Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Ступницька Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Ступницька Г. Я. 
Патогенетичне обгрунтування та клінічна оцінка диференційованого лікування хворих на артеріальну гіпертензію і хронічний обструктивний бронхіт : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.02 / Г. Я. Ступницька; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Вперше визначено особливості варіабельності серцевого ритму (ВСР) у хворих на хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ) з нормальним рівнем артеріального тиску (АТ) та з супутньою артеріальною гіпертензією (АГ), проведено комплексний аналіз впливу терапевтичної програми з використанням ультразвукових інгаляцій ліпіну (УІЛ) або його суміші з іпратропіумом бромідом і фенотеролом (ІБФ) на зміни АТ, функції зовнішнього дихання (ФЗД) та гемокоагуляції, локальну та системну динаміку ліпопероксидації, фібринолізу та протеолізу, а також на баланс між про- та протизапальними цитокінами у конденсаті видихуваного повітря (КВП).Встановлено, що у більшості хворих на ХОБ переважає активність парасимпатичної нервової системи, а у пацієнтів з супутньою АГ спостерігається високий симпатичний тонус. Визначено негативний вплив супутньої АГ на локальні та системні параметри ліпопероксидації, фібринолізу та протеолізу, баланс між про- та протизапальними цитокінами, а також на ФЗД та гемокоагуляцію. Клінічно та патогенетично обгрунтовано доцільність диференційованого призначення у комплексному лікуванні хворих на ХОБ з нормальним рівнем АТ та з супутньою АГ УІЛ або його суміші з ІБФ. Встановлено позитивний вплив запропонованої терапії на АТ, показники ФЗД, лікопероксидацію та антиоксидантний статус, на динаміку змін локального та системного фібринолізу та протеолізу, а також на параметри гемокоагуляції та локальний баланс між про- та протизапальними цитокінами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 + Р412.201.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Федів О. І. 
Основи внутрішньої медицини (ревматологія) : навч. посіб. / О. І. Федів, Л. О. Волошина, Г. Я. Ступницька, Л. Д. Кушнір, О. І. Гараздюк; ред.: О. І. Федів; Буков. держ. мед. ун-т. - Чернівці, 2009. - 172 c. - Бібліогр.: с. 159-160. - укp.

Висвітлено основні ревматологічні симптоми та методи дослідження в ревматології. Надано відомості про ревматичну лихоманку та ревматоїдний артрит. Описано системні хвороби сполучної тканини: червоний вовчак, склеродермію, дерматоміозити, васкуліти. Розглянуто етіологію, патогенез, патоморфологію та клінічні прояви остеоартрозу, подагри, анкілозхивного спондилоартриту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.1 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА751074 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Федів О. І. 
Сучасна практика внутрішньої медицини: ведення пацієнтів у гастроентерологічній та пульмонологічній клініках : навч. посіб. / О. І. Федів, О. С. Хухліна, Н. М. Паліброда, Г. Я. Ступницька, М. В. Патратій; ред.: О. І. Федів, О. С. Хухліна; Буков. держ. мед. ун-т. - Чернівці, 2012. - 276 c. - Бібліогр.: с. 275-276. - укp.

Викладено основи ведення пацієнтів у гастроентерологічній клініці. Розкрито особливості веденя хворих зі шлунковою диспепсією, дисфагією, печією, з абдомінальним болем, з хронічним діарейним синдромом чи закрепами, жовтяницею, гепатомегалією, портальною гіпертензією, асйцитом, печінковою енцефелопатією та ін., подано стислу інформацію про кожне захворювання, наведено їх етіологію та патогенез, особливості діагностики та лікування. Значну увагу приділено веденню пацієнтів у пульмонологічній клініці, описано особливості ведення хворих з бронхообструктивним синдромом, хронічним кашлем і кровохарканням, з інфільтративним затемненням у легенях, негоспітальною та госпітальною пневмонією, плевральним випотом, абсцесом легень тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413 я73 + Р412 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА757906 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ступницька Г. Я. 
Хронічне обструктивне захворювання легень: дві сторони однієї медалі / Г. Я. Ступницька, О. І. Федів, О. В. Притуляк, В. В. Юхимчук // Укр. терапевт. журн.. - 2013. - № 4. - С. 85-92. - Бібліогр.: 57 назв. - укp.

Репрезентовано сучасний погляд на хронічне обструктивне захворювання легень з позиції його двох протилежних фенотипів і дефіцит маси тіла й ожиріння; механізми розвитку, діагностика й лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ступницька Г. Я. 
Вплив ультразвукових інгаляцій ліпіну на вміст у конденсаті видихуваного повітря про- і протизапальних цитокінів у хворих на хронічний обструктивний бронхіт із супутньою артеріальною гіпертензією / Г. Я. Ступницька, О. І. Волошин // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 1. - С. 117-121. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-5 + Р410.030-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Ступницька Г. Я. 
Характеристика змін протеолітичної активності конденсату видихуваного повітря при використанні в комплексній терапії хронічного обструктивного бронхіту інгаляцій суміші ліпіну з беродуалом / Г. Я. Ступницька // Буков. мед. вісн.. - 2003. - 7, № 4. - С. 113-116. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено вплив ультразвукових інгаляцій суміші ліпіну та беродуалу на інтенсивність протеолізу в конденсаті видихуваного повітря (КВП) у 38-ми хворих на хронічний обструктивний бронхіт у період загострення захворювання. Встановлено, що підвищення альбуміно- та казеїнолітичної активності поєднується зі зниженням колагенолітичної активності КВП. Застосування в комплексному лікуванні хворих ультразвукових інгаляцій ліпіну нормалізує індукований КВП лізис високомолекулярних білків і суттєво зменшує лізис азоальбуміну, але не впливає на колагеноліз. Інгаляції суміші ліпіну з беродуалом нормалізують як протеолітичну, так і колагенолітичну активність КВП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Волошин О. І. 
Стан функції зовнішнього дихання та бронхіальної прохідності в пацієнтів із хронічним обструктивним захворюванням легень та супутньою патологією серцево-судинної системи / О. І. Волошин, Г. Я. Ступницька, К. О. Бобкович, Н. М. Малкович // Буков. мед. вісн.. - 2007. - 11, № 4. - С. 18-22. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Вивчено особливості порушень функції зовнішнього дихання та бронхіальної прохідності в пацієнтів, хворих на хронічне обструктивне захворювання легень у стадії загострення, та з супутньою патологією серцево-судинної системи. В даної категорії хворих спостережено більші рестриктивні порушення легеневої вентиляції у порівнянні з досліджуваними без кардіальних захворювань. У пацієнтів, хворих на гіпертонічну хворобу, відзначено більш виражені бронхообструктивні зміни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р410-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Волошин О. І. 
Вікові та соматичні особливості перебігу хронічного обструктивного захворювання легень за умов поєднаного ураження серцево-судинної системи / О. І. Волошин, Н. М. Малкович, Г. Я. Ступницька, К. О. Бобкович // Буков. мед. вісн.. - 2009. - 13, № 3. - С. 20-25. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто патогенетичні взаємозв'язки та ефективність застосування "Ліпіну" та "Кардіофіту" у комплексному лікуванні хворих на хронічне обструктивне захворювання легень із супутніми артеріальною гіпертензією та хронічною серцево-судинною недостатністю ішемічного генезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-9 + Р410-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ступницька Г. Я. 
Хронічне обструктивне захворювання легень, ожиріння та оксидативний стрес / Г. Я. Ступницька, О. І. Федів // Буков. мед. вісн.. - 2013. - 17, № 3. - С. 180-183. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

За результатами обстеження 61 хворого на хронічне обструктивне захворювання легень у поєднанні з ожирінням різного ступеня та без останнього, встановлено, що одним із механізмів прогресування захворювання є інтенсифікація вільнорадикального окиснення ліпідів на тлі порушення загальної антиоксидантної активності крові, яка сприяє накопиченню оксидативно модифікованих білків у крові. Ступінь виявлених порушень залежить від вираженості супутнього ожиріння.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Волошин О. І. 
Зміни фібринолітичної активності конденсату видихуваного повітря у хворих на хронічний обструктивний бронхіт при використанні в комплексній терапії ліпіну та його суміші з беродуалом / О. І. Волошин, Г. Я. Ступницька // Галиц. лікар. вісн.. - 2004. - 11, № 1. - С. 40-42. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

У 38-ми хворих на хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ) досліджено вплив вітчизняного препарату "ЛІПІН" і суміші його з беродуалом на інтенсивність фібринолізу в конденсаті видихуваного повітря (КВП). Установлено, що у період загострення захворювання сумарна фібринолітична активність (СФА) КВП знижена за рахунок пригнічення ферментативного фібринолізу з підвищенням неферментативної фібринолітичної активності. Застосування у комплексному лікуванні хворих на ХОБ інгаляцій ліпіну нормалізує неферментативну та ферментативну фібринолітичну активність (ФФА) і відновлює структуру сумарного фібринолізу в КВП. Використання ультразвукових інгаляцій суміші ліпіну з беродуалом призводить до нормалізації СФА КВП унаслідок значного підвищення ФФА.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ступницька Г. Я. 
Показники біоімпедансометрії у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень із супутнім ожирінням та толерантність до фізичного навантаження / Г. Я. Ступницька // Буков. мед. вісн.. - 2013. - 17, № 4. - С. 148-153. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано показники біоімпедансометрії у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) у поєднанні з абдомінальним ожирінням. Встановлено, що у хворих на ХОЗЛ із нормальним індексом маси тіла спостерігається зниження м'язової та жирової маси. У разі поєднання ХОЗЛ з ожирінням за наявності високого відсотка жирової маси та вісцерального жиру спостерігається суттєвіше зниження толерантності до фізичного навантаження. Такі показники, як м'язова маса, відсоток жирової маси та рівень вісцерального жиру можуть слугувати додатковими критеріями тяжкості перебігу ХОЗЛ, особливо за умов поєднання з ожирінням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ступницька Г. Я. 
Ефективність використання Телмісартану у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень із супутнім метаболічним синдромом / Г. Я. Ступницька // Укр. терапевт. журн.. - 2014. - № 2. - С. 89-94. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р415.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Ступницька Г. Я. 
Стан системи гемостазу при хронічному обструктивному захворюванні легень, поєднаному з ожирінням / Г. Я. Ступницька // Буков. мед. вісн.. - 2014. - 18, № 3. - С. 144-147. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Під час обстеження хворих на хронічне обструктивне захворювання легень, поєднане з ожирінням, встановлено наявність гіперкоагуляційних змін, ступінь вираженості яких залежала від ступеня його тяжкості. Все це поряд із позитивними результатами паракоагуляційних проб, збільшенням вмісту розчинних фібрин-мономерних комплексів та ранніх продуктів деградації фібриногену у плазмі крові надають змогу передбачити наявність хронічного ДВЗ-синдрому з тривалим збереженням гіперкоагуляції у разі зазначеної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-3 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ступницька Г. Я. 
Роль фактора некрозу пухлин альфа, трансформуючого фактора росту бета та C-реактивного білка у патогенезі хронічного обструктивного захворювання легень залежно від нутрітивного статусу / Г. Я. Ступницька // Галиц. лікар. вісн.. - 2014. - 21, № 4. - С. 62-66. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Ступницька Г. Я. 
Оцінка ефективності реабілітаційних програм у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень за модифікованим індексом BODE на підставі власних клінічних спостережень / Г. Я. Ступницька // Буков. мед. вісн.. - 2014. - 18, № 4. - С. 253-256. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено оцінку ефективності реабілітаційних програм у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень за модифікованим індексом BODE з урахуванням результатів 4-х власних клінічних спостережень з використанням показників біоімпедансного аналізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ступницька Г. Я. 
Морфофункціональні властивості еритроцитів при хронічному обструктивному захворюванні легень, поєднаному з ожирінням / Г. Я. Ступницька // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2014. - № 7. - С. 40-42. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Під час обстеження 61-го хворого на хронічне обструктивне захворювання легень у поєднанні з ожирінням різного ступеня та без нього встановлено, що одним із механізмів прогресування захворювання є порушення морфофункціонального стану еритроцитів (зниження індексу деформабельності еритроцитів на тлі підвищення відносної в'язкості еритроцитарної суспензії та відсотка пероксидного гемолізу еритроцитів), ступінь якого залежить від вираженості супутнього ожиріння.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р415.202.1 + Р252.711.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ступницька Г. Я. 
Ефективність використання телмісартану та комбінації амлодипіну з аторвастатином у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень з ожирінням / Г. Я. Ступницька // Укр. терапевт. журн.. - 2015. - № 2. - С. 51-56. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - порівняти ефективність використання телмісартану та комбінації амлодипіну з аторвастатином у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) з ожирінням. Обстежено 33 хворих на ХОЗЛ з ожирінням, які, окрім базисної терапії, упродовж 6-ти міс приймали телмісартан у дозі 40 мг 2 рази на добу (I група, 17 пацієнтів) та комбінацію амлодипіну (5 мг) з аторвастатином (10 мг) 1 раз на добу (II група, 16 пацієнтів). Визначали показники спірографії, функціональний стан ендотелію, вуглеводного та ліпідного обміну. Після 6-місячного курсу лікування телмісартаном спостерігали покращання показників спірографії (об'єм форсованого видиху за 1 с зростав на 22 % та форсованої життєвої ємності легень (ФЖЄЛ) - на 25,2 %), зниження систолічного (CAT) на 17,9 % та діастолічного артеріального тиску (ДАТ) - на 12,8 %. Комбінація амлодипіну з аторвастатином сприяла зростанню ФЖЄЛ на 14,3 % - зниженню CAT (на 9 %) і ДАТ (на 12,9 %). Рівень ендотеліну-1 та VCAM-1 у сироватці крові знижувався на 57,1 і 49,4 % відповідно в I групі та на 56,9 і 51,8 % відповідно - у II групі хворих. Кількість злущених ендотеліоцитів, які циркулюють, зменшилася на 60,4 і 61,1 % відповідно. Рівень нітратів/нітритів суттєво зростав у разі використання в комплексній терапії хворих на ХОЗЛ з ожирінням телмісартану. Останній спричиняв зниження рівня глюкози на 33,06 %, інсуліну - на 41,7 %, глікозильованого гемоглобіну - на 29,6 %, індексу HOMA-IR - на 48,8 %. Комбінація аторвастатину з амлодипіном суттєвіше впливала на ліпідний спектр крові. Рівень загального холестерину за використання телмісартану знижувався на 22,8 %, а у разі застосування комбінації амлодипіну з аторвастатином - на 31,0 %. Рівень холестерину ліпопротеїдів низької щільності та холестерину ліпопротеїдів дуже низької щільності знижувався на 24,1 % (I група) і на 28,8 % (II група), та на 32,1 % (I група) і на 39,4 % (II група) відповідно. Концентрація тригліцеридів у сироватці крові в разі використання телмісартану знижувалася на 32,5 %, а у випадку призначення комбінації амлодипіну з аторвастатином - на 39,7 %. У I групі пацієнтів рівень холестерину ліпопротеїдів високої щільності зростав на 48,1 %, у разі використання амлодипіну з аторвастатином - на 64,8 %. Під впливом зазначених препаратів зменшувався коефіцієнт атерогенності: на 57,6 % - у разі застосування телмісартану та на 64,8 % - комбінації амлодипіну з аторвастатином. Висновки: застосування в комплексній терапії хворих на ХОЗЛ з ожирінням телмісартану сприяє покращанню показників функції зовнішнього дихання, функціонального стану ендотелію, вуглеводного та ліпідного обміну на тлі зниження САТ і ДАТ. Комбінація амлодипіну з аторвастатином показана хворим на ХОЗЛ з ожирінням за наявності супутньої артеріальної гіпертензії та дисліпідемії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-52 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Цинтар Т. П. 
Ендотеліальна дисфункція та морфофункціональні властивості еритроцитів при неалкогольному стеатогепатиті, поєднаному з хронічним обструктивним захворюванням легень, у хворих на ожиріння / Т. П. Цинтар, О. І. Федів, Г. Я. Ступницька, С. В. Глуговська // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2017. - 13, № 6. - С. 415-419. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Мета дослідження - проаналізувати порушення функціонального стану ендотелію та морфофункціональних властивостей еритроцитів у разі неалкогольного стеатогепатиту (НАСГ), поєднаному з хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ), у хворих на ожиріння. Обстежено 30 хворих на НАСГ на тлі ожиріння і ступеня (група 1), 30 осіб із ХОЗЛ із нормальною масою тіла (група 2), 60 хворих на НАСГ у поєднанні з ХОЗЛ (група 3) та 20 практично здорових осіб. Функціональний стан ендотелію досліджували за вмістом у крові стабільних метаболітів монооксиду нітрогену (нітритів/нітратів), ендотеліну-1 (ЕТ-1), судинних молекул міжклітинної адгезії-1 (sVCAM-1), кількістю циркулюючих злущених ендотеліоцитів (КЦЗЕ). Визначали також індекс деформабельності еритроцитів (ІДЕ), відносну в'язкість еритроцитарної суспензії (ВВЕС) та відсоток пероксидного гемолізу еритроцитів (ПГЕ). Проведене дослідження показало, що перебіг НАСГ за його поєднання з ХОЗЛ у хворих на ожиріння і ступеня супроводжується зростанням у порівнянні з показниками в практично здорових осіб рівня ЕТ-1 (у 5,8 разу), sVCAM-1 (у 5,6 раза), КЦЗЕ (у 2,1 разу), ВВЕС (на 65 %) та відсотка ПГЕ (у 2,1 разу) за одночасного зменшення вмісту в крові стабільних метаболітів монооксиду нітрогену (нітритів/нітратів) (у 2,1 разу) та ІДЕ (на 36,2 %). Висновки: за поєднаного перебігу НАСГ і ХОЗЛ у хворих на ожиріння і ступеня виникає розвиток ендотеліальної дисфункції, що характеризується підвищенням рівня ЕТ-1, sVCAM у сироватці крові та КЦЗЕ за максимального зниження рівня нітритів/нітратів у крові. Одним із чинників, що призводять до поглиблення мікроциркуляторних порушень у разі НАСГ у поєднанні з ХОЗЛ, є зміни морфофункціонального стану еритроцитів (зменшення ІДЕ за одночасного збільшення ВВЕС та відсотка ПГЕ).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51 + Р412.3-356 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Ступницька Г. Я. 
Хронічне обструктивне захворювання легень та ожиріння: молекулярно-генетичні та клінічно-патогенетичні особливості поєднаного перебігу, оптимізація діагностики та лікування : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.02 / Г. Я. Ступницька; ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т",. - Ужгород, 2016. - 46 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425351 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
20.

Неміш І. Л. 
Структурно-функціональні зміни міокарда за коморбідного поєднання хронічного коронарного синдрому, хронічного обструктивного захворювання легень та ожиріння / І. Л. Неміш, Г. Я. Ступницька, О. І. Федів // Буков. мед. вісн.. - 2020. - 24, № 3. - С. 53-59. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-2 + Р410.140.9 + Р412.3-356 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського