Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Сулік Р$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Мачерет Є. Л. 
Фітотерапія у комплексному лікуванні хворих з ішемією головного мозку / Є. Л. Мачерет, Г. М. Чуприна, Р. В. Сулік, О. О. Коркушко // Укр. неврол. журн. - 2006. - № 1. - С. 100-105. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета: обгрунтувати ефективність застосування препарату Болюси Хуато (БХ) у комплексному лікуванні хворих із судинною патологією головного мозку. Матеріали та методи. В обстеженні взяли участь 95 пацієнтів з початковими проявами недостатності мозкового кровообігу (ППНМК) і дисциркуляторною енцефалопатією (ДЕ) I - II ст. і 52 хворих з наслідками ішемічного інсульту (ІІ). 30 пацієнтів з хронічною ішемією мозку і 31 - з наслідками ІІ приймали БХ у вигляді монотерапії, 23 хворих з ППНМК і ДЕ I - II ст. - у комплексі з методами рефлексотерапії. 63 пацієнти склали групу контролю. Висновки. Монотерапія нейрометаболітом БХ дала позитивні результати у пацієнтів з ППНМК, ДЕ I - II ст., наслідками ІІ. Найбільша ефективність препарату спостерігалася в групі хворих, які одержували препарат у комплексі з методами рефлексотерапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мачерет Є. Л. 
Частота і патогенез німих субкортикальних вогнищ інфаркту мозку при різних підтипах гострого мозкового інсульту / Є. Л. Мачерет, Р. В. Сулік // Фізіол. журн. - 2006. - 52, № 2. - С. 219. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Мачерех Є. Л. 
Нейропсихологічне дослідження ефективності фітотерапії у хворих після ішемічного інсульту / Є. Л. Мачерех, Р. В. Сулік // Укр. неврол. журн. - 2007. - № 2. - С. 74-78. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вивчено вплив фітотерапії на динаміку показників нейропсихологічного статусу хворих, що перенесли інфаркт мозку, на їх життєдіяльність і соціальну активність. Обстежено 31-го пацієнта у відновному періоді нелакунарного ішемічного інсульту до одного року. Всі хворі одержували препарат Болюси Хуато. Пацієнтам проведено дослідження клініко-неврологічного та нейропсихологічного статусу, оцінено порушення життєдіяльності та соціальної активності. Одержані результати проаналізовано в динаміці впродовж 3-х місяців з щомісячним плановим обстеженням неврологічного та нейропсихологічного статусу хворих та зіставлено з такими у контрольній групі. Монотерапія рослинним нейрометаболітом Болюси Хуато позитивно вплинула на корекцію невротичних розладів різного ступеня, динаміку неврологічного дефіциту та подальшу психосоціальну реадаптацію пацієнтів після перенесеного ішемічного інсульту. Відзначено ефективність фітотерапії щодо відновлення трудової активності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сулік Р. В. 
Клініко-інструментальна характеристика і лікування хворих з атеротромботичним і кардіоемболічним підтипами ішемічного інсульту : автореф. дис... канд. мед. наук / Р. В. Сулік; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2007. - 20 c. - укp.

Одержано дані стосовно взаємозв'язку між клінічними, структурними, гемодинамічними змінами у хворих у гострому періоді півкульового інфаркту мозку (ІМ) атеротромботичного (АТ) і кардіоемболічного (КЕ) генезу. Вивчено динаміку параметрів церебрального кровообігу та біоелектричної активності мозку у відновному періоді. Проведено комплексне зіставлення даних ультразвукової доплерографії (УЗДГ), ультразвукового дуплексного сканування (УЗДС), нейровізуалізаційних (МРТ) та електрофізіологічних методів дослідження (ЕЕГ) і нейропсихологічних показників у гострому та відновному періодах півкульового ішемічного інсульту різного генезу та показано їх вплив на динаміку неврологічного дефіциту. Систематизовано доплерографічні показники у гострому періоді півкульового ішемічного інсульту з виокремленням характерних доплерографічних патернів для атеротромботичного та кардіоемболічного варіантів. Визначено короткострокову прогностичну цінність кожної з методик (УЗДГ, МРТ) обстеження у разі випадків різного генезу інфаркту мозку. Запропоновано інтегральний індекс тяжкості (ІІТ) як найбільш інформативний показник короткострокового прогнозу неврологічного дефіциту (на 21-у добу захворювання) за атеротромботичного та кардіоемболічного підтипів ішемічного інсульту. На підставі клініко-інструментальних показників розроблено методику діагностики неврологічного дефіциту у ранньому гострому періоді ішемічного інсульту та методики короткострокового прогнозу для атеротромботичного та кардіоемболічного підтипів ішемічного інсульту. Запропоновано використовувати ЕЕГ дослідження з визначенням індексу мозкової симетрії (BSI) як

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353323 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мішалов В. Г. 
Аналіз клінічних варіантів та форм синдрому хребтової артерії у хворих з екстравазальною компресією в сегменті V1 - V2 залежно від віку / В. Г. Мішалов, Л. М. Яковенко, В. А. Черняк, В. В. Сулік, С. В. Дибкалюк, Р. В. Сулік, В. Ю. Зоргач, К. М. Зозуля // Серце і судини. - 2011. - № 2. - С. 57-64. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.11 + Р636.770.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Мішалов В. Г. 
Клініко-доплерографічні кореляції та результати інструментальних методів діагностики синдрому хребтової артерії у хворих з екстравазальною компресією в сегменті V1 - V2 / В. Г. Мішалов, В. А. Черняк, В. В. Сулік, С. В. Дибкалюк, В. Ю. Зоргач, Р. В. Сулік // Серце і судини. - 2011. - № 4. - С. 51-59. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати клініко-доплерографічні кореляції, виділити провідні доплерографічні патерни синдрому хребтової артерії (СХА) у хворих з екстравазальною компресією хребтової артерії (ЕКХА) сегмента V1 - V2, вивчити структурні зміни головного мозку. Проведено інструментальне обстеження 250 осіб з вертеброгенним СХА компресійного генезу. З них 150 осіб із вертеброгенним СХА компресійного генезу ввійшли до основної групи й були прооперовані. Інші 100 осіб з аналогічними клініко-інструментальними даними одержували традиційну медикаментозну терапію (група контролю). Оскільки вік пацієнтів коливався від 23 до 65 років, вирішено розподілити хворих на три вікові групи, орієнтуючись на рекомендації ВООЗ, за якими до молодих належать пацієнти віком від 18 до 45 років, до середнього віку - 46 - 59 років, похилого - 60 - 74 роки і старечого - 75 років і більше. Так, до осіб молодого віку зарахували 141 (56,0 %) пацієнта, середнього - 65 (26,0 %), похилого - 44 (18,0 %). Середній вік становив 47 років. Захворювання однаково часто виявляли як у жінок, так і в чоловіків. Зокрема, жінок було 129 (51,6 %), чоловіків - 121 (48,4 %). Хворих обстежували у 2007 - 2011 pp. на клінічних базах НМУ ім. О. О. Богомольця: у відділенні серцево-судинної хірургії ОКЛ м. Київ, в клініці судинної хірургії Головного військового клінічного госпіталю МО України. Висновки: для діагностики ЕКХА провідним має бути застосування доплерографічного скринінгу магістральних артерій голови і шиї з використанням функціональних позиційних проб у передопераційний період та для контролю ефективності лікування в післяопераційний період з виділенням доплерографічних па

тернів. Для уточнення локалізації і ступеня ЕКХА рекомендовано застосовувати МР/МСК-ангіографію з позиційними пробами. Для вивчення структурних змін головного мозку показана МР/МСК-томографія. При СХА, зумовленому ЕКХА, виділено 7 патернів: ізольована компресія із середнім (патерн А), субтотальним (патерн B) і тотальним (патерн C) ступенями ураження ХА; двобічна середня (патерн D) і субтотальна (патерн G); поєднана середня із субтотальною (патерн Е) і тотальною (патерн F) компресіями ХА. Структурні зміни головного мозку спостерігали у хворих з двобічною ЕКХА та з клінічно перенесеним гострим порушенням мозкового кровотоку в анамнезі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мішалов В. Г. 
Результати хірургічного лікування синдрому хребтової артерії у хворих з екстравазальною компресією в сегменті V1 - V2 / В. Г. Мішалов, В. А. Черняк, В. В. Сулік, С. В. Дибкалюк, В. Ю. Зоргач, Р. В. Сулік // Хірургія України. - 2012. - № 1. - С. 83-89. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.565

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Мурашко Н. К. 
Запаморочення: актуальні питання діагностики і лікування / Н. К. Мурашко, Р. В. Сулік // Укр. мед. часоп. - 2012. - № 3. - С. 54-60. - Бібліогр.: с. 59-60. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р341.211

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Мурашко Н. К. 
Рефлексотерапія : підруч. для лікарів-слухачів закл. (ф-тів) післядиплом. освіти : в 2 т. Т. 2 / Н. К. Мурашко, О. Г. Морозова, Г. М. Чуприна, Я. В. Пішель, Т. П. Парнікоза, Р. В. Сулік, І. Л. Довгий, В. Г. Середа. - К. : ТОВ "СІК ГРУП УКРАЇНА", 2013. - 420 c. - Бібліогр.: с. 410-420 - укp.

Розглянуто питання діагностики, сучасних методів лікування з позицій традиційної китайської медицини. Чільне місце відведено методам класичної акупунктури, точкового масажу, терморефлексотерапії, скальпової акупунктури, вакуум-, лазеро-, електрорефлексотерапії, мануальної терапії, мікроголкотерапії та поверхневої багатоголчатої рефлексотерапії, хронопунктури. Указано показання та протипоказання до застосування таких методів рефлексотерапії та рефлексодіагностики за різних нозологій. Охарактеризовано використання рефлексотерапії в клінічній практиці у складі комплексного лікування захворювань центральної та периферичної нервової систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р358.4 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В354617/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Мінченко Д. О. 
Стрес ендоплазматичного ретикулума та ангіогенез / Д. О. Мінченко, К. І. Кубайчук, О. В. Губеня, І. В. Кривдюк, Є. В. Хоменко, Р. М. Герасименко, Р. В. Сулік, Н. К. Мурашко, О. Г. Мінченко // Фізіол. журн.. - 2013. - 59, № 4. - С. 93-106. - Бібліогр.: 93 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*551.322.1 + Е60*692*33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Мінченко Д. О. 
Молекулярні механізми регуляції експресії генів за гіпоксії / Д. О. Мінченко, О. В. Губеня, К. І. Кубайчук, Т. В. Бакалець, Я. А. Гармаш, І. В. Кривдюк, Р. Ю. Марунич, Б. М. Терлецький, Р. В. Сулік, Н. К. Мурашко, О. Г. Мінченко // Біол. студії. - 2013. - 7, № 1. - С. 159-176. - Бібліогр.: 99 назв. - укp.

Гіпоксія є одним із потужних індукторів експресії великої групи генів, у тому числі генів, які контролюють гліколіз, ангіогенез і процеси проліферації, що сприяє виживанню клітин за умов зниженого рівня кисню. Але гіпоксія, що має місце у клітинах злоякісних пухлин, відбувається за умов нормального парціального тиску кисню внаслідок зниженого його споживання. Більше того, гіпоксія є обов'язковим компонентом процесів злоякісного росту і значною мірою контролює процеси гліколізу, ангіогенезу та проліферації. Аналізуються дані про молекулярні механізми індукції залежного від гіпоксії транскрипційного фактора HIF у клітинах за гіпоксії і у злоякісних пухлинах, а також його роль у регуляції експресії генів, механізми взаємодії цього транскрипційного фактора зі специфічними регуляторними послідовностями промоторів генів, що активуються за гіпоксії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*443.1 + Р252.725

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Вороненко Ю. В. 
Науково-педагогічна діяльність молодих вчених академії / Ю. В. Вороненко, І. С. Зозуля, А. Л. Косаковський, Р. В. Сулік, О. В. Клименко, Р. І. Гош, О. Є. Смаглюк // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 4. - С. 3-13. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Мета роботи - описати нормативно-правові документи, що регламентують роботу молодих учених, зробити аналіз кількості молодих вчених академії впродовж 3-х років і висвітлити роботу Ради молодих вчених академії. Описано заходи Уряду України щодо підтримки молодих учених. Проаналізовано кількісний склад молодих учених по інститутах і факультетах академії. Результати досліджень надали змогу виявити певні закономірності. Вивчено динаміку зміни кількості молодих учених впродовж 3-х останніх років. Детально вивчено та висвітлено роботу Ради молодих учених академії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р. е(4УКР) л1

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Свиридова Н. К. 
Основні вимоги до викладання курсу неврології лікарям загальної практики-сімейної медицини / Н. К. Свиридова, Р. В. Сулік, В. Г. Середа, Г. С. Кусткова, Ю. В. Пономаренко // Сімейна медицина. - 2014. - № 6. - С. 4-5. - укp.

Представлено навчально-педагогічні заходи, які розроблені і втілені в практику колективом кафедри неврології і рефлексотерапії для покращення підготовки лікарів циклу "Загальна практика-сімейна медицина".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62 р3 + Р11(4УКР) р3-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Сулік Р. В. 
Запаморочення: етіопатогенетичні аспекти, підходи до лікування / Р. В. Сулік // Укр. мед. часоп.. - 2014. - № 3. - С. 40-44. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р341.211

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Свиридова Н. К. 
Особливості навчання в інтернатурі з неврології в сучасних умовах / Н. К. Свиридова, О. М. Вернер, Р. В. Сулік, Г. С. Кусткова // Ліки України. - 2015. - № 1. - С. 28-30. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Викладено основні вимоги до післядипломної підготовки лікарів-інтернів згідно з сучасними світовими стандартами, враховуючи активний процес інтеграції медичної освіти України в загальноєвропейський освітній простір. Висвітлено поетапну оптимізацію науково-методичного процесу із застосуванням сучасних комп'ютерних технологій: дистанційне навчання із залученням провідних вітчизняних та європейських фахівців, електронні підручники, навчальні диски, презентації, інтерактивні енциклопедії та довідники. Зазначено доцільність підготовки викладачів, підвищення методологічної кваліфікації, надання методичної допомоги керівникам заочних баз, розробки нових методик викладання в інтернатурі. Викладені матеріали грунтуються на багаторічному досвіді колективу кафедри неврології і рефлексотерапії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, яка на сучасному етапі застосовує та впроваджує в освітній процес новітні системи освіти майбутніх вузькопрофільних спеціалістів, спираючись на власне міжнародне співробітництво.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ханенко Н. В. 
Сьогодення медичної освіти в Україні / Н. В. Ханенко, Г. М. Чуприна, Р. В. Сулік // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24, кн. 2. - С. 588-593. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено перспективи розвитку медичної освіти як в додипломних, так і післядипломних закладах медичної освіти. Описано необхідність використання різноманітних стилів і технік в навчальному процесі, оновлення навчальних програм, створення навчально-тренінгових центрів, університетських клінік, що надасть змогу забезпечити суспільство кваліфікованими спеціалістами. Увагу приділено запровадженню проблемно-орієнтованого навчання в навчальний процес, що сприятиме активному вивченню матеріалу, більш глибокому засвоєнні інформації. Розглянуто питання щодо забезпечення навчального процесу висококваліфікованими викладачами, необхідності розробки уніфікованого посібника для викладачів та створення юридично-правової бази системи медичної освіти. Всі ці кроки можуть забезпечити достатній рівень медичної освіти в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Мішалов В. Г. 
Аналіз можливих ускладнень флебосклерооблітерації вен нижніх кінцівок : (огляд) / В. Г. Мішалов, В. В. Храпач, В. В. Сулік, Р. В. Сулік, Я. О. Сулік // Хірургія України. - 2018. - № 4. - С. 81-85. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Проведено детальний аналіз можливих ускладнень при використанні флебосклерооблітерації в лікуванні хронічної венозної недостатності нижніх кінцівок. Висвітлено новітні класифікації. Наведено дані щодо частоти можливих ускладнень після флебосклерооблітерації вен нижніх кінцівок та засоби їх профілактики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.052

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського