Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Уманець М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Саєнко В. Ф. 
Аналіз причини невдач антирефлюксних операцій на підставі результатів досліджень у віддаленому періоді / В. Ф. Саєнко, С. Д. Мясоєдов, А. В. Романов, А. Ю. Петунін, С. А. Андреєщев, П. М. Кондратенко, М. С. Уманець, А. С. Федючек, Т. Є. Стадільна // Клініч. хірургія. - 2005. - № 11/12. - С. 97-98. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Саєнко В. Ф. 
Діагностика та лікування лейоміоми стравоходу / В. Ф. Саєнко, С. Д. Мясоєдов, С. А. Андреєщев, П. М. Кондратенко, М. В. Костилєв, М. С. Уманець, А. С. Федючек, Т. Є. Стадільна // Клініч. хірургія. - 2006. - № 10. - С. 14-17. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

В клініці за період 1976 - 2006 рр. радикальні операції з приводу доброякісної лейоміоми (ДЛ) стравоходу здійснено у 50-ти пацієнтів. У діагностиці хвороби використано високоінформативні рентгенологічні, ендоскопічні та ультразвукові (включаючи внутрішньостравохідні) методи, що дозволило, як правило, до операції вірно встановити діагноз. Остаточно діагноз верифіковано за даними інтраопераційної ревізії та експрес-гістологічного дослідження видаленої пухлини. У 33-х (66 %) хворих здійснено позаслизову енуклеацію ДЛ із пластичним закриттям дефекту м'язової оболонки стравоходу або його зашиванням. Субтотальну резекцію стравоходу виконано в 11-ти (22 %) пацієнтів, реконструктивні операції - у 10-ти (20 %), у тому числі у 5-ти (10 %) - загруднинну езофагоколонопластику, у 2-х (4 %) - загруднинну трубчасту ізоперистальтичну езофагогастропластику (ЕГП), у 2-х (4 %) - внутрішньогрудну ЕГП, в 1-го (2 %) - загруднинну езофагоєюнопластику. Резекцію ділянки стінки стравоходу з ДЛ невеликих розмірів здійснено з використанням зшивального апарату у 2-х (4 %) хворих, у 1-го (2 %) - накладено гастростому. Післяопераційна летальність становила 2 %. Результати лікування вивчено у 46-ти (92 %) пацієнтів у строки від 1-го до 18-ти років, у середньому 4,8 роки. Рецидив ДЛ не виявлено. Результат оцінено як хороший у 39-ти (78 %) пацієнтів, задовільний - у 7-ми (14 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Саєнко В. Ф. 
Діагностика та лікування первинної пептичної стриктури стравоходу / В. Ф. Саєнко, С. Д. Мясоєдов, С. А. Андреєщев, П. Н. Кондратенко, М. С. Уманець, В. В. Крощук, І. В. Гомоляко, Н. В. Нежинець, Р. О. Шеламова // Клініч. хірургія. - 2006. - № 9. - С. 5-8. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано результати лікування 271 пацієнта з первинною пептичною стриктурою стравоходу (ППСС). Здійснення антирефлюксної операції на стравохідно-шлунковому переході з форсованим бужуванням стравоходу дозволило досягти одужання більшості з них. Резекція стравоходу показана за ППСС, що не піддається інструментальній дилатації, та за наявності дисплазії високого ступеня у метаплазованому сегменті органа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.6-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Саєнко В. Ф. 
Корекція несприятливих наслідків хірургічного лікування грижі стравохідного отвору діафрагми та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби / В. Ф. Саєнко, С. Д. Мясоєдов, С. А. Андреєщев, І. С. Чорна, П. М. Кондратенко, М. С. Уманець, А. С. Федючек, Г. О. Кузьменко // Клініч. хірургія. - 2006. - № 11/12. - С. 38. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.6-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Уманець М. А. 
Профілактика рецидиву діафрагмальної грижі після пластичних операцій на куполі діафрагми / М. А. Уманець, А. С. Андреєщев, П. М. Кондратенко, Б. Б. Мовчан, В. В. Крощук // Клініч. хірургія. - 2005. - № 11/12. - С. 100-101. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.364.405.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Саєнко В. Ф. 
Хірургічне лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби стравоходу у кінцевій стадії, поєднаної з гастродуоденальною виразкою / В. Ф. Саєнко, С. Д. Мясоєдов, С. А. Андреєщев, П. Н. Кондратенко, М. С. Уманець, В. В. Крощук // Клініч. хірургія. - 2006. - № 4-5. - С. 24-25. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6 + Р457.365.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Саєнко В. Ф. 
Хірургічне лікування хворих на рак стравоходу та рак шлунка, що поширюється на стравохід, з використанням абдоміноцервікального доступу / В. Ф. Саєнко, С. Д. Мясоєдов, С. А. Андреєщев, П. М. Кондратенко, М. С. Уманець, А. С. Федючек, Т. Є. Стадільна, Д. А. Присяжнюк // Клініч. хірургія. - 2006. - № 10. - С. 5-9. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

З приводу раку стравоходу та раку шлунка, що поширюється на стравохід, радикальні оперативні втручання з використанням абдоміноцервікального доступу (АЦД) виконано у 145-ти хворих. У 99-ти (68,3 %) із них здійснено езофагопластику за допомогою ізоперистальтичного способу: у 54-х (54,5 %) - із використанням ізоперистальтичної трубки, сформованої з великої кривини шлунка, у 23-х (23,2 %) - ділянки порожньої, у 18-ти (18,2 %) - ободової кишки, у 4-х (4,1 %) - ілеоцекального кута. Загруднинний шлях проведення трансплантата на шию обрано у 86-ти (86,9 %) пацієнтів, уздовж ложа резекованого стравоходу - у 10-ти (10,1 %), підшкірний, попереду груднини - у 3-х (3 %). Післяопераційна летальність становила 10,3 %. Здійснення субтотально-тотальної резекції стравоходу показано за наявності місцево поширеного раку з ураженням грудної частини стравоходу або у разі переходу на нього пухлини з шлунка. Використання АЦД, що має суттєві переваги для хворого та хірурга у порівнянні з латеральною торакотомією, забезпечує менш травматичний, необхідно широкий, візуально контрольований доступ до структур середостіння у випадку раку стравоходу, характеризується онкологічною адекватністю та хірургічною прийнятністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.1-59 + Р569.433.2-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Уманець М. М. 
Транспупілярна термотерапія та хірургічна ексцизія в поетапному лікуванні пацієнтів з субфовеолярними неоваскулярними мембранами : автореф. дис... канд. мед. наук / М. М. Уманець; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. - О., 2008. - 17 c. - укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування хворих на класичні субфовеолярні неоваскулярні мембрани завдяки диференційованому застосуванню транспупілярної термотерапії та її комбінації з хірургічною ексцизією. Показано, що ступінь тяжкості патологічного процесу сітчастої оболонки макулярної ділянки залежить від товщини субфовеолярної мембрани. Установлено, що транспупілярна термотерапія зумовлює зменшення товщини субфовеолярної неоваскулярної мембрани на 40 %. Запропоновано новий метод поетапного лікування, який передбачає застосування транспупілярної термотерапії незалежно від ступеня тяжкості патологічного процесу сітчастої оболонки макулярної ділянки на першому етапі та хірурічної ексцизії на другому етапі в пацієнтів за тяжкого ступеня патологічного процесу, ефективність якого за структурно-функціональними показниками становить 78 %. Установлено відсутність новоутворених судин у субфовеолярній неоваскулярній мембрані після транспупілярної термотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.9-5 + Р675.639

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Уманець М. Г. 
Удосконалення методів оцінки ефективності експлуатаційних випробувань тепловозів в умовах локомотивних депо : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.07 / М. Г. Уманець; Укр. держ. акад. залізн. трансп. - Х., 2011. - 20 c. - укp.

Проаналізовано існуючі методи оцінювання надійності та паливної економічності тепловозів. Зроблено висновок щодо необхідності врахування для оцінювання ефективності витрати на дизельне паливо, оливу та на ремонт. Удосконалено технологію проведення експлуатаційних випробувань та проведено випробування на ефективність електронних регуляторів частоти обертання колінчатого валу та потужності дизель-генераторів різних конструктивних особливостей та різних серій тепловозів в різних локомотивних депо Південної й Одеської залізниць. Запропоновано інтегральний коефіцієнт ефективності й одержано залежність динаміки його змін за місяцями року. Коливання цього коефіцієнта мають значення від 0,85 до 2,8 % за місяцями за рік.


Індекс рубрикатора НБУВ: О235.2-07

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Крощук В. В. 
Віддалені результати лікування хворих з приводу стравоходу Барретта / В. В. Крощук, С. Д. Мясоєдов, С. А. Андреєщев, О. М. Бурий, А. С. Федючек, М. С. Уманець, Ю. І. Петунін, О. В. Олексюк // Клініч. хірургія. - 2010. - № 5. - С. 5-10. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Грищенко Ю. М. 
Синтетичні фільтри для тепловозів - новітні технології для транспорту / Ю. М. Грищенко, М. Г. Уманець, О. Б. Бабанін // Залізн. трансп. України. - 2011. - № 3. - С. 18-21. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто питання, пов'язані з роботою фільтрів, які застосовуються для очистки дизельної оливи. Розкрито причини виходу з ладу паперових фільтрувальних елементів тонкої очистки оливи, а також запропоновано застосовувати замість них синтетичні поліпропіленові фільтрувальні елементи. Запропоновано методику розрахунку оцінювання фільтрувальних можливостей цих синтетичних фільтрів, яка дозволяє визначати їх працездатність і передбачуваний термін служби. Наведено позитивні результати експлуатаційних випробувань синтетичних фільтрів із рекомендаціями щодо їх подальшого застосування на тепловозах.


Індекс рубрикатора НБУВ: О235.2-041.407

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Уманець М. С. 
Шляхи покращення хірургічного лікування защемлених діафрагмальних гриж з гнійно-септичними ускладненнями / М. С. Уманець, Б. С. Полінкевич, М. М. Уманець // Галиц. лікар. вісн.. - 2002. - 9, № 3. - С. 270-271. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведено аналіз результатів хірургічного лікування защемлених діафрагмальних гриж з гнійно-септичними ускладненнями. Висвітлено питання діагностики та хірургічної тактики, а також шляхи вдосконалення їх лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.364.405.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Визначення порогових параметрів електричного струму при високочастотному електрозварюванні сітківки в експерименті та на основі двомірного чисельного моделювання в залежності від внутрішньоочного вмісту (скловидне тіло, перфтордекалін, повітря) / М. М. Уманець, Н. В. Пасєчнікова, В. О. Науменко, Ф. А. Птащенко // Офтальмол. журн.. - 2013. - № 5. - С. 83-88. - укp.

За умов томпонади вітреальної порожнини перфтордекаліном або повітрям, для досягнення граничних коагуляційних змін сітківки під час ВЕБТ напругу електричного струму необхідно збільшити на 6 В порівняно з контролем. Це пояснюється тим, що крім сітківки електричний струм проходить і через склоподібне тіло, нагріваючи його скраю електрода. Обгрунтовано, що це один з важливих чинників, що впливають на динаміку розігрівання сітківки. Порівняно висока електропровідність склоподібного тіла пояснює той факт, що високочастотне електрозварювання сітківки відбувається за меншої напруги за наявності склоподібного тіла, ніж за авітрії за умов томпонади вітреальної порожнини перфтордекаліном або повітрям. Розроблено числову модель, яка розглядає процеси руху електричного струму в провідниках і перерозподілу тепла в тканинах ока.

В условиях томпонады витреальной полости перфтордекалином или воздухом, для достижения пороговых коагуляционных изменений сетчатки во время ВЭБТ напряжение электрического тока необходимо увеличить на 6 В в сравнении с контролем. Это объясняется тем, что кроме сетчатки электрический ток проходит и через стекловидное тело, нагревая его у края электрода. Обосновано, что это один из важных факторов, влияющих на динамику разогрева сетчатки. Сравнительно высокая электропроводность стекловидного тела объясняет тот факт, что высокочастотное электросваривание сетчатки происходит при меньшем напряжении в присутствии стекловидного тела, чем при авитрии в условиях томпонады витреальной полости перфтордекалином или воздухом. Разработана числовая модель, которая рассматривает процессы движения электрического тока в проводниках и перераспределения тепла в тканях глаза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.639

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Визначення оптимальних параметрів електричного струму при використанні високочастотного електрозварювання біологічних тканин для з'єднання країв хірургічної рани кон'юнктиви / Е. В. Мальцев, В. Я. Усов, М. М. Уманець, Є. П. Чеботарев, Н. Ю. Крицун // Офтальмол. журн.. - 2013. - № 3. - С. 78-82. - укp.

Експериментальне дослідження проведено на 5 кроликах (10 очей) породи шиншила. У кожного з цих кроликів проводилися різні маніпуляції для з'єднання країв розітнутої кон'юктиви : Кролик № 1 - Шви, Кролик № 2 - Модифікований генератор ЕК-300М1 в режимі (від 14 до 16 В), Кролик № 3 - Модифікований генератор ЕК-300М1 в режимі (від 18 до 20 В), Кролик № 4 - Модифікований генератор ЕК-300М1 в режимі (від 20 до 22 В), Кролик № 5 - Серійний генератор ЕК-300М1 в режимі "сварка-100". Встановлено, що проведення високочастотного електрозварювання кон'юктиви модифікованим пристроєм ЕК-300М1 з використанням оригінального біполярного пінцету:напруга 20 - 22 В, сила струму до 0,2 А, експозиція - 1 - 2с, частота 66 кГц, дозволяє надійно з'єднати хірургічний розріз кон'юктиви.

Экспериментальное исследование проведено на 5 кроликах (10 глаз) породы шиншилла. У каждого из этих кроликов проводились разные манипуляции для соединения краев рассеченной конъюктивы: Кролик № 1 - Швы, Кролик № 2 - Модифициронный генератор ЕК-300М1 в режиме (от 14 до 16 В), Кролик № 3 - Модифициронный генератор ЕК-300М1 в режиме (от 18 до 20 В), Кролик № 4 - Модифициронный генератор ЕК-300М1 в режиме (от 20 до 22 В), Кролик № 5 - Серийный генератор ЕК-300М1 в режиме "сварка-100". Установлено, что проведение высокочастотной электросварки конъюктивы модифициронным устройством ЕК-300М1 с использованием оригинального биполярного пинцета:напряжение 20 - 22 В, сила тока до 0,2 А, экспозиция - 1 - 2с, частота 66 кГц, позволяет надежно соединить хирургический разрез конъюктивы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.431

Шифр НБУВ: Ж22499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бар'яхтар В. Г. 
Катастрофа на ЧАЕС - 30 років потому. Як це було? (тези доповіді на Міжнародному форумі "Уроки Чорнобиля - для ядерної безпеки світу") / В. Г. Бар'яхтар, Б. С. Прістер, М. П. Уманець // Наука та наукознавство. - 2016. - № 2. - С. 110-112. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Уманець М. П. 
Час не чекає / М. П. Уманець // Вісн. НАН України. - 2017. - № 11. - С. 81-85. - укp.

Звернено увагу на болючі проблеми ядерної енергетики України, попереджає про необхідність вжиття екстрених заходів для порятунку галузі, термінового розроблення чіткого плану дій щодо майбутнього розвитку ядерно-енергетичної сфери та створення ядерно-паливного циклу України. І робити це потрібно негайно, оскільки часу на прийняття рішень майже не залишилося.


Індекс рубрикатора НБУВ: З4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Високочастотне електрозварювання біологічних тканин в офтальмології : [монографія] / Н. В. Пасєчнікова, В. О. Науменко, Н. Ф. Боброва, В. В. Віт, А. П. Малецький, М. М. Уманець, Т. А. Сорочинська, Н. І. Молчанюк, В. С. Пономарчук, Е. П. Чеботарьов, О. С. Пухлик, В. В. Мірненко; ред.: Н. В. Пасєчнікова; НАМН України, Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П. Філатова. - Одеса : Чорномор'я, 2018. - 192 c. - Бібліогр.: с. 180-182 - укp.

Досліджено актуальну проблему сучасної офтальмології - застосування методу високочастотного електрозварювання біологічних тканин в офтальмології. Представлено розроблені авторами методики хірургічного лікування пухлин ока, захворювань заднього відділу ока за допомогою високочастотного зварювання біологічних тканин. Охарактеризовано застосування методу високочастотного електрозварювання біологічних тканин при вітреоретинальній хірургії. Проаналізовано застосування методу високочастотного електрозварювання біологічних тканин в офтальмоонкології. Розглянуто застосування методу високочастотного електрозварювання біологічних тканин в лікуванні ретинобластоми у дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА832448 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Уманець М. М. 
Експериментальне та клінічне обґрунтування застосування високочастотного електрозварювання біологічних тканин у вітреоретинальній хірургії : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.18 / М. М. Уманець; Національна академія медичних наук України, Інститут очних хвороб і тканинної терапії імені В. П. Філатова. - Одеса, 2018. - 34 c. - укp.

Висвітлено проблеми підвищення ефективності хірургічного лікування хворих з вітреоретинальною патологією на підставі вивчення механізмів дії високочастотного електричного струму на метаболізм і структури ока шляхом розробки оригінального інструментарію, методики його оперативного застосування та впровадження у вітреоретинальну хірургію. Заначено, що найменш виражені деструктивні процеси в тканинах хоріоретинального комплексу відбуваються при використанні для ретинопексії високочастотного електричного струму з частотою 66 кГц (напруга - 20 - 22 В, сила струму до 0,3 А), ніж при діодній лазерній коагуляції, що підтверджується зниженням рівня загального білка у вітреальній рідині на 31,0 % і показників активності цитозольних ферментів (аланінамінотрансферази, аспартатамінотрансферази, лактатдегідрогенази) на 32,6 %, 34,9 % і 46,0 % відповідно. Показано, що застосування високочастотного електрозварювання біологічних тканин дозволяє підвищити ефективність лікування хворих на регматогенне відшарування сітківки, а саме уникнути тампонади вітреальної порожнини газоповітряною сумішшю в 30 % випадків, скоротити частоту факоемульсифікації на 20,0 % та уникнути кровотечі під час видалення внутрішньоочних пухлин у хворих з синдромом Гіппель-Ліндау та увеальною меланомою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433537 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського