Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Непийвода Х$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Непийвода Х. Д. 
Виживаність 3D-культури клітин MCF-7 у безсироватковому середовищі / Х. Д. Непийвода, Л. В. Гарманчук, О. М. Перепелиціна, О. В. Скачкова, Н. М. Храновська, М. В. Сидоренко, Л. І. Остапченко // Доп. НАН України. - 2011. - № 8. - С. 160-164. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Показано вищу резистентність сфероїдної культури (3D-модель) пухлинних клітин MCF-7 до відсутності в середовищі культивування сироваткових факторів у порівнянні зі стандартними умовами культивування та з моношаровим ростом (2D-модель), про що свідчить показник живих клітин, апоптичний індекс, розподіл клітин за фазами циклу та адгезивні характеристики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*445 + Р56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Непийвода Х. Д. 
Біохімічні характеристики та параметри функціональної активності пухлинних клітин під впливом епідермального фактора росту за дефіциту сироваткових факторів : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / Х. Д. Непийвода; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 19 c. - укp.

Виявлено суттєвий пара - та аутокринний вплив пептидів родини епідермального фактора росту (ЕФР) на біохімічні та функціональні характеристики пухлинних клітин раку молочної залози МGF - 7 за безсироваткових умов культивування. Встановлено, що аутокринний рівень продукції ЕФР - подібних пептидів за умов 2D росту та дефіциту сироваткових факторів складає (17,9 ± 1,3) нг/10{\up\fs9 - 6} клітин, що в 2,5 раза більше, ніж за умов ЗD - росту. Показано зниження активності клітинних дегідрогеназ за безсироваткових умов культивування клітин МGF - 7, порівняно з аналогічним контролем, однак активність лактатдегідрогенази підвищується в 1,5 та 2,2 раза на 48 та 72 год. культивування, відповідно, що корелює подібним чином із рівнем поглинання глюкози. Зазначено, що для клітин МGF - 7 в стандартних умовах культивування площа міграції по субстрату збільшується пропорційно до терміну інкубації: так, якщо через 24 год. площа мігруючих клітин складає 9,6 мкм{\up\fs9 2} то через 96 год. даний показник наростає та становить 14,2 мкм{\up\fs9 2}. Зауважено, що за культивування МGF - 7 за безсироваткових умов виявлено формування сфероїдних мікроагрегатів, а також загибель клітин, що підтверджено цитофлуориметрично, в МТТ-тесті та за забарвленням клітин трипановим синім. Вплив ЕФР та його антагоністів (антитіл до рецептора ЕФР І та II типу, тералоку та герцептину, відповідно) щодо культивованих за різних умов клітин МGF - 7 проявляється в 60 % мітогенній стимуляції проліферації клітин за дії ЕФР, зниженні кількості мертвих клітин за безсивороткових умов культивування, пригніченні поглинання глюк

ози. Наголошено, що за умов сумісного впливу ЕФР та його антагоністів тералоку та герцептину на клітини МGF - 7 антипроліферативний ефект тералоку з ЕФР становив (56 ± 9,6) % відносно контролю, а тералоку - (45 ± 7,5) %; цитотоксичного ефекту тералоку в комбінованому застосуванні з ЕФР не виявлено; герцептин же навпаки не проявляє антипроліферативного ефекту в комбінації з ЕФР, виявлено (60 ± 10,3) % цитотоксичний ефект, тоді як моноефект герцептину становить лише 23 % порівняно з контролем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гарманчук Л. В. 
Мітокоректин стимулює ангіогенез IBin vitroD / Л. В. Гарманчук, О. М. Макаренко, Н. М. Храновська, Т. В. Ніколаєнко, В. В. Нікуліна, Х. Д. Непийвода, Л. І. Остапченко, С. Г. Морозов, М. С. Косіцин // Фізіол. журн.. - 2013. - 59, № 2. - С. 52-58. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.13*33-642

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського