Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Недоступ І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Ткаченко С. К. 
Проблеми і перспективи застосування мікроелементів у педіатричній практиці / С. К. Ткаченко, А. П. Юрцева, І. С. Недоступ // Соврем. педиатрия. - 2008. - № 5. - С. 74-77. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Вивчено досвід застосування полівітамінно-мікроелементних комплексів "Краплі Береш Плюс" та "Піковіт Плюс" для лікування дизмікроелементозу та метаболічних порушень у дітей з хронічними гастродуоденальними захворюваннями. Доведено їх клінічну ефективність та вплив на нормалізацію вмісту мікроелементів у крові і активності металоферментів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.2-52 + Р733.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Недоступ І. С. 
Дизмікроелементози у дітей з хронічними гастродуоденальними захворюваннями та їх корекція : автореф. дис... канд. мед. наук / І. С. Недоступ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. - Л., 2007. - 20 c. - укp.

Показано залежність вираженості, поширеності та тривалості запально-деструктивних змін в слизовій оболонці шлунка та дванадцятипалої кишки у дітей з хронічними гастродуоденальними захворюваннями (ХГДЗ) від ступеня дизмікроелементозу. Встановлено підвищення інтенсивності вільнорадикальних процесів і розбалансованість факторів антиоксидантного захисту, порушення системного імунітету в періоді загострення ХГДЗ, які найбільш виражені у разі хронічного гастродуоденіту та виразкової хвороби дванадцятипалої кишки. Уточнено роль сфінктерних розладів у розвитку запально-деструктивних змін в слизовій оболонці шлунка та дванадцятипалої кишки у дітей з ХГДЗ - глибокі запально-деструктивні процеси в слизовій оболонці шлунка та дванадцятипалої кишки у дітей з дуоденогастральним рефлюксом виявляються вдвічі частіше, ніж у дітей без сфінктерних розладів. Запропоновано комплексні підходи до лікування дизмікроелементозу та метаболічних порушень у дітей з ХГДЗ, яке включає застосування транскутантного електродрегінгу з новокаїном та вітаміном C у поєднанні з прийомом препарату Краплі Береш Плюс всередину. Показано ефективність включення в комплексну терапію ХГДЗ у дітей вітамінно-мікроелементного комплексу Піковіт Плюс і функціонального харчування, що сприяє нормалізації вмісту есенціальних мікроелементів в крові, показників антиоксидантного захисту та системного імунітету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.2-5 + Р733.415.202.9-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Юрцева А. П. 
Застосування вітамінно-мікроелементного комплексу "Піковіт Плюс" у дітей з хронічним гастродуоденітом / А. П. Юрцева, Б. Н. Ткач, І. С. Недоступ, Л. А. Вітовська // Соврем. педиатрия. - 2009. - № 4. - С. 134-136. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено дані про ефективність застосування полівітамінно-мікроелементного комплексу "Піковіт Плюс" у дітей з хронічним гастродуоденітом на фоні залізодефіцитного стану. Доведено його клінічну ефективність і позитивний вплив на нормалізацію вмісту мікроелементів у крові та активність антиоксидантних металоферментів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1-52 + Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Недоступ І. С. 
Патогенетичне обгрунтування застосування мікроелементів у комплексній терапії хронічних гастродуоденальних захворювань у дітей / І. С. Недоступ, А. П. Юрцева, А. О. Клименко // Буков. мед. вісн.. - 2002. - 6, № 4. - С. 109-110. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

У разі хронічних захворювань гастродуоденальної зони в дітей шкільного віку встановлено, що ступінь гіпомікроелементозу залежить від вираженості запально-деструктивних змін. Обгрунтовано необхідність корекції гіпомікроелементозу шляхом поєднаного призначення мікроелементовмісного препарату - краплі "Береш Плюс" та електродрегінгу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Зубань А. Б. 
Застосування тренінгових технологій та методу клінічних конференцій в навчально-педагогічному процесі з професійної патології / А. Б. Зубань, Г. Б. Кулинич, М. М. Островський, І. С. Недоступ, О. І. Дєльцова, М. О. Кулинич-Міськів, Г. З. Корж, М. В. Глагович // Галиц. лікар. вісн.. - 2012. - 19, № 1. - С. 116-117. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено особливості застосування інноваційних методик у навчально-педагогічному процесі на кафедрі внутрішньої медицини N 3, які стосуються застосування методу клінічних конференцій у вивченні професійної патології за методикою тренінгових технологій і фахової гри, що надає можливість формувати якісну систему теоретичних знань, практичних навичок, професійних вмінь і професійно важливих якостей майбутнього фахівця. Застосування тренінгових технологій, будучи інтерактивною формою навчання, дозволяє виробити у студентів навички застосовувати оптимально набуті знання в нестандартних ситуаціях, наближених до реальних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кочерга З. Р. 
Організація роботи педіатричного студентського наукового гуртка - невід'ємна частина компетентнісного підходу в підготовці майбутніх висококваліфікованих спеціалістів / З. Р. Кочерга, І. С. Недоступ, Б. М. Павликівська, Р. З. Ган, Т. В. Лотовська, І. В. Казімирчук, В. Г. Глов'як, Б. Н. Ткач // Буков. мед. вісн.. - 2019. - 23, № 3. - С. 150-155. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз формування ключових фахових та особистісних компетенцій у студентів шляхом залучення їх до науково-дослідної роботи в студентському науковому гуртку. Студентський науковий гурток щорічно охоплював дослідженням дітей шкільного віку, що перебували на стаціонарному лікуванні в МДКЛ або консультувались амбулаторно за умов поліклініки, а також студентів молодших курсів медичного коледжу та університету. Діагностику і лікування пацієнтів проводили згідно із затвердженими клінічними протоколами. Спостерігали за передчасно народженими немовлятами за всеукраїнською катамнестичною програмою "Dorado". Аналізуючи роботу студентського наукового гуртка кафедри дитячої хірургії та пропедевтики педіатрії Івано-Франківського національного медичного університету, відзначено, що науково-дослідна робота в студентському науковому гуртку сприяє професійно-орієнтованому навчанню та вибору майбутньої спеціальності. Компетентнісний підхід під час підготовки майбутніх спеціалістів забезпечує формування професійної майстерності, котра залежить від особистісних здібностей студента. Найкращим гуртківцям рекомендовано продовжити навчання в клінічній ординатурі або аспірантурі з перспективою подальшої наукової роботи у ВНЗ. Висновки: робота в студентському науковому гуртку надає змогу виявити серед креативних, винахідливих, здібних студентів-медиків майбутніх молодих учених. Науково-дослідна робота у предметному студентському гуртку допомагає успішно поєднувати творчий підхід, набуті теоретичні знання та практичні навички, що покращує успішність, сприяє самореалізації та підвищує самооцінку студентів. Досвід роботи в студентському науковому гуртку є мотивуючою ланкою для подальшого професійно-орієнтованого навчання, свідомого вибору уподобаної спеціальності, формуванню професійної компетентності та конкурентноздатності на ринку праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)р3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кочерга З. Р. 
Ризики розвитку ожиріння, особливості харчової поведінки й біоімпедансометричних параметрів у підлітків / З. Р. Кочерга, І. С. Недоступ, Б. М. Павликівська, Н. М. Терешкун, І. В. Казімирчук // Здоров'я дитини. - 2021. - 16, № 5. - С. 344-350. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проблема ожиріння у підлітків набула своєї медико-соціальної актуальності, оскільки частота захворювання неухильно зростає. Мета дослідження - підвищення ефективності ранньої діагностики та профілактики ожиріння у підлітків. Проведено порівняльну оцінку способу життя серед підлітків віком 15 - 17 років з ожирінням, надлишковою та фізіологічною масою тіла та визначали у них типи харчової поведінки за голландським опитувальником харчової поведінки DEBQ. Біоелектичні показники біоімпедансометричного аналізу вивчено на апараті "Tanita" (Японія). Визначення вірогідності відмінностей середніх величин здійснено за t-критерієм Стьюдента. Виявлено, що частота розбалансованості харчової піраміди, порушення рухового режиму, режимів сну та відпочинку, нервові перенапруження, шкідливі звички помітно зростали серед підлітків з ожирінням. Встановлено, що при ожирінні мало місце переважання екстернального типу харчової поведінки (57,2 %); за надлишковрї маси - обмежувального (60 %); за фізіологічної маси тіла - емоціогенного типу (40 %). Біоімпедансометрія показала, що вірогідними біоелектричними параметрами ожиріння були загальний жир (35,5 +- 4,5 % і 29 +- 2 % проти 17,5 +- 2,5 %), вісцеральний жир (17 +- 2 і 12 +- 3 % проти 8,5 +- 1,5 %) і метаболічний вік (33 +- 8 років і 21,5 +- 1,5 року проти 16 +- 1 рік). Встановлено, що до факторів ризику розвитку ожиріння відносяться розбалансованість харчової піраміди, порушення рухового режиму, режимів сну та відпочинку, нервові перенапруження, шкідливі звички, обтяжена спадковість. Переважання екстернального типу харчової поведінки при ожирінні, обмежувального - за надлишкової маси та емоціогенного типу у підлітків із фізіологічною масою тіла необхідно враховувати, призначаючи персоніфіковану корекцію способу життя. Найбільш інформативними біоелектричними параметрами біоімпедансометрії були загальний жир, вісцеральний жир і метаболічний вік. Біоімпедансометрію як неінвазивно-предиктивний метод діагностики ожиріння можна рекомендувати для широкого впровадження в педіатричну практику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.202.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Кочерга З. Р. 
Внутрішня картина хвороби і медико-психологічний супровід як складова клінічної педіатрії при психосоматичних захворюваннях у дітей / З. Р. Кочерга, Б. М. Павликівська, І. С. Недоступ, В. Б. Мотрюк, Т. В. Лотовська, В. Г. Глов'як, І. В. Котів // Буков. мед. вісн. - 2022. - 26, № 1. - С. 79-84. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - систематизувати сучасні дані щодо особливостей внутрішньої картини хвороби та необхідності медико-психологічного супроводу при психосоматичних захворюваннях у дітей з різними видами реагування на хворобу. Вивчено внутрішнью картину хвороби як невід'ємну складову внутрішньої картини здоров'я в педіатричній практиці. Розглянуто типи відношення пацієнтів до хвороби. Наведено типи реакції на хворобу з позицій медичної психології. Описано типологію психологічного реагування на хворобу або типи особистості (гармонійний, індиферентний, гіперпатичний, гіпопатичний, лабільний) при захворюваннях шлунково-кишкового тракту у дітей. Відзначено особливості перебігу непсихотичних психічних розладів у дітей раннього віку. Зазначено, що розробка диференційних програм психологічного супроводу з урахуванням типології психологічного реагування на хворобу буде прискорювати процес одужання та реабілітації пацієнтів. Висновки: підвищення рівня професійної компетентності щодо внутрішньої картини хвороби сприятиме покращанню комунікативних звэязків ланцюжку "медичний працівник - хвора дитина - батьки". Своєчасна організація медико-психологічного супроводу на всіх рівнях надання медичної допомоги при психосоматичних захворюваннях у дітей сприятиме запобіганню та зменшенню частоти невротичних і неврозоподібних рогзадів психіки та поведінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського