Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Саф'янова І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Саф'янова І. С. 
Гетерометалічні комплекси міді (II) металокраунового типу з талієм (I) та свинцем (II) на основі піридин-2-гідроксамової кислоти / І. С. Саф'янова, І. О. Голеня, В. О. Павленко, І. О. Фрицький // Укр. хим. журн.. - 2014. - 80, № 11/12. - С. 78-82. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.64 + Г271.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Фрицький І. О. 
Структурні типи гідроксаматних металокраунів / І. О. Фрицький, А. В. Павліщук, І. О. Голеня, І. С. Саф'янова // Укр. хим. журн.. - 2016. - 82, № 1/2. - С. 3-16. - Бібліогр.: 66 назв. - укp.

Проведено огляд порівняно нового класу поліядерних комплексів, координаційних аналогів краун-ефірів - металокраунів. Даний клас сполук в останні роки інтенсивно досліджується завдяки цілому ряду притаманних їм нетривіальних властивостей - магнітних, сорбційних та люмінесцентних, що може надати можливість у майбутньому використовувати їх як основу для створення мультифункціональних матеріалів. Зважаючи на численність і різноманіття структурних типів металокраунів, розглянуто основні особливості будови різних типів металокраунів, одержаних лише на основі гідроксамових кислот.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.64 + Г213.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Саф'янова І. С. 
Новий регіоселективний літій-промотований метод синтезу комплексоутворюючих лігандів на основі діестерів 2,5-піридиндикарбонових кислот / І. С. Саф'янова, С. В. Вакаров, О. А. Варзацький, І. О. Фрицький // Укр. хим. журн.. - 2015. - 81, № 5/6. - С. 17-21. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Відкрито нову іон-промотовану регіоселективну реакцію активації алкоксикарбонільної групи в положенні 2 діестерів піридин-2,5-дикарбонових кислот, що призводить до утворення 5-алкоксикарбоніл-2-піридингідроксамової кислоти, 5-алкоксикарбоніл-2-піридинкарбонових кислот та їх гідразидів. Одержано серію продуктів регіоселективного заміщення та встановлено їх будову. Розроблено препаративні методики синтезу похідних несиметрично заміщених 2,5-піридиндикарбонових кислот, а саме їх гідразидів і гідроксамових кислот, що є перспективними лігандами для синтезу поліядерних металокомплексів і металокраунів. Запропоновано механізм літій-промотованої реакції регіоселективного синтезу гідроксамових кислот і реакцій регіоселективного деалкілювання карбоксильних естерів у положенні 2 гетероциклу з формуванням естерів 2-піридинкарбонових кислот.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.216

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Саф'янова І. С. 
Металокрауни на основі піколін- та хінолінгідроксамових кислот, що містять купрум(II) або кобальт(II/III) в металомакроциклічному контурі : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / І. С. Саф'янова; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2018. - 19 c. - укp.

Присвячено одержанню металокраунів на основі гідроксаматних лігандів з купрумом(II) або кобальтом(II/III) та вивченню будови та фізико-хімічних властивостей отриманих сполук. В результаті вивчення комплексоутворення гідроксаматних лігандів з солями купруму(ІІ) та кобальту(ІІ) за допомогою методів потенціометричного рН-титрування, UV-VIS спектрофотометрії, ESI мас-спектрометрії встановлено, що для всіх досліджених систем характерним є формування гомо- та/або гетерометальних металокраунових комплексних частинок з ядерністю від 5 до 6. Одержано 18 нових металокраунів, досліджено їх спектральні характеристики, методом рентгеноструктурного аналізу встановлено молекулярну та кристалічну будову лігандів та 14 координаційних сполук. Систематично досліджено та проаналізовано вплив аксіальних лігандів на будову та конформаційну здатність 15-металокраунів-5, що містять центральні метали з різними іонними радіусами. Досліджено реакційну здатність п’ятиядерних 12-металокраунів-4 купруму(ΙΙ) на основі піколінгідроксамової кислоти та встановлено шляхи їх деградації. Вперше отримано гідроксаматні 18-металокрауни-6 з іонами купруму(ΙΙ) або кобальту(ΙΙ,ΙΙΙ) в металомакроциклічному контурі та кобальтвмісні 15-металокрауни-5. Проведені дослідження взаємодії МС з G-квадруплексною ДНК показали, що МС взаємодіє з квадруплексною структурою ДНК та дали змогу встановити, що зв'язування комплексів MC з G4 ДНК спричиняє дестабілізацію квадруплексних структур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.64 + Г270

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437175 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського