Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Сазонов М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Сазонов М. І. 
Політологія : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / М. І. Сазонов, О. А. Фісун, В. І. Чигринов, І. Поліщук, В. Фесенко; ред.: М. І. Сазонов; Харк. держ. ун-т. - Х. : Фоліо, 1998. - 735 c. - укp.

Видання являє собою систематичний і фундаментальний виклад феноменів політики і влади як засобів оптимального розподілу ресурсів. Висвітлюються проблеми політичної філософії, політичної соціології та емпіричної (прикладної) політології. Книга побудована на основі всебічного вивчення реальних політичних процесів, зокрема в Україні, та на критичному усвідомленні вітчизняних та зарубіжних спеціальних досліджень. Політика розглядається авторами не тільки як складний, але й узагальнюючий феномен. Така концепція дозволяє висвітлювати складну проблематику, яка згрупована у п'ятьох розділах: виникнення і розвиток політичної теорії; політика і влада; політичне поле; творення суспільної політики; порівняльна політика. Це дозволяє розглядати проблеми політики і влади зсередини, бачити не тільки їх соціальну природу і функції, але й конкретну реалізацію та засоби підвищення ефективності за різних умов. Аналіз і подання матеріалу чітко корелюють з дійсністю, а саме з необхідністю розв'язання двоєдиного завдання: розбудови національної держави і поступового вироблення в українському загалі адекватного сприйняття цієї історичної мети та входження незалежної України в європейське і світове співтовариство.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф0 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Питання політології / ред.: М. І. Сазонов. - Х., 2004. - 231 с. - (Вісн. Харк. нац. ун-ту ім. В.Н. Каразіна; N 643, вип. 6). - укp.

Розглянуто питання реформування політичної системи України в контексті сучасних теорій розвитку. Висвітлено проблеми національної безпеки держави за умов глобалізації. Проаналізовано роль недержавних та іррегулярних збройних формувань у визначенні військового потенціалу суб'єктів міжнародних відносин, вплив держав транзитного суспільства на мас-медіа. Розкрито етнополітичний аспект міграційних процесів в Україні. Визначено вплив структуризації органів місцевого самоврядування на механізм виборчої системи у європейських країнах, а також впливові фактори у період виборів Президента в Україні у 2004 р.

Рассмотрены вопросы реформирования политической системы Украины в контексте современных теорий развития. Освещены проблемы национальной безопасности государства в условиях глобализации. Проанализирована роль негосударственных и иррегулярных вооруженных формирований в определении военного потенциала субъектов международных отношений, а также влияние государств транзитного общества на мас-медиа. Раскрыт этнополитический аспект миграционных процессов в Украине. Определены влияние структуризации органов местного самоуправления на механизм избирательной системы в европейских странах, факторы, оказывающие решающее влияние на выборах Президента в Украине в 2004 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Питання політології / ред.: М. І. Сазонов. - Х., 2001. - 203 с. - (Вісн. Харк. нац. ун-ту ім. В.Н. Каразіна; N 518, вип. 3). - укp.

Висвітлено економічні основи становлення громадянського суспільства в Україні. Описано особливості розвитку інститутів громадянського суспільства у транзитивних системах. Розглянуто питання про мовну політику у передвиборчих програмах політичних партій та програмах кандидатів у президенти України. Проаналізовано специфіку формування та особливості структури політичної еліти тоталітарного суспільства.

Освещены экономические основы становления гражданского общества в Украине. Описаны особенности развития институтов гражданского общества в транзитивных системах. Рассмотрен вопрос о языковой политике в предизбирательных программах политических партий и программах кандидатов в президенты Украины. Проанализирована специфика формирования и особенности структуры политической элиты тоталитарного общества.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Питання політології / ред.: М. І. Сазонов. - Х., 2002. - 213 с. - (Вісн. Харк. нац. ун-ту ім. В.Н. Каразіна; N 555, вип. 4). - укp.

Проаналізовано взаємовідносини між державною владою та громадськими асоціаціями у формуванні громадянського суспільства в Україні. Розкрито геополітичний аспект національного розвитку сучасної держави у світлі глобалізації. Описано геополітичні виміри національної безпеки та інститути її забезпечення в країні. Висвітлено політичні аспекти протидії транснаціональній злочинності та її впливам на українське суспільство, переваги та недоліки сучасних концепцій переходів до демократії.

Проанализированы взаимоотношения между государственной властью и общественными организациями в формировании гражданского общества в Украине. Раскрыт геополитический аспект национального развития современного государства в свете глобализации. Описаны геополитические измерения национальной безопасности и институты её обеспечения в стране. Освещены политические аспекты противодействия транснациональной преступности и её влияниям на украинское общество, преимущества и недостатки современных концепций переходов к демократии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф0я5(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Глобалізація світу та вибір моделі розвитку сучасної України. Питання політології / ред.: М. І. Сазонов. - Х., 2003. - 405 с. - (Вісн. Харк. нац. ун-ту ім. В.Н. Каразіна; N 592, вип. 5). - укp.

Наведено геополітичне визначення України та описано метаморфози влади у контексті глобалізації. Проаналізовано роль політико-правового консенсусу в подоланні глобального конфлікту цивілізацій. Розглянуто проблемне поле глобалізації світу в контексті сучасної теорії конфлікту. Описано стратегії інноваційного розвитку за умов глобалізації, інтеграції посткомуністичних систем до глобалізаційного простору з урахуванням перспектив становлення ринку та держави. Розкрито сутність процесу глобалізації та його вплив на політичну стратегію країни. Висвітлено перспективи національної держави за умов глобалізації в етнонаціональному вимірі, регіональну політику країни в контексті європейської інтеграції.

Описаны метаморфозы власти в контексте глобализации. Проанализирована роль политико-правового консенсуса в преодолении глобального конфликта цивилизаций. Рассмотрено проблемное поле глобализации мира в контексте современной теории конфликта. Описаны стратегии инновационного развития в условиях глобализации, интеграции посткоммунистических систем в глобализационное пространство с учетом перспектив становления рынка и государства. Раскрыты сущность процесса глобализации и его влияние на политическую стратегию страны. Приведено геополитическое определение Украины в контексте глобализации. Освещены перспективы национального государства в условиях глобализации в этнонациональном измерении, региональная политика страны в контексте европейской интеграции.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф06

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Вісник Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна / ред.: М. І. Сазонов. - Х., 2005. - 172 с. - (Питання політол.; N 702, вип. 7). - укp.

Розглянуто питання соціокультурної трансформації як важливу умову розвитку демократії в Україні. Проаналізовано циклічність політичного процесу та особливості електорального циклу в державі. Наведено західноєвропейський та український варіанти трансляції соціальних кліважів у ідеологічні виміри партійної системи. Висвітлено ефективність функціонування президентської влади в країні у партійному форматі, інституціональні модифікації та функціональні ефекти бікамералізму. Розкрито аспекти екологічної політики України в системі транскордонних міжнародних відносин. Визначено роль телевізійної політичної реклами у виборчих процесах.

Рассмотрены вопросы социокультурной трансформации как важное условие развития демократии в Украине. Проанализирована цикличность политического процесса и особенности электорального цикла в государстве. Приведены западноевропейский и украинский варианты трансляции социальных клеважей в идеологические измерения партийной системы. Освещены эффективность функционирования президентской власти в стране в партийном формате, институциональные модификации и функциональные эффекты бикамерализма. Раскрыты аспекты экологической политики Украины в системе трансграничных международных отношений. Определена роль телевизионной политической рекламы в избирательных процессах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф.я54(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Вісник Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна / ред.: М. І. Сазонов. - Х., 2006. - 262 с. - (Питання політол.; N 737, вип. 8). - укp.

Висвітлено концепції легітимації влади в політичному суспільстві України. Проаналізовано інституційні передумови формування політичної опозиції в державі. Визначено вплив системи виборів на формування урядових коаліцій в Україні і Польщі. Розкрито роль політичної реклами як комунікативного процесу у виборчій кампанії. Розглянуто питання методології дослідження явищ тероризму і антитероризму, специфіки методів тероризму і міжнародної силової політики держави. Наведено результати політико-правового дослідження складу тероризму в діяльності українських націоналістичних організацій в історичному аспекті.

Освещены концепции легитимации власти в политическом обществе Украины. Проанализированы институционные предпосылки формирования политической оппозиции в государстве. Определено влияние системы выборов на формирование правительственных коалиций в Украине и Польше. Раскрыта роль политической рекламы как коммуникативного процесса в избирательной кампании. Рассмотрены вопросы методологии исследования явлений терроризма и антитерроризма, специфики методов терроризма и международной силовой политики государства. Приведены результаты политико-правового исследования состава терроризма в деятельности украинских националистических организаций в историческом аспекте.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф.я54(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Вісник Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна / ред.: М. І. Сазонов. - Х., 2008. - 238 с. - (Питання політол.; N 810, вип. 12). - укp. - рус.

Проаналізовано світовий досвід бікамеральних систем парламентаризму та перспективи його запровадження в Україні. Висвітлено проблеми геополітичного визначення держави, вплив зовнішніх чинників на процес демократизації в країні. Описано особливості консолідації демократії за умов посткомуністичних трансформацій, зокрема російського політичного режиму, децентралізації у країнах з унітарним та федеративним державним устроєм. Визначено інформатизаційні зміни політичного простору пострадянської України, специфіку форм і технологій мобілізації електорату у виборчих процесах 2006 - 2007 рр., особливості використання маніпуляційних технологій мас-медіа в даних процесах.

Проанализированы мировой опыт бикамеральных систем парламентаризма и перспективы его внедрения в Украине. Освещены проблемы геополитического определения государства, влияние внешних факторов на процесс демократизации в стране. Описаны особенности консолидации демократии в условиях посткоммунистических трансформаций, в частности русского политического режима, децентрализации в странах с унитарным и федеративным государственным строем. Определены информатизационные изменения политического пространства постсоветской Украины, специфика форм и технологий мобилизации электората в избирательных процессах 2006 - 2007 гг., особенности использования манипуляционных технологий масс-медиа в данных процессах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф0я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сазонов М. І. 
Український конституціоналізм: національне надбання чи гіркий досвід? / М. І. Сазонов; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х. : Техностандарт, 2008. - 80 c. - Бібліогр.: с. 77-79. - укp.

Наведено критичний огляд конституційних засад новітнього етапу вітчизняного державотворення від Декларації про державний суверенітет і Акту незалежності України до Конституції України з її численними змінами та доповненнями. На підставі всебічного застосування інструментів політичного аналізу зроблено висновки щодо якісних показників існуючих перспектив демократичного розвитку України.

Приведен критический обзор конституционных основ новейшего этапа отечественного государственного строительства с Декларации о государственном суверенитете и Акта независимости Украины до Конституции Украины с ее многочисленными изменениями и дополнениями. На основе всестороннего применения инструментов политического анализа сделаны выводы о качественных показателях существующих перспектив демократического развития Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 + Х809(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА702644 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Вісник Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна / ред.: М. І. Сазонов. - Х., 2008. - 193 с. - (Питання політол.; N 825, вип. 13). - укp. - рус.

Висвітлено проблеми становлення та розвитку політичної науки в Україні. Розглянуто методи дослідження політичної комунікації, питання інституціоналізації політичного дискурсу в перехідному суспільстві, економічної інтеграції лібералізму в демократичних суспільствах. Визначено параметри адаптації суспільства до демократичних перетворень. Описано напівпрезидентську форму правління та модель інституціональної стабілізації влади для України. Проаналізовано мультикультуралізм як соціально-політичний феномен у контексті глобалізації.

Освещены проблемы становления и развития политической науки в Украине. Рассмотрены методы исследования политической коммуникации, вопросы институционализации политического дискурса в переходном обществе, экономической интеграции либерализма в демократических обществах. Определены параметры адаптации общества к демократическим преобразованиям. Описаны полупрезидентская форма правления и модель институциональной стабилизации власти для Украины. Проанализирован мультикультурализм как социально-политический феномен в контексте глобализации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф.г(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Вісник Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна / ред.: М. І. Сазонов. - Х., 2009. - 241 с. - (Питання політол.; N 839, вип. 14). - укp.

Проаналізовано структурні особливості посткомуністичних трансформацій, тенденції розвитку процесів політичних комунікацій у сучасному суспільстві. Висвітлено вплив соціальної стратифікації на динаміку формування громадянського суспільства в Україні. Розглянуто питання формування процесу політичної соціалізації у пострадянський період в ідеологічному аспекті. Визначено політичні партії в державі як засіб впливу олігархічної еліти на політичний процес, ставлення українських церков до виборчих процесів у Західній Україні. Розкрито сутність та роль політичної віри в суспільстві.

Проанализированы структурные особенности посткоммунистических трансформаций, тенденции развития процессов политических коммуникаций в современном обществе. Освещено влияние социальной стратификации на динамику формирования гражданского общества в Украине. Рассмотрены вопросы формирования процесса политической социализации в постсоветский период в идеологическом аспекте. Определены политические партии в государстве как средство влияния олигархической элиты на политический процесс, отношение украинских церквей к избирательным процессам в Западной Украине. Раскрыты сущность и роль политической веры в обществе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф0 я54(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Авксентьєва Т. Г. 
Порівняльна політика. Основні політичні системи сучасного світу : монографія / Т. Г. Авксентьєва, В. С. Бакіров, Л. М. Герасіна, О. М. Довбня, В. Б. Калиновський, О. В. Литвиненко, В. М. Паламарчук, М. І. Сазонов, О. А. Фісун, В. І. Чуб; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2008. - 576 c. - укp.

Висвітлено основні підходи та концепції щодо аналізу політичних систем у порівняльній політології. Описано модель державного устрою західних країн, зокрема, США, Канади, Великобританії, Франції, Німеччини. Розглянуто лібералізм як ідейну основу сучасної демократії. Охарактеризовано тоталітарні політичні системи, природу тоталітаризму як соціокультурного феномену. Розкрито специфіку посткомуністичної демократизації, проблеми консолідації транзитивних демократій, особливості пострадянських трансформацій, соціокультурні особливості України у сучасний період. Наведено типологію афро-азіатських політичних режимів, загальну характеристику політичних систем Азії та Близького Сходу.

Освещены основные подходы и концепции относительно анализа политических систем в сравнительной политологии. Описана модель государственного строя западных стран, в частности, США, Канады, Великобритании, Франции, Германии. Рассмотрен либерализм как идейная основа современной демократии. Охарактеризованы тоталитарные политические системы, природа тоталитаризма как социокультурного феномена. Раскрыты специфика посткоммунистической демократизации, проблемы консолидации транзитивных демократий, особенности постсоветских трансформаций, социокультурные особенности Украины в современный период. Приведены типология афро-азиатских политических режимов, общая характеристика политических систем Азии и Ближнего Востока.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф081 + Ф3(0)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА711173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Каролинский В. Г. 
Осаждение износостойких алмазоподобных пленок на режущий инструмент с применением вакуумно-плазменной установки / В. Г. Каролинский, М. И. Сазонов, В. М. Хвисевич, О. Г. Крысин, В. В. Шелег // Сверхтвердые материалы. - 2002. - № 3. - С. 47-49. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Разработана вакуумно-плазменная установка, предназначенная для получения алмазных и алмазоподобных пленок способом химического осаждения из газовой фазы с применением высокотемпературной плазменной струи. Показано, что осажденнные этим способом алмазоподобные пленки позволяют увеличить износостойкость твердосплавных пластин в 6 - 10 раз.


Індекс рубрикатора НБУВ: К722.536.017

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Караченцев Ю. І. 
Визначення експресії натрій-йод симпортера при високодиференційованих папілярних карциномах і фолікулярних неоплазіях щитоподібної залози / Ю. І. Караченцев, М. Є. Сазонов, В. В. Хазієв, В. М. Дубовик, Є. П. Корчагін, Л. В. Герасименко, А. Коркелія // Укр. радіол. журн.. - 2017. - 25, № 2. - С. 89-93. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Основним методом лікування високодиференційованого раку щитоподібної залози (РЩЗ) є радикальне хірургічне лікування з подальшим проведенням радіойодотерапії (РЙТ), ефективність якої залежить від можливості клітини накопичувати радіофармпрепарат. Можливість захоплення йоду визначається наявністю на мембрані клітини білка натрій-йод симпортера (NIS), яка в процесі канцерогенезу може бути втрачена. Досліджено рівень експресії NIS у високодиференційованому папілярному РЩЗ і фолікулярних неоплазіях, що включають в себе як доброякісні, так і злоякісні пухлини. До 12 % усіх папілярних і 56 % фолікулярних карцином демонструють відсутність експресії NIS, що говорить про можливу нечутливість до РЙТ і підвищений ризик рецидиву захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Сазонов М. Є. 
Визначення експресії імуногістохімічних маркерів апоптозу та проліферації у тканинах фолікулярних неоплазій щитоподібної залози / М. Є. Сазонов, Є. П. Корчагін, Н. І. Гойденко // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2017. - 13, № 8. - С. 541-545. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - визначення експресії імуногістохімічних маркерів апоптозу p53 та bcl-2 і маркера проліферації Ki-67 у фолікулярних неоплазіях щитоподібної залози (ЩЗ). Як критерії диференціальної діагностики фолікулярних неоплазій ЩЗ запропоновано численні імуногістохімічні маркери, серед яких найбільш корисними є маркери проліферації Ki-67 та апоптозу p53, bcl-2. Проведено імуногістохімічне дослідження операційного матеріалу 50 пацієнтів, оперованих у клініці ДУ "Інститут проблем ендокринної патології ім. В. Я. Данилевського НАМН України" з приводу доброякісних (25 аденом) та злоякісних (25 карцином) фолікулярних новоутворень. Одержані дані показують, що фолікулярні аденоми солідної і фетально-ембріональної будови мають високий рівень спорідненості з фолікулярним раком ЩЗ за показниками проліферативної активності та порушень механізмів апоптозу, що, ймовірно, передбачає найбільший потенціал до малігнізації і подальшого метастазування. Висновки: високий рівень експресії p53 та стабільно високий рівень експресії bcl-2 в клітинах фолікулярного раку ЩЗ і фолікулярної аденоми солідної та фетально-ембріональної будови вказує на глибокі порушення апоптотичних процесів у випадку розвитку фолікулярних неоплазій ЩЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Караченцев Ю. І. 
Діагностика та лікування первинного гіперпаратиреозу (власний 20-річний досвід та огляд літератури) / Ю. І. Караченцев, М. Є. Сазонов, В. В. Хазієв, В. М. Дубовик, О. А. Гончарова, І. В. Гопкалова // Міжнар. ендокринол. журн. - 2021. - 17, № 5. - С. 377-384. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

На сьогодні первинний гіперпаратиреоз (пГПТ) є третьою за поширеністю серед ендокринних патологій після захворювань щитоподібної залози й цукрового діабету. Несвоєчасна діагностика призводить до тяжкого перебігу хвороби з розвитком інвалідизуючих ускладнень - остеопоротичних переломів, рецидивуючого каменеутворення в сечовивідних шляхах, шлунково-кишкових кровотеч та ін., а також підвищеного ризику передчасної смерті. Мета дослідження - оцінити динаміку виявлення захворювань прищитоподібної залози за період 2000 - 2019 рр. Із 2000 року на базі хірургічного відділення клініки "Інститут проблем ендокринної патології ім. В. Я. Данилевського Національної академії медичних наук України" з приводу пГПТ було проведено 205 операцій (у 188 жінок й 17 чоловіків: 91,7 і 8,3 %). Із 2008 р. фіксується впевнене зростання кількості випадків. Частота виникнення пГПТ у жінок зростає з віком і стає вірогідно вищою у віці 50 - 69 років. При цьому з віком посилюється розрив між жінками й чоловіками, причина якого потребує дослідження. Кількість пацієнтів із малосимптомною й вираженою клінічною картиною є пропорційною впродовж 20 років і становить приблизно 2 : 1. У країнах, де впроваджений скринінг кальцію крові, питома вага асимптомних форм досягає 80 %. Отримані нами дані підтверджують факт несвоєчасної діагностики пГПТ у сучасній Україні, що потребує впровадження широкомасштабного популяційного скринінгу у вигляді як анкетування, так і дослідження кальцію сироватки крові. Висновки: позитивний внесоквання у своєчасне виявлення пГПТ може зробити активація в даному напрямку роботи закладів післядипломної (безперервної) освіти, насамперед кафедр ендокринології, розташованих на базі ендокринологічних клінік із хірургічними відділеннями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.130.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Сазонов М. Є. 
Особливості клініко-морфологічних і прогностичних факторів фолікулярних неоплазій щитоподібної залози : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.14 / М. Є. Сазонов; Національна академія наук України, Інститут проблем ендокринної патології імені В. Я. Данилевського. - Харків, 2018. - 24, [1] c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452-3 + Р415.120.26

Рубрики:
 Зоб 

Шифр НБУВ: РА436693 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського