Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Уварова К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Уварова К. А. 
Особенности взаимодействия золота с 8-меркаптохинолином. Новые аналитические формы / К. А. Уварова, Т. И. Зубцова, Н. Ф. Годына // Наук. пр. Донец. нац. техн. ун-ту. Сер. Хімія і хім. технологія. - 2010. - Вип. 15. - С. 98-103. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Показано, что в слабокислых средах (рН = 1 - 2) комплекс Au(III) с 8-меркаптохинолином подвергается восстановительному элиминированию. Образующийся в избытке реагента комплекс Au(I) извлекается органическими растворителями в виде ионных ассоциатов с гидрофобными ионами. Ионный ассоциат с однозарядными анионами бромкрезолового пурпурового может служить аналитической формой для экстракционно-спектрофотометрического определения золота.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.336-4 + Г439.4-94:1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Уварова К. Г. 
"Гіпертензія білого халата": сучасний стан проблеми / К. Г. Уварова // Укр. кардіол. журн. - 2021. - 28, № 2. - С. 71-78. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Від першого описання в науковій літературі поняття "гіпертензія білого халата" пройшло понад 30 років, але відтоді все більше уваги вчені приділяють цьому стану. "Гіпертензію білого халата" констатують у випадку, коли показники артеріального тиску, визначеного в кабінеті лікаря, відповідають критеріям артеріальної гіпертензії, але остання не підтверджується показниками амбулаторного або домашнього моніторування артеріального тиску. Спочатку цей термін відносили лише до пацієнтів, які не отримували антигіпертензивного лікування, але нещодавно це визначення поширили й на осіб, які регулярно приймають ліки, що знижують артеріальний тиск, і цей стан отримав назву "неконтрольована гіпертензія білого халата". Одні з найвпливовіших організацій світу у галузі кардіології не дійшли консенсусу щодо єдиних критеріїв визначення "гіпертензії білого халата", що призвело до розбіжностей порогових значень артеріального тиску за даними амбулаторного моніторування. Доволі багато досліджень минулих років були присвячені вивченню клінічної та прогностичної значущості "гіпертензії білого халата" відносно таких наслідків, як метаболічні розлади, субклінічні й екстракардіальні ураження органів-мішеней, серцево-судинної захворюваності та смертності, а також смертності загалом. На теперішній час безсумнівним є той факт, що "гіпертензія білого халата" - це стан, який потребує корекції; однак досі спірними є гіпотези стосовно прогностичної ролі цього стану та ведення таких пацієнтів. Питання щодо лікування "гіпертензії білого халата" як стану залишається відкритим і потребує подальшого вивчення. Сьогодні вважається доцільним для осіб, у яких показники офісного артеріального тиску в нормі або нижчі від цільових, не призначати антигіпертензивне лікування, а інтенсифікувати модифікацію способу життя та скерувати всі зусилля на зниження серцево-судинного ризику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського