Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Прудніков П$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Вдовиченко Ю. П. 
Оптимізація діагностики аденоміозу при метрорагіях в репродуктивному і перименопаузальному віці / Ю. П. Вдовиченко, П. М. Прудніков // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2013. - 76, № 6. - С. 84-88. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56 + Р715.41 + Р712.59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Прудніков П. М. 
Роль клініко-анамнестичних даних у розвитку аденоміозу на сучасному етапі / П. М. Прудніков // Здоровье женщины. - 2017. - № 4. - С. 54-56. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення ролі клініко-анамнестичних даних у розвитку та перебігу аденоміозу на сучасному етапі. Проведено обстеження 110 пацієнток. В основну групу увійшли 60 пацієнток, хворих на аденоміоз різного ступеня активності та поширеності. Залежно від ступеня вираженості основних клінічних проявів, характерних для аденоміозу, всі обстежені пацієнтки з аденоміозом (n = 60) умовно були розподілені на дві клінічні підгрупи: 1.1 - 38 пацієнток з клінічно активним аденоміозом; 1.2 - 22 пацієнтки з клінічно неактивним аденоміозом. У контрольну групу ввійшли 50 пацієнток репродуктивного та пременопаузального віку без аденоміозу. У результаті аналізу попередніх діагнозів на догоспітальному етапі у хворих на аденоміоз виявлено значну різнорідність встановлених діагнозів. Так, із 60 хворих у 30 жінок цей діагноз встановлено правильно, в 11 жінок аденоміоз помилково був прийнятий за міому матки, у 7 - за гіперплазію та поліпи ендометрія, у 4 - за дисфункціональні маткові кровотечі, у 2 - за цистаденому яєчника. Шість жінок тривалий час проходили обстеження та лікування у невропатолога, гастроентеролога, терапевта з підозрою на грижу диска, остеохондроз, коліт, спайковий процес тощо. На підставі клініко-анамнестичних даних і результатів гінекологічного обстеження аденоміоз було запідозрено у 48 хворих, з них підтверджено - у 28. Частка хибнопозитивних результатів становила 41 %. Проте з 60 пацієнток із підтвердженим аденоміозом у клінічний діагноз дана патологія була винесена у 31. Отже, частка хибнонегативних результатів становила 48 %. Чутливість методу - 51,7 %, специфічність - 59 %. Отримані результати необхідно враховувати під час проведення ранньої діагностики та прогнозування аденоміозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Прудніков П. М. 
Порівняльні аспекти впливу різних методів лікування генітального ендометріозу на якість життя / П. М. Прудніков // Здоровье женщины. - 2017. - № 9. - С. 97-99. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення порівняльних аспектів впливу різних методів лікування зовнішнього генітального ендометріозу (ЗГЕ) на якість життя пацієнток. У дослідження були включені 90 пацієнток віком від 18 до 45 років (середній вік - 30,8 +- 0,4 року) із ЗГЕ. Найбільшу частину становили жінки віком 30 - 35 років (42,2 %). Усіх пацієнток було розподілено на 3 групи, які були зіставні за віком, скаргами, локалізацією ЗГЕ, характером виконаних оперативних втручань. Для підвищення ефективності лікування і поліпшення якості життя у пацієнток із ЗГЕ проводили диференційовану медикаментозну терапію у складі комбінованого лікування. Антигестаген може бути препаратом вибору ад'ювантної терапії ЗГЕ у жінок репродуктивного віку на початкових стадіях захворювання, оскільки вираженість побічних ефектів у 4,5 разу нижче, ніж при вживанні аналогів гонадотропін-рилізинг-гормону, та його застосування значно краще переноситься пацієнтками. З метою швидкого і повного відновлення функції яєчників у пацієнток репродуктивного віку, у яких є наявними хоча б одна з ознак ЗГЕ, доцільно проводити терапію антигестагеном у складі комбінованого лікування. Доцільно рекомендувати застосування у клінічній практиці спеціально розробленого опитувальника "Якість життя пацієнток при зовнішньому генітальному ендометріозі" з метою виявлення зміни специфічних параметрів для індивідуального підходу до вибору медикаментозної терапії у складі комбінованого лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.4-5 + Р715.764-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Прудніков П. М. 
Поєднання аденоміозу і гіперпластичних процесів матки: удосконалена тактика діагностики та лікування / П. М. Прудніков // Здоровье женщины. - 2017. - № 7. - С. 132-134. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета дослідження - вдосконалення тактики діагностики та лікування аденоміозу у поєднанні з гіперпластичними процесами матки (ГППМ). Проведено обстеження та лікування 100 хворих із встановленим діагнозом аденоміозу у поєднанні з ГППМ. Пацієнтки розподілені на дві групи залежно від варіанта консервативної ерапії. Дані проведених досліджень надають можливість виділити порівняльні аспекти консервативного лікування аденоміозу у поєднанні з ГППМ шляхом використання внутрішньоматкових гормональних спіралей і гормональних препаратів для системного застосування. Одержані результати надають можливість рекомендувати запропоновану методику для широкого використання у практичній охороні здоров'я. Удосконалений алгоритм надає можливість підвищити ефективність діагностики та лікування поєднаних форм аденоміозу та ГППМ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Прудніков П. М. 
Аденоміоз: діагностика, тактика лікування та відновлення репродуктивної функції / П. М. Прудніков // Здоровье женщины. - 2018. - № 8. - С. 30-32. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета дослідження - зниження частоти порушень репродуктивної функції та гестаційних ускладнень у жінок із різними формами аденоміозу на підставі вивчення нових аспектів патогенезу вузлової та дифузних форм і розроблення алгоритму діагностичних, лікувально-профілактичних і реабілітаційних заходів залежно від форми аденоміозу. Дослідження проведено у три етапи. На I етапі було обстежено 200 жінок репродуктивного віку з аденоміозом, які звернулися для хірургічного лікування до відділення оперативної гінекології. На II етапі обстежено 100 жінок репродуктивного віку, які були прооперовані з приводу безплідності, спричиненої наявністю вузлової або дифузної форм аденоміозу 1-го та 2-го ступеня. Всім пацієнткам було проведене лікування безплідності з застосуванням допоміжних репродуктивних технологій: екстракорпоральне запліднення або ICSI. На III етапі вивчено особливості перебігу вагітності та пологів у 33-х зі 100 жінок (з II етапу), які проходили різні програми допоміжних репродуктивних технологій. У комплекс проведених досліджень були включені клінічні, ехографічні, доплерометричні, ендокринологічні, імуногістохімічні, морфологічні, психологічні та статичні методи. Результати проведених досліджень свідчать, що проблема збереження репродуктивного здоров'я у жінок із різними формами аденоміозу є достатньо актуальною і відповідає всім сучасним вимогам. Розроблений алгоритм ведення жінок із різними формами аденоміозу, починаючи зі своєчасної діагностики, оперативного лікування, відновлення репродуктивної функції та завершуючи перебігом вагітності та пологів, надає можливість знизити частоту порушень репродуктивного здоров'я у жінок репродуктивного віку з аденоміозом. Отримані результати надають можливість рекомендувати даний алгоритм для широкого використання у практичній охороні здоров'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Остафійчук С. О. 
Асоціація надмірного блювання вагітних з ризиком розвитку малого для гестаційного віку плода / С. О. Остафійчук, П. Р. Волосовський, П. М. Прудніков, Н. І. Геник, О. М. Макарчук // Мед. перспективи. - 2022. - 27, № 3. - С. 84-89. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.020

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Прудніков П. М. 
Діагностика і тактика хірургічного лікування поєднанної патології матки і яєчників : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / П. М. Прудніков; Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика. - Київ, 2013. - 16 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.764 + Р715.765.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453923 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського