Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>A=Мельник Є$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Мельник Є. Ф. 
Вдосконалення способів інтегральної оцінки навігаційної безпеки для підвищення ефективності судноводіння : Автореф. дис... канд. техн. наук / Є. Ф. Мельник; Одес. нац. мор. акад. - О., 2006. - 24 c. - укp.

Обгрунтовано можливість забезпечення безпеки судноводіння шляхом зниження аварійності суден за умов плавання у стислих водах. Розроблено метод кількісної оцінки безпеки судноводіння. Для опису процесу управління судном використано модель ієрархічної системи прийняття рішень з трьома рівнями та розглянуто систему навігаційної інформації з основними функціональними характеристиками. Здійснено опис переміщення судна щодо програмної траєкторії руху за допомогою стохастичного процесу з дискретним часом. Для характеристики точності використано коваріаційну матрицю траєкторної похибки. Показано доцільність та універсальність застосування ортогонального розкладання одновимірної щільності під час формування двовимірної щільності розподілу траєкторної похибки, що підтверджено експериментальними результатами. За допомогою імітаційного моделювання доведено коректність нового методу кількісної оцінки безпеки судноводіння за обмежених умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-082.022.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мельник Є. В. 
Моделювання процесів адаптивного планування на промислових підприємствах : Автореф. дис... канд. екон. наук / Є. В. Мельник; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2006. - 20 c. - укp.

Розроблено концепцію моделювання процесів адаптивного планування на промислових підприємствах за сучасних умов. Обгрунтовано формальний підхід щодо синтезу адаптивного плану виробництва. Запропоновано комплекс економіко-математичних моделей об'ємно-календарного планування промислового виробництва. Розроблено структуру системи адаптивного планування діяльності промислового підприємства. Здійснено апробацію основних результатів наукового дослідження на базі ВАТ "ММК "Азовсталь". Показано, що впровадження удосконаленої системи планування, створеної на базі нової концепції та розроблених моделей, сприяє зменшенню втрат, а також виробничих та адміністративних витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-23 в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346527 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мельник Є. Ю. 
Формування граматичних навичок говоріння в навчанні іншомовного спілкування за інтенсивною методикою на початковому етапі середньої школи (на матеріалі французької мови) : Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Є. Ю. Мельник; Київ. держ. лінгв. ун-т. - К., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

Розглядаються питання, пов'язані з формуванням граматичних навичок говоріння в навчанні іншомовного спілкування за інтенсивною методикою на початковому етапі середньої школи. Конкретизується методика відбору навчального матеріалу згідно з цілями навчання; пропонується граматичний мінімум з французької мови для 5-6 класів. Описується технологія навчання граматичного аспекту мовлення за методом активізації резервних можливостей особистості та колективу, який модифікується умовами шкільного курсу та віковими особливостями учнів. Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено, що модель оволодіння навчальним матеріалом Синтез1 - Аналіз - Синтез2 (Мовлення1 - Мова - Мовлення2) є оптимальною для дітей 10-12 років, а пролонгований характер навчання іноземної мови в середній школі дозволяє досягти високої нормативності мовлення завдяки використанню граматичних вправ з ігровою мотивацією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-912.33 + Ш147.11-912.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мельник Є. І. 
Трансформація семантики апелятивів ВОДА і РІКА в індоєвропейському мовному розвитку : наук.-метод. посіб. для дослідників етимології гідронімів / Є. І. Мельник. - Дрогобич : Коло, 2013. - 34 c. - Бібліогр.: с. 32-33 - укp.

Досліджено лексико-семантичну систему та структурні відношення у парадигмі гідронімів бойківського Підгір'я на тлі сусідніх етнотериторій. Зазначено, що власні та загальні назви, пов'язані з водним світом, цікавили і етимологів, і ономастів, і дериватологів, і лінгвогеографів. Чимало з дослідників шукали спільні корені в "дуеті" ойконім - гідронім, оронім - гідронім. В семантичному полі "гідронімна субстанція" вбачали єдино можливий варіант вирішення будь-якого питання. Автор запропонував по-новому переконливу розвідку і вирішення окремих проблем загальнотеоретичної, ономастичної етимології та гідронімного словотвору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р123164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ліщишина О. М. 
Конфлікт інтересів при розробці медико-технологічних документів / О. М. Ліщишина, Є. О. Мельник // Укр. мед. часоп.. - 2014. - № 1. - С. 92-94. - Бібліогр.: 93 назв. - укp.

Зазначено, що конфлікт інтересів - це ситуація, в якій приватні інтереси особи, залученої до процесу оцінки або аналізу інформації, впливають (позитивно чи негативно) на якість оцінки, достовірність даних або результати оцінки. Саме тому декларування конфліктів інтересів є необхідною умовою розробки медико-технологічних документів в Україні. У "Положенні про мультидисциплінарну робочу групу з розробки медичних стандартів (уніфікованих клінічних протоколів) медичної допомоги на засадах доказової медицини", затвердженому наказом Міністерства охорони здоров'я України від 28.09.2012 р. N 751 і зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 29.11.2012 р. за N 2003/22315, міститься форма заяви про конфлікт інтересів, в якій розробники повідомляють про відсутність або наявність у них конфлікту інтересів за участі у розробці медико-технологічних документів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р. ф + Х819(4УКР)14-328.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ліщишина О. М. 
Путівник по "джунглях гайдлайнів": оцінювання методологічної якості клінічних настанов за допомогою опитувальника AGREE як невід'ємна складова адаптації клінічних настанов / О. М. Ліщишина, Є. О. Мельник // Укр. мед. часоп.. - 2015. - № 1. - С. 86-90. - Бібліогр.: 90 назв. - укp.

Зазначено, що клінічна настанова - це твердження, розроблені на базі системної методології для допомоги лікарю та пацієнту у прийнятті рішення щодо надання раціональної медичної допомоги в різних клінічних випадках, які в контексті доказової медицини містять обгрунтування включення чи відмови від включення медичних технологій і втручань у стандарти медичної допомоги. З огляду на роль клінічних настанов у вдосконаленні медичної допомоги та неухильно зростаючу кількість таких публікацій різної якості, дуже важливо оцінити методи, що використовують для розробки клінічних настанов. Користувачі (медики-професіонали, пацієнти, управлінці охорони здоров'я, представники державних органів) прагнуть бути впевненими у надійності та обгрунтованості сформульованих рекомендацій. Золотим стандартом для вирішення цих завдань є Опитувальник з експертизи та оцінювання настанов (Appraisal of guidelines research and evaluation - AGREE). Починаючи з 2006 р. інструмент AGREE є невід'ємною складовою процесу вибору прототипів клінічних настанов для обгрунтування змісту положень стандартів та уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги в Україні. Станом на 01.02.2015 р. у процесі підготовки медико-технологічних документів для системи охорони здоров'я України оцінено 219 настанов за 64 темами, загалом проведено 1092 оцінювання клінічних настанов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бабляк О. Д. 
Малоінвазивне багатосудинне коронарне шунтування в умовах передньолатеральної торакотомії / О. Д. Бабляк, В. М. Дем'яненко, Є. А. Мельник, К. А. Ревенко, Л. В. Підгайна, О. С. Стогов // Серце і судини. - 2018. - № 1. - С. 65-69. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - описати розроблену методику малоінвазивного багатосудинного коронарного шунтування за умов передньолатеральної міні-торакотомії з використанням штучного кровообігу та гіперкаліємічної кров'яної кардіоплегії; оцінити першу групу послідовно оперованих пацієнтів. Метод використано у 29 пацієнтів. В усіх хворих виконано повну реваскуляризацію міокарда з використанням від 2 до 5 шунтів, у середньому (3,37 +- 0,82) на пацієнта. Ліву внутрішню мамарну артерію використано в кожного пацієнта, праву внутрішню мамарну артерію - у 4, радіальну артерію - у 5, венозні кондуїти застосовано у 23, повну артеріальну реваскуляризацію виконано в 6 пацієнтів. Летальних випадків не було. Час перетиснєння аорти в оперованих пацієнтів становив від 48 до 146 хв, у середньому (75,8 +- 21,0) хв. Загальний час штучного кровообігу становив від 103 до 296 хв, у середньому (145,5 +- 38,4) хв. Загальний час операції - від 180 до 495 хв, у середньому (287,4 +- 61,7) хв. Об'єм ексудату протягом перших 12 год після операції становив (456,55 +- 214,39) мл. Післяопераційні дренажі залишалися в середньому протягом 48 год. Час штучної вентиляції легень у середньому становив (7,6 +- 15,6) год. Перебування в палаті інтенсивної терапії тривало (2,58 +- 1,21) доби. Висновки: малоінвазивне коронарне шунтування за умов передньолатеральної торакотомії - ефективний і безпечний метод хірургічної реваскуляризації міокарда. Методика надає змогу виконати повну реваскуляризацію міокарда незалежно від кількості шунтів, фракції викиду лівого шлуночка, якості та розміру коронарних судин, віку пацієнта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345.1 + Р457.365.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ліщишина О. М. 
Порівняння практики розробки та впровадження клінічних настанов / О. М. Ліщишина, А. В. Степаненко, Є. О. Мельник, Є. І. Рубцова // Укр. мед. часоп.. - 2018. - № 1. - С. 52-60. - Бібліогр.: 60 назв. - укp.

У зв'язку з набранням чинності у вересні 2017 р. Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами - членами, з іншої сторони (http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_jd=248387631), особливої актуальності набувають питання реформування охорони здоров'я, зокрема вдосконалення управління якістю медичної допомоги з урахуванням рекомендацій Ради Європи, а також можливості використання в Україні кращих прикладів із практики застосування сучасних механізмів методології клінічних настанов та стандартів медичної допомоги у країнах із більш успішними системами охорони здоров'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14-3 + Р11(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мудренко M. І. 
Cтворення та тестування модернізованих вимірювальних зондів з надпровідними антенами / M. І. Мудренко, Є. В. Мельник // Комп'ютер. засоби, мережі та системи : зб. наук. пр. - 2018. - № 17. - С. 20-25. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто питання створення модернізованих вимірювальних зондів з надпровідними антенами для СКВІД-магнітометрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З222-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Мудренко М. І. 
Моделювання та розробка сенсорних модулів до мультисенсорних медичних приладів / М. І. Мудренко, Є. В. Мельник // Комп'ютер. засоби, мережі та системи : зб. наук. пр. - 2017. - № 16. - С. 49-55. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто питання моделювання та розробки сенсорних модулів до медичних приладів для діагностики стану пацієнта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с03 + Р343с05 + Ж109.5-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ворон В. П. 
Запаси лісової підстилки приміських лісів Харківщини як основного горючого матеріалу в чистих сосняках / В. П. Ворон, С. Г. Сидоренко, Є. Є. Мельник, І. М. Коваль // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 1. - С. 27-34. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета статті - виявити особливості кількісних і якісних змін у лісовій підстилці чистих сосняків зелених зон міста Харків із віком, що впливають на пожежну небезпеку. Дослідження проведено у чистих одновікових сосняках різного віку, що ростуть в умовах свіжого субору, на 9 пробних площах. На кожній пробній площі підстилку для аналізу відбирали на 9 площадках площею 1 м 2 за мікрозонами - під стовбуром, на межі крони та у міжкроновому просторі. Запаси підстилки визначено зважуванням усієї маси кожного з шарів мінералізації, після чого відбирали середні зразки, які висушували у лабораторних умовах до повітряносухого стану. Одержані дані аналізували статистично методами варіаційної статистики, кореляційного регресійного аналізу. Встановлено, що товщина підстилки становила від 0,7 до 10,3 см та достовірно збільшувалася з віком насадження. Виявлено тренд збільшення запасу лісової підстилки з віком насаджень від 172,2 до 675,9 ц/га. Виявлено, що частка нижнього гуміфікованого шару збільшується з віком, особливо інтенсивно відбувається його акумуляція з 35 до 82 років. У перестійних сосняках запас підстилки помітно мінімізується, через зниження повноти насадження та зменшення щорічного надходження хвої з опадом. Вологість підстилки достовірно відрізнялася за шарами: найнижча - в опадовому, найвища - у нижньому гуміфікованому. Елементи наукової новизни. Вперше висвітлено закономірності накопичення та розподілу лісових горючих матеріалів у найбільш пожежонебезпечних приміських сосняках Харківщини. Прогнозування ймовірності виникнення, розвитку та поведінки пожежі є неможливим без достовірних даних щодо закономірностей накопичення різних типів лісових горючих матеріалів (ЛГМ) та динаміки їх вологості, тому вивчення ЛГМ є першочерговим завданням пірологічних досліджень в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.535

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Дем'яненко В. М. 
Пластика аневризми лівого шлуночка при малоінвазивному багатосудинному коронарному шунтуванні / В. М. Дем'яненко, О. Д. Бабляк, Д. Є. Бабляк, О. С. Стогов, Є. А. Мельник, К. А. Ревенко, Л. В. Підгайна // Кардіохірургія та інтервенц. кардіологія. - 2019. - № 3. - С. 58-62. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

На сьогодні загальноприйнята методика пластики аневризм лівого шлуночка (АЛШ) передбачає використання апарата штучного кровообігу та доступу через серединну стернотомію. Розроблено та впроваджено в рутинну практику методику малоінвазивного багатосудинного коронарного шунтування в умовах штучного кровообігу. Методика надає змогу виконати повну реваскуляризацію міокарда незалежно від кількості шунтів, якості коронарних артерій, фракції викиду ЛШ, віку пацієнта. Описано два клінічні випадки пластики АЛШ при операції багатосудинного коронарного шунтування в умовах лівої передньолатеральної торакотомії. Доступ через ліву мініторакотомію в четвертому міжребер'ї надає необхідну візуалізацію передньої міжшлуночкової артерії на всій довжині, що надало можливість проведення пластики аневризми передньої стінки ЛШ в умовах цього ж доступу. На плегованому серці зона аневризми чітко візуалізується. Ця техніка може бути безпечно та ефективно застосована у випадках хірургічного лікування ішемічної хвороби серця, ускладнених післяінфарктною АЛШ, що надає змогу розширити горизонти використання зазначеної методики при ускладненнях інфаркту міокарда.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Мельник Є. В. 
Система позиціонування для СКВІД сасептометричних досліджень магнітних властивостей матеріалів та біологічних тканин / Є. В. Мельник, М. І. Мудренко // Комп'ютер. засоби, мережі та системи : зб. наук. пр. - 2019. - № 18. - С. 114-118. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Для покращення метрологічних характеристик лабораторної дослідницької сасептометричної системи, для дослідження магнітних властивостей матеріалів та біологічних тканин шляхом усунення людського фактору під час позиціонування зразків розроблено і створено автоматичну систему позиціонування з керуванням від комп'ютера. Дана система позиціонування розміщена в системі котушок однорідного поля, а вимірювання зразків проводиться надчутливим СКВІД-магнітометром.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.33-1с + З222 + Г461.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Дем'яненко В. М. 
Пластика аневризми лівого шлуночка при малоінвазивному багатосудинному коронарному шунтуванні / В. М. Дем'яненко, О. Д. Бабляк, Д. Є. Бабляк, О. С. Стогов, Є. А. Мельник, К. А. Ревенко, Л. В. Підгайна // Кардіохірургія та інтервенц. кардіологія. - 2019. - № 3. - С. 58-62. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

На сьогодні загальноприйнята методика пластики аневризм лівого шлуночка (АЛШ) передбачає використання апарата штучного кровообігу та доступу через серединну стернотомію. Розроблено та впроваджено в рутинну практику методику малоінвазивного багатосудинного коронарного шунтування в умовах штучного кровообігу. Методика надає змогу виконати повну реваскуляризацію міокарда незалежно від кількості шунтів, якості коронарних артерій, фракції викиду ЛШ, віку пацієнта. Описано два клінічні випадки пластики АЛШ при операції багатосудинного коронарного шунтування в умовах лівої передньолатеральної торакотомії. Доступ через ліву мініторакотомію в четвертому міжребер'ї надає необхідну візуалізацію передньої міжшлуночкової артерії на всій довжині, що надало можливість проведення пластики аневризми передньої стінки ЛШ в умовах цього ж доступу. На плегованому серці зона аневризми чітко візуалізується. Ця техніка може бути безпечно та ефективно застосована у випадках хірургічного лікування ішемічної хвороби серця, ускладнених післяінфарктною АЛШ, що надає змогу розширити горизонти використання зазначеної методики при ускладненнях інфаркту міокарда.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Мельник Є. В. 
Система позиціонування для СКВІД сасептометричних досліджень магнітних властивостей матеріалів та біологічних тканин / Є. В. Мельник, М. І. Мудренко // Комп'ютер. засоби, мережі та системи : зб. наук. пр. - 2019. - № 18. - С. 114-118. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Для покращення метрологічних характеристик лабораторної дослідницької сасептометричної системи, для дослідження магнітних властивостей матеріалів та біологічних тканин шляхом усунення людського фактору під час позиціонування зразків розроблено і створено автоматичну систему позиціонування з керуванням від комп'ютера. Дана система позиціонування розміщена в системі котушок однорідного поля, а вимірювання зразків проводиться надчутливим СКВІД-магнітометром.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.33-1с + З222 + Г461.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Коморін В. М. 
Дослідження фронтальної структури поверхневих вод Південної Атлантики за даними попутних спостережень в листопаді - грудні 2018 р. / В. М. Коморін, В. М. Большаков, Ю. М. Диханов, Є. А. Мельник // Укр. антаркт. журн.. - 2019. - № 1. - С. 84-92. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета дослідження - на основі спостережень температури і солоності води з високою, як за часом, так і у просторі, роздільною здатністю, ідентифікувати структури поверхневого шару океану, які перетнуло судно на трансатлантичному переході в листопаді - грудні 2018 р. Окрім вказаного, визначити географічне положення цих структур, характерні для них діапазони мінливості та просторові градієнти океанографічних характеристик, що спостерігалися. Метод дослідження полягав у тому, щоб порівняти результати аналізу інформації, одержаної на початку літа 2018 р., за допомогою одного з сучасних, призначених для безперервних попутних спостережень, вимірювальних комплексів з інформацією по тих же районах, одержаної в минулі роки і відображеної в науковій літературі. В результаті було виділено такі океанічні структури як Бенгальська течія, Південний субтропічний фронт, Субантарктичний фронт і зона його злиття з Антарктичним полярним фронтом. Просторові градієнти характерні для фронтів від 6 до 25 разів перевищували градієнти на міжфронтальних просторах. На ділянках трансатлантичного розрізу в західній півкулі, протяжністю від півтора до двох тисяч морських миль, відзначено дуже велику схожість мінливості температури і солоності, які фізично не пов'язані між собою. Коефіцієнт кореляції між ними на одному з відрізків, довжиною в 1600 миль, дорівнював 0,96. Надане пояснення цьому явищу. Як один з висновків, слід розглядати припущення, що це явище - не рідкісний випадок. Воно має бути цілком звичайним у великих зонах змішування теплих, високо солоних субтропічних вод і значно менш солоних і холодних антарктичних. Це припущення потрібно перевірити. Відзначено якісну схожість результатів спостережень з інформацією одержаною з веб-сайту Служби моніторингу морського середовища Copernicus.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.9(952)1 + Д245.2/7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Мельник Є. Є. 
Низові пожежі в лісах лісостепової частини Харківщини та їхній вплив на середньовікові сосняки : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.03 / Є. Є. Мельник; Державне агентство лісових ресурсів України, Національна академія наук України, Український науково-дослідний інститут лісового господарства та агролісомеліорації імені Г. М. Висоцького. - Харків, 2019. - 23 c. - укp.

середньовікові сосняки, пошкоджені низовими пожежами різної інтенсивності; мета – визначення особливостей виникнення пожеж у лісах лісостепової частини Харківщини та впливу на ріст і стан сосняків; методи – порівняльної екології, а також загальноприйняті у лісівництві, лісовій таксації, геоботаніці та ґрунтознавстві методики. Отримані дані опрацьовано методами математико-статистичного аналізу з використанням прикладних комп’ютерних програм; новизна – вперше розроблена місцева шкала пожежної небезпеки за умовами погоди з урахуванням сезону року, виявлено особливості змін живого надґрунтового покриву та всихання середньовікових сосняків у післяпожежний шестирічний період, з окремим урахуванням всихання куртинами, яке не залежить від сезону року і характеристики пожежі; результати – розроблена місцева шкала визначення класу пожежної небезпеки за умовами погоди у різні сезони впродовж пожежонебезпечного періоду. Виявлені наслідки пожеж і тенденції трансформації лісів лісостепової частини Харківщини доцільно враховувати під час призначення санітарно-оздоровчих заходів і заходів збереження й відновлення пошкоджених вогнем соснових насаджень.; сфера використання – лісове господарство.


Індекс рубрикатора НБУВ: П348

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА443406 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського