Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Ніколаєску Е$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Мовознавство   
1.

Ніколаєску Е. В. 
Актуальні питання термінотворення сучасної теорії енантіосемії / Е. В. Ніколаєску // Мова: наук.-теорет. часоп. із мовознавства. - 2020. - № 34. - С. 92-99. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Оскільки інтерес до енантіосемії зростає, постає нагальна потреба в усталеній термінології. Мета роботи - аналіз терміносистем, систематизація, уніфікація і впорядкування як наявних, так і новостворених термінів до інтерпретації енантіосемії. Об'єкт дослідження - явище енантіосемії та конструкції, у яких вона виявляється. Предмет аналізу - інтерпретація енантіосемії в лінгвістиці, основна термінологія, яку лінгвісти використовують під час дослідження енантіосемії. Для досягнення мети було використано описовий, лексикографічний і порівняльно-історичний методи, методи інтерпретації, класифікації, зіставлення, узагальнення. Результатом вивчення цієї проблеми є невеликий огляд сучасного стану теорії енантіосемії; встановлення характерних рис енантіосемії; висвітлення основної термінології, яку лінгвісти використовують під час дослідження явища енантіосемії. Висновки: на сьогодні немає єдності думок щодо визначення енантіосемії. Енантіосемію розглядають як різновид антонімії, омонімії, полісемії, маргінальний феномен. Ми розглядаємо енантіосемію як варіант розвитку полісемії слова, попри те, що протилежність значень породжує ідею спорідненості енантіосемії та антонімії. Визначено, що енантіосемія і лексико-семантичне явище, при якому одна полісемантична лексема має структурно протилежні семи і проявляється в процесі мовлення на основі протиставлення, протилежності в рамках різних сем, семем, однак обов'язково повинна бути одна спільна сема, що свідчить про полісемію слова. Проведений аналіз підтверджує, що в сучасних мовах енантіосемія не є рідкістю, що дозволяє розглядати її як одну з мовних універсалій, що реалізується на різних рівнях мови та властива різним мовам світу. Встановлено, що основними одиницями енантіосемії є енантіолексема, енантіоморфема, енантіофразема, які поєднують у своїй семантиці різну ступінь протилежності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.11 + Ш103.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70547 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського