Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Стародубцев С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Катеренчук І.  
Ефективність і безпечність застосування мелоксикаму у терапії хворих на остеоартроз / І. Катеренчук, Л. Ткаченко, Т. Ярмола, С. Стародубцев // Ліки України. - 2005. - № 4. - С. 115-117. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Найчастішим серед ревматичних захворювань є остеоартроз, поширеність якого в Україні становить 1 968,5 на 100 тис. населення. В Україні зареєстровано близько 500 тис. хворих на остеоартроз, але ця цифра значно занижена, тому що звертаються за медичною допомогою уже на пізніх стадіях захворювання, коли консервативні методи лікування неефективні. Значна поширеність остеоартрозу, недостатня ефективність сучасних методів лікування та висока частота розвитку побічних реакцій обумовлюють необхідність пошуку нових лікарських засобів і патогенетично обгрунтованих підходів до консервативного лікування цієї хвороби, а також удосконалення наявних методів терапії. Останнім часом велику увагу приділяють вивченню безпечних лікарських засобів, здатних гальмувати катаболічні процеси в суглобовому хрящі, пригнічувати запалення в синовіальній оболонці, а також препаратів, які впливають на основний симптом захворювання - біль.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.110.40-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Стародубцев С. О. 
Математичні моделі оптимізації раціонів харчування військовослужбовців / С. О. Стародубцев, Ю. І. Кушнерук, В. І. Тробюк // Системи озброєння і військ. техніка. - 2008. - Вип. 2. - С. 111-114. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто та обгрунтовано методику вибору оптимального складу раціонів харчування військовослужбовців з використанням математичних моделей лінійного програмування. Визначено вимоги до енергетичної цінності раціонів харчування. Наведено математичні моделі оптимізації раціонів харчування військовослужбовців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц7(4УКР)431.2 в641.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Стародубцев С. Г. 
Стан перекисного окислення ліпідів у хворих на ІХС у різні сезони року та шляхи антиоксидантної корекції : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / С. Г. Стародубцев; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. - К., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Проведено дослідження стану перекисного окислення ліпідів, а також стан гемокоагуляції у практично здорових осіб (контрольна група) у різні сезони року. В порівнянні з контрольною групою досліджено клініко-біохімічні показники у хворих на ІХС у різні сезони року. Було виявлено, що у зимово-весняний період у контрольній групі, а також у хворих на ІХС рівень ВРО ліпідів на гемокоагуляційний потенціал вірогідно вищий, ніж у літньо-осінній період, що обумовлено низьким надходженням аліментарних антиоксидантів у зимово-весняний період. У цей сезонний період спостерігалося збільшення кількості хворих, які були госпіталізовані з діагнозом ІХС, також спостерігалося підвищення кількості ускладнень. Окремо були вивчені клініко-біохімічні показники у хворих на ІХС із супутнім цукровим діабетом. Хворим із найбільш вираженими клініко-біохімічними проявами (стенокардія III ф.к.) додатково до традиційної терапії були призначені антиоксиданти: пробукол і комплекс природних антиоксидантів у різні сезони року. На основі проведених досліджень були розроблені принципи комплексної терапії антиоксидантами у різні сезони року. Синтетичний антиоксидант з гіполіпідемічною дією - пробукол - ефективно гальмував перекисні механізми патогенезу ІХС. Його доцільно призначати в зимово-весняний період хворим із вираженою гіперліпідемією. Комплекс антиоксидантів надає максимальний захисний ефект у хворих на ІХС у літньо-осінній період. Враховуючи вплив препарату на процеси коагуляції, його можна призначати хворим ІХС із порушенням гемокоагуляції у зимово-весняний період. Отримано патент на спосіб лікування ІХС із супутнім цукровим діабетом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Стародубцев С. Є. 
Механізми державного управління природокористуванням урбанізованих територій на інноваційній основі : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / С. Є. Стародубцев; Рада по вивч. продукт. сил України НАН України. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Встановлено теоретичні засади об'єктивності державного управління природокористуванням як способу мобілізації ресурсів для вирішення екологічних проблем на іноваційній основі. Досліджено систему державного управління природокористуванням урбанізованих територій з позиції інституціональної теорії. Обгрунтовано інформаційну систему природокористування урбанізованих територій як інноваційний механізм державного управління. Розкрито роль інноваційних процесів у розв'язанні екологічних проблем урбанізованих територій та механізми державного управління інноваційним розвитком природокористування регіону. Розроблено шляхи вдосконалення інноваційної діяльності природокористування та механізми формування регіональних еколого-інноваційних програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + У9(4УКР)281-21,01 + Х859(4УКР)113

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ждан В. М. 
Використання комплексного гомеопатичного препарату $Eroman bold {"Хомвіо sup { symbol Л } -Ревман"} в лікуванні гострого подагричного артриту / В. М. Ждан, С. Г. Стародубцев, Т. П. Домніч // Фітотерапія. - 2007. - № 4. - С. 39-41. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.4-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24348 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Ждан В. М. 
Ефективність селективного $E bold beta-адреноблокатора бісопрололу в пацієнтів літнього віку з хронічною серцевою недостатністю / В. М. Ждан, О. Є. Кітура, С. М. Кітура, Г. В. Волченко, Л. М. Шилкіна, Л. І. Гурина, С. Г. Стародубцев, М. Ю. Бабаніна, С. О. Гаєвський // Буков. мед. вісн.. - 2005. - 9, № 3. - С. 58-60. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Стародубцев С. О. 
Особливості безпеки особового складу підрозділів національної гвардії україни при перевезенні спеціального контингенту хворих на туберкульоз / С. О. Стародубцев, О. П. Флорін // Зб. наук. пр. Харк. ун-ту Повітр. сил. - 2014. - Вип. 4. - С. 133-136. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Запропоновано узагальнені рекомендації із забезпечення безпеки особового складу підрозділів Національної гвардії України під час виконання службово-бойових завдань з конвоювання, екстрадиції та охорони підсудних, засуджених і обвинувачених, хворих на туберкульоз.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4(4УКР)12 + Р11(4УКР)599.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Стародубцев С. О. 
Визначення особливостей організації протипожежного нагляду на життєво важливих елементах обієкта з метою протидії диверсії, яка здійснюється без проникнення на його територію / С. О. Стародубцев // Зб. наук. пр. Харк. ун-ту Повітр. сил. - 2013. - Вип. 4. - С. 204-208. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Узагальнено рекомендації щодо протипожежного захисту атомних електростанцій, елементів її структури, забезпечення обладнанням і устаткуванням з подальшим визначенням особливостей організації протипожежного нагляду на життєво важливих елементах.


Індекс рубрикатора НБУВ: З47 н68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Попруга А. О. 
Особливості клінічного перебігу ішемічної хвороби серця у хворих на цукровий діабет 2-го типу залежно від віку і статі / А. О. Попруга, С. Г. Стародубцев, Л. Є. Бобирьова // Сімейна медицина. - 2016. - № 3. - С. 89-93. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено дані про поширеність цукрового діабету (ЦД) за 15 років у Полтавській області, а також дані обстеження групи хворих на ішемічну хворобу серця на тлі ЦД 2-го типу. Метаболічні порушення, що відображають стан вуглеводного та ліпідного обмінів, як і тяжкість захворювання, більш виражені у чоловіків, ніж у жінок, проте з віком ці відмінності суттєво не відрізняються.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Пегахін І. А. 
Протиріччя, що виникають у ході загальновійськового бою, та шляхи їх вирішення / І. А. Пегахін, С. О. Стародубцев, В. П. Варакута, О. Є. Забула, О. Ю. Чернявський // Зб. наук. пр. Харків. ун-ту Повітр. сил. - 2017. - Вип. 2. - С. 17-24. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Визначено перелік протиріч, що виникають у ході наступальних дій механізованих підрозділів чисельністю до роти. Обгрунтовано та надано рекомендації щодо їх вирішення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2(4УКР)51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Стародубцев С. О. 
Актуальні аспекти управління організацією в кризових ситуаціях / С. О. Стародубцев, В. А. Романюк, І. А. Черепньов // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2017. - Вип. 182. - С. 256-265. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Ефективність та функціонування роботи будь-яких організацій базується на сукупності прийняття управлінських рішень, особливо, у період виникнення кризових явищ, які залежать від факторів зовнішнього і внутрішнього середовища. Особлива увага, при цьому, приділяється системі моніторингу кризових ситуацій. В результаті моніторингу визначається ймовірність і реальність появи кризових явищ, що надає змогу своєчасно розробити та здійснити ланку антикризових заходів. Розглянуто проблеми антикризового управління організацією у період кризи, надано класифікацію криз та визначено ознаки кризового стану організації. Для виходу підприємства з цього стану рекомендовано комплекс оперативних і стратегічних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-97-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Варакута В. П. 
Обгрунтування залежності результату загальновійськового бою від рівня якості змістовності управлінської інформації / В. П. Варакута, М. В. Левицький, Д. В. Дяченко, С. О. Стародубцев, О. Є. Забула // Зб. наук. пр. Харків. ун-ту Повітр. сил. - 2018. - Вип. 1. - С. 8-16. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проведена інтегральна оцінка відповідності таких рівнів якості змістовності управлінської інформації, як її повнота, достовірність і корисність, до ефективності бойових дій. Математичний аналіз визначив залежність результатів загальновійськового бою від повної (достатньої) або часткової управлінської інформації, з достатнім рівнем корисності, що надходять з органу управління (вищого штабу) до об'єкту управління, в ролі якого виступають механізовані (танкові) підрозділи. Отримані висновки і результати доцільно використовувати органам управління (вищим штабам: батальйонів, полків і бригад), як практичні рекомендації при організації прийняття об'єктами управління (командирами механізованих (танкових) підрозділів) зважених рішень на ведення ефективних (результативних) загальновійськових боїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Варакута В. П. 
Визначення показників ризиків виникнення нештатних ситуацій на техногенно-небезпечних об'єктах / В. П. Варакута, Т. В. Хліманцов, С. О. Стародубцев, С. Д. Пташка // Наука і техніка Повітр. сил Збройн. сил України. - 2019. - № 1. - С. 107-116. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

На основі аналізу загроз, джерелом виникнення яких є такі техногенно-небезпечні об'єкти, як атомні електростанції і сховища зберігання небезпечних речовин, визначені рівні безпеки і показники ризиків виникнення аварійних і, як можливий наслідок, критичних ситуацій на цих об'єктах. Визначено заходи запобігання надзвичайним ситуаціям на техногенно-небезпечних об'єктах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Черепньов І. А. 
Застосування методів дистанційного зондування для охорони об'єктів / І. А. Черепньов, В. А. Романюк, С. О. Стародубцев // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2018. - Вип. 190. - С. 231-238. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Серед численних питань безпеки будь-якого промислового, цивільного чи спеціального об'єкта чи не найскладніший і найважливіший - захист його периметра як першого і найбільш відповідального рубежу охорони. Захист периметра об'єкта можливий за оптимального поєднання механічних перешкод, що утрудняють і уповільнюють дії порушника, з технічними засобами раннього виявлення факту проникнення. Периметровий комплект інженерних споруд як сукупність інженерних огороджень слугує для забезпечення неприступності територій і об'єктів з метою запобігання проникненню на них сторонніх осіб і транспортних засобів. Периметровий кордон об'єкта є найкращим місцем для раннього детектування вторгнення. Таким чином, периметрові системи охорони є найбільш ефективними засобами захисту від несанкціонованого проникнення, оскільки видають сигнал тривоги задовго до того, як зловмисник може проникнути в особливо важливі зони, об'єкта, що охороняються. На українському ринку безпеки представлено величезну кількість різноманітних систем для охорони периметра. Розглянуто ті, що використовують інфрачервоний діапазон (ІЧ) діапазон хвиль. Інфрачервоні системи за своїм принципом роботи та комплектації розподіляються на два види: активні та пасивні. Активні інфрачервоні системи охорони периметру складаються з приймача та передавача ІЧ променів, які знаходяться за умов прямої видимості. Випромінюваних ІЧ променів може бути кілька, та вони посилюються за допомогою оптичних лінз. Сигнал тривоги формується у разі переривання променя. Відстань, яка охороняється, може бути значною - до сотень метрів. Пасивні інфрачервоні системи діють на основі пасивних ІЧ датчиків з просторовою діаграмою променя. Вони встановлюються там, де необхідно контролювати невеликі діляни параметра, наприклад, в'їзд на територію. Робота датчиків заснована на зміні ІЧ випромінювання навколишнього середовища під впливом руху. Мета роботи - оцінювання можливості лазерних методів охорони, які засновані на аналізі зміни просторової структури лазерного випромінювання в ІЧ діапазоні хвиль, спричиненої переміщення об'єкта. Це надасть змогу збільшити висоту зони дії засобів контролю до десятків метрів по периметру об'єкта. Для збільшення дальності дії таких систем запропоновано застосовувати світроповертаючі покриття (СПП).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
15.

Романюк В. А. 
Оцінка енергетичних характеристик квантово-оптичних засобів контролю вмісту викидів вихлопних газів автомобілів / В. А. Романюк, С. О. Стародубцев, А. А. Савін, І. А. Черепньов // Інженерія природокористування. - 2019. - № 4. - С. 57-61. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведено аналіз теоретичних основ лазерних вимірювань складу повітряного середовища та можливості його застосування в надзвичайних ситуаціях, спричинених викидами у великій кількості забруднювальних газів, аерозолів і мікрочастинок дизельними двигунами, двигунами внутрішнього згоряння автомобільного транспорту. Запропоновано метод розв'язання задачі оперативного моніторингу складу газів домішок та аерозолів в зоні контролю застосуванням єдиного комплексу лазерної вимірювальної апаратури. Найбільш перспективним методом діагностики забруднень повітря є дистанційні методи зондування. Серед дистанційних методів особливе місце займають лазерні методи. Одним із найефективніших засобів дистанційного моніторингу ступеня забруднення навколишнього середовища є лазерні монітори, звані також як лідари (по аналогії з радарами). Методи зондування поділяються, залежно від способу отримання інформації на: активні - при цьому об'єкти навколишнього середовища зондуються електромагнітним випромінюванням і пасивні, інформація отримується шляхом реєстрації результату взаємодії випромінювання природних джерел або власне випромінювання аналізованих домішок. Розглянуто можливість застосування лазерних засобів для оперативного контролю ступеню забрудненості навколишнього повітря вихлопами автомобільних двигунів. Приведено оцінки енергетичних параметрів лідару для виявлення типових забруднювальних компонентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: О35-082 н631

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Романюк В. А. 
Вдосконалення методів управління підрозділами НГУ під час виконання завдань з охорони громадського порядку та забезпечення масових заходів / В. А. Романюк, С. О. Стародубцев, Ю. А. Драган, О. О. Коськін // Держава та регіони. Сер. Публ. упр. і адміністрування. - 2022. - № 1. - С. 90-95. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Щити для захисту від збройного нападу використовуються багатьма поліцейськими силами по всьому світу. Ці сучасні щити зазвичай призначені для двох абсолютно різних цілей. Перший тип, щити для масових заворушень, використовуються для боротьби з масовими заворушеннями і можуть бути виготовлені з металу або полімерів. Зазвичай вони забезпечують захист від відносно великих і низькошвидкісних снарядів, таких як камені і пляшки, а також від ударів кулаками або кийками. Синтетичні щити проти бунтарів прозорі, що надає змогу повністю використовувати щит, не закриваючи огляд. Точно так же металеві щити для масових заворушень часто мають для цієї мети невелике віконце на рівні очей. Ці щити для масових заворушень найчастіше використовуються для блокування і відштовхування натовпу, а також для захисту від шрапнелі, снарядів, коктейлів молотова і під час рукопашного бою, під час проведення заходів з охорони громадського порядку. Другий тип сучасного поліцейського щита - це куленепробивний тактичний щит. Ці щити зазвичай виготовляються з сучасної синтетики, такої як кевлар. Доступні два типи щитів: легкі щити рівня IIIA, що захищають від ручної зброї і пістолетів-кулеметів; важкі щити III і IV рівнів, що зупиняють гвинтівочні патрони. Тактичні щити часто мають отвір для стрільби, щоб офіцер, що тримає щит, міг стріляти зі зброї, будучи захищеним щитом, і у них часто є оглядове вікно з куленепробивного скла. Вони використовуються спеціалізованої поліцією в сценаріях проникнення і облоги з високим ризиком, таких як порятунок заручників і знешкодження бандформувань, а також в антитерористичних операціях. Тактичні щити часто мають великі знаки з написом, щоб вказати, що користувач є співробітником правоохоронних органів. Щити, як правило, мають злегка циліндричну форму і мають ручки з металу або армованого пластику, прикріплені до них за допомогою клею або втулок. Рукоятки будуть спроектовані так, щоб носій щита міг триматися за них кулаком, а щит часто матиме додатковий захист в точці, де передпліччя спирається на нього, а також липучку, щоб утримувати передпліччя на місці. Щит може мати відсік для зберігання кийка або нелетальної зброї. Відповідно до вимог сьогодення, військовослужбовець Національної гвардії України має бути мобільним, захищеним та вести активну оборону, використовуючи весь спектр спеціальних заходів згідно статті 17 Закону України про Національну гвардію України. Багато поліцейських підрозділів по всьому світу використовують щити для захисту від збройних нападів. Для захисту та протистояння підрозділів від бунтівників використовуються щити, які можуть бути металевими або полімерними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.012.28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:Держав.упр Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського