Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Стрижак С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Омельченко Л. И. 
Лечение железодефицитной анемии у детей с применением отечественного препарата "Ферумбо" / Л. И. Омельченко, А. Г. Цыпкун, И. В. Дудка, В. Б. Николаенко, Л. А. Даценко, В. К. Тищенко, С. К. Стрижак // Укр. мед. часоп. - 2005. - № 4. - С. 40-45. - Библиогр.: С. 44-45 - рус.

Приведены результаты исследований по применению у детей, больных железодефицитной анемией, препарата "Ферумбо", содержащего железо в виде полимальтозного комплекса гидроксида трехвалентного железа. Высокая терапевтическая эффективность, хорошая переносимость сиропа "Ферумбо", выявленная в исследовании, позволяют рекомендовать его для широкого применения в лечении детей с железодефицитной анемией.


Ключ. слова: железодефицитная анемия, дети, лечение, Ферумбо
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.033.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Омельченко Л. І 
Застосування препарату "Ферумбо" при залізодефіцитній анемії у дітей / Л. І Омельченко, А. Г. Ципкун, І. В. Дудка, В. Б. Ніколаєнко, Л. А. Даценко, В. К. Тищенко, С. К. Стрижак // Фармац. журн. - 2005. - № 6. - С. 93-98. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Приведены результаты исследований по применению в лечении детей, больных железодефицитной анемией, препарата "Ферумбо", содержащего железо в виде полимальтозного комплекса гидроокиси трехвалентного железа. Высокая терапевтическая эффективность, хорошая переносимость, которую продемонстрировал препарат "Ферумбо" (сироп) в исследовании, позволяют рекомендовать его для широкого применения в лечении железодефицитной анемии у детей.


Ключ. слова: Ферумбо, залізодефіцитна анемія, діти, лікування
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.033.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лапшин В. Ф. 
Порушення окиснювально-вiдновлювального потенцiалу у дiтей з хронiчним гастродуоденiтом / В. Ф. Лапшин, А. Б. Семiног, В. К. Тищенко, Т. Р. Уманець, Л. С. Степанова, С. К. Стрижак, Л. Є. Вербицька // Перинатология и педиатрия. - 2007. - № 3. - С. 109. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Стрижак С. В. 
Науково-методичні основи професійної підготовки майбутніх учителів природничих дисциплін у вищих педагогічних навчальних закладах : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.04 / С. В. Стрижак; Ін-т педагогіки АПН України. - К., 2005. - 22 c. - укp.

Виявлено зміст, форми, принципи, методи та прийоми підготовки майбутніх педагогів до науково-методичної діяльності. Визначено та експериментально обгрунтовано психолого-педагогічні чинники, що сприяють цілеспрямованому формуванню науково-методичної готовності даних майбутніх фахівців під час навчання у вищому педагогічному навчальному закладі. Розроблено, теоретично обгрунтовано й апробовано модель науково-методичної підготовки майбутніх учителів природничих дисциплін. Запропоновано основні групи науково-методичних умінь і навичок, а також рівні та критерії їх сформованості. Розроблено й апробовано спецкурс "Організація наукової роботи школярів хіміко-біологічного профілю" з метою формування вчителя-дослідника. Показано доцільність використання запропонованої моделі у навчально-виховному процесі вищих навчальних педагогічних закладів і закладів післядипломної освіти вчителів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б р(4УКР) + Ч489.518.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338633 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Стрижак С. Г. 
Технологія млинцевого напівфабрикату з використанням покращуючих добавок : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / С. Г. Стрижак; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Х., 2003. - 18 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено доцільність використання гідрофільних домішок рослинного (гуар-гуму, агару, крохмалю) і мікробного (ксампану), а також тваринного походження (желатину) в технології млинцевого напівфабрикату збільшеного терміну зберігання. Визначено залежності зміни структурно-механічних і органолептичних властивостей млинцевого напівфабрикату від концентрації гідрофільних домішок у процесі зберігання та основних параметрів виготовлення млинцевого тіста, що дає змогу оптимізувати умови одержання продукції зі збільшеним терміном зберігання. Уперше ранжовано гідрофільні домішки за ефективністю їх використання у даному виробництві залежно від властивостей пшеничного борошна. Установлено наявність збереження поліпшуючого впливу домішок на якість млинцевого напівфабрикату після повторної теплової обробки. Здійснено інтегральну оцінку якості млинцевого напівфабрикату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л994-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лисюк Г. М. 
Використання харчових гідроколоїдів у технології млинчикового напівфабрикату : монографія / Г. М. Лисюк, З. І. Кучерук, С. Г. Стрижак, О. С. Луньова; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Х., 2009. - 104 c. - укp.

Розглянуто питання виробництва млинчикових напівфабрикатів і продукції на їх основі. Розкрито функціонально-технологічні властивості найбільш вживаних у харчових технологіях гідроколоїдів різної природи. Проаналізовано вплив гідрофільних добавок на властивості млинчикового тіста й випеченого напівфабрикату. Увагу приділено розробці технології млинчикового напівфабрикату та продукції на його основі.

Рассмотрены вопросы производства блинчиковых полуфабрикатов и продукции на их основе. Раскрыты функционально-технологические свойства наиболее употребимых в пищевых технологиях гидроколлоидов разной природы. Проанализировано влияние гидрофильных добавок на свойства блинчикового теста и выпеченного полуфабриката. Уделено внимание разработке технологии блинчикового полуфабриката и продукции на его основе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л992.2 + Л994

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА722633 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Шунько Є. Є. 
Окисна модифікація білків плазми крові у новонароджених у критичному стані / Є. Є. Шунько, В. К. Тіщенко, Л. В. Омельченко, С. К. Стрижак // Здоровье женщины. - 2011. - № 2. - С. 195-201. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Досліджено зміни, що відбуваються на молекулярному рівні під час критичного стану в новонародженої дитини. Визначено рівень окисної модифікації білків плазми крові в дітей, що перебували на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії для новонароджених. Усього обстежено 68 дітей. Проаналізовано стан здоров'я матерів обстежених дітей, їх гінекологічний, акушерський анамнез, ускладнення, що були під час вагітності та пологів. Виявлено фактори ризику народження дитини в критичному стані, простежено стан здоров'я дітей на першому та другому роках життя. Одержані дані можна використовувати в прогнозуванні кінця захворювання в дитини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ошлянська О. А. 
Перекисна модифікація білків при захворюваннях сполучної тканини у дітей / О. А. Ошлянська, Л. І. Омельченко, В. К. Тищенко, І. В. Дудка, С. К. Стрижак // Перинатология и педиатрия. - 2009. - № 3. - С. 81-86. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Відображено дані про стан перекисної модифікації білків сироватки крові у дітей із ревматичними захворюваннями й природженими порушеннями сполучної тканини. Показано інтенсифікацію процесів вільнорадикального окиснення, що наростає за наявності запальних процесів. Виявлено кореляційні взаємозв'язки показників перекисної модифікації білків і деяких біохімічних та імунологічних показників, що свідчить про наростання ризику аутоагресії при первинних морфологічних дефектах сполучної тканини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.419.1-2 + Р251.262

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Буткова О. І. 
Вплив лікувально-профілактичних заходів на деякі показники гомеостазу у вагітних групи ризику з переношування вагітності / О. І. Буткова, І. А. Жабченко, І. С. Ліщенко, В. К. Тищенко, Т. М. Коваленко, О. М. Бондаренко, С. К. Стрижак // Здоровье женщины. - 2016. - № 1. - С. 103-106. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінювання впливу лікувально-профілактичних заходів на деякі біохімічні показники у жінок групи ризику з переношування вагітності перед пологами. Проведено вивчення концентрації магнію, кальцію в сироватці крові (СК), а також кислотної та теплової стійкості білків СК у 61 вагітної в терміні 39 - 40 таж вагітності. До 1-ї групи ввійшли 25 вагітних групи ризику з переношування вагітності, які одержували рекомендований комплекс лікування, до 2-ї групи ввійшли 22 жінки групи ризику з переношуванням вагітності, які не одержували комплекс лікування. Контрольну (3-ю групу) складали 14 жінок з доношеною вагітністю в терміні 39 - 40 тиж зі своєчасним дозріванням шийки матки (ШМ) і фізіологічним перебігом вагітності. Визначення ступеня готовності ШМ до пологів проведено за допомогою експрес-тесту "Actim Partus" в терміні 39 - 40 тиж. Визначення рівня магнію та кальцію в СК проведено за допомогою фотометричного методу з використанням наборів BIOLATEST фірми LACHEMA (Чехія). Визначення кислотної стійкості фракції нуклеїнових кислот та термоденатурації білків в СК проведено за методикою Б. А. Ройгруба. Одержані результати свідчать, що вміст кальцію і магнію в СК в усіх обстежених вагітних практично не відрізнявся. Вміст кислотостійких білків в СК вагітних 1-ї групи зростав на 20 % відносно показників у жінок 3-ї групи, в той час, як показник кислотної стійкості білків у вагітних 2-ї групи не відрізнявся від показника у жінок 3-ї групи. Найменш виражені зміни впливу температури на структуру білків в СК спостерігали у жінок 1-ї групи, які мали прояв лише за 320 нм. Більш широкий спектр теплової денатурації білків зареєстровано у вагітних 2-ї групи (260 - 350 нм). Результати експрес-тестування на дозрівання ШМ свідчать про своєчасне дозрівання ШМ у 69,7 % жінок 1-ї групи проти 51,5 % у 2-й групі. Зроблено висновки, що лікувально-профілактичний комплекс, який проведено жінкам 1-ї групи, позитивно вплинув на адаптаційні властивості деяких білків у СК жінок групи ризику з переношування вагітності, що надало змогу своєчасно народити здорових немовлят у 87 % жінок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Подольський Вл. В. 
Оксидативний стрес як важливий патогенетичний механізм розвитку змін репродуктивного здоров'я у жінок з соматоформними захворюваннями та порушенням вегетативного гомеостазу / Вл. В. Подольський, В. В. Подольський, І. К. Тіщенко, С. К. Стрижак // Здоровье женщины. - 2017. - № 3. - С. 23-27. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета дослідження - визначення стану фосфоліпідів і нейтральних ліпідів клітин крові у жінок фертильного віку з порушеннями вегетативного гомеостазу (ВГ) і змінами репродуктивного здоров'я. Клінічно обстежено 360 жінок із порушеннями ВГ у формі: синдрому вегетативної дисфункції та соматоформної дисфункції вегетативної нервової системи - за гіпертонічним, гіпотонічним і кардіальним типами та змінами репродуктивного здоров'я у формі: перенесених артифіційних абортів, безплідності та лейоміоми матки. Досліджено перекисне окиснення ліпідів (ПОЛ) клітинних мембран у жінок фертильного віку з порушеннями ВГ і змінами репродуктивного здоров'я. Отримані дані концентрацій продуктів розпаду фосфоліпідів і нейтральних ліпідів клітинних мембран свідчать про руйнівну дію вільнорадикальних сполук з утворенням проміжних і кінцевих продуктів ПОЛ. Результати досліджень підтверджують роль оксидативного стресу як важливого патогенетичного механізму розвитку змін репродуктивного здоров'я у жінок з соматоформними захворюваннями та порушенням ВГ. Зроблено висновки, що зміни концентрації фосфоліпідів, нейтральних ліпідів і продуктів ПОЛ свідчать про дестабілізувальний вплив на клітинні мембрани у разі порушення ВГ і змін репродуктивного здоров'я. Збільшення кількості продуктів розпаду фосфоліпідів свідчить про зниження рідинного компонента клітинних мембран, що змінює характер рецепторної взаємодії. Це підтверджується результатами дослідження гормонального фону та призводить до порушення механізмів зворотного зв'язку концентрації гормонів у крові жінок з порушенням ВГ і змінами репродуктивного здоров'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5 + Р628.063

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Збірник наукових праць Міжнародної науково-практичної конференції "XIV Менделєєвські читання", 25 лютого 2021 року / ред.: М. В. Гриньова, А. В. Криворучко, О. А. Куленко, Т. Ю. Кузнецова, С. В. Стрижак, В. М. Лоза, В. І. Шинкаренко, Н. І. Шиян, К. С. Німченко, Д. О. Стрижак; Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, Варненський університет менеджменту, University College Capital, UCC, Університет імені Адама Міцкевича, College of St. Scholostica Duluth Minnesota, Казахський національний педагогічний університет імені Абая, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, Національний університет "Чернігівський колегіум", Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського, Полтавська міська рада. - Полтава : РВВ ПНПУ ім. В. Г. Короленка, 2021. - 189 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ. - рус.

Наведено квантово-хімічне дослідження антирадикальної активності мелатоніну. Досліджено якість підземних вод джерел централізованого питного водопостачання комунального підприємства «Карлівка новатор» Карлівського району Полтавської області, питної води з різних джерел водопостачання деяких населених пунктів Полтавщини. Звернено увагу на розвиток ключових компетентностей учнів на уроках хімії засобами інтерактивних технологій. Розглянуто педагогічні умови формування екологічної компетентності школярів при вивченні хімії, розвиток критичного мислення на уроках хімії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г.я434

Шифр НБУВ: ВА851896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Збірник наукових праць регіональної студентської науково-практичної конференції "XIII Менделєєвські читання", 25 березня 2020 року / ред.: М. В. Гриньова, А. В. Криворучко, О. А. Куленко, Ю. В. Самусенко, С. В. Стрижак, В. М. Лоза, В. І. Шинкаренко, Н. І. Шиян, К. С. Німченко, О. В. Орловський; Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського, Полтавська міська рада, Полтавська державна аграрна академія, Національний університет "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка", Українська медична стоматологічна академія. - Полтава : РВВ ПНПУ ім. В. Г. Короленка, 2020. - 162 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - рус.

Звернено увагу на організацію роботи учнів з сучасним підручником у процесі засвоєння хімічних знань. Проаналізовано реалізацію діяльнісного підходу шляхом продуктивного навчання як засіб формування компетентності учнів. Висвітлено проєктні технології навчання як метод формування інформаційно-цифрової компетентності. Розглянуто формування вмінь самостійної пізнавальної діяльності у студентів вищих педагогічних навчальних закладів, формування методичної компетентності майбутнього вчителя хімії. Наведено методичні орієнтири навчання хімії у новій українській школі, модель розвитку самоосвітньої компетентності вчителів фізико-матемитичних дисциплін. Звернено увагу на формування дослідницьких умінь школярів на практичних заняттях з хімії, формування знань про антиоксидантні властивості поліфенольних сполук у курсі біоорганічної хімії медичних вузів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г.я434

Шифр НБУВ: ВА851897 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Трансдисциплінарна інтелектуальна інформаційно-аналітична система супроводження процесів реабілітації при пандемії : колект. монографія / О. В. Палагін, В. Ю. Величко, М. Г. Петренко, Т. В. Семикопна, С. А. Стрижак, М. М. Будник, О. А. Владимиров, В. В. Горборуков, В. В. Каверинський, В. А. Голик, В. В. Приходнюк, І. А. Чайковський, К. С. Малахов, О. В. Сивак, О. П. Кургаєв, М. В. Надутенко, О. С. Щуров, Д. В. Нікітюк; ред.: О. В. Палагін; Інститут кібернетики імені В. М. Глушкова, Національна академія наук України. - Київ : Просвіта, 2021. - 346 c. - Бібліогр.: с. 266-293 - укp.

Розглянуто науково-технологічні засади розробки трансдисциплінарної інформаційно-аналітичної системи супроводження процесів реабілітації при пандемії з використанням сучасних методів штучного інтелекту та інтелектуальних інформаційних технологій для підтримки фізичної та реабілітаційної медицини в Україні. Спираючись на законодавчі акти України та міжнародні довідники і класифікації розроблено методологічні засади супроводження реабілітаційних заходів та оцінку їх ефективності. Висвітлено практичну складову - на рівні відносин реабілітолог- пацієнт. Проаналізовано прикладні інтелектуальні технології в медицині, оцінено спеціалістів в галузі охорони здоров'я та реабілітації при пандемії, в тому числі теле- та психологічної реабілітації. Подано інформацію про міжнародну класифікацію функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)2 с51 + Р.с51 + Р19 с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Антипкін Ю. Г. 
Взаємозв'язок вітамін D-статусу, генотипів за поліморфізмом rs2228570 вітамін D-рецептора та саплементації холекальциферолом у дітей шкільного віку, які хворіли на COVID-19 / Ю. Г. Антипкін, В. Ф. Лапшин, Т. Р. Уманець, Т. М. Камінська, Ю. В. Марушко, О. В. Городна, С. К. Стрижак, Т. А. Гаращенко, Л. А. Лівшиць // Сучас. педіатрія. Україна. - 2022. - № 5. - С. 6-11. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31 Covid-19 + Р733.415.202.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
15.

Муквіч О. М. 
Персоніфікований вибір дозових режимів і тривалості застосування вітаміну D при ювенільному ідіопатичному артриті : (огляд) / О. М. Муквіч, Н. М. Вдовіна, Л. І. Омельченко, Т. А. Людвік, С. К. Стрижак // Сучас. педіатрія. Україна. - 2022. - № 5. - С. 69-75. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - підвищити ефективність профілактики та корекції D-гіповітамінозу за ювенільного ідіопатичного артриту (ЮІА) шляхом оптимізації алгоритмів дозових режимів і тривалості застосування препаратів вітаміну D (ВД). Проведено клініко-лабораторне обстеження 118 дітей, хворих на ЮІА, віком від 3 до 18 років. ВД-статус оцінено за концентрацією 25(OH)D у сироватці крові за допомогою імуноферментного аналізатора фотоелектричного "Reader ER 500". Усім пацієнтам у комплексі лікувальних заходів призначено препарати вітаміну D3 відповідно до розроблених алгоритмів з урахуванням наявності тригерних факторів зниження забезпеченості організму цим вітаміном, існуючих світових рекомендацій і вихідного рівня 25(OH)D у сироватці крові. Застосування препаратів вітаміну D3 за схемою 4000 МО/д протягом двох місяцив із подальшим продовженням у дозі 2000 МО/д протягом одного місяця сприяло досягненню у всіх пацієнтів достатніх концентрацій 25(OH)D (36,7 - 47,5 нг/мл) у сироватці крові. У разі застосування ВД у дозі 4000 МО/д протягом одного місяця, а потім ще впродовж двох місяців ПО 2000 МО/д оптимальн концентрації 25(OH)D у сироватці крові (31,55 - 45,14 нг/мл) були досягнуті лише в 52,9 % дітей. Пдтримувальна терапія в подальшому протягом шести місяців у дозі 1000 МО/д забезпечувала у 61,86 % дітей достатні концентрації ВД, а у 38,14 % відмічалася тенденція до зниження вмісту 25(OH)D (26,83 +- 2,99) нг/мл, що свідчило про недостатність зазначеної пдтримувальної дози ВД для дітей із хронічним прогресуючим запальним процесом і наявністю коморбідної патології та несприятливих факторів ризику, які впливають на забезпеченість організму цим вітаміном. Встановлено, що за ЮІА дозу насичення (4000 МО/д) препаратами ВД слід визначати залежно від вихідного ступеня його недостатності в організмі, особливостей клінічного перебігу та застосованої терапії основного захворювання, наявності факторів, що призводять до зниження забезпеченості організму ВД. Підтримувальна терапія в дозі 2000 МО/д протягом шести місяців надає змогу з високою вірогідністю утримувати оптимальну концентрацію 25(OH)D в організмі. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської декларації. Протокол дослідження ухвалено Локальним етичним комітетом зазначеної в роботі установи. На проведення досліджень отримано інформовану згоду батьків, дітей. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.202.83-5 + Р733.418.120.16-5

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Стрижак С. А. 
Інформаційно-лінгвістична рецепція життя і творчості Тараса Шевченка : монографія / С. А. Стрижак. - Київ : Юстон, 2024. - 407 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-7 + Ш5(4УКР)5-4 Шевченко Т. 59

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА871135 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського