Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Мандзій І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Дубчак А. Є. 
Стан тазової гемодинаміки у жінок з безплідністю, яка супроводжується хронічним тазовим болем / А. Є. Дубчак, І. С. Лук'янова, І. М. Мандзій // Здоровье женщины. - 2012. - № 2. - С. 169-171. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проведено ультрасонографічне та доплерометричне дослідження 50 жінок із безпліддям на тлі хронічного тазового болю (ХТБ) і 20 жінок із безпліддям без ХТБ. У 92 % жінок із безпліддям і ХТБ виявлено структурні зміни органів малого таза. У жінок з безпліддям на тлі ХТБ виявлено розширення вен параметрія, діаметра маткової вени, що свідчить про значні судинні ураження. Доплерометричні показники швидкостей кровотоку свідчать про його порушення в маткових та яєчникових артеріях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мандзій І. М. 
Відновлення репродуктивного потенціалу у жінок з безплідністю та хронічним тазовим болем / І. М. Мандзій, О. В. Мілєвський, А. Є. Дубчак // Здоровье женщины. - 2012. - № 10. - С. 162-165. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено дані обстеження та лікування жінок із безплідністю та хронічним тазовим болем (ХТБ). Проведений аналіз результатів комплексного обстеження жінок із безплідністю на тлі ХТБ надав можливість розробити оптимальну тактику діагностики та лікування ХТБ у жінок із безплідністю, які перенесли хронічні запальні захворювання статевих органів. Вагітність протягом 1-го року після комплексного лікування настала у 26 (48,3 %) обстежених жінок, які одержували розроблений комплекс (у 4 (20 %) пацієнток групи порівняння). Найбільшу кількість вагітностей спостережено в період з 6 до 12 міс після комплексного лікування жінок із безплідністю та ХТБ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-5 + Р715-326

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дубчак А. Є. 
Особливості ендовідеохірургічної діагностики та лікування безплідності у жінок за хронічного тазового болю / А. Є. Дубчак, І. І. Ракша, О. Д. Дубенко, І. М. Мандзій // Клініч. хірургія. - 2013. - № 1. - С. 60-64. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Для об'єктивізації діагнозу та з лікувальною метою у жінок з приводу безплідності та хронічного тазового болю (ХТБ) проведено лапароскопію (ЛС). Під час ЛС в усіх жінок виявлений спайковий процес в ділянці придатків матки, у 42,5 % з них - органів малого таза та черевної порожнини, частіше виявляли різні форми генітального ендометріозу, причому вперше у 33,75 % жінок він виявлений під час операції. Поєднання аденоміозу та зовнішнього генітального ендометріозу відзначено у 51,25 % спостережень, що достовірно більше, ніж у жінок за безплідності без ХТБ. Частота поєднаного ураження достовірно більша, ніж у жінок за безплідності без ХТБ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.765.024 + Р712.54-4 + Р715-326

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мандзій І. М. 
Діагностика та лікування безплідності у жінок з хронічним тазовим болем : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / І. М. Мандзій; ДУ "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України". - К., 2013. - 19 c. - укp.

Вперше визначено частоту та структуру хронічного тазового болю (ХТБ) у жінок з безплідністю. Розширено дані про патогенез генітальних і неврологічних дисфункцій. Обгрунтовано патогенетичну терапію. Вперше вивчено вплив різних факторів на розвиток ХТБ у жінок з безплідністю, а також деякі аспекти його формування. Встановлено особливості репродуктивної функції у жінок з безплідністю, яка супроводжується ХТБ. Визначено специфічність, чутливість та діагностичну цінність ендовідеохірургічних методів у діагностиці порушень репродуктивної функції у жінок з безплідністю та ХТБ. Уточнено стан гемодинаміки органів малого таза у пацієнток з безплідністю та ХТБ у процесі лікування. Розроблено диференційований підхід до лікування жінок з безплідністю та ХТБ, залежно від його етіологічного фактора, що дозволило підвищити ефективність терапії безплідності. Підвищено ефективність корекції ускладнень репродуктивної функції у жінок з безплідністю, яка супроводжується ХТБ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54 + Р715-326

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дубчак А. Є. 
Ендовідеохірургічна діагностика та лікування ендометріозу у жінок з безплідністю на тлі хронічного тазового болю / А. Є. Дубчак, І. І. Ракша, О. В. Мілєвський, І. М. Мандзій // Здоровье женщины. - 2015. - № 9. - С. 107-111. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Наведено результати обстеження та лікування ендометріозу у жінок з безплідністю на тлі хронічного тазового болю (ХТБ). У більшості обстежених жінок з безплідністю на тлі ХТБ достовірно частіше виявлені різні форми ендометріозу, причому у 33,75 % пацієнток діагноз ендометріозу був установлений уперше під час проведення лапароскопії (ЛС). Найбільш часто були виявлені поверхневі форми генітального ендометріозу, які були розташовані на очеревині, матково-крижових зв'язках, матковій трубі та в області ректовагінальної перетинки. У 7,5 % жінок із вогнищами ендометріозу в області крижово-маткових зв'язок та у 6,3 % пацієнток із ендометріоїдними гетеротопіями в області ректовагінальної перетинки, больовий синдром був середнього та тяжкого ступеня. Застосування ЛС з великою точністю надає можливість встановити наявність ендометріозу, етіопатогенетичні фактори безплідності та причини ХТБ і своєчасно їх ліквідувати.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54 + Р715-326 + Р715.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського