Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Трембовецька О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Трембовецька О. М. 
Оцінка віддалених результатів анатомічної корекції транспозиції магістральних судин (операції артеріального переключення) у світлі ехокардіографічних показників : Автореф. дис... канд. мед. наук / О. М. Трембовецька; Ін-т серц.-судин. хірургії ім. М.М.Амосова АМН України. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Представлено комплекс заходів стосовно удосконалення діагностики та хірургічного лікування транспозиції магістральних артерій (ТМА), що базуються на застосуванні комплексної ЕхоКГ. Перевагою даного методу є його точність у порівнянні з агресивними методами, безпека практичності та можливість багатокритеріального повторення. Детально розроблено програму ехокардіографічного обстеження у разі ТМА. Уперше проведено комплексну оцінку ЕхоКГ-показників функціонального стану серця у ранньому та віддаленому післяопераційних періодах після радикальної анатомічної корекції вади. Проаналізовано функцію лівого та правого шлуночків серця, стан клапанів серця та магістральних артерій, а також співвідношення їх діаметрів у доопераційному періоді, у найближчі та віддалені строки. Оцінено анатомію відходження коронарних артерій. Досліджено зростання та розвиток магістральних артерій і співвідношення їх діаметрів, зростання та розвиток даних артерій у місцях анастомозів і розвиток гирл коронарних артерій у віддаленому періоді після анатомічної корекції ТМА. Показано негативний вплив пізніх термінів виконання цієї корекції на перебіг раннього післяопераційного періоду і нівеляцію виявлених негативних наслідків у віддаленому періоді після операції. Уперше досліджено фізичний розвиток дітей, що перенесли анатомічну корекцію ТМА, у порівнянні з популяцією здорових ровесників з застосуванням методу "центилі".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.105.08-433.76 + Р457.365.110.501-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343538 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сова С. Г. 
Вегето-дистрофічна кардіоміопатія, спричинена комбінованою дією локальної вібрації та виробничого шуму / С. Г. Сова, О. М. Трембовецька // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2014. - № 4. - С. 28-37. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета дослідження - підвищення ефективності діагностики та профілактики віброшумової патології шляхом виявлення ознак дистрофічного процесу в міокарді робітників з прогресуючою вегетативною недостатністю, викликаною комбінованим впливом локальної імпульсної вібрації та виробничого шуму. У механоскладальних цехах ДП "Антонов" і ДП "Завод 410 цивільної авіації" проведено фізіолого-гігієнічне вивчення та оцінку умов праці складальників-клепальників і слюсарів-складальників згідно з діючими в Україні санітарними нормами, а також стандартами Health and Sufety Executive (HSE). Клінічну частину роботи виконано за умов стаціонару клінік професійних хвороб Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця і ДУ "Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова НАМН України". Обстежено 50 робітників основної групи, що працюють за умов тривалого впливу віброшумового фактора. Групу контролю склали 27 осіб, співставимі з основною групою за віком і статтю, які не зазнають у процесі роботи дії вібрації та шуму. Діагностику автономної невропатії серця проводили за допомогою батареї інструментальних кардіо-васкулярних вегетативних тестів (КВВТ) за авторською методикою. Вплив коронарогенної патології вивчали за допомогою методу селективної коронаровентрикулографії згідно із методикою М. Р. Judkins. Функціональний стан міокарда визначали за методом двомірної векторехокардіографії. Статистичну обробку цифрового матеріалу проводили за допомогою комп'ютерної програми Microsoft Office Excel 2007. За сукупністю психофізіологічних показників роботу складальників-клепальників і слюсарів-складальників віднесено до класу 3.2 (тяжка та напружена). Провідними шкідливими факторами виробничого середовища на робочих місцях складальників-клепальників і слюсарів-складальників є виробничий шум, який перевищував гранично допустимі рівні (ГДР) ДСН 3.3.6.037-99 на 8 - 30 дБ, і локальна вібрація, рівні якої не перевищували нормативи вітчизняних ДСН 3.3.6.039-99, та, водночас, у десятки разів перевищували норми стандарту HSE. Доведено розвиток порушення сегментарної вегетативної іннервації серця, що спричиняє розвиток некоронарогенного дистрофічного процесу в міокарді в робітників, які тривалий час працюють за умов впливу віброшумового фактора. Висновки: комбінована дія виробничого шуму та локальної імпульсної вібрації, а також тяжка та напружена праця призводять до розвитку синдрому прогресуючої вегетативної недостатності (автономної невропатії серця), яка є причиною виникнення больових форм некоронарогенної кардіоміопатії у складальників-клепальників і слюсарів-складальників авіапідприємств. Для покращання діагностики та профілактики вібраційної хвороби та професійної сенсоневральної приглухуватості запропоновано розглянути питання про внесення вегето-дистрофічної кардіоміопатії до сучасної номенклатури віброшумової патології, а також ініціювати процес приведення вітчизняних гігієнічних стандартів нормування локальної вібрації у відповідність до європейських.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.431.11 + Р124.424.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Трембовецька О. М. 
Діагностика морфофункціональних особливостей міокарда лівого шлуночка в нормі і при різних варіантах порушення внутрішньосерцевої гемодинаміки на основі Спекл-трекінг ехокардіографії : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.04 / О. М. Трембовецька; НАМН України, Нац. ін-т серцево-судин. хірургії ім. М.М. Амосова. - Київ, 2016. - 32 c. - укp.

Надано нові дані щодо особливостей траєкторії систоло-діастолічного руху кожного сегменту лівого шлунка (ЛШ) і встановлено морфофункціональні зв'язки, що забезпечують цей рух, в нормі, при первинній патології міокарда у хворих на гіпертрофічну кардіоміопатію (ГКМП) і дилатаційну кардіоміопатію (ДКМП) і при змінах міокарда, обумовлених перевантаженням ЛШ об'ємом і тиском. Вперше одержано нові дані щодо будови нормального міокарда, а саме: виявлено передній аорто-трабекулярний м'язовий пучок, що сприяє продольному зміщенню базальних сегментів у момент систоли, а також - вигнанню крові з ЛШ в аорту. Виявлено вертикальний задньо-базальний м'язовий тяж, що відповідає за ротацію базальних сегментів. Також запропоновано новий принцип будови міокарда, згідно з яким траєкторія руху кожного відділу стінки ЛШ залежить не лише від напряму м'язових волокон компактного міокарда, але і від структур, які слугують для них точкою опори. Вперше показано, що в основі базальної форми ГКМП лежить зміщення аорто-трабекулярного пучка кардіоміоциту (КМЦ) в бік міжшлуночкової перетинки (МШП), що супроводжується зміною послідовності скорочення: базальні сегменти, на відміну від норми, скорочуються раніше апікальних. Вперше одержано дані, що пояснюють різке наростання ознак серцевої слабкості при виникненні блокади лівої ніжки пучка Гіса (БЛНГ) за рахунок зникнення компонента скручування складної траєкторії руху ЛШ в результаті зміни напряму обертання апікальних сегментів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-433

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Булавін Л. А. 
Визначення пружності стінок артерій в процесі ультразвукового дослідження / Л. А. Булавін, Ю. Ф. Забашта, Б. В. Бацак, О. М. Трембовецька // Укр. фіз. журн.. - 2017. - 62, № 5. - С. 378-381. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Вивчено напружений стан біологічної тканини, а саме: стінки артерії, при поширенні пульсової хвилі. Артерія розглядається як канал в пружному середовищі. Моделлю крові є ідеальна рідина. Задача зводиться до розв'язання системи рівнянь, що складається з рівнянь пружної рівноваги та ейлерових рівнянь гідродинаміки. Перші описують поведінку оточення артерії, другі - течію крові в артерії. В результаті розв'язання системи рівнянь, отримано формулу, що пов'язує зсувний модуль пружного середовища із характеристиками пульсової хвилі - швидкістю крові та деформацією стінки аорти, які можна визначати за допомогою традиційного ультразвукового дослідження. Як приклад, визначено зсувний модуль стінки сонної артерії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Большак О. О. 
Віддалені результати хірургічної корекції недостатності мітрального клапана внаслідок порушення цілісності хордально-папілярного апарату / О. О. Большак, В. І. Мнішенко, О. М. Трембовецька, В. М. Бешляга, І. В. Леошко, В. В. Попов // Клініч. хірургія. - 2017. - № 11. - С. 24-26. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Узагальнений досвід хірургічного лікування 520 пацієнтів, яким здійснено хірургічну корекцію недостатності мітрального клапана (МК) внаслідок порушення цілісності хордально-папілярного апарату. Хворі послідовно оперовані в умовах штучного кровообігу (ШК) за період 2006 - 2015 рр. Пластика МК виконана у 201 пацієнта, протезування МК (ПМК) - у 319. Віддалені результати проаналізовані у 487 (93,8 %) пацієнтів у строки спостереження у середньому (6,3 +- 2,6) року.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.110.50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Большак О. О. 
Віддалені результати пластики мітрального клапана з приводу його недостатності внаслідок порушення цілісності хордально-папілярного апарату / О. О. Большак, В. І. Мнішенко, О. М. Трембовецька, В. М. Бешляга, К. В. Пукас, В. В. Попов // Клініч. хірургія. - 2017. - № 12. - С. 9-11. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано віддалені результати пластичної корекції недостатності мітрального клапана (НМК) з порушенням цілісності хордально-папілярного апарату у 201 пацієнта. У 67,7 % пацієнтів, крім пластики мітрального клапана (МК), виконані супутні хірургічні процедури. Віддалені результати вивчені у 95,5 % хворих у строки спостереження у середньому (6,5 +- 2,8) року. У 79,2 % пацієнтів відзначені хороші й задовільні результати, у 16,6 % - незадовільні, 4,7 % хворих померли у віддаленому періоді. Найбільш сприятливі віддалені результати спостерігали при вихідному ураженні тільки задньої стулки МК - у 81,5 % пацієнтів, при ураженні тільки передньої стулки - у 61,1 %. Пластика МК є надійним способом корекції НМК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345.1-99 + Р457.365.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лазоришинець В. В. 
Хірургічне лікування гіпертрофічної кардіоміопатії: що нового? / В. В. Лазоришинець, К. В. Руденко, О. А. Крикунов, А. О. Руснак, О. М. Трембовецька, Л. О. Невмержицька, П. А. Данченко // Серце і судини. - 2018. - № 2. - С. 7-14. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Шаповалова В. В. 
Перипартальна кардіоміопатія (складні клінічні випадки) / В. В. Шаповалова, О. М. Трембовецька, О. О. Чижевська // Перинатология и педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 22-23. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Останнім часом ми все частіше стикаємося з рідкісним захворюванням міокарда, яке виникає тільки під час вагітності, тобто з перипартальною кардіоміопатією. Це - стан специфічний для вагітності, має тяжкий перебіг і в деяких випадках несприятливий прогноз.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.216.41 + Р410.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Трегубова М. О. 
Місце серцевої комп'ютерної томографії в передопераційному плануванні розширеної септальної міектомії у пацієнтів з обструктивною формою гіпертрофічної кардіоміопатії = The place of cardiac computed tomography in preoperative planning of extended septal myectomy in patients with obstructive form of hypertrophic cardiomyopathy / М. О. Трегубова, В. В. Лазоришинець, К. В. Руденко, С. В. Федьків, О. М. Трембовецька, П. А. Данченко, Ю. І. Вітковський, М. С. Іщенко, А. Ю. Гаврилишин, В. В. Парфент'єва, Ю. Ю. Стуков // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 25. - С. 592-606. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345.1 + Р457.365.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
10.

Попов В. В. 
Хірургічне лікування мітрального стенозу, ускладненого масивним тромбозом лівого передсердя: стаціонарний етап / В. В. Попов, О. О. Большак, В. Ж. Букарім, О. М. Гуртовенко, О. М. Трембовецька // Клініч. хірургія. - 2022. - 89, № 9/10. - С. 10-16. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.



Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського