Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (25)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Потильчак О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Потильчак О. В. 
Професійне навчання і підготовка трудових резервів в Україні в період німецько-фашистської окупації (1941-1944): політика і практика агресора / О. В. Потильчак. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1998. - 36 c. - Бібліогр.: с. 33-35. - укp. - рус.

У праці зроблено спробу привідкрити завісу невідомого над однією з замовчуваних у радянський час та дотепер недосліджуваних проблем історії нацистського окупаційного режиму в Україні. Автор вперше у вітчизняній історіографії звертається до характеристики причин, які спонукали нацистів до відновлення в Україні мережі професійних навчальних закладів. Досліджено особливості організації і функціонування початкових, середніх та вищих навчальних закладів в умовах "нового порядку". Зроблено спробу оцінити міру ефективності кроків, здійснених нацистами у напрямку часткового відновлення мережі фахового навчання та професійної підготовки української молоді у 1941-1944 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р84209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Потильчак О. В. 
Трудові ресурси радянських військовополонених та "остарбайтерів" з України у нацистській військовій економіці в роки Другої світової війни / О. В. Потильчак. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1998. - 49 c. - укp.

На основі широкого кола джерел розглядаються відомі та малодосліджені у вітчизняній історичній науці сторінки німецько-фашистського окупаційного режиму в Україні. Досліджуються причини, мета, прояви та особливості політики жорсткого трудового визискування, яку проводили нацисти стосовно радянських військовополонених на території України та українських "остарбайтерів" в рейху.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.82 + Т3(2)622.82 + У03(4УКР)622

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Потильчак О. В. 
Радянський військовий полон та інтернування в Україні (1939 - 1954 рр.) : Моногр. / О. В. Потильчак. - К. : Вид-во Нац. пед. ун-ту ім. М.П.Драгоманова, 2004. - 482 c. - Бібліогр.: с. 173-200. - укp.

Проаналізовано організаційно-структурну діяльність радянських органів НКВС (МВС) у контексті створення та функціонування режимних установ і об'єктів військових таборів на території України в роки Другої світової війни та повоєнний період. Висвітлено передумови, причини, практичні завдання, особливості, форми і методи організації, розбудови, функціонування і ліквідації управлінських структур, стаціонарних таборів і робочих батальйонів для військовополонених, окремих робочих батальйонів "інтернованих і мобілізованих осіб", спеціальних шпиталів у системі радянських військових таборів на території України в 1939 - 1954 рр. Наведено дані про чисельність, дислокацію та контингентно-кількісний склад режимних установ і місць поховань військовополонених та інтернованих на території України у 1943 - 1954 рр.

Проанализирована организационно-структурная деятельность советских органов НКВД (МВД) в контексте создания и функционирования режимных учреждений и объектов военных лагерей на территории Украины в годы Второй мировой войны и послевоенный период. Освещены предпосылки, причины, практические задания, особенности, формы и методы организации, развития, функционирования и ликвидации управленческих структур, стационарных лагерей и рабочих батальонов для военнопленных, отдельных рабочих батальонов "интернированных и мобилизированных лиц", специальных госпиталей в системе советских военных лагерей на территории Украины в 1939 - 1954 гг. Приведены данные о численности, дислокации и контингентно-количественном составе режимных учреждений и мест погребений военнопленных и интернированных на территории Украины в 1943 - 1954 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62-49 + Ц35(2)626-92(2УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА658679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Потильчак О. В. 
Поховання іноземних військовополонених та інтернованих Другої світової війни в Україні / О. В. Потильчак. - К. : Вид-во Нац. пед. ун-ту ім. М.П.Драгоманова, 2004. - 53 c. - Бібліогр.: с. 42-45. - укp.

Висвітлено особливості організації, розбудови, функціонування і ліквідації місць поховань як охороняємих об'єктів особливого статусу у системі радянського військового полону на території України в 1943 - 1954 рр. Проаналізовано міжнародно-правовий стан проблеми поховання військовополонених та інтернованих напередодні Другої світової війни, доктринальні засади, відомчу нормативну базу та позицію керівництва СРСР. Розглянуто питання організації та утримання місць поховань військовополонених та інтернованих в Україні у 1940 - 1970 рр., розкрито причини їх збереження після ліквідації таборів, окремих робочих батальйонів та спеціальних шпиталів.

Освещены особенности организации, развития, функционирования и ликвидации мест захоронений как охраняемых объектов особенного статуса в системе советского военного плена на территории Украины в 1943 - 1954 гг. Проанализированы международно-правовое состояние проблемы погребения военнопленных и интернированных накануне Второй мировой войны, доктринальные основы, ведомственная нормативная база и позиция руководства СССР. Рассмотрены вопросы организации и содержания мест погребений военнопленных и интернированных в Украине в 1940 - 1970 гг., раскрыты причины их сохранения после ликвидации лагерей, отдельных рабочих батальйонов и специальных госпиталей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц7,8(4УКР)98

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА656082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Потильчак О. В. 
Радянські табори військовополонених в Україні (1939 - 1954 рр.): організаційно-структурний аспект / О. В. Потильчак. - К. : Вид-во Нац. пед. ун-ту ім. М.П.Драгоманова, 2004. - 88 c. - Бібліогр.: с. 66-76. - укp.

Проаналізовано організаційно-структурну діяльність радянських таборів військового полону на території України в роки Другої світової війни та повоєнний період. Висвітлено передумови, причини, особливості, форми та методи організації, розбудови, функціонування та ліквідації стаціонарних таборів для військовополонених в Україні, наведено дані про чисельність і дислокацію, контингентно-кількісний склад таборів на території республіки у 1943 - 1954 рр.

Проанализирована организационно-структурная деятельность советских лагерей военного плена на территории Украины в годы Второй мировой войны и послевоенный период. Освещены предпосылки, причины, особенности, формы и методы организации, развития, функционирования и ликвидации стационарных лагерей для военнопленных в Украине, приведены данные о численности и дислокации, контингентно-количественном составе лагерей на территории республики в 1943 - 1954 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(2)626-92(2УК)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА656176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Михайло Драгоманов у контексті європейського просвітницького руху : матеріали І міжвуз. наук.-практ. конф. студ., асп. і молодих науковців, 27 лют. 2007 р., Київ / ред.: О. В. Потильчак, О. О. Сушко; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. Ін-т іст. освіти. - К., 2007. - 141 c. - укp.

Висвітлено методологічні засади історичних досліджень видатного українського вченого-енциклопедиста, педагога, публіциста, громадського діяча та видавця М.Драгоманова (1841 - 1895). Проаналізовано вплив ідей вченого на розвиток українського національного руху другої половини ХІХ - початку ХХ ст. Розглянуто проблему українсько-російських взаємовпливів у російській історіографії даного періоду. Описано теорію українського федералізму в інтелектуальній розробці М.Грушевського та розвитку концептів М.Драгоманова, розкрито національне питання, зокрема роль "Просвіт" у суспільно-політичному розвитку України.

Освещены методологические основы исторических исследований выдающегося украинского учёного-энциклопедиста, педагога, публициста, общественного деятеля и издателя М.Драгоманова (1841 - 1895). Проанализировано влияние идей учёного на развитие украинского национального движения второй половины ХІХ - начала ХХ ст. Рассмотрена проблема украинско-русских взаимовлияний в русской историографии данного периода. Описаны теория украинского федерализма в интеллектуальной разработке М.Грушевского и развитии концептов М.Драгоманова, раскрыт национальный вопрос, в частности роль "Просвит" в общественно-политическом развитии Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-8я434Драгоманов + Т3(4УКР)5-7я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО28032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Потильчак О. В. 
Експлуатація трудових ресурсів України гітлерівською Німеччиною у роки окупації : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. В. Потильчак; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1999. - 20 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено питанням використання трудових ресурсів України у військово-економічних інтересах Німеччини в роки радянсько-німецької війни і нацистської окупації. Висвітлюється комплекс питань, пов'язаних з проявами окупаційної політики фашистської Німеччини на території України в демографічно-трудовій сфері. Зроблено спробу комплексного дослідження передумов, конкретних шляхів і методів трудового визискування основних категорій працездатного населення. Розглядаються та відповідно кваліфікуються конкретні прояви нацистської політики у сфері використання трудових резервів України. Досліджуються особливості соціальної політики окупантів стосовно працюючого населення, а також особливості трудової експлуатації та соціального становища військовополонених та "остарбайтерів". Розглядається політика окупантів в аспекті підготовки трудових резервів для промисловості, управлінської сфери і сільського господарства України, аналізуються її причини та наслідки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)622.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Потильчак О. П. 
Методи підвищення точності тензорезисторних засобів вимірювальної техніки : Автореф. дис... канд. техн. наук / О. П. Потильчак; Держ. ком. України з питань техн. регулювання та споживч. політики, Нац. наук. центр "Ін-т метрології". - Х., 2007. - 21 c. - укp.

Досліджено проблеми підвищення точності тензорезисторних засобів вимірювальної техніки (ЗВТ). Розроблено нові та вдосконалено існуючі методи підвищення точності тензомоторних ЗВТ, а саме: метод діагностування відшарування тензорезистора, спосіб компенсації температурної похибки за умов нестаціонарних теплових полів, метод компенсації впливу низькочастотних динамічних завад). Досліджено вплив зовнішніх факторів на ефективність застосування розроблених методів підвищення точності. Визначено невиключені систематичні похибки ЗВТ з використанням розроблених методів підвищення точності. Проведено експериментальні дослідження та здійснено практичну реалізацію розроблених методів підвищення точності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж102.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351817 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Потильчак О. В. 
Радянські режимні установи для військовополонених та інтернованих в УРСР (1939 - 1954 рр.): організація, дислокація, структура : Автореф. дис... д-ра іст. наук : 07.00.01 / О. В. Потильчак; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2005. - 37 c. - укp.

Проведено системне дослідження організації, дислокації та структурної побудови радянських режимних установ військового полону та інтернування в Україні у 1939 - 1954 рр. На базі вперше залучених до відкритого наукового обігу архівних документів і матеріалів розглянуто передумови, причини, практичні завдання, форми та методи організації, функціонування та ліквідації управлінських структур, режимних установ та об'єктів, що знаходилися під охороною у системі радянського військового полону на території України у роки Другої світової війни та повоєнний період. У контексті сучасних методологічних і концептуальних підходів з'ясовано міжнародно-правове становище військовополонених напередодні Другої світової війни, розглянуто доктринальні засади та погляди керівництва СРСР щодо вирішення досліджуваного питання. Вперше узагальнено дані про чисельність і дислокацію стаціонарних таборів для військовополонених, а також їх підрозділів, окремих робочих батальйонів "інтернованих і мобілізованих" осіб, спецшпиталів та місць поховань їх контингенту, розташованих на території України. Зібрано та систематизовано значний фактичний матеріал, що стосується структури управлінських органів, режимних установ і об'єктів на території України у 1939 - 1954 рр., а також щодо їх поточних структурно-реорганізаційних змін, контингентно-кількісних та регіональних показників, місць дислокації кладовищ і чисельності похованих на них військовополонених та інтернованих осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)62-92(4УКР) + Т3(4УКР)6-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Актуальні проблеми вітчизняної та світової історії : зб. наук. ст. учасн. ІІІ всеукр. драгоман. читань молодих істориків, 12 берез. 2010 р., Київ / ред.: О. В. Потильчак; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова, Ін-т іст. освіти. - К., 2010. - 487 c. - укp.

Проаналізовано зовнішню політику князя Святослава та її значення для Київської Русі, правове становище караїмів у Кримському ханстві в XVI - XVIII ст. Висвітлено історію монастирських бібліотек Лівобережної України наприкінці XVIII - початку ХХ ст. Вивчено діяльність громадських організацій національних меншин у південноукраїнському регіоні в 1900 - 1914 рр., благодійна діяльність караїмських громад Таврійської губернії під час Першої світової війни. Розкрито проблему репатріації російських емігрантів після революції 1917 р., політику більшовицького уряду в сфері легалізації іммігрантського руху в Україні в 1920-ті рр. Наведено характеристику "закритості" етнічних груп Східної Галичини у міжвоєнний період (1919 - 1939 рр.). Увагу приділено проблемам історії Другої світової війни, постіндустріального суспільства другої половини ХХ - початку ХХІ ст.

Проанализированы внешняя политика князя Святослава и её значение для Киевской Руси, правовое положение караимов в Крымском ханстве в XVI - XVIII ст. Освещена история монастырских библиотек Левобережной Украины конца XVIII - начала ХХ ст. Изучены деятельность общественных организаций национальных меньшинств в южноукраинском регионе в 1900 - 1914 гг., благотворительная деятельность караимских обществ Таврийской губернии в период Первой мировой войны. Раскрыты проблема репатриации русских эмигрантов после революции 1917 г., политика большевистского правительства в сфере легализации иммигрантского движения в Украине в 1920-е гг. Дана характеристика "закрытости" этнических групп Восточной Галиции в межвоенный период (1919 - 1939 гг.). Внимание уделено проблемам истории Второй мировой войны, постиндустриального общества второй половины ХХ - начала ХХІ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я431 + Т.я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА730249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Актуальні проблеми вітчизняної та світової історії : матеріали ІІ всеукр. драгоманів. читань молодих істориків, 14 берез. 2008 р., Київ / ред.: О. В. Потильчак; Нац. пед. ун-т ім. М. П.Драгоманова, Ін-т іст. освіти. - К., 2009. - 300 c. - укp.

Наведено емпіричні характеристики катакомбних поховань Криворіжжя. Проаналізовано особливості монгольського завоювання Північного Кавказу та Приазов'я в 1237 - 1239 рр. Висвітлено еволюцію правових норм у релігійній сфері на українських землях Російської імперії (РІ) наприкінці XVIII - першій половині ХІХ ст. Розглянуто українське питання в політиці французького уряду напередодні Вітчизняної війни 1812 р. Описано суспільно-політичну природу державного управління в губерніях РІ першої половини ХІХ ст. Розкрито аспекти взаємовідносин земських установ і губернаторів Правобережної України на початку ХХ ст. Проаналізовано роль теоретико-політичної спадщини М.П. Драгоманова у формуванні ідеологічних засад програм політичних партій Наддніпрянської України початку ХХ ст. Висвітлено зовнішню політику урядів Української Центральної Ради, Гетьманату та Директорії, нацистську політику в галузі освіти та виховання в 1930 - 1940 рр., аграрну політику нацистської окупаційної влади на території генерального округу "Дніпропетровськ" у 1941 - 1943 рр. Розглянуто питання карної відповідальності іноземних військовополонених в СРСР в 1941 - 1945 рр., ідеї самостійності України в програмі Української робітничо-селянської спілки в середині 1950-х - початку 1960-х рр., формування багатопартійної вітчизняної політичної системи наприкінці 1980-х - початку 1990-х рр.

Даны эмпирические характеристики катакомбных погребений Криворожья. Проанализированы особенности монгольского завоевания Северного Кавказа и Приазовья в 1237 - 1239 гг. Освещена эволюция правовых норм в религиозной сфере на украинских землях Русской империи (РИ) конца XVIII - первой половины ХІХ ст. Рассмотрен украинский вопрос в политике французского правительства накануне Отечественной войны 1812 г. Описана общественно-политическая природа государственного управления в губерниях РИ первой половины ХІХ ст. Раскрыты аспекты взаимоотношений земских учреждений и губернаторов Правобережной Украины в начале ХХ ст. Проанализирована роль теоретико-политического наследия М.П. Драгоманова в формировании идеологических основ программ политических партий Надднепрянской Украины начала ХХ ст. Освещены внешняя политика правительств Украинского Центрального Совета, Гетманата и Директории, нацистская политика в области образования и воспитания в 1930 - 1940 гг., аграрная политика нацистской оккупационной власти на территории генерального округа "Днепропетровск" в 1941 - 1943 гг. Рассмотрены вопросы уголовной ответственности иностранных военнопленных в СССР в 1941 - 1945 гг., идеи самостоятельности Украины в программе Украинского рабоче-крестьянского сообщества в середине 1950-х - начале 1960-х гг., формирования многопартийной отечественной политической системы конца 1980-х - начала 1990-х гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я431 + Т3(0)я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО29300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Потильчак О. В. 
Таємниці "західного інтернування": японці в радянських таборах для військовополонених в Українській РСР (1946 - 1949 рр.) : монографія / О. В. Потильчак, В. В. Карпов, Т. Такеучі; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова, Нац. військ.-іст. музей України. - К., 2011. - 176 c. - Бібліогр.: 164 назв - укp.

На основі нещодавно розсекречених унікальних архівних документів Управління у справах військовополонених та інтернованих НКВС (МВС) УРСР, спогадів очевидців і свідчень учасників тих подій вперше в історичній науці зроблено спробу висвітити трагічну долю тисяч інтернованих вояків японської Квантунської армії, які волею сталінської репресивно-каральної системи опинилися за тисячі кілометрів від рідної землі - в далекій Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5ЯПО)62 + Т3(4УКР)623-49 + Ц35(4СОЮ)626.5-92

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА744993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Потильчак О. В. 
Радянські стаціонарні табори для військовополонених в Україні (1943 - 1944 рр.): організаційно-структурний аспект / О. В. Потильчак // Історія України. Маловідомі імена, події, факти : зб. наук. ст. - 2004. - Вип. 28. - С. 136-149. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(2)626-92

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342281/Вип. 28 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Потильчак О. І. 
Порівняльний аналіз правового статусу суддів та організації і діяльності судів загальної юрисдикції України й окремих держав Європи : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / О. І. Потильчак; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2015. - 19 c. - укp.

Викладено результати наукового аналізу емпіричного досвіду окремих держав Європи щодо імплементації в національні правові системи європейських стандартів організації діяльності судів загальної юрисдикції, забезпечення дотримання статусу професійного судді. Охарактеризовано європейські стандарти у відповідній сфері, зазначено етапи їх становлення. Досліджено правову регламентацію національних моделей ряду держав щодо набуття статусу професійного судді, звільнення з цієї посади, здійснення дисциплінарного провадження. На підставі компаративного аналізу законодавства окремих держав Європи та України запропоновано класифікацію моделей суддівського самоврядування за критерієм наявності у правових національних системах інституту уповноваженого органу, незалежного від законодавчої та виконавчої влади, не менше половини членів якого - судді, обрані у встановленому порядку іншими суддями на основі принципів, що гарантують максимальне представництво судової влади. Акцентовано увагу на невідповідності вітчизняної нормативної регламентації дисциплінарного стягнення у виді лише догани (ст. 88 Закону України "Про судоустрій і статус суддів") базовим європейським стандартам забезпечення дотримання статусу судді у демократичній державі, оскільки визначення тільки одного виду стягнення не відповідає вимозі пропорційності заходів впливу на порушника, що має передбачати не один, а принаймні кілька різновидів стягнення. Обгрунтовано доцільність створення у складі Верховного Суду України дисциплінарної палати у справах суддів, до компетенції якої слід віднести розгляд справ щодо актів Вищої ради юстиції; рішень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України; дій чи бездіяльності Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Визначено способи удосконалення нормативного регулювання проблемних питань та запропоновано проекти змін і доповнень до законодавства України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х999.891

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Черепащук Г. О. 
Оцінювання невизначеності вимірювань під час випробувань ресорних підвісів вантажних вагонів / Г. О. Черепащук, О. П. Потильчак, Т. В. Бикова // Системи оброб. інформації. - 2015. - Вип. 2. - С. 64-67. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проаналізовано методику визначення середнього коефіцієнта відносного тертя фрикційних гасників коливань ресорних підвісів вантажних вагонів, розроблена методика розрахунку невизначеності вимірювання цього коефіцієнта. Проведено аналіз методики і запропоновано спосіб її спрощення. Зроблено розрахунки невизначеності вимірювань на основі експериментальних даних і доведено, що вони співпадають з теоретичними.


Індекс рубрикатора НБУВ: О244-07

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Потильчак О. В. 
Відділи у справах репатріації виконкомів обласних рад Української РСР (1945 - 1953 рр.): організація, функції, діяльність / О. В. Потильчак, Н. Б. Мелешко // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Іст. науки. - 2013. - № 9. - С. 114-122. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Здійснено спробу історичної реконструкції обласної управлінської ланки системи радянських органів репатріації переміщених осіб. Проаналізовано питання організації, кадрового забезпечення, функціональної діяльності, фінансування відділів у справах репатріації виконкомів обласних рад Української РСР у 1945 - 1953 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)623-621.110.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Історичні джерела в українському інформаційному й освітньому просторі: верифікація та інтерпретація : [колект. монографія] / І. Кривошея, І. Кривошея, Ю. Стецик, О. Лисенко, П. Киридон, О. Удод, А. Киридон, О. Потильчак, Н. Клименко, А. Гедьо, М. Будзар, І. Срібняк, І. Романюк, Т. Герасимов, О. О. Салата, О. Желіба, О. Коханова, С. Баханова, К. О. Баханов; ред.: О. О. Салата; Київ. ун-т ім. Б.Грінченка. - Київ : ТВОРИ, 2018. - 347 c. - укp.

Увагу приділено аналізу наукових підходів до дослідження історичних джерел і їх інтерпретації. Здійснено аналіз традицій вивчення вітчизняного та зарубіжного досвіду дослідження історичних джерел, зокрема дослідження окремих питань історії України, європейської історії, методологічних засад історичного пізнання. Подано інформацію про філателістичні матеріали як історичне джерело, їх інформаційний потенціал, класифікаційні ознаки та критерії систематизації. Висвітлено особливості епістолярію як джерела з історії повсякденності науковців першої третини XX ст. Розглянуто проблему вивчення процесу становлення державних органів України 1917 - 1921 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0,01 + Т211(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Деміфологізація історії та творення міфів в українській науці та публічному просторі : колект. монографія / О. Удод, Я. Калакура, О. Потильчак, Д. Філоненко, О. Гончаренко, Ж. Іщенко, О. Салата, Ф. Леітас, О. Трухан, Ш. Рамазанов, Б. Драмарецький, О. Бонь, Ю. Ковбасенко, В. Ластовський, В. Шарпатий; ред.: О. Салата, Ю. Ковбасенко. - Львів : Liha-Pres, 2021. - 199 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Розкрито роль української гуманітаристики в деміфологізації історичної культури. Увагу приділено розвінчуванню пострадянських міфів у сучасній українській та зарубіжній історіографії та культурології. Акцентовано на застосуванні прийомів наукової критики джерел та їхньої інтерпретації в сучасному науковому й інформаційному просторах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(0) + Ч210.56 + Ч620.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА851974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Черепащук Г. О. 
Застосування мікроконверторів у засобах вимірювальної техніки : навч. посіб. / Г. О. Черепащук, О. П. Потильчак; "Харківський авіаційний інститут", національний аерокосмічний університет імені М. Є. Жуковського. - Харків : ХАІ, 2021. - 67 c. - Бібліогр.: с. 66 - укp.

Розглянуто особливості використання мікроконверторів у засобах вимірювальної техніки. Наведено детальний опис основних функцій мікроконверторів, а також приклади їх використання в реальних вимірювальних пристроях.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.974-04 я73 + З973.4 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864984 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського