Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (14)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Нікітенко В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Андрущенко В. О. 
Дослідження особливостей частотного спектра та модового складу резонансних коливань товстого п'єзокерамічного диска / В. О. Андрущенко, В. М. Нікітенко, М. С. Якименко // Вісн. Київ. нац. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2007. - № 4. - С. 71-76. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень резонансних властивостей товстих дисків із п'єзокераміки із суцільними електродами та поляризованих за товщиною. Інтерпретовано частотний спектр і модовий склад, виходячи із одновимірного наближення, використовуючи у цьому разі два характерних параметри - радіус і товщину. Зіставлено одержані результати з опублікованими. Виявлено спотворення деяких основних форм коливань за рахунок зв'язаності з невісесиметричними типами коливань.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.639.3 + В251.630.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/фіз.-мат. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Борисейко О. В. 
Згинні коливання біморфного п'єзокерамічного стрижня / О. В. Борисейко, В. М. Нікітенко, А. О. Павлик, І. А. Улітко // Вісн. Київ. нац. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2008. - № 3. - С. 57-60. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто задачу про поперечні коливання біморфного п'єзокерамічного стрижня. Визначено частоти резонансу та антирезонансу. Одержано значення КЕМЗ за формулою Мезона та за енергетичним критерієм. Наведено результати експериментальних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.620.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/фіз.-мат. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Андрущенко В. О. 
Скануючий мікронаномодифікатор / В. О. Андрущенко, А. М. Кір'єв, В. В. Лендел, О. Г. Лисенко, М. М. Мельниченко, Є. І. Міцкевич, В. М. Нікітенко // Вісн. Київ. нац. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2008. - № 3. - С. 45-50. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Запропоновано розроблений та виготовлений прототип скануючого мікронаномодифікатора (МікроНаноМод) для створення мікро- і нанорозмірних структур та дослідження фізико-механічних властивостей поверхні матеріалів і тонких плівок. Простота і надійність конструкції приладу МікроНаноМод, а також легкість у настроюванні і керуванні дозволяють використовувати його не тільки в школах, вузах і дослідницьких лабораторіях, але й у технологічних процесах за умов виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.2-1с-5 + Ж605-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/фіз.-мат. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Нікітенко В. Й. 
Залізобетонні стволи комбінованого типу, які будуються над діючими каналізаційними колекторами : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.01 / В. Й. Нікітенко; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. - Х., 2005. - 20 c. - укp.

Науково обгрунтовано оптимальні конструкції залізобетонних стволів комбінованого типу для спорудження над діючими каналізаційнии колекторами глибокого закладання у разі безупинного транспортування стічних вод за складних інженерно-геологічних умов міської забудови та промислових підприємств. Визначено сили взаємодії вертикальних захисних конструкцій значно занурених вузьких споруд з грунтом. Проведено розрахунки міцності опускних колодязів на стадіях будівництва, експлуатації та залежно від методів споруджування. Розроблено два типи стволів, предствалені комбінацією опускних колодязів в устя та підрощування у лотковій частині. Наведено результати теоретично-експериментальних досліджень закономірностей зменшення та відсутності бокового тиску грунту на вертикальні поверхні споруд та стабільності постійного значення сил тертя у разі певного співвідношення занурення до ширини (радіуса) опускного колодязя. Одержано аналітичні залежності для визначення розмірів незакріплюваних отворів під час спорудження лоткової частини стволів підрощуванням. Удосконалено методику розрахунку міцності перетинів з симетричною арматурою стін круглих опускних колодязів залежно від стадій роботи та способів споруджування. Результати наукового дослідження впроваджено у практику проектування та будівництва стволів над діючими каналізаційними колекторами Харкова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.201.2-047

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Чемич М. Д. 
Клініко-епідеміологічні особливості лептоспірозу на Сумщині / М. Д. Чемич, О. М. Чемич, В. Ю. Нікітенко, І. О. Троцька, Г. І. Христенко // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2010. - № 1. - С. 162-172. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано захворюваність на лептоспіроз в Україні та в Сумській області за останні 14 років. Обстежено та опрацьовано медичні карти 99 хворих на цю недугу. Застосовано загальноприйняті методи клінічного і лабораторного обстеження пацієнтів та епідеміологічного аналізу. Досліджено сироватки крові від хворих. Встановлено, що у структурі хворих на лептоспіроз переважають пацієнти працездатного віку чоловічої статі. Основною причиною тяжкого перебігу лептоспірозу є пізня госпіталізація. У випадку лептоспірозу переважають середній та тяжкий ступені хвороби, гепаторенальний, ренальний і геморагічний синдроми. Інтегративні показники ендогенної інтоксикації корелюють зі ступенем тяжкості хвороби і можуть бути об'єктивним критерієм тяжкості. З метою удосконалення діагностики лептоспірозу запропоновано використовувати шкалу діагностичної цінності клінічної симптоматики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.68-3 + Р194.68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Нікітенко В. О. 
Геокультурні цінності у проблемному полі філософської антропології: досвід теоретичної концептуалізації і практичної реалізації : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.04 / В. О. Нікітенко; Харків. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. - Харків, 2014. - 25 c. - укp.

Проаналізовано антропологічні виміри планетарної спільноти, що має три важливі сегменти: загальнолюдські, регіональні та етнонаціональні цінності. Їх функціонування детермінує інтеграційно-дезінтеграційні процеси, що знаходяться у протистоянні один з одним і породжують суперечливі тенденції глобалізації і глокалізації світової спільноти. Загальнолюдські цінності виступають джерелом антропологічної та аксіологічної взаємодії цивілізаційних гілок і чинником становлення світової економіки, світового громадянського суспільства і світового уряду. Регіональні та етнонаціональні цінності, навпаки, є джерелом глокалізації і чинником дезінтеграції взаємодії цивілізаційних гілок. На їх протистоянні сформувалась низка зон силового протистояння держав, їх соціально-економічних та організаційно-політичних утворень, що конфліктують між собою. Україна, як суб'єкт міжнародних відносин, потрапила у лімітроф Європи і тому не може повноцінно бути учасником світових і європейських процесів, оскільки має спотворений власний цивілізаційний код, керівництво країни та еліта не розуміють глибину світових тенденцій, а в українському суспільстві, де так і не сформувались усталені демократичні інститути, норми і правила, поширюються ще й тоталітарні технології менеджменту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Борисейко О. В. 
Згинні коливання біморфного п'єзокерамічного стержня / О. В. Борисейко, В. М. Нікітенко, А. О. Павлик, І. А. Улітко // Акуст. вісн.. - 2012. - 15, № 4. - С. 3-6. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто задачу про поперечні коливання біморфного п'єзокерамічного стрижня. Визначено частоти резонансу й антирезонансу. Одержано значення коефіцієнта електромеханічного зв'язку за формулою Мезона й за енергетичним критерієм. Наведено результати експериментальних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.7 + В251.620.353

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Нікітенко В. М. 
Функціональні електролітичні покриття сплавами олово - нікель / В. М. Нікітенко, В. С. Кублановський // Укр. хим. журн.. - 2015. - 81, № 7/8. - С. 58-61. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Запропоновано оптимальний склад полілігандного амонійно-хлоридно-фторидного електроліту та режим електролізу для одержання функціональних покриттів сплавом олово - нікель. Найбільш перспективним для застосування в мікроелектроніці замість золотого покриття є сплав олово - нікель з вмістом олова 65, нікелю - 35 % мас. Показано, що одержані покриття придатні до пайки у разі використання низькотемпературних припоїв і безкислотних флюсів та до точкової ультразвукової розварки.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кублановський В. С. 
Електрохімічне осадження корозійнотривких покривів сплавами олово - нікель / В. С. Кублановський, В. М. Нікітенко, Н. І. Глоба // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2016. - 52, № 5. - С. 77-82. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Запропоновано оптимальний склад полілігандного амонійно-хлоридно-фторидного електроліту та режим електролізу для одержання функціональних покривів сплавом олово - нікель. Найперспективнішим у мікроелектроніці замість золотого є покрив сплавом олово - нікель з вмістом 65 mass% олова і 35 mass% нікелю. Такі покриття придатні до паяння з використанням низькотемпературних припоїв і флюсів, що не містять кислот, та до точкового ультразвукового зварювання. За допомогою методів потенціо-динамічного та гальваностатичного циклування як аноди літій-іонних акумуляторів досліджено електролітичні осади сплавів олово - нікель. Виявлено, що осадам, одержаним з лужного тартратно-трилонатного електроліту, на перших циклах притаманна висока питома ємність до 700 mA х h/g, яка під час циклування знижується до 500 mA х h/g. Одержані сплави без механічного руйнування забезпечують високу густину зарядно-розрядного струму.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Нікітенко В. М. 
Порівняльна характеристика кримінальної відповідальності за фальсифікацію доказів за вітчизняним та зарубіжним законодавством / В. М. Нікітенко // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Політологія. Соціологія. Право. - 2015. - № 3/4. - С. 144-150. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Порівняно норми вітчизняного та зарубіжного кримінального законодавства у сфері відповідальності за фальсифікацію доказів. Проаналізовано статті кримінальних кодексів зарубіжних держав, які встановлюють відповідальність за злочини, пов'язані із фальсифікацією доказів, та зроблено висновок щодо необхідності вдосконалення відповідних статей Кримінального кодексу України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0-3 + Х915.988

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Нікітенко В. М. 
Історія становлення кримінальної відповідальності за фальсифікацію доказів / В. М. Нікітенко // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Політологія. Соціологія. Право. - 2016. - № 1/2. - С. 200-206. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розглянуто історію криміналізації діянь, пов'язаних із фальсифікацією доказів. Проаналізовано історично-правові документи, якими передбачена відповідальність за їх вчинення, та зроблено висновок щодо врахування окремих положень правових пам'яток минулого в процесі удосконалення кримінального законодавства України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)-628 + Х881.9(4УКР)011

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Нікітенко В. 
Професійна належність як ознака спеціального суб'єкта злочину / В. Нікітенко, А. Ландіна // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2019. - № 5. - С. 117-124. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Здійснено системний кримінологічний аналіз ознаки професійної належності спеціального суб'єкта злочину. Встановлено вплив наявності професійних навичок, вмінь та службових чи інших професійних повноважень на кримінальну відповідальність, а також вид і розмір покарання спеціального суб'єкта злочину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Філософія інформаційно-комунікативного суспільства: теоретико-методологічний контекст : монографія / В. Г. Воронкова, О. В. Соснін, В. О. Нікітенко, М. Ю. Максименюк; Запоріз. держ. інж. акад. - Запоріжжя : ЗДІА, 2016. - 274, [1] c. - Бібліогр.: с. 238-274 - укp.

Досліджено особливості формування й еволюції глобального інформаційно-комунікативного суспільства (ІКС) і перспективи його розвитку. Розглянуто соціально-політичні, соціально-економічні та соціально-антропологічні виміри глобального ІКС як цивілізаційної парадигми сучасної України. Висвітлено теоретико-методологічні засади аналізу становлення та розвитку ІКС як складної соціальної системи та взаємодії. Досліджено вплив глобальної інформатизації на розвиток суспільства, людини та природи. Увагу приділено взаємодії людини та соціуму як своєрідній іманентній суперечливості глобального інформаційно-комунікативного соціуму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА805938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Нікітенко В. О. 
Біткоїн та блокчейн як нові інноваційно-інформаційні технології та їх функції у сфері фінансових послуг / В. О. Нікітенко // Вісн. Бердян. ун-ту менеджменту і бізнесу. - 2020. - № 1. - С. 117-122. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

У дослідженні такий соціальний та економічний феномен як біткоїн та блокчейн, що являють нову революцію у сфері фінансових послуг, новітню технологічну хвилю та інструмент реалізації, які виконують роль грошей в інтернеті. Визначено соціально-економічні функції біткоїна та блокчейна, що становлять нові інноваційно-інформаційні технології у сфері фінансових послуг та позначають шлях до ефективної глобальної фінансової системи, змінюючи світ, здатний здійснити революцію у промисловості, фінансах, державному управлінні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.532.32 + У526.227

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Нікітенко В. 
Європейські стандарти забезпечення прав суб'єктів кримінальних правопорушень / В. Нікітенко // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2021. - № 1. - С. 90-100. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено європейські стандарти захисту та забезпечення прав суб'єктів кримінальних правопорушень, їх закріплення в Конституції України та вітчизняному кримінальному законодавстві. Визначено, що притягнення осіб, що вчинили кримінальні правопорушення, до відповідальності має базуватися на сукупності принципів, прописаних у кримінальному законодавстві України та міжнародно-правових актах, спрямованих на забезпечення дотримання прав людини й основоположних свобод.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0-30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Нові функціональні речовини і матеріали хімічного виробництва / О. О. Абакумов, О. С. Авксентьєв, Є. А. Бабенков, І. В. Бачерикова, О. Л. Берсірова, І. Б. Бичко, А. Г. Білоус, В. О. Білошенко, Л. О. Білявська, Л. В. Богданович, В. П. Бойко, О. М. Брикова, О. О. Бровко, О. І. В'юнов, Г. С. Власенко, Ю. В. Возняк, Н. В. Глиняна, В. Є. Гоба, О. В. Гоженко, В. М. Гранчак, В. К. Грищенко, Н. В. Гудзенко, М. А. Гуменна, В. М. Гунько, А. С. Давтян, С. В. Дев'яткін, С. С. Декіна, О. А. Діюк, Я. М. Довбій, Є. В. Євтушенко, В. І. Єня, В. О. Зажигайлов, О. І. Збруєв, С. О. Зелінський, Г. О. Іутинська, О. О. Іщенко, Г. Л. Камалов, М. Т. Картель, С. О. Кириллов, П. І. Кирієнко, В. В. Клепко, Н. С. Клименко, Л. Л. Коваленко, В. Б. Ковальська, О. А. Козаренко, К. М. Конишева, М. І. Короткіх, С. А. Кочетова, В. Г. Кошечко, О. С. Кругляк, Т. В. Крупська, В. С. Кублановський, К. С. Кулик, Т. В. Кулик, Я. І. Курись, М. М. Курмач, О. В. Ларіна, О. О. Левченко, А. О. Лисенко, В. І. Литвяков, Т. В. Ліснича, М. Ю. Лосицький, А. Ю. Малєтін, Т. В. Мальцева, Д. Ю. Мяснікова, Н. С. Настасієнко, С. В. Нечипорук, В. М. Нікітенко, М. О. Огурцов, Б. Б. Паляниця, В. І. Пехньо, О. Д. Писаненко, Н. О. Пінчукова, Т. О. Плутенко, Г. В. Потапенко, В. Д. Походенко, О. А. Пуд, Г. Ф. Раєнко, Н. М. Резанова, О. А. Рижак, Л. П. Робота, І. І. Романовська, В. Ш. Сабєров, Ю. В. Савельєв, Б. М. Савченко, Т. Ф. Самойленко, В. Є. Сараєв, О. В. Сачук, В. Г. Сисюк, Ю. Л. Сломінський, Н. В. Сова, С. О. Соловйов, П. Є. Стрижак, Н. Г. Стрижакова, О. В. Стрюцький, Ю. Д. Ступін, Т. В. Травінська, І. М. Третякова, А. І. Трипольський, В. В. Туров, В. А. Чебанов, В. Я. Черній, С. В. Черній, В. В. Чишко, Д. Г. Чіхічін, І. П. Шаранов, О. П. Швайка, О. В. Швець, В. В. Шевченко, Є. А. Шестеренко, Ю. А. Шестеренко, Ю. В. Шляпкіна, О. З. Янчевський, Ю. С. Японцева, П. С. Яремов, Н. В. Ярова, Л. М. Ященко; Національна академія наук України. - Київ : Академперіодика, 2021. - 330, [1] c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Узагальнено найвагоміші результати наукових досліджень, проведених інститутами Національної академії наук України в рамках цільової програми наукових досліджень НАН України "Нові функціональні речовини і матеріали хімічного виробництва" в 2017-2021 рр. У результаті виконання проектів Програми створено низку принципово нових органічних, неорганічних, полімерних речовин і матеріалів та композитів на їх основі різного функціонального призначення, розроблено нові енерго- і ресурсоощадні, екологічно прийнятні способи одержання малотоннажних речовин та матеріалів хімічного виробництва. Досліджено нові функціональні органічні речовини і матеріали та композити на їх основі для техніки нового покоління. Використання отриманих матеріалів та розроблених способів одержання хімічних речовин у різних галузях вітчизняної промисловості підвищить конкурентоспроможність вітчизняної продукції на внутрішньому і зовнішньому ринках, сприятиме суттєвому зменшенню залежності країни від імпорту наукомісткої хімічної продукції, дасть змогу налагодити в Україні виробництво широкої гами хімічних продуктів, реактивів, препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л10-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Нікітенко В. 
Протидія шахрайству у банківській сфері / В. Нікітенко // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2022. - № 1. - С. 76-85. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Актуальним питанням є забезпечення збереження грошових коштів банківських установ, на які посягають як всередині (персонал банків), так і зовні (позичальники). Підвищити ефективність протидії різним видам шахрайства в банківській сфері можна насамперед завдяки кримінально-правовим засобам, що надасть змогу убезпечити фінансові ресурси. Для реалізації зазначеної мети необхідно створити систему протидії фінансовому шахрайству шляхом внесення пропозицій щодо удосконалення кримінального законодавства України. Мета статті - дослідження кримінального законодавства України у частині протидії шахрайству в банківській сфері та формулювання пропозицій щодо його вдосконалення та внесення до нього відповідних змін. Методологічною базою дослідження є низка загальнонаукових, спеціальних кримінально-правових і кримінологічних методів. Розглянуто кримінально-правові норми, за якими кваліфікується шахрайство у сфері банківської діяльності. Досліджено, що об'єктом посягання в банківській сфері є фінансові ресурси, що становлять майно відповідних установ. Доведено, що термін "фінансове шахрайство" охоплюється загальним поняттям "шахрайство", визначеним у ст. 190 ККУ. Висновки: вітчизняному законодавцю запропоновано внести зміни до ст. 222 ККУ, виключивши зі сфери надання фінансових послуг банки, а діяння, спрямованні на привласнення їх кредитних коштів, кваліфікувати відповідними частинами ст. 190 ККУ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-218 + Х883.9(4УКР)711.164

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Проблеми підвищення ефективності кримінальної юстиції України : монографія / О. М. Костенко, О. О. Кваша, В. О. Гацелюк, В. Н. Кубальський, Ю. А. Турлова, М. І. Сірий, А. С. Нерсесян, А. В. Ландіна, В. М. Нікітенко, О. Ю. Бусол, Ю. Л. Бошицький, Р. В. Перелигіна, У. М. Митник, П. Д. Біленчук, М. І. Малій, О. І. Савка, П. Ю. Кравчук, Ю. І. Ковальчук, О. О. Хорватова, Н. С. Горбань, В. О. Дем'яненко, І. Ю. Кайло, А. П. Роне, С. В. Яковлєва, І. І. Росоха, А. Ю. Кашицька, В. М. Стратонов, О. О. Ковтун, І. О. Харитоненко, Р. В. Будка; ред.: Ю. С. Шемшученко, Ю. Л. Бошицький; Національна академія наук України, Інститут держави і права імені В. М. Корецького, Київський університет права. - Київ : Ліра-К, 2021. - 690, [1] c. - укp.

Увагу присвячено сучасним тенденціям розвитку, функціонування, процесу реформування та проблемам підвищення ефективності кримінальної юстиції України. Розглянуто питання вдосконалення як основних інститутів кримінальної юстиції, так і вдосконалення протидії окремим видам злочинів засобами кримінальної юстиції. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення кримінального та кримінального процесуального закону з метою підвищення їх ефективності в протидії злочинності. Розкрито проблеми підвищення ефективності кримінальної юстиції України у сфері кримінально-правової охорони державного суверенітету України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Нікітенко В. М. 
Кримінальна відповідальність за фальсифікацію доказів : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / В. М. Нікітенко; Національна академія наук України, Інститут держави і права імені В. М. Корецького. - Київ, 2018. - 20 c. - укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми щодо встановлення кримінальної відповідальності за фальсифікацію доказів. Сформульовано нові теоретичні положення, уточнено зміст окремих понять і термінів, що мають значення для науково-дослідної, та правозастосовної діяльності, навчального процесу, а також удосконалення законодавства України у сфері протидії протиправним діям із доказами. Сформульовано дефініцію понять "фальсифікація доказів", "штучне створення доказів", співвідношення між ними та встановлено перелік діянь, що охоплюється цими поняттями. Охарактеризовано об’єктивні та суб’єктивні ознаки складів злочинів, передбачених ст.ст. 364-366, 373, 384, 386 КК України. Визначено підстави для криміналізації діянь, пов’язаних із фальсифікацією доказів, у тому числі тих дій, за які не встановлено кримінальної відповідальності. Запропоновано правила кримінально-правової кваліфікації окремих протиправних дій із доказами, а також напрями удосконалення нормотворчої техніки, що передбачають відповідальність за такі дії. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін та доповнень до законодавства України для підвищення ефективності протидії фальсифікації доказів кримінально-правовими засобами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)128

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439863 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Воронкова В. Г. 
Філософія цифрової людини і цифрового суспільства: теорія і практика : монографія / В. Г. Воронкова, В. О. Нікітенко; Запорізький національний університет. - Львів : Liha-Pres, 2022. - 459 c. - Бібліогр.: с. 389-459 - укp.

Розглянуто теоретико-методологічні, концептуальні та праксеологічні засади становлення і розвитку цифрової людини та цифрового суспільства. Досліджено понятійно-категоріальний апарат, методологію аналізу філософії взаємозв'язку цифрової людини та цифрового суспільства. Обґрунтовано методологію складності, AGILE-методологію, системну й інформаціологічну методологію цифрової людини та цифрового суспільства як чинник розвитку Четвертої промислової революції. Проаналізовано зарубіжні концепції цифрового суспільства: цифрової економіки та цифрового менеджменту, що розвиваються в умовах технологічних змін і проривних цифрових технологій. Розглянуто праксеологічні засади розвитку цифрового суспільства, що розвивається завдяки упровадженню робототехніки, штучного інтелекту, розвитку "великих даних", 3D-друку та виробництва. Зроблено акцент на філософію розвитку креативного суспільства та людського розвитку. Це перший широкий погляд на світ цифрового суспільства у контексті розвитку філософської думки, на світ найсучаснішого креативного менеджменту, що тільки починає з'являтися на обрії та щомиті набуває все більшої впливовості. Розроблено практичні рекомендації на шляху діджиталізації, які дають скористатися всіма можливостями, що їх надає сучасний світ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252 в2:З81

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865981 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського