Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Матвєєва С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Матвєєва С. А. 
Сайт як жанр Інтернет-комунікації (на матеріалі персональних сайтів учених) : Автореф. дис... канд. філол. наук / С. А. Матвєєва; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2006. - 20 c. - укp.

Проведено комплексне комунікативно-лінгвістичне дослідження сайта (зокрема, персонального сайта вченого) як одного з найбільш розповсюджених жанрів Інтернет-комунікації на матеріалі української, російської та німецької мов. Встановлено, що сучасний сайт є гіпертекстовим утворенням електронної комунікативної діяльності, що перебуває в постійній динаміці та реалізується у сукупності взаємозалежних (тематично, семантично, інтенціонально, фізично) веб-сторінок. Визначено жанроутворювальні комунікативно-лінгвістичні характеристики сайта: композиційні, семантико-стилістичні та паралінгвістичні. Досліджено своєрідність персонального сайта вченого, зокрема, виявлено такі його конструктивні особливості: наявність структурних компонентів установлення та здійснення комунікативної взаємодії (адреси, назви, епіграфа, вітання, передмови; форуму, гостьової книги, чату, електронного листування), орієнтація на певну жанрову норму Інтернет-комунікації наукової спрямованості та креолізованість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.715

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Литвин О. М. 
Метамодель для математичного моделювання поверхні тіла на основі даних радіолокації / О. М. Литвин, С. Ю. Матвєєва, В. І. Межуєв // Управляющие системы и машины. - 2010. - № 3. - С. 33-46. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В195.1 + З95

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14024 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Литвин О. М. 
Метод відновлення поверхні між смугами за допомогою інформації про поверхню на взаємно перпендикулярних смугах / О. М. Литвин, С. Ю. Матвєєва // Управляющие системы и машины. - 2011. - № 1. - С. 33-40. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Запропоновано метод відновлення поверхні між смугами, оснований на використанні ермітової сплайн-інтерлінації. На смугах вважається відомою інформація про поверхню, одержана за допомогою космічної або аерофотозйомки, або радіолокатора. Смуги вважаються взаємно перпендикулярними та паралельними осям координат. Досліджено похибку наближення функції між смугами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Зайцева С. І. 
Результати використання біофізичних методів дослідження в діагностиці туберкульозу / С. І. Зайцева, Л. П. Ющенко, С. Л. Матвєєва, Т. Г. Герасимова, Ю. М. Пашков // Експерим. і клініч. медицина. - 2007. - № 1. - С. 116-120. - Бібліогр.: 119 назв. - укp.

Досліджували електрокінетичну здатність клітинних ядер у 308-ми хворих на туберкульоз, 117-ти хворих з іншою легеневою патологією, 30-ти осіб з залишковими туберкульозними змінами та 51-ї здорової особи. Показано гнітючу дію туберкуліну у разі внутрішньошкірного введення (п. Манту) та екстракорпорального впливу на електрокінетичну активність клітинних ядер у здорових осіб. На противагу цьому внутрішньошкірне введення туберкуліну хворим на туберкульоз призводило до значного посилення рухливості клітинних ядер в електричному полі. Таке ж збільшення показника відзначалося і внаслідок екстракорпорального впливу туберкуліну на клітину. Зроблено висновок про можливість використання одержаних результатів у діагностиці і диференціальній діагностиці туберкульозу.

Исследовали электрокинетическую способность клеточных ядер у 308-ми больных туберкулезом, 117-ти больных другой легочной патологией, 30 лиц с остаточными туберкулезными изменениями и у 51-го здорового лица. Показано угнетающее действие туберкулина при внутрикожном введении (п. Манту) и экстракорпоральном воздействии на электрокинетическую активность клеточных ядер у здоровых лиц. В противоположность этому внутрикожное введение туберкулина больным туберкулезом приводило к значительному усилению подвижности клеточных ядер в электрическом поле. Такое же увеличение показателя отмечалось и в силу экстракорпорального влияния туберкулина на клетку. Сделан вывод о возможности использования полученных результатов в диагностике и дифференциальной диагностике туберкулеза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Матвєєва С. 
Психокорекційна робота з молодшими школярами, які мають вади психофізичного розвитку, в умовах інтегрованого навчання / С. Матвєєва, С. Миронова, Л. Гречко // Дефектологія. - 2008. - № 4. - С. 17-20. - укp.

Визначено чотири напрями психологічного супроводу щодо забезпечення оптимальних умов розвитку та навчання учнів з психофізичними вадами у масовій школі. Подано зміст та методику здійснення напряму "психокорекційна допомога дитині". Розкрито її складові: групова психокорекція, індивідуальна психокорекція, узгодження психологічного впливу з навчально-виховною роботою з метою перенесення результатів психокорекції у діяльність та поведінку дитини. Виокремлено періоди психологічного супроводу: інтенсивної корекції, закріплення і поглиблення досягнутих результатів, підтримка поступального психічного розвитку дитини та профілактика можливих ускладнень. Розглянуто три спільні напрями психокорекції для дітей з різними типами дизонтогенезу в умовах інтегрованого навчання. Викладено умови успішності корекційної роботи. Акцентовано увагу на забезпеченні поетапності поступального психокореційного впливу. Запропоновано методи психокорекційної роботи: вправи розвивального характеру, сюжетно-рольові ігри, арттерапія, психогімнастика. Окреслено форми співпраці педагогів з сім'ями дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.2 + Ю984.92 с + Ч430

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Матвєєва С. Ю. 
Математичне моделювання поверхні тіла методами інтерстріпації функцій за даними радіолокації : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.02 / С. Ю. Матвєєва; Ін-т кібернетики ім. В.М. Глушкова. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Мета дослідження - процес побудови математичних моделей поверхонь тривимірних тіл з урахуванням даних про них на різних системах смуг на основі використання операторів інтерлінації, інтерфлетації й інтерстріпації функцій. Запропоновано теорію інтерстріпації функцій з допомогою даних про неї на системі смуг, одержаних за допомогою аерокосмічної зйомки або радіолокаційного зондування поверхні планети. Запропоновані оператори названо операторами інтерстріпації, які можуть використовувати знімки, одержані з допомогою аерокосмічної зйомки або дані сканування поверхні за допомогою радіолокатора, розміщеного на штучному супутнику планети, який рухається вздовж відповідних смуг. Розглянуто приклади, в яких вважається, що смуги знаходяться безпосередньо під орбітою супутника. Проведено обчислювальний експеримент, який підтвердив ефективність методу та те, що для більшої точності відновлення поверхні потрібно зменшувати максимальні відстані між сусідніми смугами, на основі розробленого автором пакету прикладних програм для тестування запропонованих методів та алгоритмів з метою запровадження розробленого пакету прикладних програм у практику відновлення поверхонь або реставрації знімків.


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Матвєєва С. П. 
Принцип автономності тлумачення в сфері майнових і особистих немайнових відносин в рішеннях Європейського суду з прав людини : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / С. П. Матвєєва; Нац. акад. внутр. справ. - Київ, 2015. - 22 c. - укp.

Досліджено розвиток наукової думки у сфері тлумачення положень Європейської Конвенції про захист прав людини (ЄКПЛ) і основоположних свобод, теоретико-правові засади автономності тлумачення в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ), еволюцію теорії автономної концепції. Визначено поняття й ознаки автономності тлумачення, обгрунтовано приналежність автономності тлумачення до групи принципів тлумачення ЄКПЛ, визначено підстави, ситуації та умови застосування принципу автономності тлумачення. Запропоновано уніфікувати окремі положення українського законодавства у сфері майнових та особистих немайнових відносин з автономними поняттями ЄСПЛ. Розроблено нові положення, що сприятимуть покращанню правотлумачної та правозастосовної діяльності органів судової влади й учасників цивільного процесу. Вироблено науково обгрунтовані пропозиції з вдосконалення спеціального законодавства, спрямованого на забезпечення прав та основоположних свобод людини у сфері майнових та особистих немайнових відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.44-383

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Матвєєва С. Л. 
Вміст селену, тиреоїдний статус і цитокіновий баланс у хворих на туберкульоз легень / С. Л. Матвєєва // Інфекц. хвороби. - 2013. - № 4. - С. 74-77. - укp.

60 хворим на вперше діагностований туберкульоз легень проведено ультразвукове дослідження ехо-структури щитоподібної залози, а також визначено вміст селену, вільного тироксину, тиреотропного гормону гіпофіза, антитіл до тиреоглобуліну та тиреопероксидази в системному кровоплині паралельно з зазначенням рівнів вмісту фактора некрозу пухлин - ФНП-альфа, інтерферону - ІФН-гамма, Інтерлейкінів - ІЛ-2; -6; -4. Великий відсоток виявлених тиреопатій обгрунтовує необхідність скринінгу функціонального стану щитоподібної залози у хворих на туберкульоз для виявлення його прихованих порушень та їх корекції, можливо, за допомогою препаратів селену.

60 больным с впервые диагностированным туберкулезом легких проведено ультразвуковое исследование эха-структуры щитообразной железы, а также определено содержимое селена, свободного тироксина, тиреотропного гормона гипофиза, антител к тиреоглобулину и тиреопероксидази в системном кровотечении параллельно с указанием уровней содержимого фактора некроза опухолей - ФНП-альфа, интерферона - ІФН-гамма, Интерлейкина - ИЛ- 2; - 6; - 4. Большой процент выявленных тиреопатий обосновывает необходимость скрининга функционального состояния щитообразной железы у больных туберкулезом для выявления его скрытых нарушений и их коррекции, возможно, с помощью препаратов селена.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542 + Р415.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Уманець Т. Р. 
Ефективність монтелукасту у дітей з алергічним ринітом / Т. Р. Уманець, В. Ф. Лапшин, С. Ю. Матвєєва, О. І. Пустовалова // Соврем. педиатрия. - 2016. - № 4. - С. 57-61. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення ефективності та безпеки застосування монтелукасту (монтел) у дітей із сезонним алергічним ринітом (САР). Обстежено 30 дітей віком 6 - 12 років із САР. Усім дітям для лікування САР призначався монтелукаст (монтел) по 5 мг у формі жувальної таблетки 1 раз на добу ввечері протягом сезону полінації. Критеріями ефективності проведеного лікування були: регресія основних клінічних симптомів САР (ринорея, закладеність носа, назальний свербіж, чхання, очні симптоми) за даними міжнародної бальної оцінки TSS (Total Symptoms Score), візуальної аналогової шкали (VAS); динаміка клітинного складу мазка-відбитка зі слизової носа. Проведеними дослідженнями доведено, що включення препарату монтел у терапію дітей шкільного віку з САР мало позитивний терапевтичний ефект на назальні та очні симптоми, а також на регрес запальних змін у слизовій оболонці носа. Зроблено висновки, що терапевтичний ефект препарату монтел пов'язаний із антиалергічним і протизапальним ефектами. Відсутність побічних реакцій, хороша переносимість, висока прихільність до лікування надають можливість рекомендувати монтел як монотерапію САР у дітей шкільного віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682.440.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Уманець Т. Р. 
Алергічний риніт у дітей: на допомогу лікарю-педіатру / Т. Р. Уманець, С. Ю. Матвєєва // Здоровье ребенка. - 2016. - № 5. - С. 137-140. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Надано сучасні рекомендації щодо діагностики та лікування алергічного риніту в дітей, визначено місце деконгестантів у терапії захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682.440.11 + Р733.41,21

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Антипкін Ю. Г. 
Сучасні погляди на пилково-харчовий синдром / Ю. Г. Антипкін, С. Ю. Матвєєва, Т. Р. Уманець, В. Ф. Лапшин, Т. В. Кондратенкова, О. А. Смірнова // Перинатология и педиатрия. - 2017. - № 4. - С. 84-88. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Наведено особливості сенсибілізації до первинних та перехресно-реагуючих компонентів рослинних алергенів, перелік білків-алергенів, які беруть участь у реакціях перехресту. Визначення сенсибілізації до конкретного алергену рослинного продукту та введення в клінічну практику компонентної діагностики дає змогу спрогнозувати достовірність виникнення симптомів алергії, можливість виникнення перехресних реакцій та ризику їх розвитку, призначити оптимальні елімінаційні заходи, підвищити ефективність алерген-специфічної імунотерапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Матвєєва С. Ю. 
Клініко-анамнестичні особливості пилково-харчового синдрому в дітей / С. Ю. Матвєєва // Перинатология и педиатрия. - 2018. - № 3. - С. 88-93. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити клініко-анамнестичні особливості пилково-харчового синдрому в дітей з полінозом. Обстежено 128 дітей з полінозом, які були розподілені на 2 групи: 48 дітей з полінозом та перехресною харчовою алергією (основна група); 80 дітей з полінозом (група порівняння). Усім дітям проведено анкетування, алергологічне та клінічне обстеження. Встановлено, що у 37,5 % дітей з полінозом формується пилково-харчовий синдром, представлений переважно асоціацією береза-рослинний харчовий синдром (у 77,0 % дітей). У 100,0 % дітей пилково-харчовий синдром супроводжується оральним алергічним синдромом, який поєднується у 39,5 % дітей із кропив'янкою та у 10,4 % - з анафілаксією. Серед причинних рослинних харчових алергенів, які спричиняють розвиток пилково-харчового синдрому, - горіхи, яблука, персики, морква, банани, томати, диня, ромашка та селера. Доведено, що специфічними вірогідними факторами ризику формування пилково-харчового синдрому є вік дітей з полінозом від 14 років, поєднання обтяженого сімейного анамнезу та народження в період палінації. Висновки: отримані результати дослідження дають змогу виділити серед дітей з полінозом групи підвищеного ризику перехресної харчової алергії та своєчасно призначити лікувально-профілактичні заходи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.41,21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Матвєєва С. Л. 
Вплив індивідуальних режимів хіміотерапії на тиреоїдний гомеостаз у хворих на мультирезистентний туберкульоз / С. Л. Матвєєва, О. С. Шевченко // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2019. - № 2. - С. 45-49. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-5 + Р415.120.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Матвєєва С. Л. 
Міліарний туберкульоз із множинною локалізацією у хворої на системний червоний вовчак на тлі тривалої стероїдної терапії / С. Л. Матвєєва, О. С. Шевченко, Н. М. Боровок, О. Ю. Філіппова // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2020. - № 1. - С. 56-61. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Пригнічення імунітету при тривалій кортикостероїдній терапії викликає реактивацію туберкульозу внаслідок руйнування фіброзної капсули старих вогнищ, вимивання з них солей кальцію і вивільнення вірулентних M. tuberculosis, які розмножуються і викликають розвиток туберкульозного процесу. У деяких випадках "стероїдний" туберкульоз спостерігається при відсутності слідів перенесеного туберкульозу, що пояснюється екзогенною суперінфекцією. Ризик захворюваності на міліарний туберкульоз з множинними локалізаціями через пізню діагностику і неспецифічні клінічні симптоми, що імітують вовчак, більш високий. Тому рання діагностика туберкульозу легень має важливе значення для ефективного лікування. Наведено спостереження випадку захворювання на стероїдний туберкульоз пацієнтки 52 років, хворої на системний червоний вовчак. Хворій був встановлений діагноз міліарного туберкульозу з множинною локалізацією: легень, плеври, очеревини, сальника, лівої маткової труби, підтверджений мікробіологічно і гістологічно. Системний червоний вовчак. Дифузна гіперплазія щитоподібної залози I ступеня, еутиреоз. Цей випадок звертає увагу ревматологів, гінекологів, онкологів, ендокринологів та лікарів інших спеціальностей на підвищений ризик захворювання на туберкульоз пацієнтів, які довготривало приймають стероїдні гормони. Випадок є типовим прикладом "стероїдного" туберкульозу, схильного до генералізації і множинної локалізації. Такий варіант захворювання при пізній діагностиці і прогресуванні нерідко призводить до летального результату. Пацієнти, які тривалий час приймають синтетичні аналоги глюкокортикоїдних гормонів, потребують настороженості щодо туберкульозу і при наявності підозрілих на туберкульоз симптомів - адекватного обстеження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54 + Р603.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Матвєєва С. Л. 
Міліарний туберкульоз із множинною локалізацією у хворої на системний червоний вовчак на тлі тривалої стероїдної терапії / С. Л. Матвєєва, О. С. Шевченко, Н. М. Боровок, О. Ю. Філіппова // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2020. - № 1. - С. 56-61. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Пригнічення імунітету при тривалій кортикостероїдній терапії викликає реактивацію туберкульозу внаслідок руйнування фіброзної капсули старих вогнищ, вимивання з них солей кальцію і вивільнення вірулентних M. tuberculosis, які розмножуються і викликають розвиток туберкульозного процесу. У деяких випадках "стероїдний" туберкульоз спостерігається при відсутності слідів перенесеного туберкульозу, що пояснюється екзогенною суперінфекцією. Ризик захворюваності на міліарний туберкульоз з множинними локалізаціями через пізню діагностику і неспецифічні клінічні симптоми, що імітують вовчак, більш високий. Тому рання діагностика туберкульозу легень має важливе значення для ефективного лікування. Наведено спостереження випадку захворювання на стероїдний туберкульоз пацієнтки 52 років, хворої на системний червоний вовчак. Хворій був встановлений діагноз міліарного туберкульозу з множинною локалізацією: легень, плеври, очеревини, сальника, лівої маткової труби, підтверджений мікробіологічно і гістологічно. Системний червоний вовчак. Дифузна гіперплазія щитоподібної залози I ступеня, еутиреоз. Цей випадок звертає увагу ревматологів, гінекологів, онкологів, ендокринологів та лікарів інших спеціальностей на підвищений ризик захворювання на туберкульоз пацієнтів, які довготривало приймають стероїдні гормони. Випадок є типовим прикладом "стероїдного" туберкульозу, схильного до генералізації і множинної локалізації. Такий варіант захворювання при пізній діагностиці і прогресуванні нерідко призводить до летального результату. Пацієнти, які тривалий час приймають синтетичні аналоги глюкокортикоїдних гормонів, потребують настороженості щодо туберкульозу і при наявності підозрілих на туберкульоз симптомів - адекватного обстеження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54 + Р603.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Матвєєва С. А. 
Лінгвістична реконструкція когнітивної терміноструктури REFUGEE / БІЖЕНЕЦЬ в англо-українському корпусі юридичних текстів : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.17, 10.02.21 / С. А. Матвєєва; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - Київ, 2020. - 36 c. - укp.

Розроблено компаративно-корпусну процедуру лінгвістичної реконструкції когнітивної терміноструктури REFUGEE / БІЖЕНЕЦЬ в юридичному дискурсі англійської та української мов. Уведено до наукового обігу термін “когнітивна терміноструктура” на позначення одиниці свідомості, у якій сконцентровано фрагмент професійної картини світу та яка має вербальну реалізацію у вигляді термінів. Систематизовано законодавчі тексти та розроблено їх жанрово-стильову класифікацію, засновану на ознаках сфери обслуговування, жанрів текстів і типу правового документа. Здійснено лексикографічну і фреймову реконструкцію когнітивної терміноструктури REFUGEE / БІЖЕНЕЦЬ в англійській та українській мовах; проведено семантикодистрибутивну, тезаурусну та перекладацьку верифікацію вербалізаторів когнітивної терміноструктури REFUGEE / БІЖЕНЕЦЬ в англо-українському корпусі юридичних текстів з узагальненням результатів у генералізованих моделях причинно-наслідкової семантики термінів: ‘CAUSES : REFUGEE : EFFECTS’ та ‘ПРИЧИНИ : БІЖЕНЕЦЬ : НАСЛІДКИ’. Установлено закономірності й відмінності у відображенні когнітивної терміноструктури REFUGEE / БІЖЕНЕЦЬ у свідомості носіїв англійської та української мов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-34:Х + Ш143.21-34:Х

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА447406 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Матвєєва С. А. 
Жертва переслідувань: до лінгвістичної реконструкції концепту / С. А. Матвєєва // Мова: наук.-теорет. часоп. із мовознавства. - 2020. - № 33. - С. 48-52. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - проведення лінгвістичної реконструкції концепту ЖЕРТВА ПЕРЕСЛІДУВАНЬ когнітивної терміноструктури БІЖЕНЕЦЬ, який вербалізується в терміносполученні жертва переслідувань та функціонує в юридичному дискурсі. Об'єктом розвідки є концепт ЖЕРТВА ПЕРЕСЛІДУВАНЬ, предметом - лінгвістична реконструкція зазначеного концепту. Серед методів застосовано елементи лінгвістичної реконструкції, аналіз словникових дефініцій, компонентний аналіз, етимологічний аналіз, а також корпусний підхід. Результатом вивчення цієї проблеми є внесок в розробку нових підходів до тлумачення галузевих термінів шляхом застосування лінгвістичної реконструкції концептів і когнітивних терміноструктур. Галуззю застосування результатів цього дослідження є вдосконалення галузевої лексикографії та подальший розвиток юридичної лінгвістики як науки про мову законів. Висновки: запропонована спроба лінгвістичної реконструкції концепту ЖЕРТВА ПЕРЕСЛІДУВАНЬ когнітивної терміноструктури БІЖЕНЕЦЬ, який вербалізується в терміносполученні жертва переслідувань та функціонує в юридичному дискурсі, продемонструвала, що терміноструктура жертва переслідувань на позначення гострого соціального феномену сьогодення, репрезентована в сучасній українській мові як сукупність професійних/наукових та побутових уявлень про людину, яка потерпає від інших людей та/або несприятливих обставин, може бути визначена як "особа, над якою знущаються, проявляють насилля через утиски та пригноблення". Можливість формулювання термінологічного значення на основі аналізу словникових дефініцій, врахування символічних смислів, які концентруються навколо кожної окремої одиниці й цілого тексту, в якому ця лексему функціонує, а також аналіз контекстуального оточення через залучення корпусного підходу підтвердили необхідність застосування лінгвістичної реконструкції концептів і когнітивних терміноструктур для тлумачення термінів у межах галузевих дискурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-310

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Матвєєва С. Ю. 
Оптимізація діагностики та лікування дітей з полінозом та перехресною харчовою алергією : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / С. Ю. Матвєєва; Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук'янової. - Київ, 2019. - 23 c. - укp.

Звернено увагу на проблему підвищення ефективності діагностики та лікування дітей з полінозом поєднаним з перехресною харчовою алергією шляхом вивчення особливостей сенсибілізації до первинних і перехресно-реагуючих компонентів рослинних алергенів, оцінки ефективності сублінгвальної алерген-специфічної імунотерапії. На основі оцінки результатів клініко–анамнестичних, цитологічних, імуноцитохімічних, імунологічних даних встановлено фактори ризику формування пилково-харчового синдрому. Вивчено особливості клінічного перебігу полінозу у поєднанні з перехресною харчовою алергією, спектру сенсибілізації до регіональних причинно-значущих рослинних алергенів та перехресно-реагуючих компонентів. Визначено особливості експресії локальних біомаркерів запалення в слизовій носоглотки. Оцінено ефективність лікувально-профілактичних заходів із застосуванням фармакотерапії, дієтотерапії та сублінгвальної алерген-специфічної імунотерапії у дітей з пилково-харчовим синдромом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.41,2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441123 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського