Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (33)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Устименко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 45
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Устименко О. В. 
Виживання та його предиктори у хворих з хронічною серцевою недостатністю : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.11 / О. В. Устименко; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. - К., 2004. - 22 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331169 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Устименко О. М. 
Навчання створення фахової документації англійською мовою студентів факультетів зовнішньоторговельної діяльності : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.02 / О. М. Устименко; Київ. нац. лінгв. ун-т. - К., 2002. - 22 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано та практично розроблено методику навчання створення зовнішньоторговельної документації. Уточнено поняття зовнішньоторговельного документа. Складено методичну класифікацію фахових документів. Визначено теоретичні передумови та сформульовано методичні рекомендації щодо організації навчання оформлення зовнішньоторговельної документації англійською мовою. Розроблено систему вправ для навчання розуміння та створення повністю стандартизованих, частково стандартизованих і практично нестандартизованих документів. Ефективність запропонованої методики перевірено в ході експериментального навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-937.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Устименко О. В. 
Механізми державного управління системою військової освіти України : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / О. В. Устименко; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади державного управління у сфері підготовки офіцерських кадрів для Збройних сил України, механізми державного управління системою військової освіти, подано пропозиції щодо їх вдосконалення. Розглянуто систему військової освіти як об'єкт державного управління, побудовано відповідну модель. Розроблено методику оцінювання ефективності функціонування системи кадрового менеджменту в Збройних силах України з погляду збереження кадрового потенціалу, з'ясовано причини погіршення ситуації з укомплектованістю первинних посад офіцерського складу. Запропоновано науково-практичні рекомендації щодо подальшого вдосконалення системи військової освіти України та правового регулювання в даній сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4(4УКР)390-3 + Х819(4УКР)111:Ц39

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Устименко О. С. 
Особливості формування професійної правової свідомості та правової культури слідчого органів внутрішніх справ : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. С. Устименко; Харк. нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2012. - 20 c. - укp.

Наведено загальнотеоретичну характеристику професійної правової свідомості та правової культури слідчого органів внутрішніх справ (ОВС). З'ясовано специфіку та особливості формування професійної правосвідомості та правової культури слідчого ОВС. Розглянуто сутність та шляхи подолання деформації професійної правосвідомості слідчого ОВС та охарактеризовано комунікативні здібності та психологічні якості, які повинен мати слідчий ОВС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.3 + Х891.9(4УКР)7-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Устименко О. А. 
Тварина як об'єкт права власності (цивільно-правовий аспект) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. А. Устименко; Ген. прокуратура України, Нац. акад. прокуратури України. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Досліджено такий об'єкт права власності як тварина. Визначено правову природу тварини як об'єкта права власності, виокремлено загальні та спеціальні ознаки тварини як об'єкта права власності. Класифіковано тварин як об'єктів права власності за різними критеріями. Проаналізовано та співвіднесено категорії "тварина" та "річ" у цивільному праві. Розглянуто питання набуття та припинення права власності на тварину. Висвітлено різноманітні аспекти первісних та похідних способів набуття права власності на тварину, добровільних та примусових підстав припинення права власності на тварину, у тому числі оплатного вилучення тварини у власника. Проаналізовано юрисдикційні та неюрисдикційні способи захисту права власності на тварину. Сформульовано ряд пропозицій щодо внесення змін та доповнень до чинного законодавства в частині правової регламентації тварини як об'єкта права власності, а також запропоновано авторський підхід до визначення тварини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)14

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА408897 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Устименко О. В. 
Військово-промислова політика з підготовки держави до збройного захисту національних інтересів / О. В. Устименко // Системи озброєння і військ. техніка. - 2013. - № 3. - С. 163-167. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто оборонно-промисловий комплекс України як сектор економіки, призначений для розроблення та виробництва продукції оборонного призначення, що фактично є фундаментом воєнної безпеки й оборони країни, нинішні пріоритети військово-промислової політики. Розглянуто основне бронетанкове озброєння і техніку, що випускається на підприємствах ДК "Укроборонпром".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Устименко О. М. 
Освіта для дітей з вадами зору в Україні (на прикладі Харківського навчально-виховного комплексу імені В. Г. Короленка у 1887 - 2013 рр.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. М. Устименко; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Харків, 2014. - 18 c. - укp.

Вивчено історію розвитку спеціальної освіти для дітей з вадами зору в Україні та виникнення й еволюцію передового у своїй сфері, взятого за приклад у цьому дослідженні, Харківського навчально-виховного комплексу імені В. Г. Короленка з кінця XIX і до початку XXI ст. Досліджено специфіку повсякденного життя, виховання та навчання незрячих дітей. Вивчено передумови відкриття училища, правила та принципи прийому до закладу. Простежено зміни в організації роботи та житті закладу за часів реорганізації дефектологічної освіти в 1920 - 1930 pp. Проаналізовано передокупаційну історію школи-інтернату № 71, зокрема причини, які зумовили провал евакуаційних заходів, вивчено контраверсійну постать одного з директорів інтернату - О. О. Уткіна. Досліджено діяльність інтернату за часів окупаційного лихоліття та в перші роки після визволення Харкова. Визначено основні етапи становлення досліджуваного навчального закладу та виокремлено фактори, які впливали на вироблення в незрячих випускників самостійної поведінки, проаналізовано комунікації з учителями та вихователями, адміністрацією закладу, місцевим суспільством, показано інтелектуальне та культурне обличчя незрячого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч433.4(4УКР-4ХАР-2Х)712

Шифр НБУВ: РА411350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шляхи підвищення мотивації викладання курсу анатомії людини / А. М. Синицька, О. І. Ковальчук, І. В. Дзевульська, Р. М. Матківська, О. С. Устименко // Експерим. і клініч. медицина. - 2014. - № 2. - С. 29-32. - укp.

Зазначено, що сучасна підготовка дипломованих спеціалістів згідно з Болонською системою полягає в тому, що викладання предметів в основному розраховано на самостійну роботу студентів. На кафедрі анатомії людини Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця МОЗ України важливу роль приділяють одній із форм самостійної роботи - індивідуальній. Вона виконується студентами самостійно шляхом наукового пошуку для поглибленого вивчення того чи іншого розділу з курсу анатомії людини. Студент вибирає цікавий для нього розділ, вчиться самостійно працювати з науковою літературою, підбирати необхідний матеріал, критично аналізувати його, робити висновки, бачити перспективу одержаних знань. Виконуючи індивідуальну роботу, студент повинен бачити кінцевий результат цього наукового пошуку, вміти викласти матеріал перед групою, тобто презентувати свою роботу. Відтворення мультимедійних презентацій - один із вдалих методів активації та мотивації пізнавальної діяльності студента, який дозволяє залучити його до творчого підходу вирішення проблеми. Для підготовки мультимедійних презентацій студенти використовують різні джерела інформації, малюнки, відео-, аудіоматеріали. Ще один оригінальний і перспективний метод з точки зору засвоєння матеріалу - це самостійне вивчення і самоконтроль набутих знань за допомогою посібника - анатомії в малюнках українською та латинською мовами.

Отмечено, что современная подготовка дипломированных специалистов согласно Болонской системе заключается в том, что преподавание предметов в основном рассчитано на самостоятельную работу студентов. На кафедре анатомии человека Национального медицинского университета им. А. А. Богомольца МОЗ Украины важную роль уделяют одной из форм самостоятельной работы - индивидуальной. Она выполняется студентами самостоятельно путем научного поиска для углубленного изучения того или иного раздела по курсу анатомии человека. Студент самостоятельно выбирает интересующий его раздел, учится самостоятельно работать с научной литературой, подбирать необходимый материал, критически анализировать его, делать выводы, видеть перспективу полученных знаний. Выполняя индивидуальную работу, студент должен видеть конечный результат этого научного поиска, уметь изложить материал перед группой, то есть презентовать свою работу. Воспроизведение мультимедийных презентаций - один из удачных методов активации и мотивации познавательной деятельности студента, который позволяет привлечь его к творческому подходу решения проблемы. Для подготовки мультимедийных презентаций студенты используют различные источники информации, рисунки, видео-, аудиоматериалы. Еще один оригинальный и перспективный метод с точки зрения усвоения материала - это самостоятельное изучение и самоконтроль приобретенных знаний с помощью пособия - анатомии в рисунках на украинском и латинском языках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*60 р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Устименко О. В. 
Ретроспективний аналіз стану аеродромної мережі Повітряних сил Збройних сил України / О. В. Устименко // Наука і техніка Повітр. сил Збройн. сил України. - 2013. - № 3. - С. 32-34. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано зміни в аеродромній мережі Повітряних сил Збройних сил України на протязі останніх 20 років. Розглянуто нинішній стан аеродромній мережі Повітряних Сил Збройних сил України та ефективність використання переданих до комунальної власності територіальних громад, відомствам та організаціям аеродромів. Запропоновано шляхи збереження аеродромної мережі Повітряних сил за нинішніх умов недостатнього рівня бюджетного фінансування Збройних сил України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц651.5-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Горбунов Є. А. 
Системотехніка оцінки воєнної безпеки та ескізного проектування її стратегій : [монографія] / Є. А. Горбунов, В. І. Пеньковський, А. К. Павліковський, О. В. Устименко, П. А. Ковальчук; Центр воєн.-стратег. дослідж. - Київ : Майстер кн., 2015. - 184 c. - Бібліогр.: с. 181-184 - укp.

Увагу зосереджено на методології визначення воєнно-політичної обстановки, оцінці воєнної безпеки держави та проектуванні її стратегії. Показано можливості застосування апарату теорії нечітких множин і самоорганізації складних систем для оцінювання та прогнозування воєнно-політичної обстановки, проектування стратегії воєнної безпеки, наведено вимоги до її змісту та їх методологічного обгрунтування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4(4УКР) + Х819(4УКР)110 в600

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА793217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Устименко О. В. 
Державне управління процесом упровадження служби у військовому резерві Збройних сил України / О. В. Устименко // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - 2015. - № 3. - С. 71-78. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено державне управління процесом упровадження служби у військовому резерві Збройних сил (ЗС) України. Вивчено причини зменшення військово-навченого резерву та шляхи розв'язання зазначеної проблеми, а також досягнуті результати. Проведено аналіз змін у чинному законодавстві щодо нової структури військового резерву людських ресурсів, розглянуто правові колізії в чинній нормативно-правовій базі щодо впровадженням служби у військовому резерві Збройних сил України. Запропоновано зміни до Постанови Кабінету Міністрів України, які дадуть змогу усунути виявлені правові колізії. Доведено, що створення потужного контингенту резервістів для ЗС України та інших військових формувань вимагає використання правового, мотиваційного, ресурсного та організаційного механізмів державного управління і є важливою складовою мобілізаційної підготовки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111 + Ц4(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Устименко О. В. 
Значення наукової діяльності Дослідної станції лікарських рослин у формуванні, становленні та розвитку лікарського рослинництва / О. В. Устименко, Л. А. Глущенко, Н. І. Куценко // Агроекол. журн.. - 2016. - № 2. - С. 29-38. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Розглянуто основні етапи становлення лікарського рослинництва як галузі сільськогосподарського виробництва. Оцінено роль наукової діяльності Дослідної станції лікарських рослин у її формуванні та розвитку. Встановлено, що за час роботи наукової установи було проведено інтродукційне вивчення і розроблено агротехніку вирощування понад 120 видів лікарських рослин, створено 52 сорти таких важливих культур, як м'ята, мак, ромашка, валеріана, ехінацея, шавлія, шоломниця та багатьох інших; сконструйовано низку машин і пристосувань для вирощування, збирання та післязбиральної доробки сировини та насіння найважливіших лікарських культур, які з успіхом впроваджено у виробництво. Висвітлено перспективи впровадження наукових розробок у лікарському рослинництві, інтенсифікації галузі, підвищення її значущості й ефективності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.3 е(4УКР) л4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Палапа Н. В. 
Особенности развития отрасли животноводства в Полтавской области / Н. В. Палапа, Н. Б. Пронь, О. В. Устименко // Агроекол. журн.. - 2016. - № 4. - С. 30-34. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Розглянуто проблему розвитку основних галузей тваринництва Полтавської обл., якими є скотарство, свинарство, птахівництво, а також популярні останніми роками конярство, бджільництво, хутрове звірівництво, ставкове рибництво. Наведено динаміку (1991 - 2015 рр.) поголів'я великої рогатої худоби, у т.ч. корів, а також свиней, овець та кіз у розрізі сільськогосподарських підприємств, господарств населення та всіх категорій господарств, що свідчить про значне зменшення поголів'я цих тварин у порівнянні з 1991 р. З метою забезпечення стабільного зростання обсягів виробництва продукції тваринництва запропоновано низку заходів з відновлення поголів'я тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П53(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Устименко О. В. 
Методика визначення критеріїв досягнення стратегічних та оперативних цілей Стратегічного оборонного бюлетеня України / О. В. Устименко // Наук.-інформ. вісн. Акад. нац. безпеки. - 2016. - № 3/4. - С. 113-127. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Запропонована методика визначення критеріїв досягнення стратегічних та оперативних цілей визначених в Стратегічному оборонному бюлетені України. Ця методика, у разі її затвердження, надасть змогу забезпечити керівництво Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України об'єктивною інформацією щодо стану виконання заходів визначених дорожньою картою оборонної реформи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111-6 + Ц4(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Устименко О. В. 
Моніторинг національної безпеки як складова механізму стратегічного планування / О. В. Устименко // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Держ. упр.. - 2016. - № 4. - С. 50-55. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто моніторинг національної безпеки як складову механізму стратегічного планування. Обгрунтовано, що вдосконалення державної системи стратегічного планування, створення єдиної системи моніторингу, аналізу, прогнозування та прийняття рішень у сфері національної безпеки і оборони, забезпечення ефективної координації та функціонування єдиної системи ситуаційних центрів профільних органів державної влади сектору безпеки і оборони є важливим елементом процесу створення ефективного сектору безпеки і оборони. Проведено аналіз щодо виконання рішення зі створення єдиної системи ситуаційних центрів державних органів, які повинні займатися моніторингом національної безпеки; розглянуто проблемні питання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)071.1:Х811.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:держ.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Палапа Н. В. 
Екологічна оцінка сільських селітебних територій / Н. В. Палапа, О. В. Устименко, І. О. Сігалова // Агроекол. журн.. - 2017. - № 2. - С. 89-95. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто основні чинники забруднення сільських територій. Досліджено вплив антропогенного навантаження на атмосферне повітря. Висвітлено результати досліджень стану грунтів, якості питної води та продукції рослинництва. Наведено основні складові моніторингу селітебних територій, що надають змогу визначити заходи з метою поліпшення їх агроекологічного стану.


Індекс рубрикатора НБУВ: П008 + П033.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Устименко О. В. 
Реформування системи стратегічного керівництва обороною Республіки Польща: досвід для України / О. В. Устименко // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Держ. упр.. - 2017. - № 3. - С. 60-65. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто досвід Республіки Польща щодо реформування системи стратегічного керівництва обороною, а саме реформування системи управління Збройних сил Республіки Польща відповідно до стандартів НАТО, проблемні питання та шляхи їх вирішення. З'ясовано, що основою концепції реформування є розмежування функцій застосування та підготовки військ. Однак зазначено, що фахівці доходять висновку про порушення вертикалі управління військами та їх всебічного забезпечення на практиці внаслідок такого розмежування в разі передачі військових частин та окремих підрозділів від Генерального командування видів Збройних сил у підпорядкування Оперативному командуванню видів Збройних сил Республіки Польща.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4ПОЛ)110-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:держ.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Устименко О. В. 
Реформування системи стратегічного керівництва силами оборони відповідно до стандартів НАТО (на основі досвіду Республіки Польща) / О. В. Устименко, Н. М. Андріянова, В. І. Білик // Наук. часоп. Акад. нац. безпеки. - 2017. - № 1/2. - С. 81-97. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто визначені чинним законодавством цілі реформування системи державного управління суб'єктами забезпечення національної безпеки України. Вивчено досвід Республіки Польща щодо реформування системи стратегічного керівництва обороною, а саме реформування системи управління Збройних Сил Республіки Польща відповідно до стандартів НАТО, проблемні питання та шляхи їх вирішення. Основою концепції реформування було визначено розмежування функцій застосування та підготовки військ. Однак фахівці приходять до висновку, що на практиці (у випадку передачі військових частин та окремих підрозділів у підпорядкування від Генерального командування видів до Оперативного командування видів Збройних Сил Республіки Польща) таке розмежування призвело до порушення вертикалі управління військами та їх всебічного забезпечення. Це має негативні наслідки для забезпечення національної безпеки та обороноздатності Республіки Польща, які мають бути враховані Україною при виконанні аналогічних заходів безпекового та оборонного характеру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4(4УКР)22 + Х819(4УКР)111-6 + Х819(4УКР)110-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Устименко О. В. 
Агроекологічні дослідження у розвитку лікарського рослинництва / О. В. Устименко, Л. А. Глущенко, Н. І. Куценко, М. П. Колосович // Агроекол. журн.. - 2017. - № 3. - С. 18-26. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено результати агроекологічних досліджень лікарських рослин (ЛР) за період 2001 - 2016 рр. Доведено, що під впливом господарської діяльності в агроценозах відбувається формування стійких антропогенних фітоценозів з комбінаційними системами. У фітоценозах з лучно-степовою рослинністю та низьким рівнем антропогенного навантаження відбуваються різкі відхилення до ксероморфності та синантропності. Серед екологічних чинників, що найбільше впливають на сезонний ритм росту і розвитку лікарських видів, є коливання температури та вологості. Виявлено особливості комбінування ЛР та розроблено принципи формування ландшафтних композицій для декоративно-оздоровчих комплексів. Наведено характеристику новостворених сортів ЛР з високою екологічною адаптивністю, запропоновано нові методи оцінки якості сировини за вмістом біологічно активних речовин та вдосконалено методики проведення оцінки рослинницьких зразків ЛР. Розроблено комплекс екологічно безпечних технологій вирощування нових та традиційних лікарських культур. Проведено пошук екологічно безпечних засобів для підвищення врожайності та якості сировини ЛР.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Лобко М. М. 
Аналіз основ стратегічного керівництва Збройними Силами України та іншими складовими сил оборони / М. М. Лобко, О. В. Устименко, С. Е. Хлонь // Наук. часоп. Акад. нац. безпеки. - 2017. - № 3/4. - С. 102-127. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проведено аналіз основ стратегічного керівництва Збройними Силами України та іншими складовими сил оборони, як складової системи управління державою. Розглянуто: положення Конституції та низки законів України на яких будується система стратегічного керівництва Збройними Силами України та іншими складовими сил оборони; повноваження суб'єктів системи стратегічного керівництва; відмінності між Ставкою Верховного Головнокомандування в колишньому СРСР і Ставкою Верховного Головнокомандувача в Україні тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101280 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського