Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Синчикова О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Гальченко С. Є. 
Безбілкові екстракти ксеноорганів як стимулятори процесів регенерації при ушкодженнях шкіри : [Тези доп. I(VIII) зїзду Укр. асоц. лікарів-дерматовенерологів і косметологів, 20 - 23 верес. 2005 р., м. Київ] / С. Є. Гальченко, Н. Ю. Шкодовська, О. О. Богатирьова, О. П. Синчикова, О. Ю. Семенченко // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2005. - № 3. - С. 193. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р60-53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Синчикова О. П. 
Вплив амфіфільних сполук на гіпертонічний гемоліз еритроцитів : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.19 / О. П. Синчикова; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. - Х., 2003. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.241.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шиндер А. В. 
Динаміка загоєння холодових ран шкіри, рівень пероксидації ліпідів та лейкоцитарний профіль крові щурів на фоні введення екстрактів тваринного походження = Dynamics of healing of skin cold wounds, lipid peroxidation level and leucocyte profile of rat's blood against the background of animal extract introduction / А. В. Шиндер, С. Є. Гальченко, Л. В. Останкова, О. П. Синчикова // Пробл. криобиологии. - 2009. - 19, № 3. - С. 369-374. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Досліджено вплив екстракту кріоконсервованих фрагментів селезінки свиней (ЕСС) і екстракту підмору бджіл (ЕПБ) на динаміку загоєння холодових ран шкіри, рівень перекисного окиснення ліпідів та показники крові щурів лінії Вістар і Сфінкс. Встановлено, що холодові рани у щурів Сфінкс загоюються повільніше, ніж у щурів лінії Вістар. Уведення ЕСС або ЕПБ прискорює загоєння ран, нормалізує показники крові та знижує рівень пероксидації ліпідів. Екстракт селезінки має більшу біологічну активність, ніж екстракт бджіл.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р60-53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бизов Д. В. 
Біотехнологічні аспекти створення трансплантатів артерій / Д. В. Бизов, О. П. Синчикова, Є. Н. Пушкова, І. П. Михайлова, Б. П. Сандомирський // Біотехнологія. - 2010. - 3, № 3. - С. 23-32. - Бібліогр.: 51 назв. - укp.

Існує постійно зростаюча необхідність створення судинних трансплантатів. Автогенні і синтетичні протези не задовольняють потребам сучасної судинної хірургії. Перспективним напрямом є створення біоінженерних судинних графтів на основі девіталізованих ксеноскафолдів. Висвітлено основні напрями створення біоінженерних судинних протезів, їх переваги і недоліки. Розглянуто проблему розроблення адекватного методу девіталізації ксеносудин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.1 + Р457-99 с03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Єрмакова Н. Ю. 
Технологія отримання екстракту із бджолиного підмору / Н. Ю. Єрмакова, О. Д. Рошаль, О. П. Синчикова, Б. П. Сандомирський // Біотехнологія. - 2010. - 3, № 2. - С. 89-95. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено хімічний склад екстракту з бджолиного підмору (апіекстракту), проведено оптимізацію процедури екстракції, оцінено вплив умов виділення екстракту на його хімічний склад і антиоксидантну активність. Показано, що апіекстракт є цінним джерелом біологічно активних сполук - вітамінів, амінокислот та антиоксидантів і за антиокиснювальною активністю не поступається традиційним фармацевтичним препаратам аналогічної дії. Встановлено, що максимальний вихід екстракту досягається після 25 - 30 циклів екстракції з використанням 150 мл метанолу на 10 г сировини, причому очищення сировини і кінцевого екстракту від домішок призводить до зниження його біологічної активності і тому не є бажаним.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-689

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шапкіна О. О. 
Вплив глюкози і часткового зневоднення на стійкість еритроцитів ссавців до гіпертонічного шоку / О. О. Шапкіна, К. А. Семіонова, Н. В. Орлова, О. П. Синчикова, Н. М. Шпакова // Біологія тварин. - 2015. - 17, № 3. - С. 132-138. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Досліджено стійкість еритроцитів людини, кролика та щура до дії гіпертонічного шоку у разі зміни початкового стану клітин, який модифікували за допомогою глюкози і 0,4 моль/л NaCl. Рівень гемолізу еритроцитів ссавців, які піддавали дії гіпертонічного шоку (перенесення клітин в 4,0 моль/л NaCl), реєстрували спектрофотометрично. Показано, що максимальний рівень ушкодження в 4,0 моль/л NaCl спостерігається для еритроцитів людини, мінімальний - для клітин кролика, що може бути зумовлено особливостями їх плазматичних мембран. Попереднє інкубування еритроцитів у 0,4 моль/л NaCl призводить до формування стабільного стану клітин людини і кролика, про що свідчить зниження їх чутливості до 4,0 моль/л NaCl. Чутливість зневоднених еритроцитів щура до гіпертонічного шоку не змінюється. Обробка клітин глюкозою в концентрації 0,6 % не впливає на рівень гіпертонічного гемолізу еритроцитів ссавців, що досліджувались. Глюкоза у високій концентрації (5 %) призводить до підвищення рівня гемолізу еритроцитів людини за умов гіпертонічного шоку і не впливає на гіпертонічне пошкодження еритроцитів тварин. Це пов'язано з різним вмістом глюкози в крові ссавців в нормі і можливістю утворення глікозильованих форм білків і фосфоліпідів під дією глюкози. У разі зміни початкового стану клітин у результаті комбінованої дії глюкози і 0,4 моль/л NaCl виявлено різну реакцію еритроцитів ссавців на гіпертонічний шок. Якщо для еритроцитів щура спостерігається підвищення стійкості до гіпертонічного шоку, то для клітин людини і кролика не виявлено зміни рівня гіпертонічного гемолізу. Це свідчить про те, що захисний ефект глюкози проявляється в тому випадку, коли клітини ссавців не досягають стабільного стану в результаті їх часткового зневоднення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.711.51 + Р252.63

Рубрики:
 Шок 

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського