп і в такий спосіб спричиняти відтворення нерівностей у здоров’ї. Проаналізовано теоретичні підходи із різних дисциплін, щоб оптимізувати пояснення механізму стресу із залученням перцептивних чинників. Наведено методологічні опції, доступні для покращення інформативності результатів вимірювання впливу стресу, спричиненого нерівністю, на здоров'я, зокрема техніки багатовимірного аналізу. Розкрито вплив нерівностей у здоров'ї та вимірювання впливу соціальних чинників на здоров'я людини. Показано результати досліджень зв’язків соціального стресу та нерівностей у здоров’ї в біомедичних науках та результати досліджень впливу нерівності на здоров’я в соціальних науках. Визначено види асоціації біомаркерів із нерівністю, наслідки соціального стресу та обмеження впливу стресу на здоров'я. Описано колективну культуру, індивідуальні когнітивні процеси, здоров’я індивідів та вплив когнітивного виміру культури та його ролі у настанні наслідків для здоров’я індивідів. Визнано соціокогнітивний підхід до культури та здоров’я, окреслено інтерналізовану нормативну культуру та психічне здоров'я. Увагу приділено методологічному виміру дослідження впливу соціальних стресорів на здоров’я, вимірюванню в соціальних науках, вимірюванню стресу та когнітивному виміру оцінки стресорів. Означено застосування багатовимірних методів для дослідження впливу соціальної реальності на здоров’я та проблеми вимірювання і теоретизації поєднання колективних й індивідуальних рівнів впливу у здоров’ї. Доведено синергетичні зв'язки між суспільством, мисленням та здоров'ям.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.1-69 с + С5*332.1-69

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мальцева К. С. 
Як писати курсові та кваліфікаційні роботи : навч.-метод. посіб. / К. С. Мальцева, О. Г. Пугачова, В. С. Бондар; Національний університет "Києво-Могилянська академія". - Київ : НаУКМА, 2023. - 171 c. - Бібліогр.: с. 171 - укp.

Розглянуто загальні особливості стилістичної витриманості в межах академічного письма. Висвітлено такі аспекти дослідницької роботи студента, як дослідницька етика, взаємодія з науковим керівником та редакціями наукових журналів. Посібник містить помічні поради, як структурувати текст і побудувати теоретичну аргументацію, оформити емпіричну частину, ефективно підібрати техніки збору та аналізу даних, визначити розмір і композицію вибірки, аналізувати та інтерпретувати дані. Розглянуто особливості написання та опрацювання текстів великого обсягу, наповнення різних розділів, типові помилки. Надано поради, як упоратися з прокрастинацією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч215.7 я73 + Ч481.252.45 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868534 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського