Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Синоверська О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 78
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Синоверська О. Б. 
Корекція психосоматичної дезадаптації у дітей із мікроаномаліями розвитку серця / О. Б. Синоверська, А. Б. Волосянко, Ю. І. Алексеєва // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2004. - № 3. - С. 41-42. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.01-52 + Р733.645.093.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Синоверська О. Б. 
Ефективнiсть корекцiї порушень внутрiшньосерцевої гемодинамiки у дiтей iз мiкроаномалiями розвитку серця / О. Б. Синоверська // Перинатология и педиатрия. - 2007. - № 4. - С. 60-64. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Визначено динамiку змiн основних ЕхоКС- i доплер-ЕхоКС-показникiв у 124 дiтей з дезадаптивним варiантом мiкроаномалiй розвитку серця в процесi лiкування iнгiбiтором АПФ еналаприлом, засобами метаболiчної корекцiї (кратал, АТФ-ЛОНГ) i стандартною терапiєю. Проаналiзовано ефективнiсть застосування тривалої поєднаної терапiї вищезазначеними препаратами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.0-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Синоверська О. Б. 
Реакція на неспецифічний стрес як маркер ендотеліальної дисфункції у дітей із мікроаномаліями розвитку серця / О. Б. Синоверська // Перинатология и педиатрия. - 2006. - № 1. - С. 114-119. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Висвітлено особливості реакції серцево-судинної системи на неспецифічне стресорне навантаження у 74 дітей з різними варіантами мікроаномалій розвитку серця. Встановлено особливості змін центральної гемодинаміки та показників електрокардіограми у відповідь на навантаження залежно від варіанта дисплазії сполучної тканини серця.


Ключ. слова: дисплазія сполучної тканини серця, клініка, ендотелін, діти
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.1-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Синоверська О. Б. 
Особливості внутрішньосерцевої гемодинаміки у дітей із мікроаномаліями розвитку серця / О. Б. Синоверська // Перинатология и педиатрия. - 2008. - № 1. - С. 72-76. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Вивчено стан центральної та внутрішньосерцевої гемодинаміки у 121 дитини із різними варіантами мікроаномалій розвитку серця (МАРС). Встановлено, що у більшості дітей із різними варіантами МАРС відмічаються знижені показники як систолічної, так і діастолічної функції лівого шлуночка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.0-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Волосянко А. Б. 
Прогнозування розвитку виражених дизадаптивних змін у дітей із мікроаномаліями розвитку серця / А. Б. Волосянко, О. Б. Синоверська, Л. Я. Іванишин, Т. В. Коломийченко // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2008. - № 4. - С. 83-84. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.0-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Синоверська О. Б. 
Стан діастолічної функції лівого шлуночка у дітей із мікроаномаліями розвитку серця / О. Б. Синоверська, Л. Я. Литвинець, Л. Я. Іванишин // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2007. - № 4. - С. 79-80. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Синоверська О. Б. 
Мікроаномалії розвитку серця у дітей: прогнозування перебігу та диференційована лікувально-профілактична тактика : автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.10 / О. Б. Синоверська; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". - К., 2008. - 44 c. - укp.

Патогенетично обгрунтовано та розроблено комплекс прогностичних, діагностичних і лікувально-профілактичних заходів у разі розвитку дезадаптації в дітей з мікроаномаліями розвитку серця. Розроблено концептуальний підхід до оцінювання клініко-функціональних і структурно-морфологічних змін, притаманних різним серцевим мікроаномаліям у дітей. Удосконалено методи вивчення функціональних резервів серцево-судинної системи та визначення діапазону адаптивних реакцій. Доведено доцільність використання диференційованого навантажувального тестування. Проведено поглиблений аналіз вегетативного гомеостазу та психоемоційного статусу в таких дітей. Виявлено певні ланки патогенезу виражених дезадаптаційних змін у дітей з мікроаномаліями розвитку серця, а саме: хронічного стресу з дисбалансом стрес-індукуючих факторів, проявів ендотеліальної дисфункції, зміни співвідношень у системі ліпопероксидація - антиоксидантний захист і виражених процесів судинного ремоделювання. За результатами проведеного досліження доведено доцільність рандомізації хворих з дисплазією сполучної тканини серця за рівнем адаптації. Установлено діагностичні критерії та фактори ризику. Створено математичну модель й алгоритм прогнозування виражених дезадаптивних змін у дітей з серцевими мікроаномаліями. Патогенетично обгрунтовано та розроблено комплекс диференційованої лікувальної тактики дітей з мікроаномаліями розвитку серця залежно від вираженості дезадаптаційних змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Синоверська О. Б. 
Формування постінфарктного серця у хворих на хронічний обструктивний бронхіт: клініко-патогенетична характеристика та особливості лікування : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.02 / О. Б. Синоверська; Івано-Франків. держ. мед. акад. - Івано-Франків., 2000. - 20 c. - укp.

Визначено диференційно-діагностичні критерії клінічного перебігу захворювання, змін системи зовнішнього дихання, системної та внутрішньосерцевої гемодинаміки та біохімічних зрушень внаслідок поєднання ішемічної хвороби серця та хронічного обструктивного бронхіту (ХОБ). Обгрунтовано необхідність адекватного та цілеспрямованого коригувального впливу на функціональні зрушення кардіореспіраторної системи за умов формування постінфарктного серця. Встановлено нові ланки патогенетичного впливу еналаприлу та тіотриазоліну, а також їх поєднання у пацієнтів із поєднаною патологією, зокрема, інфаркту міокарда (ІМ) та ХОБ. Доведено, що застосування такого медикаментозного підходу дозволяє знизити ризик розвитку ускладнень після ІМ та підвищити якість життя пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-37 + Р412.201.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шлімкевич І. В. 
Ефективність метаболічної терапії у дітей з артеріальною гіпертензією / І. В. Шлімкевич, О. Б. Синоверська // Соврем. педиатрия. - 2011. - № 4. - С. 58-62. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Обстежено 40 дітей віком 16 - 18 років із первинною артеріальною гіпертензією (ПАГ). Проаналізовано особливості клінічного перебігу захворювання та характеристики церебрального кровотоку у таких пацієнтів. Доведено, що клінічна картина ПАГ складається із цереброастенічного, астеноневротичного, кардіального, вегетативного, судинного синдромів та їх поєднання. Встановлено, що у дітей із ПАГ спостерігаються виражені дисциркуляторні зміни в системі артеріального та венозного басейнів. Їм властива судинна дистонія на тлі зміненої ригідності судинної стінки. Апробовано застосування ноотропного препарату вінпоцетин у комплексному лікуванні пацієнтів із ПАГ. Доведено, що застосування вінпоцетину індукує ефективну корекцію клініко-функціональних зрушень, сприяє оптимізації основних параметрів церебрального кровотоку в більшості обстежених із такою патологією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Синоверська О. Б. 
Основні характеристики артеріального тиску у дітей із малими серцевими аномаліями / О. Б. Синоверська, Л. Я. Іванишин, І. В. Шлімкевич // Соврем. педиатрия. - 2010. - № 4. - С. 125-127. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вивчено основні зміни рівня артеріального тиску (АТ) у дітей із різними варіантами малих аномалій розвитку серця. Доведено, що 28,6 % пацієнтів мали схильність до артеріальної гіпертензії (АГ). Насамперед - це діти з міксоматозною дегенерацією мітрального, пролапсами мітрального та трикуспідального клапанів. У 48,4 % обстежених із малими серцевими аномаліями спостережено схильність до АГ. Найчастіше ця патологія зустрічалася у дітей із дилатацією кореня аорти та аневризмою синусів Вальсальви. Відмічено вірогідне, у порівнянні зі здоровими дітьми, перевищення рівня додаткового тиску та його добової варіабельності в пацієнтів усіх обстежених груп, що свідчить про виражену гіперреактивність дітей із серцевими мікроаномаліями. Доведено, що під час комплексного обстеження пацієнтів із дисплазією сполучної тканини серця необхідно вимірювати додатковий АТ і проводити його добове моніторування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030 + Р733.410.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Дутчак А. М. 
Особливості алергосенсибілізації у дітей з атопічним дерматитом / А. М. Дутчак, О. Б. Синоверська // Соврем. педиатрия. - 2011. - № 3. - С. 141-144. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено літературні дані та результати власних досліджень щодо стану алергосенсибілізації до різних груп алергенів у дітей, які страждають на атопічний дерматит. Для постановки діагнозу та визначення тяжкості недуги використано клініко-лабораторні критерії (об'єктивне обстеження з розрахунком індексу SCORAD з урахуванням частоти, тривалості та кількості загострень на рік, тривалості ремісій, ефекту від терапії). За допомогою методу хемілюмінесценції визначено рівні загального та специфічних IgE. Проаналізовано взаємозв'язок рівнів реагінових антитіл із тяжкістю та тривалістю захворювання. Підтверджено, що реагіновий шлях є основним у розвитку атопічного дерматиту. Встановлено вагому роль харчових алергенів у розвитку атопії у дітей раннього віку та збільшення значимості епідермальних, кліщових, грибкових, пилкових алергенів із віком дитини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.41,2 + Р733.601.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Литвинець Л. Я. 
Аналіз імунологічних змін при бронхіальній астмі у дітей Прикарпаття / Л. Я. Литвинець, О. Б. Синоверська, Н. В. Косило // Здоровье женщины. - 2012. - № 3. - С. 152-153. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

У 92 дітей, хворих на персистивну бронхіальну астму (БА), серед яких у 23-х мав місце неконтрольований, а у 69 - контрольований перебіг БА, вивчено функціональний стан гуморальної та клітинної ланок імунітету. У пацієнтів обох груп виявлено знижені рівні IgA, sIgA, IgM, збільшення рівня загального IgE, високий рівень ЦІК, зниження кількості НСТ-позитивних нейтрофільних гранулоцитів та їх функціональної активності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Литвинець Л.Я. 
Поліморфізм генів детоксикації ксенобіотиків та їх зв'язок із розвитком і перебігом бронхіальної астми у дітей Прикарпаття / Л.Я. Литвинець, О.Б. Синоверська, О.З. Гнатейко, Н.В. Віштак // Перинатология и педиатрия. - 2012. - № 1. - С. 96-99. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Вивчено фенотипові особливості бронхіальної астми (БА) у 94 дітей Івано-Франківської області з різними варіантами алельного поліморфізму генів глутатіон-S-трансферази GSTT1 і GSTM1. Описано асоціацію між поліморфізмом генів GST і схильністю до виникнення та тяжкістю перебігу БА у дітей. Поліморфізм генів визначено за допомогою методу полімеразної ланцюгової реакції. Встановлено, що у хворих із неконтрольованою БА достовірно частіше зустрічаються "нульові" алелі генотипів GSTT1 у порівнянні з пацієнтами, хворими на частково контрольовану БА. Алельний варіант del/del гена GSTT1, що призводить до зниженого вироблення ферменту, який бере участь у метаболізмі ксенобіотиків, у 2/3 хворих із тяжким перебігом БА поєднувався із генотипом GSTM1 del/del. Визначено, що поєднання дефектів у системі ферментів родини глутатіон-S-трансфераз спричинює більш тяжкий, неконтрольований перебіг БА у дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Литвинець Л. Я. 
Вклад генів детоксикації ксенобіотиків у формування фенотипових особливостей бронхіальної астми у дітей Прикарпаття / Л. Я. Литвинець, О. Б. Синоверська, О. З. Гнатейко // Соврем. педиатрия. - 2012. - № 6. - С. 130-133. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Вивчено фенотипові особливості бронхіальної астми (БА) у 94 дітей Івано-Франківської області з різними варіантами алельного поліморфізму генів I та II фаз детоксикації ксенобіотиків: mЕРХН 1, GSTM1 і GSTT1. Описана асоціація між поліморфізмом даних генів, схильністю до виникнення та тяжкістю перебігу БА у дітей. Встановлено, що на реалізацію БА, як екодетермінованої патології, впливають індивідуальні варіанти метаболічної активності генів детоксикації ксенобіотиків. Доведено, що у хворих із неконтрольованою БА достовірно частіше зустрічались генотипи СС та GG гена mЕРХН 1 та del/del по обох генах глутатіон-S-трансферази (GSTM1 і GSTT1).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Синоверська О. Б. 
Функціональна дезадаптація за умов пролапсу мітрального клапана у дітей: шляхи метаболічної корекції / О. Б. Синоверська, І. П. Вакалюк, Л. Я. Литвинець // Буков. мед. вісн.. - 2002. - 6, № 2. - С. 174-178. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Визначено основні моменти функціональної дезадаптації у дітей із локальною сполучнотканинною дисплазією. В осіб із пролапсом мітрального клапана описано синдром "метаболічної інтоксикації" та можливі шляхи його корекції за допомогою мілдронату та АТФ-лонгу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.12-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Волосянко А. Б. 
Ефективність корекції ендотеліальної дисфункції в дітей із мікроаномаліями розвитку серця інгібіторами ангіотензинконвертувального фактора / А. Б. Волосянко, О. Б. Синоверська, Л. Я. Литвинець // Буков. мед. вісн.. - 2007. - 11, № 2. - С. 23-27. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано доцільність застосування інгібітора ангіотензинконвертувального фактора еналаприлу з метою корекції проявів ендотеліальної дисфункції (ЕД) в 61-ї дитини віком 10 - 18-ти років з дезадаптивним варіантом мікроаномалій розвитку серця. Встановлено ефективність еналаприлу як засобу для корекції судинорухової функції ендотелію та основних метаболічних аспектів розвитку ЕД в таких пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.0-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Литвинець Л. Я. 
Поширеність йододефіциту у дітей Прикарпаття, хворих на бронхіальну астму / Л. Я. Литвинець, О. Б. Синоверська // Буков. мед. вісн.. - 2012. - 16, № 1. - С. 177-181. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Наведено результати дослідження впливу клімато-географічних особливостей Прикарпатського регіону та ендемічного дефіциту йоду на формування та перебіг бронхіальної астми (БА) в дітей Івано-Франківської області. Продемонстровано вищу поширеність БА в дітей, які мешкають у районах зі зниженим вмістом йоду в питній воді та грунтах, особливо в гірській місцевості. Доведено доцільність розробки програм профілактичних та лікувальних заходів щодо розвитку та перебігу БА на тлі дисмікроелементозу в дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202 + Р733.415.202.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шатинська Т. В. 
Ультраструктура міокарда щурів при доксорубіциновій кардіоміопатії / Т. В. Шатинська, О. Б. Синоверська, Л. М. Заяць // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 2. - С. 124-127. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

В експерименті вивчено морфологічні зміни ультраструктури міокарда шурів під впливом кардіотоксичного антрациклінового антибіотика доксорубіцину. Експериментальне дослідження проведено на 70-ти статевозрілих білих щурах-самцях лінії Вістар, що були розподілені на три групи: інтактну, контрольну і експериментальну модель доксорубіцинової кардіоміопатії. Динамічне спостереження за тваринами проведено протягом всього періоду моделювання кардіоміопатії, а також 14-ти днів після завершення формування моделі патології. В результаті експерименту встановлено, що кардіотоксичні ефекти доксорубіцину починають проявлятись вже після першого введення антибіотика. Зі зростанням кумулятивної дози доксорубіцину загибель тварин зростала. Показано, що доксорубіцинова кардіоміопатія супроводжується ультраструктурними змінами в кардіоміоцитах у вигляді набряку органел, порушення внутрішньоклітинної архітектоніки, дезорганізації та фрагментації крист мітохондрій, а також мали місце набряк та виражена вакуолізація ендотеліоцитів із розвитком локального тромбозу гемокапілярів міокарда та "сладж-феномену".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Синоверська О. Б. 
Дисплазія сполучної тканини серця: морфологічний субстрат, теорії генезу / О. Б. Синоверська // Галиц. лікар. вісн.. - 2002. - 9, № 2. - С. 164-167. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

Розглянуто структуру та основні регуляторні механізми функціонування позаклітинного матриксу міокарда. Проведено аналіз структурно-метаболічного генезу локального диспластичного процесу у сполучній тканині серця. Детерміновано роль морфологічного субстрату у формуванні пролапсу мітрального клапана.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.130.40-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Синоверська О. Б. 
Особливості формування, перебігу і лікування нейроциркуляторної дистонії в підлітковому віці / О. Б. Синоверська, І. П. Вакалюк, Л. Я. Литвинець // Галиц. лікар. вісн.. - 2002. - 9, № 1. - С. 81-84. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Вивчено питання етіології, патогенетичних і клінічних аспектів різних форм нейроциркуляторної дистонії у осіб старшого підліткового віку та шляхів лікування цієї патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського