Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Панарін О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Панарін О. Є. 
Старообрядницька міграція на сторінках єпархіальної періодичної преси / О. Є. Панарін // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2016. - Вип. 45. - С. 276-280. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

У дослідженні розкрито проблему міграції російських старообрядців крізь призму статей, що друкувались на сторінках "Епархиальных ведомостей" - офіційному друкованому органі православних єпархій Російської імперії. Визначено значення та особливості цього періодичного видання у дослідженні міграційних процесів російських старообрядців. Охарактеризовано відношення місцевих ієрархів пануючої Церкви до старообрядців в окремих місцевостях. Досліджено причини старообрядницької міграції, особливості переселення до певних районів та утворення осередків компактного проживання старовірів. Особлива увага приділяється визначенню основних напрямків міграції старообрядців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.242 + Э372.24 я5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Скалозуб В. В. 
Уніфікований паралельний алгоритм та програмний комплекс оптимального планування неоднорідних потоків у мережах / В. В. Скалозуб, Л. О. Панік, О. Д. Панарін // Наука та прогрес трансп. Вісн. Дніпр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. - 2020. - № 1. - С. 56-67. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Передбачено розробити універсальний уніфікований паралельний синхронний алгоритм (УПСА), призначений для реалізації завдань із розрахунку максимальних однопродуктових і багатопродуктових потоків, а також створити програмний комплекс, який забезпечує формування площинних графових моделей потоків та виконує оптимальне планування неоднорідних потоків у транспортних та інших мережах. Досліджено можливості раніше створеного та всебічно перевіреного евристичного ПСА розрахунку максимальних однопродуктових і багатопродуктових потоків у мережах, встановлено його потенційні обмеження й визначено додаткові вдосконалені процедури, які перетворюють евристичний алгоритм в універсальний паралельний. Запропонований ПСА використовує стратегію пошуку в ширину за одночасного визначення можливих шляхів потоків через мережу з оцінкою їх пропускних здатностей. При цьому досліджено можливість на одній ітерації виконувати паралельно аналіз декількох збільшувальних потоків через мережу. Запропоновано універсальний УПСА розрахунку максимальних потоків у мережах, розроблено уніфіковану процедуру та програмний комплекс для планування неоднорідних, а також конкурувальних потоків у транспортних та інших мережах. Розроблений програмний комплекс реалізує завдання щодо формування площинних графових моделей мереж, для яких вирішується завдання оптимального планування неоднорідних та конкурувальних багатокритеріальних потоків у транспортних мережах. Розроблено новий універсальний УПСА та процедуру розрахунку оптимальних однорідних, багатопродуктових та конкурувальних потоків у транспортних мережах. Цінність отриманих результатів визначається універсальними можливостями та ефективністю процедури планування неоднорідних потоків у мережах на основі застосування нового паралельного синхронного алгоритму, а також розробленим програмним комплексом, який забезпечує можливість вирішення завдань аналізу і планування однорідних та багатопродуктових потоків у транспортних мережах, реалізації завдань розрахунку конкурентних моделей формування транспортних та інформаційних потоків. Програмний комплекс має вбудований редактор інтерактивного моделювання мереж та панель інструментів, що забезпечує як створення нових, так і завантаження наявних графів мереж із бібліотек моделювання, збереження оптимальних потоків у мережі у вигляді зображення та у вигляді текстового файлу, виведення помилок під час роботи з програмою.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Панарін О. Є. 
Міграція російських старообрядців (друга половина XVII - початок XX століття) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. Є. Панарін; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2018. - 20 c. - укp.

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню міграції російських старообрядців. Проаналізовано здобутки історичної науки у дослідженні старообрядництва та визначено рівень вивчення старообрядницької міграції. На основі аналізу опублікованих і неопублікованих джерел окреслено основні напрями міграції прихильників старообрядництва, з’ясовано чинники, які визначали формування провідних міграційних центрів у різні періоди. Розкрито причини, що призвели до масового переселення старовірів, і виявлено вплив державної політики щодо старообрядців на кількість переселенців. Крім того, висвітлено політику різних держав щодо мігрантів-старовірів, досліджено роль старообрядництва у політиці захоплення та колонізації земель Російською імперією. Встановлено, що завдяки компактному проживанню старообрядців на певних територіях Російська імперія легітимізувала захоплення таких земель. Проведено розмежування між добровільним і вимушеним переселенням і показано специфіку становища переселенців у різних регіонах і в різний період. Визначено роль міграції старовірів у поширенні цього релігійного вчення та формуванні провідних центрів старообрядництва. Охарактеризовано основні напрями міграції старовірів, що склались у різні часи, простежено подальшу долю переселенців та їхній вплив на розвиток заселених земель. Обґрунтовано роль старообрядницької міграції у збереженні культурних традицій цього самобутнього суспільно-релігійного руху.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.242.092(4/8)-34/36 + Т3(4РОС)4/6-725

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433873 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського