Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (15)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Сергеєва Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бровко О. О. 
Структура і властивості полімерних мембран на основі напіввзаємопроникних полімерних сіток / О. О. Бровко, Т. А. Сергеєва, Л. А. Гончарова, В. І. Штомпель, О. О. Кочетов, Л. М. Сергеєва, Г. В. Єльська // Укр. хим. журн. - 2006. - 72, № 7-8. - С. 42-47. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

За допомогою методів динамічного механічного термічного аналізу та рентгеноструктурного аналізу досліджено в'язкопружні властивості та мікрофазову структуру сформованих на основі напів-ВПС водопроникних полімерних мембран. Проведено їх якісний і кількісний аналізи. Встановлено взаємозв'язок між рівнем гетерогенності одержаних полімерних мембран та їх проникністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г711.31 + Л719.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Марієвський В. Ф. 
Епідеміологічні аспекти проблеми гепатиту B в Україні в сучасних умовах / В. Ф. Марієвський, А. Л. Гураль, В. Р. Шагінян, Т. А. Сергеєва, В. Г. Манько // Запорож. мед. журн. - 2008. - № 3. - С. 92-98. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Изучены особенности эпидемического процесса гепатита В в условиях реализации программы вакцинопрофилактики в Украине. Установлено выраженное снижение регистрируемой заболеваемости, доминирование естественных путей передачи возбудителя и скрытых форм гепатита В в областях с высоким уровнем распространенности инфекции. Показано, что рост показателей охвата прививками положительно сказался на эффективности защиты от гепатита В детей и медицинских работников. Установлено, что эпидемиологическая эффективность вакцинации новорожденных зависит от распространенности гепатита В в регионе. Обоснована необходимость разработки стратегии иммунизации с учетом интенсивности эпидемического процесса гепатита В.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.16-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сергеєва Т. А. 
Маркери гепатитів B і C у хворих на туберкульоз / Т. А. Сергеєва // Укр. мед. часоп. - 2007. - № 4. - С. 100-104. - Бібліогр.: с. 103. - укp.

Мета роботи полягала у визначенні рівня поширеності гепатитів В і С серед хворих на туберкульоз. Показано, що в загальній групі обстежених частота виявлення маркерів гепатиту В становить 58,9 %, гепатиту С - 59,2 %. Під час аналізу результатів обстеження ВІЛ-інфікованих хворих на туберкульоз встановлено, що поширеність серед них маркерів гепатитів В і С значно перевищує середні показники для всієї групи обстежених: 62,5 та 87,5 % відповідно. У ВІЛ-інфікованих осіб переважають маркери гепатиту С, а у хворих на туберкульоз без ВІЛ-коінфекції - маркери гепатиту В.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.16-2 + Р54-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гончарова Л. А. 
Мікропористі плівки на основі поліуретан-поліуретанакрилатних напів-взаємопроникних полімерних сіток / Л. А. Гончарова, О. О. Бровко, В. І. Штомпель, Т. А. Сергеєва, Л. В. Карабанова, Л. М. Сергеєва, О. О. Кочетов, А. В. Святина // Полімер. журн. - 2007. - 29, № 4. - С. 271-280. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

За допомогою методів динамічного механічного термічного аналізу, рентгеноструктурного аналізу та сканувальної електронної мікроскопії досліджено мікрофазову структуру й властивості водопроникних полімерних плівок на основі поліуретан-поліуретанакрилатних напів-взаємопроникних полімерних сіток. Встановлено, що параметри пор (розмір, форма та розподіл за розмірами) одержаних плівок є функціями вмісту лінійного компонента, а рівень гетерогенності структури та розмір мікрообластей гетерогенності мало залежать від складу досліджуваних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Карабанова Л. В. 
Структурні та морфологічні особливості матричних полімерних мембран, синтезованих за принципом ВПС / Л. В. Карабанова, О. О. Бровко, Т. А. Сергеєва, О. Д. Луцик, Л. А. Гончарова, О. О. Кочетов // Полімер. журн. - 2008. - 30, № 2. - С. 111-116. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

За методом взаємопроникних полімерних сіток у комбінації з методом молекулярного імпринтингу синтезовано матричні полімерні мембрани та досліджено пористість, питому поверхню та морфологічні особливості синтезованих мембран залежно від типу та концентрації пороутворювачів, а також матричної речовини - атразину. Визначено оптимальний склад мембран, що характеризуються максимальною продуктивністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714 + Л710.13/14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сергеєва Т. А. 
Молекулярно-імпринтовані полімери для створення новітніх аналітичних методів. Молекулярно-імпринтовані полімерні мембрани / Т. А. Сергеєва, Л. М. Сергеєва, О. О. Бровко // Полімер. журн. - 2009. - 31, № 3. - С. 199-206. - Бібліогр.: 102 назв. - укp.

Проаналізовано роботи у галузі одержання полімерних мембран за допомогою методу молекулярного імпринтингу та досліджено їх властивості. Розглянуто різні типи молекулярно-імпринтованих полімерних мембран та основні технологічні підходи до їх синтезу. Особливу увагу приділено розробці на їх основі новітніх аналітичних методів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г4 с3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Карабанова Л. В. 
Термодинаміка взаємодій полімерних компонентів при створенні токсин-специфічних матричних полімерних мембран, синтезованих за принципом ВПС / Л. В. Карабанова, О. О. Бровко, Т. А. Сергеєва, Л. А. Гончарова, О. Д. Луцик // Полімер. журн. - 2009. - 31, № 2. - С. 162-170. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Проведено дослідження термодинаміки взаємодій полімерних компонентів взаємопроникних полімерних сіток (ВПС), на основі яких створені матричні полімерні мембрани, та зіставлення термодинамічних даних із структурними параметрами одержаних мембран. Показано, що термодинаміка взаємодій полімерних компонентів має визначальне значення для формування структури та пористості матричних мембран, синтезованих на основі цих ВПС. Під час застосування матриці, синтезованої на основі термодинамічно несумісних полімерних компонентів, що формують розвинуту двофазну структуру з невеликою долею міжфазних областей, можна одержати матричні мембрани з порами великих розмірів. При синтезі матричних мембран на основі напів-ВПС з незавершеним фазовим поділом, з великою долею міжфазних областей, формуються мембрани з наявністю пор, різних за розміром - нанопорами та порами мікрометрового рівня.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сергеєва Т. А. 
Специфічна імунодіагностика в системі епідеміологічного нагляду за ВІЛ-інфекцією : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.02.02 / Т. А. Сергеєва; Київ. НДІ епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 1998. - 17 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено вивченню ролі сучасних методів специфічної лабораторної діагностики ВІЛ-інфекції/СНІДу в інформаційному забезпеченні епідеміологічного нагляду, і визначенню стратегії і тактики їх застосування в залежності від конкретної епідемічної ситуації. Показано, що для адекватної епідеміологічної оцінки результатів серологічного скринінгу головну роль відіграє вибір стратегії імунодіагностики у відповідності до рівня розповсюдження ВІЛ-інфекції в конкретному регіоні або серед певних груп населення та мети обстеження. Розроблені наукові підходи до застосування цих стратегій в Україні. Вдосконалена інформаційна підсистема епідеміологічного нагляду за ВІЛ-інфекцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-46

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сергеєва Т. А. 
Характеристика епідемічного процесу гепатитів В і С в сучасних умовах і система епідеміологічного нагляду : автореф. дис... канд. д-ра мед. наук / Т. А. Сергеєва; АМН України. Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського". - К., 2008. - 35 c. - укp.

Вивчено закономірності розвитку епідемічного процесу гепатитів B і C в Україні за сучасних умов, досліджено вплив соціальних факторів на його кількісні та якісні параметри й удосконалено структуру та систему епідеміологічного нагляду за даними інфекціями. Встановлено динаміку, дійсну інтенсивність, прояви епідемічного процесу, виявлено основні шляхи та фактори передачі збудників і групи підвищеного ризику інфікування. Досліджено вплив соціальних факторів на рушійні сили епідемічного процесу гепатитів B і C. Визначено критерії оцінки регіонів України за ступенем ризику розвитку хронічних уражень печінки. Одержано нові наукові дані про особливості поширення гепатитів B і C серед різних соціально-поведінкових груп населення. Доведено, що матеріальною основою епідемічного неблагополуччя щодо гепатитів B і C є їх широке розповсюдження у групах підвищеного ризику інфікування (споживачів ін'єкційних наркотиків, робітників комерційного сексу, ВІЛ-інфікованих, хворих на туберкульоз, спецконтингентів установ пенітенціарної системи, хворих на інфекції, що передаються статевим шляхом). Встановлено епідеміологічний синергізм між гепатитами B, C і ВІЛ-інфекцією, туберкульозом, венеричними хворобами, наркоманією. Обгрунтовано шляхи оптимізації системи епідеміологічного нагляду за гепатитами B і C в Україні, визначено зміст її підсистем й адаптовано протиепідемічні та профілактичні заходи щодо змін соціальних факторів, що впливають на епідемічний процес за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.16 + Р514.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сергеєва Т. В. 
Психолого-педагогічні основи саморозвитку особистості: еко-гуманістичний підхід : автореф. дис. ... д-ра психол. наук : 19.00.07 / Т. В. Сергеєва; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2011. - 40 c. - укp.

Наведено теоретико-методологічні та практичні результати дослідження, спрямованого на розв'язання проблеми еко-гуманістичного саморозвитку особистості. З'ясовано його психологічний зміст і механізми, побудовано екзистенціальну модель синергетичної природи саморозвитку. Розроблено концептуальні основи еко-гуманістичної технології, орієнтованої на когнітивне виховання суб'єкта розвитку середовища як умови власного саморозвитку. Надано результати експерименту, які підтверджують гіпотези про системотворчий фактор еко-антропної взаємодії, амбівалентне прагнення до збереження та розвитку як рушійної сили, обумовленість ефективності саморозвитку широтою когнітивно-смислового орієнтування, новоутворення як механізм інтеграції когнітивно-смислової та діяльнісної сфер. Відкрито феномен наростання синергії процесу саморозвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю959.51-61

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384981 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сергеєва Т. А. 
Створення та дослідження полімерів-біоміметиків для сенсорної технології та твердофазової екстракції : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.20 / Т. А. Сергеєва; Ін-т молекуляр. біології і генетики НАН України. - К., 2010. - 40 c. - укp.

Розроблено нові принципи й універсальні методи синтезу аналогів рецепторних і каталітичних сайтів біомакромолекул у структурі полімерних мембран і тонких плівок. Створено лабораторні прототипи електрохімічних та оптичних біосенсорних пристроїв на основі молекулярно імпринтованих полімерних (МІП) мембран і тонких плівок як з рецепторними, так і каталітичними властивостями для визначення забруднювачів довкілля та харчових токсинів. Показано, що вони забезпечують високоселективне та високочутливе визначення відповідних аналітів (межі визначення 1 - 100 нМ), за цього стабільність одержаних полімерів-біоміметиків істотно перевищує стабільність природних макромолекул. Передбачено й оптимізовано структуру рецепторних сайтів зв'язування токсичних молекул у МІП мембранах за допомогою методів комп'ютерного моделювання та у порівнянні зі структурою їх природних аналогів. Проаналізовано підходи до підвищення чутливості створених біосенсорних пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е. с5 + Е0*551.7*71 + Л719.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА374992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Горбач Л. А. 
Колориметричні тест-системи на основі молекулярно-імпринтованих полімерів для селективного розпізнавання малих біоорганічних молекул / Л. А. Горбач, О. О. Бровко, О. А. Слінченко, Л. А. Гончарова, Л. М. Сергеєва, Т. А. Сергеєва // Укр. хим. журн. - 2011. - 77, № 3/4. - С. 59-64. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

З поєднанням технології молекулярного імпринтингу та принципу взаємопроникних полімерних сіток одержано молекулярно-імпринтовані (МІП) акрилат-олігоуретанакрилатні та композиційні селективні до креатиніну полімерні мембрани. Продемонстровано можливість застосування одержаних МІП-мембран як принципово нових полімерних колориметричних тест-систем для кількісного визначення креатиніну патологічних концентрацій, які працюють за принципом "лакмусового папірця".


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313.4-4 + Е0*725.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Горбач Л. А. 
Полімерні аналітичні тест-системи для визначення монофенолів у водних розчинах / Л. А. Горбач, О. О. Бровко, Л. А. Гончарова, О. А. Слінченко, Л. М. Сергеєва, Т. А. Сергеєва // Полімер. журн. - 2010. - 32, № 1. - С. 79-83. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розроблено методику синтезу фенол-специфічних молекулярно-імпринтованих полімерних мембран. На їх основі створено аналітичні тест-системи для якісного та напівкількісного визначення фенолу в водних розчинах, які працюють за типом "лакмусовий папірець" і утримують стійке забарвлення впродовж кількох місяців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г4 с46 + Г712.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Пілецька О. 
Створення оптичної системи детекції гербіцидів на основі Д1 білка / О. Пілецька, С. Пілецький, М. Лаврік, Т. Сергеєва, Т. Панасюк, О. Созінов // Агроекол. і біотехнологія : зб. наук. пр. - 1998. - Вип. 2. - С. 74-79. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено можливість використання мембранного Д1 білка (компоненту реакційного центру фотосистеми 2) для визначення концентрації гербіцидів, що інгібують фотосинтез. Аналіз базується на природних рецепторних властивостях Д1 білка, інактивація якого лежить в основі дії багатьох гербіцидів, що широко застосовуються в сільському господарстві. Метод базується на конкуренції між тріазиновим гербіцидом атразином та його аналогом меламіном за зв'язування з Д1 білком. Конкурентна реакція, яку досліджено за допомогою еліпсометрії, можлива завдяки здатності білка до зв'язування з обома речовинами. У присутності атразину відбувається інгібування зв'язування Д1 білка з меламіном. Отримані експериментальні дані можна використовувати для створення сенсора, який дозволяє визначати концентрацію гербіцидів, що інгібують фотосинтез.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70237 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Беньковська Л. К. 
Молекулярна мімікрія та її можлива роль у виникненні хибних результатів тестування на анти-HCV / Л. К. Беньковська, Н. В. Іванська, Т. А. Сергеєва // Biopolymers and Cell. - 2013. - 29, № 5. - С. 406-412. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-4 + Р413.51-4 + Е70*743.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Сергеєва Т. П. 
Теоретичні засади формування культури здоров'я студентської молоді / Т. П. Сергеєва // Наука і освіта. - 2011. - № 2. - С. 44-49. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

На основі аналізу психолого-педагогічної літератури показано значення формування здорової особистості, запропоновано авторську дефініцію поняття "культура здоров'я", в якій акцент зроблено на пріоритеті духовних, психічних, фізичних сил людини, формуванні високого рівня розумової, фізичної працездатності та щасливого життя. Зазначено актуальність та інноваційність концепції державної фізкультурно-спортивної політики, спрямованої на перехід до рекреаційно-оздоровчих і профілактичних напрямків роботи, утвердженні здорового способу життя. Висвітлено теоретичні засади формування культури здоров'я в студентської молоді. Визначено складові культури здоров'я, які необхідно сформувати в майбутніх фахівців: гуманістичні ціннісні орієнтації та ідеали, знання духовного, психічного та фізичного аспектів здоров'я людини, володіння оздоровчими технологіями для формування, збереження й зміцнення свого здоров'я та здоров'я майбутніх вихованців.

На основе анализа психолого-педагогической литературы показано значение формирования здоровой личности, предложено авторскую формулировку понятия "культура здоровья", в которой акцент сделан на приоритете духовных, психических, физических сил человека, формировании высокого уровня умственной, физической работоспособности и продолжительной счастливой жизни. Указана актуальность и инновационность концепции государственной физкультурно-спортивной политики, направленной на переход к рекреационно-оздоровительным и профилактическим направлениям работы, утверждении здорового образа жизни. Освещены теоретические основы формирования культуры здоровья в студенческой молодежи. Определены составляющие культуры здоровья, которые необходимо сформировать у будущих специалистов: гуманистические ценностные ориентации и идеалы, знание духовного, психического и физического аспектов здоровья человека, владение оздоровительными технологиями для формирования, сохранения и укрепления своего здоровья и здоровья будущих воспитанников.

The article analyzes some theoretical principles of forming students' health culture. It determines some components of health culture a future specialists is to develop: humanistic orientation and ideals; knowing spiritual, psychic and physical aspects of human's health; mastering health-improving technologies for forming, preserving and strengthening own health and the one of future students. Research results can be introduced in educational process of a higher school.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.354.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Сергеєва Т. В. 
Вегетативне розмноження стебловими живцями рослин роду Pyracantha М. Roem. / Т. В. Сергеєва // Інтродукція рослин. - 2009. - № 4. - С. 72-76. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати дослідів з вегетативного розмноження стебловими живцями рослин роду Pyracantha M. Roem. Найефективнішим способом розмноження стебловими живцями є зелене живцювання з використанням гетероауксину як стимулятора ризогенезу. Кращим субстратом є субстрат KTS (2:1:1).


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.12 Ros*33 + Е50*332.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Сергеєва Т. А. 
Молекулярно-імпринтовані полімери як штучні аналоги біологічних рецепторів. 1. Загальні принципи молекулярного імпринтингу / Т. А. Сергеєва // Biopolymers and Cell. - 2009. - 25, № 4. - С. 253-265. - Бібліогр.: 161 назв. - укp.

Розглянуто роботи у галузі одержання штучних аналогів біологічних рецепторів із застосуванням методу молекулярного імпринтингу. Розглянуто загальні принципи зазначеного методу та типи полімерів, які одержують із його використанням. Основну увагу приділено полімерам-біоміметикам, синтезованим за допомогою методу нековалентного молекулярного імпринтингу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г711 + Л719.96:Е

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Сергеєва Т. А. 
Молекулярно-імпринтовані полімери як штучні аналоги біологічних рецепторів. 2. Практичне застосування у новітній біотехнології: (огляд) / Т. А. Сергеєва // Biopolymers and Cell. - 2009. - 25, № 6. - С. 431-444. - Бібліогр.: 188 назв. - укp.

Проаналізовано роботи у галузі одержання штучних аналогів біологічних рецепторів та їх практичне застосування в біотехнології. Основну увагу в цьому сенсі приділено таким галузям новітньої біотехнології, як сенсорна технологія, твердофазова екстракція, псевдоімуноаналіз, а також хроматографія.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*871

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Солдаткін О. П. 
Biosensors based on conductometric detection / О. П. Солдаткін, С. В. Дзядевич, Я. І. Корпан, В. М. Архипова, Г. А. Жиляк, С. А. Пілецький, Т. А. Сергеєва, Т. Л. Панасюк, Г. В. Єльська // Биополимеры и клетка. - 1998. - 14, № 4. - С. 268-276. - Бібліогр.: 28 назв. - англ.

Огляд присвячено аналізу власних робіт з розробки близько 20 кондуктометричних біосенсорів на основі планарних електродів та різноманітного біологічного матеріалу (ферменти, клітини, антитіла), синтетичних мембран як чутливих елементів. Висока селективність, чутливість, низька ціна, простота та експресність визначення різноманітних речовин роблять біосенсори необхідними для потреб медицини, біотехнології, екології, сільського господарства та харчової промисловості. При аналізі реальних зразків неспецифічний вплив фонових електролітів можна суттєво зменшити завдяки використанню диференційного режиму вимірювань, більш концентрованих буферних розчинів, а також додаткових негативно чи позитивно заряджених мембран, які запобігають впливові буферної ємності та іонної сили розчинів і розширюють динамічний діапазон роботи сенсорів. Для створення мініатюрних імуносенсорів було запропоновано такі підходи: а) використання поліаніліну як електропровідної мітки при визначенні антитіл у конкурентному імуноаналізі; б)створення багатошарових структур з плівками фталоціаніну; в)використання акрилових сополімерних мембран. Обговорено переваги та недоліки розроблених кондуктометричних біосенсорів. Подальша комерціалізація таких приладів пов'язана з пошуком шляхів стабілізації чутливих мембран та суміщення у єдиному технологічному циклі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е071

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського