Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Смандич В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Хухліна О. С. 
Порівняння ефективності плазмаферезу та комплексної протиоксидантної терапії у хворих із поєднаним перебігом хронічного панкреатиту та хронічного обструктивного захворювання легень / О. С. Хухліна, О. О. Урсул, В. С. Смандич // Буков. мед. вісн.. - 2014. - 18, № 4. - С. 164-168. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Обстежено 60 хворих на хронічний панкреатит (ХП) та хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) у динаміці лікування. Комплексна терапія хворих на ХОЗЛ (GOLD 1-2, B) із ХП, що включала інгаляційну терапію тіотропіуму бромідом (спірива), сератіопептидазою (серата) та емоксипіном сприяла зниженню інтенсивності оксидативного стресу, відновленню активності компонентів протиоксидантного захисту та природної системи детоксикації, підсиленню активності ферментативного, Хагеман-залежного фібринолізу та колагенолізу, що сприяло покращанню процесів мікроциркуляції, усуненню ішемії та набряку тканини підшлункової залози та швидкому усуненню клінічних синдромів загострення основного та коморбідних захворювань. За ступенем корекції синдрому відхилення ферментів у крові, інтенсивності нітрозитивного стресу й ендогенної інтоксикації у хворих на ХОЗЛ та ХП, вплив 30-денного курсу сератіопептидази та 15-денного курсу емоксипіну прирівнюється до ефективності п'яти сеансів плазмаферезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52 + Р412.3-356

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Нефьодов О. О. 
Прогнозування в дослідах in silico взаємодії габапентину з метилпреднізолоном як засобів комбінованої терапії демієлінізуючих захворювань / О. О. Нефьодов, В. Й. Мамчур, В. Б. Ларіонов, В. С. Смандич // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2016. - № 2. - С. 67-73. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета дослідження - прогнозування можливої взаємодії метилпреднізолону (основного засобу базової терапії демієлінізуючої патології) та габапентину (ефективного болетамуючого засобу) за умов їхнього комбінованого застосування. Кислотно-лужні властивості, величини молекулярної маси, ліпофільності, розчинності розраховували за допомогою програми ACD/pKa DB. На підставі аналізу величин визначено, що в комбінації "метилпреднізолон - габапентин" відсутні можливі взаємодії як на фізико-хімічному рівні (при комбінації в лікарській формі), так і на рівні фармакокінетичних стадій. Сумісне застосування метилпреднізолону та габапентину може призводити до зменшення терапевтичної дії останнього внаслідок підвищення порога судомної готовності мозку метилпреднізолоном.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Хухліна О. С. 
Стан інсулінорезистентності, інтенсивність ендогенної інтоксикації у хворих на хронічний панкреатит на тлі ожиріння в динаміці лікування L-карнітином і L-глутатіоном / О. С. Хухліна, В. С. Смандич // Запорож. мед. журн.. - 2016. - № 6. - С. 44-50. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Смандич В. С. 
Особливості організації ядерного хроматину екзокриноцитів підшлункової залози у хворих на хронічний панкреатит з нормальною масою тіла та на тлі ожиріння / В. С. Смандич, О. Є. Мандрик, О. В. Бесединська, І. А. Вівсяна // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2017. - 16, № 1. - С. 120-125. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Клінічна фармакологія : навч. посіб. / Є. І. Шоріков, Г. І. Шумко, О. С. Хухліна, Т. В. Рева, В. О. Шупер, В. С. Смандич, Є. П. Ткач, І. В. Трефаненко, Т. Я. Чурсіна, Н. Д. Павлюкович, Д. В. Шорікова, О. В. Павлюкович; ДВНЗ України "Буков. держ. мед. ун-т". - Вінниця : Нова Кн., 2019. - 510 c. - Бібліогр.: с. 506-510 - укp.

Висвітлено предмет і завдання клінічної фармакології. Розкрито фармакокінетичні та фармакодинамічні особливості груп лікарських засобів, які знайшли своє використання у лікуванні певного переліку захворювань. Викладено клініко-фармакологічні підходи до вибору й оцінювання ефективності та безпеки дії препаратів для лікування хворих. Висвітлено клініко-фармакологічні аспекти застосування лікарських засобів. Увагу приділено питанням фармакокінетики та фармакодинаміки, небажаним медикаментозним реакціям, взаємодії ліків, клінічній фармакології протизапальних засобів, протиінфекційних препаратів, засобів, які застосовуються для лікування артеріальної гіпертензії та хронічної серцевої недостатності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВC66679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Хухліна О. С. 
Вплив антралю на оксидантно-антиоксидантний гомеостаз у хворих на хронічний панкреатит / О. С. Хухліна, І. В. Дудка, Т. В. Дудка, В. С. Смандич, В. О. Павлюк // Буков. мед. вісн.. - 2020. - 24, № 2. - С. 140-148. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52 + Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Смандич В. С. 
Особливості клінічного перебігу хронічного панкреатиту за коморбідності з ожирінням та остеоартрозом, чинники взаємообтяження, оптимізація способу лікування : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / В. С. Смандич; Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського. - Тернопіль, 2018. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-3 + Р415.202.1-37 + Р419.12-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436302 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
8.

Козловська І. М. 
Переваги симуляційного навчання у відпрацюванні практичних навичок і маніпуляцій майбутніх лікарів / І. М. Козловська, О. Б. Колотило, Я. В. Кулачек, О. Б. Русак, У. І. Марусик, В. С. Смандич // Буков. мед. вісн. - 2022. - 26, № 2. - С. 81-85. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проблема якісної підготовки фахівців медичної галузі є надзвичайно важливим питанням в усьому світі, і в Україні в тому числі. З метою удосконалення своїх практичних навичок та медичних маніпуляцій їх слід довести до ідеалу та автоматизму, що є можливим завдяки сучасним методам навчання в умовах симуляційного центру, відпрацюванню навичок на стандартизованих пацієнтах та тренажерах. Мета роботи - порівняти якість навчання й відпрацювання практичних навичок, маніпуляцій та оцінити ефективність навчання на пацієнтах у лікувальних закладах і на манекенах, стандартизованих пацієнтах у Центрі симуляційної медицини. Порівняно ефективність відпрацювання практичних навичок, медичних маніпуляцій та вміння якісно їх застосувати на практиці, особливо при наданні невідкладної медичної допомоги у студентів 5-го та 6-го курсів. Не завжди вдається одразу ж встановити вільний контакт із пацієнтом, на відміну від стандартизованого пацієнта, який надзвичайно точно й чітко демонструє всі скарги та позитивні симптоми, що нададуть змогу підтвердити діагноз під час невимушеного спілкування зі студентом. Студенти не комфортно почуваються поруч із пацієнтом у клініці або бояться зашкодити хворому й відмовляються від обстеження чи проведення певної навички, у той час як на манекені чи стандартизованому пацієнті без жодного страху практичну навичку можуть повторити необхідну кількість разів. На стандартизованому пацієнті чи віртуальному манекені викладач може зупинити студента на будь-якому етапі виконання, вказати на помилку чи ще раз пояснити техніку маніпуляції, а студент може декілька разів повторити, довівши її до повного автоматизму. Ще однією надзвичайно важливою перевагою симуляційного навчання є можливість у необхідний момент, а не коли є в клініці тематичний пацієнт, створити, змоделювати і "обіграти" потрібну ситуацію. Це особливо важливо при відпрацюванні навички надання невідкладної допомоги в умовах, загрозливих для життя. Висновки: процес медичної освіти має бути ефективним та безпечним для всіх учасників, зокрема пацієнтів, що може бути забезпечено тільки завдяки Центрам симуляційного навчання. Безумовно, відпрацювання практичних навичок та маніпуляцій в умовах симуляційного центру надає змогу удосконалити традиційні види навчання, приділити більше уваги відточенню навичок, допускаючи, усвідомлюючи та виправляючи помилки, аналізувати ситуацію і робити висновки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Фармакотерапія у пульмонології : навч. посіб. для студентів вищ. мед. закл. освіти / О. С. Хухліна, О. С. Воєвідка, Г. І. Шумко, І. В. Дудка, С. В. Коваленко, А. А. Антонів, В. С. Гайдичук, Л. В. Каньовська, О. В. Каушанська, В. О. Шупер, Н. Д. Павлюкович, Т. В. Рева, Є. П. Ткач, Т. В. Дудка, О. Є. Мандрик, І. Б. Горбатюк, О. Є. Гринюк, В. С. Смандич, В. Ю. Дрозд; ред.: О. С. Хухліна, О. С. Воєвідка; Буковинський державний медичний університет. - Чернівці : БДМУ, 2023. - 225 c. - Бібліогр.: с. 221-225 - укp.

Значне зростання захворюваності на пульмонолопчну патологію в Україні та у світі, стабільно високий рівень інвалідизації та смертності ставлять перед системою вищої медичної освіти, низку нових вимог. Знання ранніх діагностичних критеріїв захворювань бронхів та легень, особливостей їх клініки та принципів лікування є важливою частиною підготовки лікаря будь-якої спеціальності. Викладено теоретичні основи діагностики та фармакотерапії найпоширеніших захворювань органів дихання. Наведено сучасні класифікації захворювань органів дихання та надено сучасні підходи до лікування захворювань дихальної системи з урахування сучасних стандартів та протоколів ведення хворих, рекомендованих МОЗ Українита рекомендацій Європейських фахових пульмонологічних асоціацій. Особливу увагу приділено питанням надання медичної допомоги при невідкладних станах у клініці пульмонології: гострій дихальній недостатності, гострому респіраторному дистрес-синдромі, тяжкому перебігу пневмоній, пневмотораксі, тяжкому загостренні бронхіальної астми. Наведено сучасні підходи до терапії гострої респіраторної коронавірусної хвороби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412-52 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865461 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського