Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Мамедова Е$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Мамедова Е. С. 
Сучасний погляд на перебіг та лікування ко-інфекції ВІЛ і ВГC / Е. С. Мамедова, О. А. Голубовська, Х. О. Пронюк // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2014. - № 1. - С. 77-82. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Спільні шляхи передачі ВІЛ-інфекції та вірусу гепатиту C, збільшення кількості осіб, що вживають внутрішньовенні наркотичні речовини, призводять до зростання кількості хворих із поєднаною патологією ВІЛ/ВГC. За даними ВООЗ, у світі нараховують майже 200 млн хворих на хронічний гепатит C. Від 4 до 5 млн людей ко-інфіковані з ВІЛ. У США та Західній Європі серед ВІЛ-інфікованих поширення ВГC у внутрішньовенних споживачів наркотичних речовин становить 72 - 95 %. Ко-інфекція асоціюється з вищою смертністю, ніж моноінфекція кожним з вірусів. Лікування ВГC-інфекції у ВІЛ-інфікованих є пріоритетним завданням з огляду на швидкі темпи прогресування до термінальних стадій хвороб печінки, гіршу переносність антиретровірусної терапії та вищий ризик гепатотоксичності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.0 + Р413.510.11 + Р514.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мамедова Е. С. 
Досвід проведення успішної серцево-легеневої та церебральної реанімації лікарями кардіологічного відділення для хворих на інфаркт міокарда з палатою інтенсивної терапії м. Києва / Е. С. Мамедова, А. М. Дорохіна, М. А. Ковчан // Екстрена медицина: від науки до практики. - 2013. - № 5/6. - С. 13-16. - укp.

Наведено дані про успішні серцево-легеневу та церебральну реанімації лікарями кардіологічного відділення для хворих на інфаркт міокарда з палатою інтенсивної терапії м. Київ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-5,3 + Р11(4УКР-2К)284.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мамедова Е. С. 
Гематологічні порушення у хворих на хронічний гепатит С, КЛ-інфікованих ВІЛ / Е. С. Мамедова // Інфекц. хвороби. - 2014. - № 3. - С. 27-30. - укp.

Виявлено негативну кореляцію між частотою виникнення клінічно значущої лейкопенії на тлі специфічної противірусної терапії та рівнем CD4 клітин у хворих з ко-інфекцією. Частота досягнення стійкої вірусологічної відповіді була найнижча у третій групі з рівнем CD4 200 - 350 клітин. Показано, що застосування гемопоетинів дещо покращує клінічну відповідь на лікування у разі гепатиту C. Корекція дози рибавірину була необхідна у всіх групах і більше залежала від стадії фіброзу печінки, ніж від рівнів CD4 лейкоцитів.

Выявлена негативная корреляция между частотой возникновения клинически значимой лейкопении на фоне специфичной противовирусной терапии и уровнем CD4 клеток у больных с ко-инфекцией. Частота достижения стойкого вирусологического ответа была самой низкой в третьей группе с уровнем CD4 200 - 350 клеток. Показано, что применение гемопоэтинов несколько улучшает клинический ответ на лечение при гепатите С. Коррекция дозы рибавирина была необходима во всех группах и больше зависела от стадии фиброза печени, чем от уровней CD4 лейкоцитов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.116 + Р514.0 + Р514.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мамедова Е. С. 
Можливості оптимізації лікування хронічного гепатиту С у ВІЛ-інфікованих хворих залежно від стадії захворювання : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.13 / Е. С. Мамедова; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. - Івано-Франківськ, 2015. - 19 c. - укp.

Вперше в Україні проведено комплексне вивчення клініко-лабораторних та інструментальних даних у пацієнтів із коінфекцією вірус імунодефіциту людини / хронічний гепатит С (ВІЛ / ХГС) в з залежності від рівня клітинного імунітету. Вперше оцінено стійку віросологічну відповідь у хворих на коінфекцію ВІЛ / ХГС в залежності від ступеня імунодефіциту, генотипу вірусу гепатиту С та застосування антиретровірусної терапії. Вперше вивчено частоту побічних ефектів противірусної терапії ХГС у хворих на коінфекцію ВІЛ / ХГС в залежності від ступеня імунодефіциту та запроваджено комплексний підхід до діагностики та лікування таких хворих в залежності від імунного статусу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.501.16-5 + Р514.0-3 + Р514.16-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мамедова Е. С. 
Зміни при УЗД у пацієнтів з коінфекцією ХГС/ВІЛ залежно від рівня клітин CD4 / Е. С. Мамедова, М. Ч. Корчинський // Інфекц. хвороби. - 2014. - № 4. - С. 24-30. - укp.

Проаналізовано зміни показників, що виявляються у ході ультразвукового дослідження у пацієнтів з коінфекцією ХГС/ВІЛ залежно від рівня клітин CD4. Показано, що у коінфікованих хворих частіше виявлялися і були більш вираженими гепато- і спленомегалія, ознаки портальної гіпертензії (розширення ворітної і селезінкової вени, зниження середньої лінійної швидкості портального кровотоку). Частота збільшення селезінки та лімфатичних вузлів корелювала з рівнем клітин CD4. При визначенні стадії фіброзу печінки також відзначалося достовірне збільшення ступеня його проявів за зменшення кількості CD4.

Проанализированы изменения показателей, которые возникают при ультразвуковом исследовании у пациентов с коинфекцией ХГС/ВИЧ в зависимости от уровня клеток CD4. Показано, что у коинфицированных больных чаще оказывались и были более выражены гепато- и спленомегалия, признаки портальной гипертензии (расширение воротной и селезеночной вен, снижение средней линейной скорости портального кровотока). Частота увеличения селезенки и лимфатических узлов коррелировала с уровнем клеток CD4. При определении стадии фиброза печенки также отмечалось достоверное увеличение степени его проявлений при уменьшении количества CD4.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-3 + Р413.5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мамедова Е. С. 
Деякі особливості клінічного перебігу коінфекції ВІЛ та хронічного гепатиту C / Е. С. Мамедова // Сімейна медицина. - 2015. - № 3. - С. 191-192. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Висвітлено питання поєднаного перебігу хронічного гепатиту C та ВІЛ-інфекції і визначено наступні особливості: у хворих на коінфекцію частіше зустрічалися зниження індексу маси тіла, прояви бронхолегеневого синдрому, різна супутня патологія з боку травного тракту, а також зміни в емоціональній сфері, що може бути пов'язано із дією самих вірусів, а також впливом токсичних факторів, насамперед вживання наркотичних речовин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.0-3 + Р514.16-3 + Р413.510.116-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Стан та тенденції розвитку сучасного підпрємництва : монографія / М. П. Денисенко, О. В. Ольшанська, А. О. Мельник, Н. П. Борецька, І. П. Мігус, Г. Рустамбеков, С. Г. Натрошвілі, Г. Б. Тітаренко, І. К. Бистряков, Т. Є. Воронкова, В. В. Бугас, З. Я. Шацька, К. В. Фокіна-Мезенцева, О. Ю. Будякова, В. В. Бугас, Е. Г. Толкачева, А. О. Липская, В. В. Ліщук, Д. В. Клиновий, І. О. Петровська, Э. Дадашев, Я. С. Коваль, С. В. Бреус, Ю. В. Зимбалевська, Ю. В. Костинець, В. В. Костинець, О. М. Ніфатова, Г. О. Крапівіна, Т. М. Янковець, Є. Б. Хаустова, В. М. Шульга, Н. О. Бабіна, Г. Р. Натрошвілі, Т. Г. Бабина, І. Ю. Предко, Е. Мамедова, О. В. Тітаренко, П. С. Якушко, Д. В. Григорчук, І. В. Кузьменчук, Д. В. Новіков; ред.: М. П. Денисенко; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - Київ : КНУТД : ДКС центр, 2019. - 463 c. - укp.

Висвітлено теоретичні основи детермінантів розвитку бізнес-cередовища підприємств, організацій, закладів вищої освіти в економічних, соціальних та інформаційних аспектах. Особливу увагу приділено механізму забезпечення сталого розвитку підприємницьких структур та безпековим проблемам розвитку підприємництва. Розглянуто питання обліку, контролю та аналізу у забезпеченні ефективності сучасного управління суб'єктами підприємницької діяльності. Досліджено проблему щодо сучасних тенденцій та перспектив стратегічного розвитку підприємництва в Україні та за кордоном.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838481 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського